Kŕčové žily v tehotenstve. Čo s tým mám robiť?

medvedik30
25. jan 2008

ahojte baby,som tehulka v 3.trimestri a objavila som si na predkoleniach prvé kŕčové žily.. ☹ nie som obézna, ani som za tehu veľa nepribrala, pred otehotnením som nijaké také problémy nemala..HAK som neužívala, mala som len sedavé zamestnanie..a máme ich aj v rodine..potrebujem radu, či ste už mali takýto problém..čo mám s tým robiť?čo mi pomôže?ostanú mi po pôrode?aké máte skúsenosti?

sarinka2012
17. júl 2014

Viem že je to stara tema,ale pre tych čo by sem ešte zavitali napisem moju skusenost,tiez mi bol na krčive žili predpisany detralex,ktory som z vlastnej hluposti nebrala,pretoze som sa bala,samozrejme liek je v poriadku,bola to len moja hluposť z nepoznaneho a hlavne som svoj problem nebrala vazne,nikdy som nemala problem s krčovymi zilami a myslela som si že je to len dočastne v obdobi tehotenstva,pančušky v mojom prijpade by velmi nepomohli,lebo moj problem bol žial skor v panvovej oblasti,neskor ale (to až po tehotenstve) sa začali tahat aj na stehna,ale všetko len na pravej nohe,teraz som 2,5 roka po porode a caka ma kompletne sonograficke cievne vyšetrenie a s určitostou operacia,netvrdim ze branim liekov som sa tomu mohla vyhnuť,ale ta možnosť tu je,moj problem sa po porode nezlepšil,len zhoršoval 😒 preto odporučam všetkym maminkam,aby liečbu krčovych žil v tehotenstve určite nezanedbali

livi
30. sep 2014

@sarinka2012 ja mám tento problem prvýkrát pri treťom tehotenstve. zajtra ma čaká poradňa a určite to dr spomeniem, som zvedavá, čo mi povie. okrem varixu na rodidlách, ktorý sa mi ťahá po ľavom stehne mám ešte asi dve ďalšie žily na ľavej nohe a plus fialové cievky najviac tiež na ľavej nohe. pred tretím tehotenstvom som tento problém nemala, len asi zo dve-tri tie malinké metličky, ale teraz sú riadne viditeľné. u nás kŕčové žily mala len babka, som zvedavá, ako to bude po tehotenstve, ale určite to nenechám len tak a prípadne pôjdem aj na zákrok.

marikalysik
27. júl 2015
Používateľ marikalysik je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od marikalysik.

na kŕčové žily odporúčam vyskúšať priessnitz gél, keď som ho ja používala veľmi mi pomáhal, príjemne sa vmasíruje chladí a pomáha pri opuchoch ;)

mamadana2
27. aug 2015
Používateľ mamadana2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamadana2.

Ja mám kŕčové žily ako dedičnú predispozíciu a pomáha mi gel Diosven. Natrela som sa ním aj počas cesty autom na dovolenku teraz v lete aby mi nohy počas cesty veľmi neopuchli. Lebo to sa mi hold pri dlhom sedení stáva často :( Môžem ti ho odporučiť lebo po ňom nemám pocit ťažkých nôh, nie je mastný a nelepí 🙂

domini24
27. okt 2015

ahojte aj ja mám problém s krčovou žilou , a mam trocha strach pri pôrode či môže prasknuť ☹

evittam
27. okt 2015

@domini24 Ahoj, ja mám vrodené kŕčové žily, chystám sa na operáciu-odstránenie.. Ani pri jednom pôrode mi žiadna nepraskla. Takže žiadnu paniku. 😉

sardinka335
27. okt 2015

Krčove zili su v tehotenstve uplne ,,normalne,, krv hlada cestu ,,menšieho odporu,,. Po porode sa zily same ,,zatiahnu,,.
@livi u mna to bolo presne ako u teba...prve dve tehotenstva som ani nevedela ze čo to je ,,krčova zila,, pri treťom okolo 28 tt sa mi pod kolenom objavila vyduta zila...kupila som si kompresne nadkolienky a natierala miesto balzamom s pagaštanom. Neviem ako je to v tehotenstve ale pomaha liek Detralex...je na predpis a hradi sa v plnej vyške. Ja som si kupila kuru Mobivenal. Po porode sa mi zila pod kolenom sama zatiahla kedze uz nebol nanu vyvyjany taky tlak. To iste som čitala aj o varixoch na rodidlách - ak su naznakove, trochu vydute tak sa to same zatiahne.

livi
27. okt 2015

@sardinka335 uz mam davnejsie po porode a zily sa nastastie stratili 🙂

domini24
6. nov 2015

ahojte ja by som sa chcela ešte spýtať , ked použivam detralex na krčove žili ... tak či môžem použivať aj kyslelinu listovu ??? či to môže mať nejake komplikacie ... dakujem

majorosovalucia
9. dec 2015

Ahojte,dnes na poradni mi gyn.zistil varixy na rodidlach,predpisal mi 2tbl.denne cyclo 3fort,mozem sedaci kupel z dobovej kory,zabudla som sa spytat ci mozem nejaky lokalny gel nato zvonka?neviete?dakujem

domini24
17. dec 2015
domini24
17. dec 2015

@mamadana2 Ahoj ten gel je na predpis .... ????

elli210286
3. jún 2016

ahojte, ak by ste potrebovali poradit ohladom krcovych zil napiste...

lucuska22
25. júl 2016

@elli210286 ahoj ja by som potrebovala poradit ak by ti nevadilo.

lilkim222
26. júl 2016

mamicky uplne staci vykladat si nohy vela pit dat si striedavu sprchu a niecim si to mazat (ja som pouzivala tiez priessnitz) po tehotenstve to ustupi netreba sa bat, to je podobne ako hemoroidy 🙂

abici
18. sep 2016

@zinuska popis,ze ake mas nohy,mohla by som pisat aj ja...no hrozne,nemozem spat od bolesti,cakam 4 bábo a hrozne mam nohy :( detralex pouzivam tyzden, nepomoze zatial!!! cakám na zázrak,lebo katastrofálne vyzera cela moja prava noha :(

maca283
19. sep 2016

@abici Ahoj jA TI ODPORUCAM FORTIVEN TEBLETY u mna stopercente co zabera na bolestive opuchnute krcove zily Pozri si na stranke just Vazne super a mozes to aj pocas tehotenstva odskusane na sebe

tomasko27
19. sep 2016

@abici Ahoj.Mne sa to zhorsilo po tretom porode,mala bude mat 6mesiacov.Nohy ma neskutocne bolia a cez tehotenstvo skoro nic ale vtedy som si pichala fraxiparin tak asi aj to mi pomohlo aby ma neboleli.

maca283
19. sep 2016

@tomasko27 isto lebo ti to riedilo krv a fortiven je nieco podobne len su to tablety a pre mna velky pomocnik

tomasko27
19. sep 2016

@maca283 Bola som na sone zil a setko dobre ale nohy mi idu odpadnut

maca283
19. sep 2016

@tomasko27 poznam to stale som na nohach a koncom augusta som uz nemohla ani spat a po tyzdni uzivania som citila ulavu tak ich budem brat uz viac krat do roka lebo ma to vyznam a pomaha to

abici
19. sep 2016

@maca283
@tomasko27 velmi pekne Vam dakujem ! 🙂 ano,castokrat ani ja uz nemozem spat, je to nieco hrozné....,len aby som uz bola po porode..potom dufam,ze zmiznu al.aspon budem ich mat lepsie :(

harvanovasimona
26. aug 2017

Ahojte tak pridavam sa do skupiny krcove zili..mala som ich pri prvom tehu no teraz pri druhom sa zhorsili...neboleli...no vcera mi ta najvedsia praskla....a bola som dokonca na chirurgii dg: tromboza v tehotenstve...

ivkadracova
21. nov 2017

Ako sa rodi s tymi krcovymi zilami?

simculllka
21. nov 2017

@ivkadracova Ahoj moja, ja som rodila s kŕčovými žilami, ale mala som ich v hornej časti pošvy, takže to nebola kontraindikácia pri pôrode. Počas tehotenstva mi hodne navreli, užívala som Mobivenal a nosila som často kompresné pančuchy po stehná, ktoré mi výrazne sťahovali tie žily a tým pádom som ich nemala také navreté ani na pošve. Počas pôrodu so žilami nebol žiadny problém, po pôrode sa mi to výrazne zmenšilo. Teraz vidieť, že ich tam mám, ale sú maličké oproti tomu, aké boli predtým. Mne gynekológ hovoril, že niektoré ženy tam majú až také hrče veľké, že ak by mi to zasahovala až ku hrádzi, tak vtedy by sa indikoval cisársky, ale inak sa normálne s tým rodí.

zuzanka1707
23. dec 2017

ahojte viem ze je tato tema stara ale skusim ju obnovit... prosim vas nema niekto skusenost s druhym tehotenstvom ked uz v prvom sa mu objavili varixi aj na rodidlach??? ja som krava tuto vec velmi zanedbala a stale len odkladala az som znovu tehotna a mam strach co ma caka... mala som varixy na lavej nohe a vonkajsich rodidlach co bolo velmi bolestive po porode bolesti ustupili a zila na rodidlach sa “ scvrkla” trosku je ale vidiet ked sa postavim... neviete mi prosim poradit nejaku cievnu lekarku v bratislave? dakujem za odpovede 😊

iwana55
12. mar 2019

@harvanovasimona môžem sa spýtať, čo to presne znamená, že žila praskla? Mňa dnes začala bolet na jenom mieste, aj na dotyk cítim tam hrcu

harvanovasimona
17. mar 2019

@iwana55 to ze spravil hmatom... Tzv trombóza mňa tiež bolelo tak ze som ledva chodila.... A teraz mam ich rozšírenejsie dlhšie a mam stres že v terajšiom tehu sa znova zopakuje trombóza... Lebo už teraz ma tie nohy bolia a keď príde večer už teraz na začiatku ich musím vykladať a neviem si predstaviť co to bude v ďalších mesiacoch...

iwana55
18. mar 2019

@harvanovasimona ja som momentálne v 26tt.minuly týždeň sa mi zapálila jedna, dnes druhá na tej istej nohe. Zatiaľ si ich mám natierat heparoidom a nosiť bandaz

harvanovasimona
18. mar 2019

@iwana55 dá sa aj vysnovskeho balzam... To mi dali na chirurgii studené obklady.. A nohy vyrovnané... Vyložene... Keď chodiť nemusíš nechoď.. Ja som začala 10tt..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre