Krv v moči - príčina zatiaľ neznáma

tunylyk
12. feb 2008

Babulky čakám svoje prvé vytúžené bábo a už začínam byť zúfala... Pri pravidelnej kontrole v poradni mi vybehli 2 ++ krvi v moči,hneď poplach,kontrola,následne cievkovanie... Riadne ma vyplašili.Bábo je údajne v poriadku,ja vraj nekrvácam,tak už 6-ty deň chodím od urológa ku nefrológovi,samé testy a každým dňom horšie na 3-tí deň sme sa dopracovali k 3+++ a už sú tam aj stopy hnisu... bojím sa a nikto mi nevie povedať,čo mi je.Mal niekto podobný problém?Zajtra mám kontrolu u gynekológa a strašia ma nemocnicou... ☹

graziela
12. feb 2008

Ahoj Tunylyk, ja som sa minuly piatok vratila z nem. (kvoli zvys. tlaku a nizko poloz.placenete) a pri rutinnych odberoch mi zistili krv v moci, zvys.leukocyty (priznak infekcie) a okrem ineho este aj bakteriu v posve. Hned na 2.den mi nasadili ATB (ospexin) a do posvy cipky Macmiror. Moc. sediment aj krv mi kontrolovali kazdy 2.den. Po par dnoch boli v moci uz len stopy krvi, ale stale tam boli, na sone bolo vidiet, ze v oblickach sa mi zadrziava trosku mocu.
V nem. si ma nechali tyzden, ked sa mi tlak upravil (toto je u mna strasiak cislo 1, lebo pri 1.tehu som mala pre-eklampsiu), pustili ma domov, s tym ze po dolieceni treba opat urobit kultivaciu posvy a vysetrit moc. sediment.
Dufam, ze tie ATB zabrali a o 2 tyzdne bude vsetko v poriadku.
Mozno aj ty mas nejaku infekciu, co sa moze prejavovat aj vyskytom krvi v moci.
Ja som len tak mimochodom ziadne palenie, svrbenie, vytok, bolesti, prip. krvacanie nemala, takze dobre nakoniec, ze som sa v tej nemocnici ocitla.
A nemocnice sa neboj, radsej tam prelezat aj par tyzdnov, akoby potom malo byt nieco tvojmu babatku, musis to brat z tej pozitivnej stranky.Ja som rada, ze ma lekari poriadne vysetrili a snazili sa pomoct.
Drzim palceky.

dadulka19
12. feb 2008

tunylyk,ja som mala skoro celú druhú polovicu tehu krv v moči,viac či menej.Ladvinové koliky som mala v 6 mesiaci a teda riadne.Atb zabrali,potom bolo chvíľu dobre no a pom ma do konca tehu ľadviny boleli,teda pravá hlavne.Bola som aj v nemocnici,cievkovali ma,kontrolovali moč 12 hodín(od 18.00 do 6.00 som cikala do jednej nádoby) a to išlo na vyšetrenie.Tam sa nezistilo nič,teda len malé množstvo krvi.No a na sone sa zistilo,že mám pravú ľadvinu väčšiu a zapálenú,čo môže spôsobovať tlak bábätka.Doktori sa divili,že ma nereže a nepáli pri cikaní 😒 ....
...hlavne sa neboj,bud rada,že to neberú na ľahkú váhu 😉 ...ked som jednému doktorovi ukázala,kde ma bolí,ešte som aj povedala,že asi ľadvina,mávol rukou,že to sú kríže 😠 ,hm,nemal pravdu.. 😠

uhlikova09
13. feb 2008

aj ja som to mala urolog mi nic nezistil ale moja gynda spominala ze ja mam aj akoby piesok v moci,nic mi stym nezrobili samo sa to stratilo okolo 7 mesiaca tak neviem

tunylyk
autor
13. feb 2008

ďakujem za povzbudenie 🙂 pred chvíľou som sa vrátila od gynekológa,zatiaľ bez nemocnice,musím vydržať týždeň,kým budú výsledky kultivácie a krvných testov/podľa nefrologičky strašne drahých-normálne lamentovala,aké to je drahé.../mám sa šetriť,papať ascorutin,veľa piť.Najhoršia je tá neistota.Tiež ma nič nebolí,nepichá,ani výtok,hm... uvidíme...

dadulka19
13. feb 2008

tunylyk,pi aj urologický čaj a neboj,bude to o.k. 😉

tunylyk
autor
13. feb 2008

už som ho testovala,nechutí mi,ale vydržím 🙂 len nech je babuško v poriadku

dadulka19
13. feb 2008

ani mne zo začiatku nechutil 😝 ,ale časom zachutil 😉

graziela
13. feb 2008

Babenky, ja si kazdy den robim cely velky dzban (asi 1,5l) toho urologickeho caju...tiez mi moc nechuti, ale da sa, ani ho nesladim...A ten Ascorutin davali aj mne v nemocnici.
Tunylyk, snaz sa, aby si vypila tie 2-3 litre tekutin denne, ja sa tiez snazim to dodrziavat.

jastericka
13. feb 2008

presne tak, urologický čaj je osvedčený aj u mňa, ja ho pijem preventívne proti zápalom, ktoré som mávala pred tehu veľmi často (krv v moči a pod)
Naozaj treba veľa piť, prinútiť sa, kombinovať vodu, čaje, ovocné šťavy moc nie, ani sladené nápoje.
Moč nesmie byť nikdy príliš žltý, ani zakalený, vtedy je zle, musí byť veľmi svetlý, ba až biely, vtedy sú obličky spokojné.
Ja som si tie zápaly často zapríčinila práve tým, že som za deň vypila jednu kávu a 1dcl vody, ale už teraz viem....
Držím palce

tunylyk
autor
15. feb 2008

včera mi volala sestrička z nefrologie,vraj už mám výsledky,mám vraj hned prísť,sú vraj zlé.Tak som tam dnes zašla,našli mi stafilokoka,krv v moči mám vraj masívne...nafasovala som antibiotiká na 5dní a mám prísť na kontrolu.Samozrejme vela vela piť.Tak budeme bojovať,nech sme zdraví 🙂

graziela
15. feb 2008

Tunylyk, drzkam ti palce, nech sa z toho rychlo dostanete.A musis len a len verit, ze to naozaj bude v poriadku a samozrejme, vela, vela , vela pit .... pa

graziela
27. feb 2008

Ahojte babenky, tak po case ozivujem tuto temu...Tunylyk, ako vyzeras na tom teraz, dlhsi cas si sa neozvala, tak hadam nie si v nemocnici ? 😨
Ja som sa dnes vratila z nefrologie...V piatok som bola v poradni u gyn., podla papierika boli len stopy krvi v moci, urobili mi ale hned sediment a tam bolo vela erytrocytov a aj nejake plavajuce epitelie.Tak som sa v pondelok rano dostavila na urologiu, dr. mi urobila sono mechura, aj obliciek, podla nej to bolo v poriadku, vraj v tehu je bezne,ze tie erytrocyty byvaju zvysene. No ale pre istotu ma poslala na nefrologiu. Vcera som zbierala 24-hodinovy moc do jednej nadoby, vzorku z toho som bola dnes rano zaniest do labor. + brali mi krvicku. No a vysledok bol:
KBU moc bol negativny (to zn. sterilny = bez bakterie), ale stale krv v moci na 2++, zvysene erytrocyty, leukocyty (biele krvinky ako priznak inf., prip. zapalu), zvys. kys. mocova aj cholesterol a hodnota zapaloveho parametra CRP bola 22 (norma je do 5)...Okrem toho mi dr. zistil, ze mam strumu (zvacsenu st. zlazu), tak mi dal este urobit hormonalne testy a este nejake testy na autoprotilatky...no a treba hlavne zistit, odkial sa tie erytrocyty beru, ci z moc. sustavy alebo obliciek, co by bol ten horsi pripad. Zatial je funkcia obliciek dobra, no nieco s nimi nie je celkom s kostolnym poriadkom, tak sa vyjadril dr.Takze musim zatial len cakat, ako dopadnu dalsie vysetrenia...co byva niekedy naozaj dost vycerpavajuce...
Ale aspon ma trosku hreje ten pocit, ze doktori ma maju pod kontrolou, ze to nenechali len tak, ze sa to samo vyriesi...Naozaj ma dnes prevetrali od hlavy az po paty, este sa mi dr. aj do hrdla pozrel...
Nechapem len ten zapal, vobec netusim, kde by mohol byt...vraj mozno doznieva este ta inf. ktr. som prekonala pred 2 tyzdnami. No uvidime o 2 tyzdne, opat budem zbierat ten 24h. moc a opat krv...
Najlepsie bude asi, sustredit sa hlavne na babatko, aby ono bolo v poriadku a ja sa uz potom po porode budem musiet nejako pozviechat...Babenky, drzte nam prosim palceky, aby bolo vsetko v co najlepsom poriadku ....
Dakujemeeeeeeeeeeeeeeeeeee

tunylyk
autor
4. mar 2008

graziela-držíme palčeky 🙂 mne tuším antibiotiká zabrali,aj s urologickým čajíkom som už kamarátka 🙂 po poslednej kontrole moču bol v poriadku,na K+C bacil žiadny,doporučili mi preventívne papať urinal-to je taký brusnicový prípravok.Svokor má zásobuje kompotovými brusnicami,tie sú vraj najlepší prírodný produkt na močové cesty. 🙂 zajtra idem do poradne,mali by mi robiť ultrazvuk 🙂 dúfam,že sme v poriadku,ešte týždeň a sme v polovici 🙂

graziela
4. mar 2008

Ahoj Tunylyk, ja som sa tiez v lekarni pytala na nejaky brusnicovy pripravok pri zap. moc. ciest, odporucila mi lekarnicka presne ten Urinal.Zatial som ho nekupovala, lebo zatial neviem, aka je moja diagnoza, ci to bude suvisiet s moc.al. oblickami. No bola by som radsej, keby to bola len nejaka prasknuta cievka v moc. rure...No uvidim az na buduci tyzden, ked pojdem opat na kontrolu na nefrologiu. Tento piatok idem ale do poradne, samozrejme ako vzdy aj s mocom, cudovala by som sa, keby sa papierik nezafarbil na zeleno (stopy krvi)...ale toto je len orientac. vys...takze vsetko ukaze len cas...
Som rada, ze Tebe sa dari uz lepsie a uzi si zajtra ten ultrazvuk, nech ste obaja aj s mimi OK 🙂

helka101
4. mar 2008

tunylyk, ahoj.. no môj malý bere na močové cesty brusnicový sirup, je to aj pre dospelých a je to na baktérie usadené v močovode, my sme nekrvácali,ale sme mali baktérie,,, mohla by si aj ten vyskúšať,ale sa ťažko zhána!! stojí okolo 400sk a názov je brusnice forte sirup od Barnysu, vyskúšaj.. držíme tipalce! 🙂

uci
5. mar 2008

graziela: pokial dobre viem, tak ked sa ti papierik zafarbi na zeleno (teda ten jeden stvorcek), tak to je zvysene Ph nie krv - krv by sa mala prejavovat na inom stvorceku zafarbenim do modra (normalne byva biely), aspon tak to mam na tych pruzkoch ja 😉

tunylyk
autor
5. mar 2008

práve som dorazila z poradne,na ultrazvuk si budem musieť počkať 3týždne dol ďalšej poradne,dnes mal lekár poruchu ☹ no nevadí,krv v moči už nebola,výsledky tripple testov negatívne,máme oddychovať a tešiť sa na bábo 🙂 ozaj od poslednej poradne mi váha ukázala o 3kg viac 🙂 doteraz sa potvora nepohla dopredu ani o paličku,najskôr schudla,ale už priberáme 🙂

nikoleta164
14. mar 2008

ahojte, pridam sa, lebo potrebujem povzbudenie a baby zlate, ked sa vystazujem a vy ma polutujete, bude mi lepsie 🙂 prave som dosla z gyndy. uz 2 dni som sa samopreliecovala zo zapalu mocovych ciest. jasne, ze mi zapal presiel len trosicku. pila som litre vody, ale palenie a hlavne tlak na moc neustupil. teploty nastastie nemam. lekarka mi predpisala unasyn a ja popletena, som az doma zistila ,ze ked som alergicka na penicilin, uzit ho nemozem. cakam co mi predpise a vyzdvihnem recept. vitaminy urologica uzivam len od vcera. nenapisala som, ze zistili leukocyty - hnis v moci a ak liek nezaberie, idem do nemocky. nebranim sa tomu, lebo drobcek je pre mna vsetkym. niekedy som zufala, ze sa neviem cystitidy zbavit, uz som sa nabrala antibiot., dlhodobo uzivala probiotika, vsetko marne

masacek
14. mar 2008

Ahoj holky,mě zase včera našli bílkoviny v moči tak taky čekám týden na výsledky.Měl jste to někdo?

nikoleta164
14. mar 2008

dnes mi povedala lekarka, ze keby boli v moci bielkoviny, znamena to, ze zapal je v oblickam, ale masacek drzim palceky, nech vsetko ok dopadne 😉

kikita.nikita
14. mar 2008

já měla zvýšené leukocyty a erytrocyty. nasadili ihned macmiror a je po problémech.... 🙂 ale bacha po macmiroru bývá dost špatně 😝

graziela
14. mar 2008

Ahojte baby,
tak mne sa dnes potvrdila diagnoza s oblickami - IgA nefropatia. Mikroskop. vys. sa zistilo, ze tie erytrocyty v moci pochadzaju prave z obliciek - je to zapal. ochorenie, ktr. sa neda vyliecit antibiotikami, v podstate to treba len sledovat, aby to neprepuklo do zlyhania funkcie obliciek a prejavy su: erytrocyty v moci, opuchy, zvys. tlak, bielkoviny, priberanie na vahe...pricina nie je znama vo vacsine pripadov, diagnoza sa da presne potvrdit iba biopsiou, co ale v mojom pripade je vylucene...V pripade akutnej fazy by bolo treba nasadit kortikoidy.

Masacek,
ielkovina v moci vobec nemusi suvisiet s oblickami. Neviem, ci si pocula o pre-eklampsii, ja som ju zial mala pri 1.tehu a velmi sa jej obavam aj teraz. Priznaky su v podstate velmi podobne ako pri ochoreniach obliciek, vznika ale vacsinou nahle, priznaky su: vysoky tlak, opuchy, bielkoviny v moci a porucha videnia ako napr. zahmlene, neostre videnie...Je to vlastne ochorenie placenty, ktr. neprepusta babatku potrebne ziviny a mimi ako na obranu zacne vytvarat protilatky, ktr. vlastne ohrozuju, poskodzuju oblicky, zasahuju aj pecen, srdce, prip. mozog, ale to su uz take najhorsie stadia, ked sa pre-eklampsia podceni a vcas nezisti.
V ziadnom pripade ta strasit nechcem, urcite ta budu dr. sledovat a zistia pricinu. Drzim ti palce, aby to nebolo nic vazne. Skus si nieco o tom pozriet na nete, je tam toho strasne vela a v 1.rade sa pytaj doktorov.

eva.konczynova
15. mar 2008

ahojky holky, vidím že tady řešíte potíže i s močením, já nevím zda bych mohla mít nějakou infekci, ale sleduju že poslední dny chodím každou chvíli na záchod (časté nucení na močení), když močím tak většinou nic nebolí, neštípe, jen občas tak jakoby píchne v močové trubici, ale to i když nemočím, když normálně stojím nebo cokoliv dělám.. (je to taková bolest jak po cystoskopickém vyšetření, když je trubice podrážděná). Já hodně před těhu trpěla na záněty močového měchýře, ale ty se vždy projevovaly štípáním na konci močení, a to teď nemám... tak nevím zda se znepokojovat, že by mohlo jít o infekci, pro jistotu jsem si vzala nějaké brusinkové tablety a v pondělí jdu i tak ke gynekoložce, ale nemůže to být třeba akutní a radši honem na pohotovost???

jankapo
15. mar 2008

Evka, ja som zapal mocovych ciest mala bez akychkolvek priznakov, zistili mi to na rutinnom vysetreni v nemocnici... 😒 Takze radsej by som stav precenila a sla si dat preskumat moc, nemas co stratit. Ale pokial nemas teplotu a nie je to fakt neznesitelne, vydzrzala by som do pondelka, s brusnicovymi tabletkami si to super vymyslela, ja som pila aj urologicky caj, teda vela tepleho caju, inak sa vraj nesmieme nahrievat.
Tak drzim palceky,nech ste zdravucki, mne povedala lekarka ze u tehuliek je to velmi caste ochorenie, lebo som sa divila, ze som to nikdy nemala...

tunylyk
autor
26. mar 2008

konečne som po dnešnej kontrole v poriadku,už nebol ani jeden + krvi v moči 🙂 a na ultrazvuku sme sa ukazali v plnej kráse,podľa uja doktora čakáme chlapčeka 🙂 aj keď na mňa žmurkol,že nezáväzne

graziela
26. mar 2008

Tunylyk, to su super spravy, gratulujem ku chlapcekovi 🙂 To je naozaj dobre, ze ste sa z toho dostali, nech to tak ide len dalej... Ja som dnes bola neplanovane v poradni, vcera vecer mi bolo akosi nevolno, zle sa mi dychalo, zacali mi opuchat nohy...normalne som mala ist az o tyzden do poradne, ale povedala som si, ze pojdem dnes, aspon budem kludnejsia. Dr. zvazoval, ci ma nema nechat opat hospitalizovat tak na tyzden do nemocky...Ten moj tlak mi vzdy v poradni stupne na 140/100, no chvalabohu, ze nemam bielkovinu v moci...Aj ked na to ma dr. upozornil, ze v tom pripade by som musela ist do Martinskej nemocnice, lebo tu na okoli nemaju v nemocniciach take vybavenie, keby sa mimi muselo narodit takto skoro. Tak som sa pre istotu dnes zacala aj balit...No modlim sa , aby to babatko moje vydrzalo v brusku este aspon 2 mesiace...Dufam, ze to tak aj bude....

denisocka
13. máj 2010

no ked to tu čítam,ide ma poraziť. už pri prvom zlom moči som pila urolog a sestrička,čo ma nehygienicky vycievkovala mi nadala,že urolog sa nesmiepiť. a ja hlupa nepila a dnes som sa dotrepala s vysledami hnis++,bliekovina+,krv+ 🙄 . som zvedava ako sa to porieši

iviatko
31. máj 2012

ahojte baby,pripajam sa k vam, krv v moci mam cely zivot, nikdy neprisli na to z coho a teraz cakame druhe babatko a uz som to neobkecala u lekarky, tak mi brala moc na sediment, krv +++ a leukocyty :( nemam ziadne problemy, nic ma neboli, ale mam strach. Cievkovat sa urcite nedam. 7.6 ma caka UTZ obliciek, kde zas nic nezistia len ma prehanaju :(

angeloo123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ziza55
11. apr 2015

@iviatko ahoj ako ti nakoniec dopadli tie erytrocyty v moci...aj ja to mam stale...na papieriku sa zbarvi policko na krv v moci nazeleno...popritom moc je bledy....mam to dlhodobo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre