Krv z nosa počas tehotenstva

barborkos
7. jan 2013

Ahojte, takmer pocas celého tehotenstva mám v nose krvavé chrastičky a smrkam krv. raz sa mi pustila tak silno, ze som ju nemohla zastavit a tiekla mi prudom. mate nejake skusenosti? je smrkanie krvi nebezpecne? inak sa mam dobre a nemam ziadne tazkosti, len unava, bolesti hlavy (ale to ma mozno nieco spolocne s nižšim krvnym tlakom).

xlucia
7. jan 2013

@barborkos treba pravidelne merat tlak, a kedze to mas casto dat vysetrit riadne krv. hustotu krvi, dosticky, hlavne trombocyty ci nemas vysoke a ostatne koaguacne parametre

andrik78
7. jan 2013

@barborkos ja som tiež počas svojich tehotenstiev smrkala krv. Najhoršie to bolo keď som si kýchla krvné testy som mala v poriadku a tlak som mala skôr nízky. Možno to súvisí so zvýšeným objemom krvy





Možno to súvisí

janinah
7. jan 2013

@barborkos nie je to nebezpečné, v teh. máš všetko viac prekrvené a aj sliznicu nosa,skús spať vo vyvetranej izbe a zvlhčovať vzduch...krv. z nosa epistaxa vzniká aj pri vysokom krvnom tlaku...p.p.pri krvácaní prúdom-vyfúkať nos aj tú krv a krvné zrazeninky,namočiť do studenej vody šúľok vaty,vyžmýkať a strčiť do nosa a pritlačiť krídlo nosa,hlavu predkloniť dopredu trochu a dozadu na šiju dať veľmi studený obklad,hlavu nezakláňať,krv stekajúcu do hrdla do úst treba vyplúvať,ak s akrv. nezastavuje,tak na orl pohotovosť

janinah
7. jan 2013

@barborkos aj z ďasien môžeš krvácať pri umývaní zubov,to nemáš?

kobrtko
8. jan 2013

@janinah začni používať medzizubné kefky, do 3 týždňov je po krvácaní

janinah
8. jan 2013

@kobrtko ja z ďasien nekrvácam,ale v teh. sa mi to stávalo

barborkos
autor
9. jan 2013

ani ja nastastie z dasien nekrvacam, zuby mam zatial uplne v pohode...:D dakujem za rady, aj doktorka mi povedala, ze mam zrejme len oslabene cievky a ze sa nemusim nicoho bat...:D

horseshoe
9. jan 2013

ahoj. ja to mam od zaciatku tehu, teraz v 3.trimestri sa to trochu zlepsilo. Odporucam kazdodenny vyplach- 2krat do dna solnym roztokom Physiomer - znizuje opuch sliznice nosa. Tiez treba dbat na to, aby si nemala v noci v izbe suchy vzduch - bud zvlhcovac alebo mokry uterak na radiator.
To krvacanie a opuchy v nose sposobuju tehotenske hormony. Davaj si bacha na choroby, lebo si teraz nachylnejsia. 😉
Este by ti mohol gyndos vysetrit zelezo v krvi - ci ti nepada - hodnota pod 120 uz znamena postupne padanie zeleza - neviem, ci mne sa to nezlepsilo aj vdaka tomu, ze som zacala brat zelezo, lebo aj tehotenske ekzemy a kutiky ust mi zmizli 😉 A unava, bolesti hlavy je tiez znakom klesajuceho zeleza.

kobrtko
11. jan 2013

@janinah môže byť, aj ja som mala citlivejšie ďasná, no to používanie medzi. kefiek nie je tak od veci (veď ani mne sa nechce každá deň), ale mohlo by to pomôcť aj v tehu...aj asi nejaké ústne vody a z. pasty so sťahujúcim účinkom... 😉

andreah25
11. jan 2013

@barborkos ja mávam bežne bolesti hlavy, ktorá sa mi uvoľní tým, že sa mi pustí krv z nosa, v tehotenstve sa mi to zhoršilo a po dohode s gynďákom a mojim neurológom mi nasadili dva mesiace pred pôrodom ascorutin - alebo ako sa to volá, lebo že to mi tlakom praskajú aj cievky a aby náhodu pri pôrode nepraskla kde nemá, odkedy som ho brala, tak viac som už s tým problém nemala, skús sa na to popýtať.

veriiii
11. jan 2013

je to normalne-vplyvom hormon.zmien je nos v tehotenstve casto opucnhuty-cize cievky su zdurene-viac prekrveny a zilky mozu praskat,,ak nemas ime symptomy -ako dlhotrvajuca zvysena teplota,tak je to o.k...

zuzzulka
13. jan 2013

je to normálne pretože máš cca o 1,5 l krvi viac a sliznicu v nose máš veľmi citlivú a prekrvenú, tak isto aj keď si umývaš zuby určite ti krvácajú diasna... som na tom rovnako 😉

ajka30
16. jan 2013

mne tiez strasne tecie krv z nosa, kazdy den, smrkam akoby kusy cievok, obcas mi tecie krv cicerkom. Ak mi netecie z nosa von, tak citim ako mi krv steka do hrdla, fuj hnus 😝 pred tehu mi tusim nikdy krv z nosa ani netiekla. Na poradni mi vzali krv na zrazanlivost, tak som zvedava....

denaha
5. máj 2014

Aj mne tecie casto napr. dnes uz 5x ...

strakovaa
17. sep 2014

Pohanka obsahuje rutín, ktorý spevňuje steny ciev. Je ju dostať ako pohankovy napoj, či klasicky vysušenú, dá sa používať ako závarka do polievok, ako prílohu samostatne,alebo spolu s ryžou, prípadne na sladko dá jablkom alebo hruškou.Možností je veľa.

tana85
7. okt 2015

@ajka30 sice je tvoja odpoved uz starsia, ale nesposobilo ti to komplikacia pri porode kde sa predsalen tolko tlaci, ze z toho by mi hned tiekla krv z nosa
Prebehlo to v poriadku?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre