Krvácali ste niekto na začiatku tehotenstva, ak ste predtým dlhodobo užívali Duphaston?

tessinka
13. sep 2009

Ahojte, mám trochu zábrany písať o takejto téme, ale na druhej strane mám pocit, že ma pochopíte. Snažíme sa o druhé dieťa, snažíme sa už dosť dlho, hoci sa preto nejak extrémne netrápim. Už takmer 2 roky užívam Duphaston, 17.-27 DC, zistili mi totiž, že nie každý cyklus mám ovulačný, mám nižšiu hladinu hormónov - ale na otehotnenie by to mohlo stačiť, pokiaľ bude náhodou ovulácia úspešná. MC mám po užívaní Duphastonu relatívne pravidelný, ale v posledných 2 mesiacoch sa ustálil na 31 D. Sme odporučení do CAR, už sme sa tam aj boli ukázať, chcú nás dať do nejakého programu (ja už mám 35 a manžel nie ideálny spermiogram, snažíme sa už viac ako 2 roky) ale sa neviem odhodlať, zdá sa mi to dosť problematická procedúra s neistým výsledkom.

Teraz som ale na 28 deň, čiže relatívne úplne pravidelne, začala trošku špiniť, trvá to už 4 dni, je to úplne slabulinké, hnedasté alebo občas jemná červená čiarka alebo fliačik, v podstate len na toalete. Nechce sa mi veriť, že by to vyšlo, po toľkých pokusoch, hoci som na radu kamarátky začala nedávno užívať pupalkový olej a s manželom sme sa tento mesiac "snažili" naozaj intenzívne, boli v podstate aj dovolenky, takže sme si aj oodýchli....

Vraj určité percento žien krváca aj na začiatku tehotenstva, v čase zvyčajného MK a dieťa donosia, ale nikoho takého nepoznám. Vraj by to mohol byť príznak tehotenstva - vraj sa môže oplodnené vajíčko uhniezďovať v maternici. A potom som sa dočítala aj také "desy", akože môže ísť o mimomaternicové tehotenstvo, alebo tehotenstvo odsúdené na zánik... Alebo by to mohol byť aj príznak ovulácie, ale tak neskoro, a už 4 dni?

Test som si nerobila, ale keď som bola prvý raz tehotná, prvý test mi nevyšiel, až druhý, a dokonca mi lekár nezistil tehotenstvo ani na preventívnej prehliadke, keď som už tehotná bola. A raz sa mi dokonca stalo, že mi lekár povedal, že som tehotná, keď mi niekoľko týždňov meškala M, ale na sone mi nič nenašli a ani následné testy tehotenstvo nepotvrdili. Takže ja som už skeptická, ja som asi totálna výnimka zo všetkého, a s testami radšej počkám.Terajší lekár mi pred 2 rokmi nasadil Duphaston, ktorý mi cyklus veľmi upravil.

Máte teda niektorá takéto skúsenosti - otehotnenie po užívaní Duphastonu a začiatok tehotenstva so špinením/ veľmi slabým krvácaním? Táto kombinácia ma špeciálne zaujíma, lebo teoreticky, ten Duphaston je tam na to, aby bol cyklus pravidelný, aby zabránil prípadnému potratu a pomohol vajíčku sa uhniezdiť. A viem, že môžem ešte pár dní počkať, možno sa to vyvŕbi a bude mi jasné, že z toho nič nie je, ale nie je to jednoduché a som nedočkavá...

Poteší ma každá skúsenosť, s ktorou ste ochotné sa podeliť, vďaka. Tess

nevesta
13. sep 2009

Ahoj, ja mam takto jednu dcerku a druhu na ceste 😉

Mala som aj 2x MA, takze moja odpoved, moze to byt tehu, ale aj nemusi... Sprav si test, budes mudrejsia. Pri oboch uspesnych tehu som Duphaston uzivala do konca 1. trimestra... Ale bol mi nasadeny az po zisteni tehu...

tessinka
autor
13. sep 2009

Ahoj, vďaka za odpoveď. Môžem sa ešte spýtať, či si mala špinenie len v čase predpokladanej M alebo to bolo dlhšie a na základe toho ti nasadili Duphaston?

Počkám ešte pár dní a ak to prejde tak ako je, urobím si test.

tina_
13. sep 2009

áno, tiež som krvácala, no skôr špinila, okamžite mi nasadil Duphastan a 2 týždne PN-ky...

nevesta
14. sep 2009

Tessinka, stale, kazdy den...
Ano na zaklade spinenia mi vzdy nasadili Duphaston 😉

jonas17
18. sep 2009

Tessinka,j tiež beriem duphaston,začala som ho brať mesiac pred tehu,vlastne na podporu otehotnenia,mala so ho brať na 15-25 deň počas cyklu.hned sa mi podarilo otehotnieť.čo mne vravela dr.,tak je vraj dôležité brať tento liek pravidelne napr.ráno o osmej večer o ôsmej,lebo to sú hormony a ked to neberieš tak,vraj možeš začať spiniť,telo tak dáva najavo,že mu ten hormon chýba,ako vezmeš trebárs o pol deviatej.ja som krvácala v 7 tt,ale po sexe,vraj vtedy ti popraskajú dajaké cievy,tak to môže byť.držím palce,moja kámoška tiež krvácala a dnes je už v 21 tt.

lula5
18. sep 2009

Aj ja som ho brala kvoli krvacaniu. Do 14tt.

tessinka
autor
20. sep 2009

Jonas, ja som ten Duphaston vôbec nebrala tak presne, brala som ho vždy večer, ale vôbec nie na hodinu presne. Možno v tom je naozaj teraz problém, možno máš pravdu. Ani v informáciach pre používateľa to nevidím. Ale beriem ho už takmer 2 roky a nikdy sa mi to nestalo. Pri poslednej dávke som však niekedy uprostred 1 deň tabletu zabudla, žeby to bolo z toho? Na druhej strane, kým som ho nebrala, medzi cyklami som nikdy nekrvácala, takže prečo teraz, keď mám v podstate gestagénu viac?

Je však pravda, že tu píšu, že môže nastať krvácanie medzi cyklami. A vtedy sa má znovu brať Duphaston.

Špinenie neprešlo, iba sa dvakrát na deň prerušilo. Už to trvá 11 dní. Takže idem k svojmu lekárovi. Test bol negatívny.... Ale nezdá sa mi to.

movin
24. sep 2009

zdravim, chcem sa poradi, ja beriem tiez duphaston pol roka, a menstruaciu som mala naposledy19.7., a kedze ma zacalo palit v posve som isla k lekarke a nakoniec mi zistila ze som pravdepodobne tehotna, ale len na uplnom zaciatku, tak mi nasadila ihned duphaston, zobrala krv a o tyzden som isla na opakovy odber krvi, dnes som volala sestricka a potvrdila vysoke hodnoty beta hcg nepovedala konkretne kolko, v praci som bola na velkej potrebe a na papieriku som nasla krv, taky fliacik vo velkosti orecha a doteraz zatial nic, ziadne krvacanie, neviete z coho to moze byt? mam behat do nemocnice alebo cakat, a ist az rano k svojej lekarke? dakujem velmi pekne za rady

krakulka
24. sep 2009

Ahoj movin, ja by som na tvojom mieste hned zajtra zasla svojej Dr. Nech ta pozrie. Dnes odpocivaj s nohami vylozenymi a radsej vobec nic nerobi. U mna sa objavilo nieco podobne cca v 6tt. bol to hematom. Vsetko dopadlo dobre.Po dvoch tyzdnoch zmizol sam. 😉

movin
24. sep 2009

krakulka a dali ti na to nejake lieky?

krakulka
24. sep 2009

Dostala som Duphaston a pokoj na lozku. Dr. ma chcel nechat hospitalizovat v nemocnici, ale ja som to odmietla.
Uvidis, vsetko bude dobre. Zajdi k dr.

movin
24. sep 2009

krakulka, cestou domov z prace som sa zastavila v obchode kde pracuje vlastne ona to vlastni sestricka od lekarky ku ktorej chodim a povedala som jej co mi je, tak mi kazala vecer zobrat po dva duphastony, rano taktiez a ukazat sa hned u lekarky na dalsi den, tak som zvedava co sa zajtra dozviem, a dakujem za pomoc

krakulka
25. sep 2009

Niet zac, a daj vediet ako si dopadla. 🙂

movin
25. sep 2009

ahoj takze nakoniec to je zlata zila, musim poklopat, bala som, ostatne je zatial vsetko v poriadku, dakujem za pomoc,

krakulka
25. sep 2009

Tak celkom super sprava. I ked zlata zila nic-moc. Hlavne, ze sa ma miminko vporiadku. 🙂

movin
26. sep 2009

to ano zlata zila nic moc, ale hlavne (klop klop) mimco v poriadku to je dolezite, este som len na uplnom zaciatku a uz ma trapi zlata zila co bude do konca? ani nechcem na to pomysliet

tessinka
autor
27. aug 2012

Len tak s odstupom času a možno to niekomu pomôže: Ten Duphaston bol v mojom prípade zrejme úplne nanič, ale našťastie ten istý lekár mi po čase zistil problémy so štítnou žľazou, endokrinologička predpísala Euthyrox a po krátkej stabilzácii cyklus ako hodinky...

elisskah
27. aug 2012

mne nasadil duphaston v 6-7tt ako som zistila, ze som tehotna a hned v ten den som zacala krvacat, rano na kontrolu a sup do nemocnice pre hroziaci potrat, tam sa to nepotvrdilo, spinenie prestalo, nechali si ma tam pre istotu este 4 dni, viac problem nebol ziaden. a spinila som asi 5 dni este predtym, asi ako som mala dostat menzes, ale to som este netusila ze som tehotna, tak som to spinenie neriesila, menzes som mala velmi nepravidelny, takze my bolo jedno, ze mi meska, nepodozrievala som sa, ze som tehotna. no a potom som spinila druhykrat, kvoli comu som isla do nemocnice.....duphaston som brala do 12tt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre