Krvácanie a hnedý výtok v 16. týždni tehotenstva. Čo si o tom myslíte?

mitab.
8. apr 2008

Ahojte baby,

tak neviem, dúfam, že sa nájde najaká, ktorá má s niečím podobným skúsenosti (teda niežeby som vám to priala, ale potrebujem poradiť)
Som v 16 tt (druhé tehu), no a doteraz bolo všetko OK (teda až na príšerné nevoľnosti od samého začiatku). No a pred týždňom sme išli no dovolenku a strávili sme v aute asi 10 hodín (s prestávkami) a hneď v tú noc po príchode som začala strašne silno krvácať jasnou krvou. Takže jasné, že hybaj do nemocnice. Lenže už cestou tam krvácanie ustalo, a v nemocnici nič nezistili. Bábo sa má dobre, placenta v pohode. Takže ma po 6 hodinách pustili na hotel a ten týždeň na dovolenke bolo všetko v pohode, nič - žiadne krvácanie.
no a v nedeľu sme sa vracali a zase po príchode domov som začala krvácať - ale už nie jasná krv, ale tmavohnedý výtok. No takže zaze v pondelok (včera) do nemocnice - a zase pohoda, babo je OK, placenta tiež. Že keď veľmi chcem možem zostať na pozorvaní, lenže to som nemohla, lebo máme ešte ročnú dcérku, a nemá sa o ňu kto postarať. Babky ďaleko, a ocko musí byť v práci.
Takže ten výtok mám ešte aj dnes, je tmavý, hnedý a nie veľmi silný.
Neviete mi niečo k tomu napísať?
Inak prvé tehu viac menej bezproblémové.
😢

sandrika
8. apr 2008

mitab ja som krvácala do 16 tt bežne ale vždz len trochu určite na topotrebuješ Duphaston a ascorutin no a šetriť sa. Duphaston je na udržanie tehu a ascorutin proti krvácaniu.
Nechápem prečo ti v nemocke nič nedali. To že ťa pustili domov je ok,ale mali ti dať lieky.

mitab.
autor
8. apr 2008

no, po tom silnom krvacani (minuly tyzden) mi dali infuzku (to bolo este v taliansku)
no a vcera mi povedali, ze lieky na to nie su, ze len kludovy rezim (a ze chapu, ze pri malej je to zlozite)

dididi30
8. apr 2008

mitab.tak aj ja som v zahranici a tu tiez ziadne lieky len na zelezo nieco a ziadne magnezium nic. 😒

jastericka
8. apr 2008

áno, súhlasím so sandrikou, aj mojej kamarátke dali na hnedý výtok ascorutin, ten by mal zabrániť krvácaniu a duphaston na udržiavanie....
kľudový režim pokiaľ to je aspoň trošku možné pri dcérke 😉

mitab.
autor
8. apr 2008

hm, tak neviem, ale s tou doktorkou mam super skusenosti, je to znama, takze nemyslim, ze by nieco zanedbala...
Myslite, ze mam ist naspat do nemocnice?
Je pravda, ze vcera, ked som tam bola tak som akurat ten vytok nemala, objavil sa zase rano, potom zmizol (to som bola v nemocnici) a vecer sa zase objavil no a od vtedy to trva...

kili
8. apr 2008

duphaston je len do nejakého 15tt, nie?
neviem, ale podľa popisu, čo si vtedy krvácala tak ti nevytiekla všetka krv ale spravil sa ti hematom a ten sa teraz postupne uvoľňuje. To by malo byť OK, ale keďže si kôli niečomu krvácať začala, tak sa radšej šetri, nech ti to nezačne znova.

mitab.
autor
8. apr 2008

nie, praveže keď mi včera robili ultrazvuk, tak tam žiadny hematom nebol
alebo je možne, žeby ho nevideli?
je to nejake komplikovane ☹

kili
8. apr 2008

tiež mi je divné, že by ho nevideli, ale fakt neviem, čo by to mohlo byť, keď je to stará krv.

kili
8. apr 2008

...možno bol moc nízko a tak nízko s nekukali

mitab.
autor
8. apr 2008

som na štvrtok objednaná do poradne, tak uvidim tam, nechcem furt behať do nemocnice, keď mi včera jesne povedali, že je všetko okej.
Čo sa tyka placenty tak je vraj položená nižšie.

romanka232
16. mar 2013

@mitab. mam preste taky isty problem ako ty.... mam rocne dieta pri ktorom som mala tehotenstvo bezproblemove. a tak tiez krvacam najprv som skrvacala jasnu krv a potom len silny hnedy vytok ktory mam dodnes.... tak ties som cestovala lenze ja som v zahranici... bola om na pozorovani a tam mi povedali ze dieta nieje v ohrozeni,ze je vsetko v poriadku ale ja mam obavy stale....v pondelok mam ist na vysetrenie aj na sono tak mozno budem mudrejsia.... inak vela stastiiaaa a hlavne vela sil do zivota. Romana

nikulik87
27. mar 2013

@romanka232 aj ja som 2x krvácala ... intenzívne asi 5 min. a potom bol pokoj ked tak len špinenie, 1. ktár mi doktor povedal že mi asi praskla cieva vplyvom toho že mi rastie maternica ( teraz som v 15. týždni) a 2. krát som tiež náhle z ničoho nič krvácala a do 5 min. bolo asi po všetkom a zostalo špinenie asi 2 dni potom OK. Na to mi doktor povedal že mám nižšie položenú placentu a to som nevedela či je dobre alebo zle ale kedže povedal že babo je v poriadku tak som to neriešila. Dúfam že nižšie položenie placenty nebude mat dopad na dáke dalšie komplikácie alebo ohrozenie bábatka :( ... vraj sa mám šetrit, ale ja nič také namáhavé nerobím.

ninka83
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janap76
4. júl 2013

@mitab. ja som to mala v 15tt, trochu tmavšia krv a špinenie ..... nebolo to nepretržite ...skôr tak 2 - 3 za deň .... čo najviac som ležala, a dostala som ascorutin / to je vitamín C / a ešte som mala brať PAMBU. trvalo to asi týždeň. Rovnako ako u teba, príčinu nezistili, všetko je v najlepšom poriadku .... okrem toho, že neviem či mám trvalý následok na nervovej sústave ...z toho ako som sa vtedy zľakla 😀 😀 od strachu som skoro omdlela. Ale malý je NAŠŤASTIE v poriadku 🙂 všetko bude dobré, neboj sa, ale keď je to tvoja známa, opýtaj sa jej na tu PAMBU a ascorutin. Ja to mám odvtedy doma, v prípade potreby prvej pomoci. No verím že to nebude treba. Držte sa 🙂

36evina36
11. okt 2016

Ja krvacala silno ale tmavu krv a bolo to z ranky na krcku nikdy som podobne problémy nemala teraz mam kludovy rezim tabletky a druhy tyzden som doma sem tam tak raz za den este spinim ale babo je ok tak ine nam neostane len sa setrit a hltat tabletky

ivanabalogova
12. okt 2016

@36evina36 ja som teraz prisla od gyne a zacala som dost krvacat nic nenasla babo je v poriadku aktivne si kopkalo ak sa mi do vecera neulavi tak ist do nemocnice ja beriem od zaciatku duphaston a pred 3 tyzdnami koli vytoku aj ascorutin a dnes mi este dala dycinone. A hlavne klud na lozku

36evina36
12. okt 2016

@ivanabalogova ja lezim doma uz tyzden celkom to preslo sem tam spinim ale hadam prejde aj to

luckamonka
23. dec 2017

Ahojte ja dnes som navstivila nemocnicu krvacala so a sim v 15tyzni

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre