Krvácanie v 36. týždni - ranka na krčku

pistenocka
29. mar 2017

Dobry den, som v 36 tyzdni tehotenstva a uz vyse tyzdna stridavo krvacam (cervena krv) a spinim (tmavocervena az hneda krv).
Uz som s tym bola hospitalizovana na zaciatku 30 tt v nemocnici, ked nevedeli presne z coho. Zistili, ze mam ranku na krcku maternice. Potom som zase krvacala na zaciatku 32tt niekolko dni, ale to mi v nemocnici povedali, ze mam ist domov a musi to prejst same. Len teraz to trva dlhsie a bojim sa, ze to do porodu uz ani neprejde, ked teraz chodim kazdy tyzden na prehliadku.
Ked mi to lekar pri kontrole rozdrazdi, asi ta ranka rozkrvaca. Mate s tym niektora skusenost?
Bojim sa aj ci z tej ranky nebudem moc krvacat pri porode, uz neviem co mam robit. Lekar mi povedal, ze ak to nie je masivne krvacanie, mam to nechat tak.

piacere
29. mar 2017

a nemáš nízko placentu?

pistenocka
autor
29. mar 2017

@piacere placenta je vraj v poriadku, co mi robili sono naposledy. Dalsie by mi mali robit buduci tyzden.

sardinka336
29. mar 2017

Pozri, si v starostlivosti lekárov...čo teraz pred porodom zmožeš viac? O dva týždne kludne mozeš porodit, dieta bude donosené. Ani lekári asi do toho nebudu teraz rýpat ,kým si neporodila. Po porode a šestonedelí uvidíš na kontrole či tam ranka je alebo sa zhojila. Ak tam bude ranka pretrvávať, treba to sledovat, urobit cytologiu...dnes su moznosti ako to riešiť napr. zmrazenie, o tom všetkom sa porad s gynekologom.
https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/ranka-na-krcku-maternice-mate-skusenost/

pistenocka
autor
29. mar 2017

@sardinka336 je to len dost stresujuce, neprijemne. Uz som si myslela, ze to prechadza a dnes opat jasno cervene krvacanie. Maly riadne kope, tak este tomu asi pridava, ked tlaci na ten krcok. Inak sestricka u kekara mi vcera pri odchode odporucila ascorutin 3 x denne, vraj ho mozem uzivat a mohol by trochu stlmit to krvacanie. Tak som si ho dnes nasadila, uvidim ci zaberie.

liana03
2. apr 2017

ja som mala presne to isté, po každom vyšetrení som krvácala, ale lekári to neriešili vraj je to ok, po pôrode sa ranka sama scelila, vraj to bolo tehotenstvom, pôrod bol úplne bez problémov
P.S.po prvej cytologii počas prvého vyšetrenia ako tehotnej mi lekárka nemohla zastaviť krvácanie, ale prešlo to samo a všetko dobre dopadlo, ale každú poradňu som sa bála , vedela vždy čo bude nasledovať

pistenocka
autor
3. apr 2017

@liana03 presne ten pocit mam aj ja, bojim sa normalne vysetrenia. Po prve je pre mna vzdy bolestive, neviem vobec dovod, predtym som problem nemala a tiez sa bojim, ze zacnem potom krvacat. Teraz to trvalo cca 11 dni vkuse kazdy den, uz to bolo dost stresujuce. Zacala som 4 den uzivat dicynone 500 a ascorutin proti krvacaniu a macmiror na preliecenie, ak nahodou mam zapal, mykozu, aj ked si to moj lekar nemysli, ale cakame na vysledky kultivacie. Sama som zvedava, ale dakujem krasne za reakciu a povzbudenie 🙂

pistenocka
autor
3. apr 2017

@liana03 este sa chcem spytat, ci aj vam to krvacanie trvalo tak dlhsie, niekolkodnove vkuse...

liana03
12. apr 2017

Mne zvyčajne 3-4 dni, určite to dobre dopadne, držím palce, dajte potom vedieť 🙂

pistenocka
autor
12. apr 2017

@liana03 tak ja to mam uz viac ako 3 tyzdne, kazdy den spinim. Uz mi lekar spravil vsetky mozne testy preco sa to nehoji a vsetko negativne, ziadny zapal nic. Uvidime po porode co s tym, este mi do terminu ostava 12 dni. Najradsej by som zajtra rodila,nech to mam za sebou 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre