Kyseliny v tehotenstve. Ako sa dajú zmierniť?

danii
16. aug 2006

baby, ma alebo mala niektora z vas kyselinu v tehotenstve? tusim sa tomu hovori aj palenie zahy ....
ja to mam najma vecer, no niekedy je to uplne hrozne 😖

da sa to s niecim zmiernit, resp. je nieco na to?

danii
autor
30. aug 2006

dakujem, aj ja som si myslela, ze je to za mnou.... ale tak rozmyslam, ci som jedla nieco take rovnake, ked mam tu kyselinu.... neviem na nic dojst ☹

samuelko
30. aug 2006

mna to zvyklo vačšinou po paprike,smotane,alebo po sladkom. ☹

danii
autor
30. aug 2006

aj mna po paprike, prto som ju musela bohuzial vylucit z jedalnicka ☹ a odvtedy som na ine nic neprisla...

viktoria
30. aug 2006

Ahojte, tak na mna nemate. od začiatku tehotenstva mám kyselinu, doktor mi prepisal Maloox, ale ten mi velmi nepomohol. a teraz mi jedine pomôže šumienka Iskra, je naozaj super a zabera okamžite. ja kvôli tej kyseline vstávam každu noc o polnoci a páli ma aj cez den a to nemusím jest dokonca ani nič dráždivé...

samuelko
30. aug 2006

mne sa to ešte chvalabohu nestalo,že by som sa vnoci zobudila na pálenie,len cez den,ale aj to postačí 😒

lodia
30. aug 2006

fuha, ked si spomeniem na tu kyselinu..prvykrat sa mi to objavilo v tehotenstve..tak mi je zle uz teraz..som vobec nevedela, ze to tak hnusnie, ked mi niekto povedal, ze tym trpi 😕

samuelko
30. aug 2006

lodia ja tak isto 😀 moj ocino sa večne stazoval na kyseliny a nikdy som si nevedela predstavyt aké to ,až teraz vééééľmi nepríjemnéééé 😠

lodia
30. aug 2006

samuelko...po tehotestve sa ti to uz neojavi...parada!vydrz..viem, ze to je hnussss... 😢

samuelko
30. aug 2006

to fakt,tak sa už veľmi teším,potešila si ma 😀

dorotka
30. aug 2006

no ja ked som sa zobudila a zacala ju citit aj o jednej aj o tretej som sa utekala najest 😉

samuelko
30. aug 2006

a potom to pomohlo?

danii
autor
4. sep 2006

baby, ja si myslim ze nepomaha nic len to proste prezit ....... 😝

evickaleh
4. sep 2006

mne mliecko pomohlo vzdy...zvycajne ma prepadne kyselina vzdy az vecer a vtedy mi mliecko celkom dobre padne aj skor zaspinkam.

vilca
4. sep 2006

Ahoj, v pořadu Pod pokličkou říkali, že na to pomáhá třeba kysané zelí (neutralizuje) a žvýkačka (vytváří sliny). A mně osobně na to vždycky zabírají pastilky Rennie určené přímo pro těhotné 😉

majka35
5. sep 2006

Ja mám tiež problémy od začiatku tehotenstva. Okamžite, ako sa najem, začne to nesmerne páliť. Skúšala som všetko možné, nič nepomáhalo. Teraz som našla perlivú vodu Fatra, ale nie tú obyčajnú, ale FATRU EXTRA. Je ju veľmi ťažké zohnať, skoro nikde ju nemajú /teda aspoň v KE/, ale je fakt dobrá.

danii
autor
14. sep 2006

chcem len zaklopat na drevo - tuk tuk tuk - kyseliny su uz nejaku dobu prec 🙂

leila
14. sep 2006

tehu zatial nie som, ale kyselina ma aj tak obcas trapi.. ja si vtedy dam zopar mandli a prejde to.. neviem, v tehotenstve sa mandle mozu??

danii
autor
14. sep 2006

mozu. a su lespie ako chrumat cokoladu 🙂

ninocka
14. sep 2006

majka poznam to aj ked si davam pozor co zjem tak zo vsetkeho ma pali zaha ale bruatalne

ninocka
14. sep 2006

no danii nic nehovor

danii
autor
14. sep 2006

o com? o tej cokolade? 😀

ninocka
14. sep 2006

kyseline danii

danii
autor
14. sep 2006

aha......... 😀 dnes mi to akosi dobre pali 😀

ninocka
14. sep 2006

cim to bude

danii
autor
14. sep 2006

😀 😀 netusim 😀

danii
autor
18. sep 2006

baby, klopkala som na drevo zbytocne..... asi teda mojmu babatku rastu vlasky, lebo palenie zahy je tu zasa.... 😝 asi sa toho zbavim az po porode ☹

jj2202
18. sep 2006

skuste mineralku fatru...mne celkom pomaha

danii
autor
18. sep 2006

skusim ju dnes kupit. maju aj bezbublinkovu?

samuelko
18. sep 2006

aj mne velmi pomáha minerálka fatra a budiška

danii
autor
18. sep 2006

dik baby, skusim. snad pomoze. potom dam vediet.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre