Kyseliny v tehotenstve. Ako sa dajú zmierniť?

danii
16. aug 2006

baby, ma alebo mala niektora z vas kyselinu v tehotenstve? tusim sa tomu hovori aj palenie zahy ....
ja to mam najma vecer, no niekedy je to uplne hrozne 😖

da sa to s niecim zmiernit, resp. je nieco na to?

lienka.
17. okt 2006

ahojte,mne na kyselinu pomaha jedine mlieko,staci pohar a je po probleme.Neexistuje,aby som nemala kazdy den mlieko,uz som ako narkoman,uz si denne kupujem 2l denne.

miselinik
17. okt 2006

Ahojte babenky, aj ja som mala a ešte trošku mám problémy s kyselinou ale môžem poradiť v počiatočnej fáze jablko alebo tortové oplátky a keď to nezaberá tak si kúpte Tums v prášku. Stojí to asi 95,- Sk a je to na prekyslený žalúdok. Ale musíte zistiť či Vám to zabere. Môžu to aj tehulky ale nazaberá každej. Takže niekedy treba len vydržať. Ja som mávala aj stavy, že som zvracala čistú kyselinu. Sorry, že píšem takto otvorene ale takto to bolo.

vavka33
18. okt 2006

Ahojte,ja mam tiez strasnu kyselinu v zaludku,hlavne vecer ked si lahnem do postele,nic mi nepomohlo,az vcera som v obchode uvidela akysi sumivy napoj Bystrinka a ten pomohol-to bola ulava a len za 3koruny 🙂

danii
autor
19. okt 2006

vavka - 3sk?! 😕 😕 sa mi v dnesnej dobe ani verit nechce.... 😀

vavka33
19. okt 2006

Ano 3sk,ale to je jeden sacocek,no ja ho mam na 2pohare,takze na 2krat.Vcera som to zas pouzila-zazracna vec-teda aspon pre mna

majka35
19. okt 2006

Ja som aj tú Bystrinku skúšala, pre mňa je to chvíľková úľava ... baby, ja sa z tej kyseliny zbláznim ... ja už sa bojím si ľahnúť, alebo niečo zjesť...už toľko vecí som vyskúšala a nič ... akurát tá fatra extra...ale aj tá nie vždy zaberie...možno by mi pomohlo, keby som do pôrodu nič nejedla ... 😀

vavka33
19. okt 2006

Hm,v 33tt uz mozno ani mne nepomoze,to uz brusko dost tlaci na zaludok 🙂 Tak nebudem jest-len suchy roztek,s toho hadam kyselinu mat nebudem 😀

martulda
27. okt 2006

Sice ještě nevím na 100%, že se nám děťátko zadařilo, ale již patý den po ovulaci dle bazaální teploty mi začalo být, tak nějak divně. Často cítím mdloby, BT nad 37, ale hlavně mě téměř nepřetržitě pálí žáha, která mě doposud pálila snad pouze dvakrát v životě, tak doufám, že by se nám mohlo zadařit. Na test je sice ještě brzy, ale příští týden budu chytřejší. Není tu nějaká těhulka, která trpí těmito neduhy také již od téměř úplného začátku těhotenství? Neustále se nemohu zbavit dojmu, že mi ty potíže přišli nějak brzy. Teď jen doufám, že se nám to skutečně povedlo. 😉

danii
autor
31. okt 2006

baby, toto mi dnes prislo z rodina.cz ohladne palenia zahy: 😉

Je mozne, ze Vas prepada casto pyroza - paleni zahy. Tento pocit se objevuje, kdyz se potrava s zaludecnimi stavami vraci ze zaludku do jicnu, kde drazdi jeho citlivou sliznici a nekdy zanechava neprijemnou chut ustech. Jezte jako dosud casteji, ale mensi porce, vyhnete se tucnym, smazenym nebo hodne korenenym jidlum a hodne pijte. Vyplati se take spat s podlozenou hlavou. Mohou vam eventuelne pomoci i pripravky zvane antacida, ale nemela byste uzivat ty, ktere obsahuji sodik nebo bikarbonat sodny.

alzbetka
31. okt 2006

mne pri paleni zahy pomahali tortove oplatky alebo tiez burizony (ale nie tie sladke)

husenka
31. okt 2006

ahojte, mna to začlo páliť asi pred včerom,zaberá mlieko zatiaľ....bude sa to zhoršovať??? 😖

alzbetka
31. okt 2006

no mne sa to postupne zhorsovalo, ale podla mna je to individualne. hovori sa, ze ked pali zaha, tak babo bude vlasate.

zajdla
31. okt 2006

Já jsem si dávala Rennie tabletky,pomohlo to.A může se to v těhotenství.

ninocka
31. okt 2006

jaj aj ja som mala otrasny den stale ma palila zaha no katastrofa

zajdla
31. okt 2006

Žáha se mi zhoršovala,ke konci těhotenství mě pálila skoro pořád.Málá byla pěkně vlasatá.Tak možná na tom pálení žáhy něco bude.

ninocka
31. okt 2006

no tak aspon bude mat vela vlaskov

danii
autor
17. nov 2006

mne nakoniec kyselina na cas ustupila, teraz sa zasa objavila 😝 😝 ale vzdy mam po ruke aspon maly pohar mlieka a pomaha to 😉
ale tiez to vidim na vlasate dietatko.... 😵 😅

danii
autor
8. dec 2006

baby, tak je to vyriesene..... v mojom pripade to boli tie vlasky 😵 😵 😵 preto ma ta zaha tak strasne palila 😉

ninocka
8. dec 2006

no tak dufam,ze aj u nas to tak bude

lilla22
10. dec 2006

ja som skusala najskor tortove oblatky a pukance, ale zaberalo to len ciastocne. Lekarka mi poradila pit mineralku Fatru. Velmi som tomu neverila, ale skusila som. Zatial mi to pomaha. Vyskusajte!

ninocka
10. dec 2006

lilla skus cukriky tussi z lekarne

sandrika
11. dec 2006

Ahojte babenky ja síce zatiaľ stále tehu nie som, ale s kyselinou mávam problémi čast.
Najlepšie mi zaberajú mandle a popcorn, ale pomáhajú mi aj semiačka z tekvice a fatra.

andrea73
19. jan 2007

Holky nechce se mi číst celé téma, i když jsem do něj už také přispívala, ale můžete mi poradit, jestli můžu na pálení žáhy sodu bikarbonu? Ze začátku mi pomáhaly lískové oříšky, ale čím víc jsem v pokročilejším stádiu těhu, tím je to horší. Renie mi nechutnají, na mléko mám alergii a např. Maalox nevím, jestli můžu. Nicméně ta soda mi fakt zabírá. Díky za odpovědi

jlucia
4. feb 2007

Ahojte baby, ja posledný mesiac trpím na pálenie žáhy ako pes ☹
Kyselinu mám úplne zo všetkého. Vyskúšala som už všetko, čo sa dalo, okrem
liekov alebo syrupov z lekární. Skúšala som Iskru alebo Bystrinku a to mi pomohlo len niekedy a väčšinou len na chvíľu. Osvedčili sa mi soletky 😀 , čo je veľmi fajn, lebo ich mám veľmi rada a čo som bola veľmi prekvapená, najlepšie
mi urobí pomaranč. Keď sa to pálenie už nedá vydržať, Stačí mi zjesť jeden-dva a pálenie hneď prestane. Odporúčam vyskúšať. Je to vemi chutná a zdravá metóda 🙂

lindda
4. feb 2007

lucia ja som tiez vyskusala vsetko uz aj nejake lieky a nic jedine co mi ako tak zaberie je mlieko studene, ale nie vela lebo potom sa mi zase vracia spat 😝

Andrea ja som sa pytala lekara a on hovoril , ze po 37tt sa uz moze soda bikarbona ,len to netreba moc prehanat.A mozes aj malox ale ten je tiez hnuszny mne je s neho az na vracanie.

nici
4. feb 2007

ahojte,
ja ked som bola tehu, tak mi na palenie zahy neskutocne pomahalo studene plnotucne a hlavne cerstve mlieko....nie krabicove....

loren
5. feb 2007

lindda preco az po 37 tt co take obsahuje soda bicarbona? A bystrinka sa potom moze aj skor?

lindda
5. feb 2007

loren neviem asi preto , ze plod je uz dost samostatny netusim proste vravel , ze v deviatom uz mozem ja myslim, ze to nemoze uskodit maja mamina to brala pocas celeho tehu a vsetko bolo ok. Inak mlieko to nerobi dobre ??

lindda
7. feb 2007

mna ta zaha privedie do blazninca uz nemozem skoro nic jest mam ju so vsetkeho celu noc som nespala a aj cely den ju mam slak to traf a ani nic nezabera uz ani mlieko 😠

boxi
8. feb 2007

Ahojky, aj ja každý deň trpím týmto nepríjemným problémom. Mlieko mi pomáha tak na pol hodinky a potom to príde zase. Počula som že na pálenie záhy pomáha papať banán. U mňa sa to nijako neosvedčilo, kto vie. Škoda, že neexistuje fakt dobrý liek.papa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre