Kyseliny v tehotenstve. Ako sa dajú zmierniť?

danii
16. aug 2006

baby, ma alebo mala niektora z vas kyselinu v tehotenstve? tusim sa tomu hovori aj palenie zahy ....
ja to mam najma vecer, no niekedy je to uplne hrozne 😖

da sa to s niecim zmiernit, resp. je nieco na to?

dorotka
16. aug 2006

ja ked vyhladnem vzdy

julka.n
16. aug 2006

daj si pohar tepleho mlieka aspon to tak pisu

m.andrea
16. aug 2006

Ahoj Dannii,ja mávam kyseliny tiež večer, vráj je na to dobré banán, alebo skús klasické tyčinky,vraj to pomáha.

dorotka
16. aug 2006

inac mne tusim aj banan celkom pomahal a najlepsie s mliekom ale ja teple nepijem 😉

laurajana
16. aug 2006

danii - ja som mavala kyselinu asi tak v tvojom tt a dala som si za cajovu lyzicku krystaloveho cukru a bolo po nej, alebo aj orechy pozut je celkom fajn...napr. mandle, alebo obycajne vlasske orechy 😉

danii
autor
16. aug 2006

ked ja akosi teraz mlieko nemusim....uz len myslienka na to mi nerobi dobre. ale banan by som mohla skusit 😉
a je to fakt len vecer, najma to citim ked idem spat ..... 😖 je to neprijemne..... 😖

danii
autor
16. aug 2006

laurajana, tak nie som sama. teda aj ty si mala v tomto obdobi rovnake problemy, asi na tom nieco bude.
cukor, asi nie, ale oriesky, to teda mozem 🙂 mnam 🙂

laurajana
16. aug 2006

danii tak oriesky aj tie pomohli a hned...rady starych mam ako sa tomu "nadava" ale zabralo...neviem, mozno je to u kazdeho ine...ale mna islo vtedy porazit, ked som mala kyselinu tak som nejak nechcela jest a vzdy vtedy boli nejake dobrotky hm...takze tak

svetluska.p
16. aug 2006

ja neviem, ale ja mam skusenost, ze po sladkom najma ma pali. Je to hnusne. 😖

laurajana
16. aug 2006

no mne skor prekazala napr. paprika a taky multivitamin, inak ostatne v pohode, ale paprika mi vedela zaskodit aj pred tehu, tak sa to asi zdvojnasobilo 😒

mucilienka
16. aug 2006

danii, ja mam kyselinu non-stop teraz lebo mi babo tlaci na zaludok - pomahaju mi tortove oblatky alebo chlebik maces, ale nie vela, lebo potom mi netravi...
neviem, ci sa da povedat, ze po sladkom pali zaha/je prekyseleny zaludok, lebo ja sladke ani nejem a ma to... ale asi to suvisi aj so stavom v ktorom sme... vraj pod vplyvom hormonov funguju inak aj zaludok a jeho zvierac aj crievka.. preto tie zazivaco-kakacie a ine problemy...

danii
autor
16. aug 2006

laura, no po paprike ma ide vyslovene roztrhat.... 😝 takze papriku nejem, nemozem. neda sa, aj ked ju mam velmi rada.
muci, ked som bola naposledy u lekara, upozornil ma, ze v tomto obdobi tie kyseliny budem mat, ze je to normalne. a aj tie ine problemiky poznam 😝

yesno22
16. aug 2006

pri paleni zahy pomaha vsetko, co zalud. kyselinu neutralizuje : mlieko,banany,corn flakes,zasadita min., soda bikarbona, a ako pisali baby - suche oblatky (tortove, maces, aj klasicky "polystyren") 🙂

danii
autor
16. aug 2006

baby, dakujem! vyskusam a snad to nebude take hrozne 😉

snemcurka
17. aug 2006

ja som citala, ze by si nemala vtedy jest citrusove ovocie ale dat si radsej jablko.

zuzu13
17. aug 2006

http://www.primar.sk/Page.aspx?ID=890
prečítaj si rady odborníka 😀

miriam79
17. aug 2006

Ahoj..
poznam ten pocit..prenasleduje ma to kazdy vecer aj v noci sa na to budim.. a kamoska mi poradila super vec... dat si kusok rozka ci peciva..len hryznut..
mne to teda pomaha.. tak ked to skroti dalsie "zle kyseliny" budem rada..

dolinka
17. aug 2006

ahojte *kyselinky*.. mne teda jadra orechov ani mandli nezaberali, ani homeopatika,.. chvilku mi pomahalo to studene mlieko.. a potom som si robila pol sacka Bystrinky, al. iskry.. obsahuje to sodu bikarbonu a niekt, lekari to zaznavaju, ale ja som sa aspo n vklude vyspala, a maly je v poriadku 🙂

tonicka
17. aug 2006

Ahojte babulky, s kyselinou som bojovala 11 rokov. Osobne mám najlepsiu skúsenost s polystyrénom, macesom, tortové oplátky,prípadne piskoty alebo jednodňový rohlík.Ale dať si len trocha.Jablko tiež funguje ale musí byť ošúpané. Vyhýbať sa rajčinám, pretlakom a kečupom.

dolinka
17. aug 2006

.. raz som citala v casopise zdravie.. aj ked to bude zniet absurdne, ze na kysleinu je velmi dobry citron! chuti kyslo, ale neutralizuje ako zasada..

samuelko
17. aug 2006

no mne na tie kyseliny absolútne nič nepomáha,ani studené mlieko,ani jednodňový rohlík,ani iskra vobec ale vobec nič 😅

evickaleh
18. aug 2006

Ahojte tehulky, no mna kyselina tak casto netrapi, ale objavi sa. Vtedy vzdy siahnem po mliecku, ono naozaj zabera, alebo jablcko. Inak 🙂 pocula som od mojich starsich kolegyn uz mamiciek, ze ked je v tehotenstve casto kyselina tak babatko bude mat vela vlaskov 🙂

samuelko
18. aug 2006

ahoj evickaleh
,aj ja som to počula,len aby to naozaj tak bolo,ja by som chcela aby nas maličký mal veľa vláskov.

evickaleh
19. aug 2006

🙂 samuelko povedalo mi to zopar kolegyn starsich 🙂 ved ked sa tie nase malicke narodia tak uvidime ci sa to osvedci 🙂

lienka82
20. aug 2006

Ahojte babenky.
Tak to som nevedela,ze ten kto ma kyselinu,ze male bude mat vela vlaskov.To je super,ja mam skoro kazdy den problem s kyselinov po kazdom jedle,ale lekarka mi dala taky sirup,lebo to ozaj bolo neprijemne.Tak ak je to pravda tak moj maly chlapcek pride na svet s dlhymi vlaskami.Uz sa tesim. 🙂

evickaleh
20. aug 2006

:-}}} som rada lienka ze sme ti urobili taku radost 🙂. Ja som dneska bojovala s kyselinou. Br 🙂

lienka82
20. aug 2006

Ja viem ze to je neprijemne a nedala ti doktorka nejaky sirup na kyselinu?

evickaleh
21. aug 2006

Nie nenapisala, zvyčajne mi postaci vypit mliecko, alebo spapat jablko.

viktoria
21. aug 2006

No ja mám kyselinu na rozdávanie. Mám to od začiatku tehotenstva. Každu noc kvôli tomu vstávam. Mne pomáha jedine iskra. Doktor mi dal aj tabletky Maalox su dobré, ale trochu trvá kým zaberu.

evickaleh
21. aug 2006

Ja mavam sice kyselinu, ale zatial sa to da zvladat tak som lekarovi nevravela nic, ale keby to zosilnelo iste mu poviem, lebo je to dost neprijemne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre