Kyseliny v tehotenstve. Ako sa dajú zmierniť?

danii
16. aug 2006

baby, ma alebo mala niektora z vas kyselinu v tehotenstve? tusim sa tomu hovori aj palenie zahy ....
ja to mam najma vecer, no niekedy je to uplne hrozne 😖

da sa to s niecim zmiernit, resp. je nieco na to?

lienka82
21. aug 2006

Ale tes sa budeme mat vlasate babatka. 🙂 🙂 🙂 🙂

evickaleh
21. aug 2006

Ved ja by som aj chcela aby bolo vlasaté 🙂, tak dúfam, že to je pravda🙂

lienka82
21. aug 2006

To dufam aj ja,lebo to je take pekne keby sa narodilo vlasate. 😉 😉
To je tak pekne,ale dost staci musime vydrzat a uvidime.pa pa 🙂

evickaleh
21. aug 2006

Ahoj 🙂 ved sa dockame, ako tak pozeram ty skor 🙂 , ale aj moj cas pride 🙂

danii
autor
25. aug 2006

takze vlasate? aj moja mamina hovorila .... 😀 aj ja som taka bola, ked som sa narodila 🙂
aj silvia lakatosova ma tiez vlasateho chlapceka, videli ste ? 🙂

inak, tie kyseliny u mna - 3x tuk na drevo - zatial ustali. chvalabohu.

zuz11
25. aug 2006

o kyseline nevravte, vcea som myslela ze sa rana nedozijem koli nej 🤐 ja mam este problemy zo zvaracom ze sa mi uplne nezatvara 😔

danii
autor
25. aug 2006

zuz, blbe. mne stacilo tych "par" dni a bola som total grogy .... 😝
boze, len nezahriaknut!

zuz11
25. aug 2006

ja asi dnes dam preventivne teple mlieko a kupim asi dve kila bananov 😀 lebo celozrnne chlebiky nezaberali 🤐

danii
autor
25. aug 2006

hej, o mlieku a bananoch tu pisali aj baby. ale ani som to uz nestihla vyskusat 😀 zatial 😉

k.a.t.k.a.
25. aug 2006

a minerálku Fatru si skúšala?

zuz11
25. aug 2006

kati, to iba pri tej myslienke je mi zle, bo ta ma bublinky 🤐 a hroznu chut 🤐

danii
autor
25. aug 2006

to nie je taka ta vajcova? 😀
boooze, vcera som citala nejaky letak o vyzivnej vode korytnica, v takej hnedej flasi, vhodna pre tehulky. hned sme to v obchode kupili .... to je vam take nejake ako saratica alebo tak. ale vraj liecive, tak to dobojujem 😀

k.a.t.k.a.
25. aug 2006

zapchaj nos a hotovo a práve tie bublinky ti pomôžu sa dobre vygrgať 😀 zo mňa minule už skoro ohne šlahali takú kyselinu som mala 😠

k.a.t.k.a.
25. aug 2006

šaratica 😀 😀 už len ten názov
sa vidím ako sedím na záchode 😀

danii
autor
25. aug 2006

ale to nebola saratica, len to tak divne chuti ..... 😀
a navyse je mierne bublinkova, co ja voooobec nemozem. hned mam chytene hrdlo. ale necham to vyprchat 😅

zuz11
25. aug 2006

mne bublinky vadia na kyselinu 🤐

petruska77
25. aug 2006

moja byvala sefka rodila minuly rok a cele tehotenstvo sa stazovala na kyselinu, tak sme si mysleli ze bude mat vlasate babo a pritom mala nemala na hlavicke skoro ani vlaska...
fatra nie je vajcova, je trochu slansia, mne ju kedysi doktorka odporucala na nizky tlak... inak, mne celkom chuti a to nezjem a nevypijem hocico...

k.a.t.k.a.
25. aug 2006

ja potrebujem dobre grgnúť 😀 😀
z takej sody bikarbony by som aj robošov strčila do vačku 😀 😀 len neviem či sa to v tehu môže, tak radšej si ju nedávam

danii
autor
25. aug 2006

petruska, na nizky tlak? tak ten mam tiez. potom sa mi toci hlava a je mi straaasne zle.

zuz11
25. aug 2006

kati, tak ja si viem grgnut aj bez sody a aj bez bubliniek 😀 a soda by sa asi nemala ta nie je dobra a zdrava aj ked nie si tehu 🤐

petruska77
25. aug 2006

danii, ja s tym mavam obcas problemy, hlavne ked zjem cesnak. par krat som uz aj odpadla. Ale nastastie uz sa mi tlak celkom ustalil. Doktorka mi vtedy vravela, ze celkovo mam viac solit a pit hlavne fatru, lebo je slana...

danii
autor
25. aug 2006

iha, tak zasa solit, to ja mozem 😀 vsetko co je "zdrave" .... 😀

k.a.t.k.a.
25. aug 2006

toto som našla:
Pri ťažobe v oblasti žalúdka, pocite plnosti po jedle, rozličných intenzívnych bolestiach - pálivého alebo pichavého charakteru, prípadne kŕčovitých bolestiach alebo nafukovaní možno zažívaniu poskytnúť prvú pomoc vo forme homeopatického lieku GASTROCYNÉSINE. Tak ako všetky homeopatické lieky, nemá nežiadúce vedľajšie účinky, je vhodný pre všetky vekové kategórie vrátane malých detí, či starších ľudí. Môžu ho užívať aj tehotné ženy. V lekárňach je k dispozícii bez lekárskeho predpisu.

k.a.t.k.a.
25. aug 2006

GASTROCYNÉSINE
BALENÍ: Tablety. Krabička po 60 tabletách.
INDIKACE*: Bolesti, pálení a pocit tíhy v oblasti žaludku. Spavost po jídle. Pálení žáhy. Nadýmání. Říhání. Nevolnost.
DÁVKOVÁNÍ* A ZPŮSOB POUŽITÍ
1-2 tablety nechat zvolna rozpustit v ústech 15 minut před jídlem. V případě potřeby zopakovat 1x po jídle.

Výdej v lékárnách. Volně prodejné.

danii
autor
25. aug 2006

ja viem, uz som na tieto homeop. pozerala, ale ked ja sa nechcem napchavat vobec ziadnymi liekmi, pokial to nebude uplne akutne a nutne ....

dorotka
25. aug 2006

ked ja to mam ked som hladna nie v dosledku jedla

danii
autor
25. aug 2006

jaj, tak to si dorotka trochu iny pripad ako ja .... ja mam totiz kyseliny prave ked mam nieco v zaludku.

samuelko
25. aug 2006

baby a viete čo mne pomáha na kyseliny? asi sa vám to bude zdať smiešne,ale vypijem za pohár Budišky a je to OK. 😝 a na to som prišla prednedávnom asi dva týždne dozadu.

danii
autor
30. aug 2006

uz som si myslela, ze je to ok, ale mylila som sa. kyseliny su zasa tu.... 😝 predvcerom som myslela, ze umriem. citila som ich az niekde pri mandliach .... 😝

samuelko
30. aug 2006

danii tak to mi je lúto,hrozne zlý pocit,mna to už prešlo,dúfam,že sa mi to nevráti 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre