Kyseliny v tehotenstve. Ako sa dajú zmierniť?

danii
16. aug 2006

baby, ma alebo mala niektora z vas kyselinu v tehotenstve? tusim sa tomu hovori aj palenie zahy ....
ja to mam najma vecer, no niekedy je to uplne hrozne 😖

da sa to s niecim zmiernit, resp. je nieco na to?

lindda
8. feb 2007

boxi presne tak neexistuje nieco co plati na 100% mne uz tiez nic nepomaha hadam iba nejest a to by som asi umrela 😝

jlucia
9. feb 2007

Baby, skúste tie veľké kráľovské tyčinky. Tiež mám žahu asi aj zo vzduchu a tieto tyčinky mi pomáhajú. A tiež, ako som už predtým spomínala, pomaranče.
Hlavu hore, už to dlho nepotrvá 😉

melory
9. feb 2007

najhorsie je to pred spanim ked lezim.

jlucia
9. feb 2007

ja som si už zvykla zaspávať v polosede. Pod hlavu dám tri vankúše a hneď sa pálenie zlepší a niekedy prestane. Pálenie žahy je tak nepríjemná vec, že každá rada je drahá

tessa
9. feb 2007

Baby,
mne pomahala len mineralka Fatra, a pijem ju dodnes, ked ma pali zaha.. 😉

martina236
9. feb 2007

ahojte, mne pomohli mandle

katusha
9. feb 2007

mna zaha nepali vôbec, ale zato grgam ako ... no hrozne ... az sa niekedy hanbim pred priatelom. staci mi vypit co i len deci vody a grgam ako po velkom pive 😀 mate aj vy niektora tento problem???

hedunecka
14. apr 2007

baby neda mi to sem nenapisat ale co pozeram tam kazdu ktoru trapi kyselina ma prevazne xlapceka tak asi nieco na tom bude..ze ta kyselina byva castejsie pri xlapcox..ja mam tiez zahu ale zatial iba skusam co mi zabere..

escada17
14. apr 2007

hedunecka, no konecneee aj niekto iny si to vsimol, toto presne som i ja vravela 😉) ty si mala tieto problemy?

escada17
14. apr 2007

ja pouzivam take cukriky na cmulanie- Tums sa volaju, neviem, ci su aj na Slovensku, su dobre aj na to, ze funguju ako calciu, co sa v tehu fakt zide..

escada17
14. apr 2007

calcium, len dcerku drzim a tak ledva vidim, co pisem 😉

hedunecka
15. apr 2007

escada no hej uz 3dni ale v noci je to najhorsie normalne sa zobudim nato ako ma vsetko vnutri pali..uz som skusala:mlieko, ten suxy xlebik, jablcko a iba sa mi to vzdy zhorsi..ale upokojujem sa tym ze miminku asi ozaj rastu vlasky..to akurat vyxadza ze v mojom tyzdni.. 😝

dili
19. apr 2007

ahojte baby... chcem sa opytat... kedy ste zacali mat problem s kyselinou? nezvykla som mat problem s kyselinou nikdy... neviem este posudit, ci som tehotna, lebo este len v pondelok som mala ovu, ale uz druhy den mam aj pocas dna taku slabu kyselinu, nie je to hrozne, ale objavi sa sem tam cez den, a nezvykla som to mat, viem ze je este asi skoro, ale nie je to ziadne nahovaranie si... asi to bude skor kombinaciou jedal, vsak? ale jedavam tak ako obvykle... dakujem za radu a odpoved... 😅

lucqa
19. apr 2007

dili to je skoro, vacsinou je zvysena kyselina az vtedy, ked uz babo zacne tlacit na zaludok. Mna zacala palit okolo 20 tt, ale len ked som lezala.
Ale ked bude zle tak si daj Fatru, alebo mlieko, to pomaha znizit kyselinu 😉

dili
19. apr 2007

lucqa - dakujem... 😉

mimma
19. apr 2007

Baby, ja som počula, že mlieko sice kyselinu nachvíľu utlmí, ale len subjektívne a neskôr, keď sa začne natravovať, je to ešte horšie. Mlieko sa neodporúča. Ja mám dve dievčatá, ale záha ma pálila príšerne, pila som fatru, ale ten iný druh, myslím, že liečivá sa volala s červeným krížikom na fľaške, alebo so si dala sodu bikarbónu a zapila troškou vody.

lari
22. apr 2007

Babky mňa príšerne páli záha tak každý 2.deň a som z toho už tiež zúfalá.Najhoršie je to keď si večer ľahnem, neviem si nájsť polohu, proste hrozné. Mlieko mi pomože, ale len na chvíľku, banán to ešte viac rozruší, jablko stĺmi tiež len na okamih. Mamka mi niekde zohnala grapefruitové cukríky na cmúľanie, vraj by mali tĺmiť pálenie záhy, bol tam taký náznak, tak sa skúste popýtať v lekárni.Názov neviem, obal je už dávno v koši. papa

hulci
22. apr 2007

Ja som si kúpila v lekárni TALCID- sú to cmúľacie tablety a sú voľne dostupné, môžu sa užívať aj v tehu a fakt pomáhajú

escada17
22. apr 2007

hedunecka, zaha pali ze vraj najma pri chlapcekoch, nielen vlasky 😉

mamacat
22. apr 2007

pohlavie babatka ani vlasy nemaju vplyv na palenie zahy, to skor to ako vam male tlaci na zaludok...
Anti acid tabletky/cukriky sa mozu brat a fakt pomahaju! ja sa s tymto trapim uz mesiace...! ziadne jedlo nepomaha ale vacsinou je to horsie od mastnych jedal. alebo napriklad banan u mna tiez vyvolava palenie.

escada17
22. apr 2007

jasneee, ze nie, len sa tak vravi 😉mamacat, u mna aj napoje...

mamacat
22. apr 2007

a este pridam sport... plavanie a aerobik, strasne je to neprijemne 😝

escada17
22. apr 2007

z toho ti je zle- zo sportovania, po aktivite?

mamacat
22. apr 2007

pocas aktivity...
a pri plavani asi preto ze mam cele brucho nejak nadlahcene...

escada17
22. apr 2007

mne asi pri vsetkom...vsimla som si, ze aspon raz za den mam ten problem so zahou...ozaj, v piatok som bola na ER, mala som alergicku reakciu na penicilin a lekarka checkla babo na sekundu, lebo v utorok mam aj tak ten morfologicky ultrazvuk a zdalo sa , ze dievcatko 😉 ... co ja tusim od zaciatku, tak som zvedava teda... 🙂

dadulka19
27. apr 2007

mne na pálenie žáhy už skoro nič nezaberá.Pri prvej dcérke stačila šálka kakaa/samotné mlieko fakt nemusím/a bol pokoj.Pri tomto tehu som už vyskúšala všetko možné,niekedy je to na nevydržanie.A nie len,ked si lahnem,ale aj ked sedím alebo stojím.V lekárni mi poradili spať na ľavom boku,vraj sa vtedy niečo stlačí a tá kyselina nejde hore.Celkom to zaberá,ked som sa potom otočila na pravý,začal to znova.Ukludňujem sa tým,že už len mesiac,ale večery sú fakt kruté.

megie
27. apr 2007

A pálenie záhy, to je taký divný pocit v krku? (teda akoby v hltane?) 😕

sstefi
27. apr 2007

Áno megie. Tlačí to v hrdle, a mám pocit, že keby som si grgla, tak to asi pôjde niekam. Mne odporúčala gyn. homeopatiká Gastrocinesyne, alebo Maalox. Maalox mi lepšie zaberá dávam si z neho max.polovicu, keď je to už na nevydržanie. Najviac sa mi kyselina robí po sladkostiach alebo po suchej saláme 😅

retaux
27. apr 2007

Aj ja mávam najčastejšie kyselinu po sladkostiach 😉

megie
27. apr 2007

mne sa to počas tehu stalo asi len 2x - zatial.. len som nevedela, či to bolo pálenie záhy..A fatra na to nepomáha?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre