Kyseliny v tehotenstve. Ako sa dajú zmierniť?

danii
16. aug 2006

baby, ma alebo mala niektora z vas kyselinu v tehotenstve? tusim sa tomu hovori aj palenie zahy ....
ja to mam najma vecer, no niekedy je to uplne hrozne 😖

da sa to s niecim zmiernit, resp. je nieco na to?

jabera
5. feb 2009

ahojte, dlho sem nikto nepisal. hladam len nejaku aktualnu spolutrpitelku v paleni zahy. mala som to na uplnom zaciatku tehotenstva, ale to, co mam v posledne dni je uplne katastrofa. pali ma uplne zo vsetkeho jedla a pitia, okrem cistej vody. pred par dnami som 1.x z palenia zacala vracat a tuto noc som prevracala takmer celu. absolutne netusim co robit....

calli
6. feb 2009

Ahoj jabera, někde jsem četla, že na konci těhu je to normální a nezpravíš to ničím, prostě se to musí přetrpět. Já nemám pálení žáhy, jen mám divný pocit v puse, nejraději bych si v jednom kuse čistila zuby, abych tu pachuť nějak dostala pryč. A vůbec mi dneska nic nechutná...

silviamt
6. feb 2009

calli s tou chutou v ustach to mam aj ja uplne rovnake je to taka horcina, a ja si fakt chodim pod chvilou umyvat zubale a pomaha to 😀

zannyka
7. feb 2009

Ahojte ja mávam velké problémy s pálením záhy ale Fatra je môj najlepší kamarát počas celého tehu...občas si kúpim v lekarni aj Malox sačky ale tie su dosť drahe, tak fatra to istí.....a ked mi náhodou dojde tak mi velmi pomáha piť cez slamku studené mlieko.. 🙂

ditka1
7. feb 2009

ja mavam velke sucho v ustach a tiez stale pocit,ze si musim ist umyt zuby

mili1008
8. feb 2009

ahojte, aj ja mam problemy s palenim zahy, niekedy je to uz neznesitelne.. niektori ludia mi poradili jest tortove oblatky, ktore stahuju kyselinu v zaludku a musim povedat, ze to celkom zabera.. pocula som aj o Fatre, ale pri jej kupovani, som zistila, ze nieje vhodna pre tehotne zeny, tak som si ju nakoniec nekupila..

sisa29
8. feb 2009

ahojte tak ja sa hlasim tiez k vam ja uz to mam tak ze sa musim ist vyvracat a to mi jedine pomoze.idem uz umret s toho cely zaludok a ta trubica ma strasne stipe.

kvietocekx
9. feb 2009

tak ja som pri prvej dcerke mala zahu presne 3 mesiace, ale potom to preslo, pri tomto druhom 5 mesiac, potom chvilka pokoj a teraz zase☹ a jedine co mne pomoze je studene mlieko alebo iskra... fatra je super ale ta light... obzvlast, ked je problem s vysokym tlakom... uz sa tesim, ked to za 9 tyzdnov skonci🙂)) nieco musime vydrzat... pri problemoch a bolestiach, co mam s rozchadzajucou sa panvou a klbami, tak zaha je smiesna zalezitost🙂 drzkam palce...

v15
9. feb 2009

Ak môžem poradiť tak mne pomáha kusok surového zemiaku, alebo zjesť jedno zrnko kávy a kamoška mi poradila,že jej pomáhalo jesť pukance alebo tie pukancové chlebíčky celozrnné. 🙂

hanam
10. feb 2009

Ahojte, mne na kyselinu a tiez suchy pocit v hrdle pomaha voda Vincentka. Poradili mi ju v lekarni. Je velmi vhodna prave pre tehotne. Jedinou kontraindikaciou, ktora je uvedena na flasi je ak ma niekto problemso zlyhavajucimi oblickami alebo opuchmi dolnych koncatin. Inak chutovo je hnusna, ale strasne pomoze. A hlavne rychlo sa po nej ulavi. Predtym som pouzivala Fatru a tiez trosku mi pomahalo jest mandle, ale nebolo to az tak ucinne.

petuskaxfun
11. okt 2009

ako citam a vidim tak nikoho uz dlhsie nepali zaha to len mnaa pomooc ani spinkat nemozem blee,mlieko,tums,mineralka,banan,jablko nepomaha som zufala ☹

sue2209
24. okt 2009

Ahoj petuskaxfun,
No, mna záha pálila aj pred tehotenstvom, ale to vždy na základe toho, čo som zjedla. Teraz je to však iné. Dávam si pozor na to, aby som nekonzumovala potraviny, ktoré mi kyselinu vyvolávali, avšak tá sa mi dostavuje aj napriek tomu každý večer. V noci pre tento problém nemôžem spávať. Nechcela som nič brať - bála som sa, aby som neublížila maličkej, avšak môj lekár mi povedal, že tums, maalox, ... môžem brať kľudne. A tak v noci zjem aj 5-6 maaloxov, len aby som mohla ako- tak spať. Hlavu mám vždy položenú o niečo vyššie, hoci predtým som spávala bez vankúša a tiež mi nepomáhali ani žiadne babské recepty ako jablko, banán, teplé mlieko a pod. Tak to budem musieť vydržať ešte cca 30 dní a dúfam, že po pôrode sa mi tento stav zlepší. Skús si dávať pozor na to, čo papáš, a daj si aj viac tums-ov, alebo maalox-ov.

rainee
31. okt 2009

od zaciatku tehotenstva stale, dufam ze to prejde aspon po porode. nic mi na to nezabera, ziadne caje, mineralky, pastilky 😒 ale je pravda ze ja som mala vela kyseliny aj mimo teho, no teraz je to 100x hrosie.

vejula
31. okt 2009

Mne najlepšie na kyselinu zaberá minerálka Fatra. Žiadna iná, len fatra. Aspon sa tak normálne vygrgám bez toho aby mi kyselina vystupovala až do úst.

flamenga
31. okt 2009

no ja som objavila niečo, čo mi na pálenie záhy zaberá práve tu na koníkovi: popcorn 😉

flamenga
31. okt 2009

rainee bude vlasaté bábätko 😉

alexandrah
2. nov 2009

ahojte, pripajam sa, ja som v zivote nemala palenie zahy, ani som nevedal ,co to je, aky pocit ... teraz v posl. trimestri niekedy fakt sila, dam si mlieko (ale na to som alergicka, + ho neznasam, takze len fakt glg), obcas zaberie ... skusim aj ine .- ten cukor krystal, alebo tycinky ... skusim aj fatru, ked pisete ... kupila som si v lekarni ten gel gastrotus, a ako som ho dala do ust, som ho hned vyvratila ☹ banan nepomaha, rano si ale musim dat nejake pecivo, najnovsie ficim na makovniku, potom uz mozem jest hocico ... alebo mi pomaha bujon, proste tepla polievka do zaludka ... (caj nie, z toho je mi tiez blbo ...). dufam, ze to po porode prejde

sue2209
2. nov 2009

Alexandrah, skusila si si kupiť aj ten maalox, alebo tums ? A čo takto za lyžicu sódy bikarbóny zapiť rýchlo vodou ? Vyskúšaj a napíš, či pomohlo.

domka28
2. nov 2009

ahojte...ja mam taky isty problem...najhorsie je to v noci.... ☹ , ale aj pocas dna...dnes som sa pytala v lekarni a povedali mi ze so sodou bik. by som to len zhorsila...a dala mi TALCID...takze prva tabl. zabrala 🙂 ...ale je tam napisane ze to pre tehotne nie je na dlhodobe uzivanie...tak neviem....
...ja mam pocit ze mam kysel. a palenie uz zo vsetkeho co zjem 😒

julietka
2. nov 2009

ahojte babulky, pridavam sa k vam ak mozem 🙂 tiez ma trapi palenie zahy a nemozem vobec zaspavat po leziacky...je to strasne..vsetko co tu pisete som uz vyskusala, na mna teda vobec nic nezabera. Prekvapilo ma domka28 ze ti predali Talcid, lebo mne v lekarni nechceli nic ako tehotnej predat, vraj by sa nic nemalo uzivat z tych produktov co su dostupne v lekarni..
Babenky mne zabera jedine ale fakt jedine obycajna "Bystrinka" ktoru kupite v hocijakych hlupych potravinach.
Bez nej ani nezaspim. A to si nemusim dat ani cely sacek, staci mi ten jeden na 4 pouzitia...je to vlastne soda bikarbona, len je to tusim riedene...tak skuste 😉

metlonka
2. nov 2009

ahojte, mna tiez znovu trapi zaha...na zaciatku tehu som ju chvilu mala a potom to ustupilo, ale teraz ju mavam stale, po hocijakom jedle...ale nastastie mi zaberaju tie pastilky Tums 😉 niekedy mi staci polovicka a okamzite mi zaberie 😉 Jedla som ich aj pocas prveho tehu a nic sa nestalo, takze nemyslim ze by mohli skodit...a to ich beriem skoro kazdy den aj niekolko krat za den 🙂

sue2209
2. nov 2009

Babenky, nič sa nebojte. Ja som sa dlho snažila vyhýbať všetkým možným tabletkám proti kyseline, pretože som si myslela, že maličkej tým môžem ublížiť. Avšak môj gynekológ mi povedal, že sa nemusím ničoho báť, že jej to nijako neublíži a ihneď si mám ísť niečo kúpiť . A tak papám maalox niekedy aj 6 x v noci. No a keď mi náhodou dôjde, mám v kuchyni zásobu sódy bikarbóny ,ktorou jej tiež neublížim. Takže nič sa nebojte, odporučil mi to môj gynekológ.

rainee
2. nov 2009

ano este ta sumienka bystrinka a mineralka fatra to aspon trosku zmiernia.

bibione
2. nov 2009

je nas vela co stymto bojujeme...tiez som nevedela co stym,na zaciatku som si davala popcorn aj maalox ale to zabralo len dovtedy kym som sa niecoho nenapila...teraz mam kyselinu aj z caju a je jedno ci ho osladim alebo nie...tak som si pomohla inak...vzdy pred spanim sa vyvraciam...fujha...to je ine svinstvo co zo mna vylezie,ale mam potom svaty pokoj 😉

alexandrah
2. nov 2009

julietka - trochu odbocim, k teme magistry v lekarni - ja mam sialene problemy so spankom, nebudem rozpisovat, prakticky nespim uz cca rok, tak 2-3 hod, uz som mimo, chudnem, trasiem sa ... no zle ... neurologicka mi dala aj lieky, ale povedala, ze nech skusim homeo z lekarne ... tak som si pytala, a este ze ci sa mozu v tehotenstve ... (lebo je kopec veci, co sa moze..), lekarnicka spustila tirady, ze ONA by si nic nedala a podobne ... no uz som sa nasrala, lebo toto pocuvam od inych (nastastie mne sa to nestalo, lebo sice som uz v 9. mesiaci, ale vobec nevyzeram tehu), ja na to ze to moze povedat len clovek, co nema ziadne vazne zdravotne problemy ...ona ze ale ona mysli na zdravie maleho, ja ze sak ja tiez!!!!!!!! proste ma nasrala!!!!!!! jak keby mi bolo vsetko jedno, a chcela som si zabit dieta!!!!!!!! alebo co!!!!!!!
sue - diky za tip, vyskusam ... kupim sodu bikarbonu ... ja som toho moc zatial neskusala, lebo ma to tak prekvapilo, ako vravim, vselijake choroby sa mi nevyhli, ale zaha nikdy ... inak, popcorn milujem, tak sa budem vecer aspon mat dovod napchavat 😀 😎

miculienka
5. nov 2009

dajte si na ten popcorn veľa tekutiny, vysaje to vodu zo žalúdka- totiž , minule som si z chuti dala, ale tak ako bibione si večer vždy grcnem - tiež mi je potom lepšie, no a po tých popcornoch som sa skoro zadusila, šiel zo mňa taký hustý materiál, že sa mi zastavoval v krku, myslela som si, že sa zadusím, tak odvtedy sa nasilu nalievam vodou, bol to strašný zážitok, inak na tú kyselinu sú dobré aj obyčajné burizóny

alexandrah
5. nov 2009

miculienka - nestras, ja som si prave kupila popcorn, tesiac sa, ze mam aspon vyhovorku vecer v posteli pri knizke mlsat ... inak, predvcerom som dostala chut na zeleninu vecer, som si dala obycajny kalerab pokrajany so solou, a kyselina nikde ... som sa divila, lebo som si myslela, ze mi to prave spavi rosambo v zaludku ...

miculienka
5. nov 2009

alexi, neplaš sa, ty už to máš skoro za sebou, tak asi nemáš ani také nevoľnosti, ja som na začiatku tak grckám veselo, zato toľko vody musím, hmm, pukance, nalepšie by bolo za nimi pivko 😀 , to teraz nemôžme, len ak to bez alkoholu, ale asi to robí kyselinu ☹

alexandrah
5. nov 2009

ja som nastastie nemala vobec ziadne nevolnosti, ani raz, iba teraz ku koncu ta zaha obcas ... zato ma postretlo vselico ineho, nespavost, hrozna, migreny ... takze kazdy cosi ... praveze moj muz cital, ze pivo je ok, dokonca je zdravsie ako to nealkoholicke, par krat som si ho dala ...

rainee
6. nov 2009

miculienka, ja som na konci teho a problemy so zaludkom mam stale...aj ked uz aktivne negrckam je mi stale zle na vracanie, pali zaha, necitim vobec chut jedla, tak mi je spatne. zuby budem mat z tej kyseliny v haji.
ano alex, pifko /cierne/ tiez trosku moze pomoct, som skusila ale dlhodoby efekt to nemalo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre