Kyseliny v tehotenstve. Ako sa dajú zmierniť?

danii
16. aug 2006

baby, ma alebo mala niektora z vas kyselinu v tehotenstve? tusim sa tomu hovori aj palenie zahy ....
ja to mam najma vecer, no niekedy je to uplne hrozne 😖

da sa to s niecim zmiernit, resp. je nieco na to?

majka35
18. sep 2006

Skúste jablko, mne to poradil tato a fakt mal pravdu... normálne, keď ma páli záha, dám si jablko a mám pokoj. Takže jablko a fatra EXTRA.

danii
autor
27. sep 2006

majka, skusila som a NIC !!! 😠
a v posledne dni je to uplne utrpenie!!! 😝 😝 😝

majka35
27. sep 2006

Ahoj danii, musím sa priznať, že už ani mne to jablko nepomáha, trpím podobne, ako ty, neexistuje, že si ľahnem ... hneď sa mi kyseliny zbehnú a ide mi záhu roztrhnúť ... je to strašná bolesť ... nakúpila som si litre tej FATRY EXTRA, pre istotu, ak by náhodou nemali, a toto je asi jediné, čo mi pomáha ... vypijem denne fľašu a pol a dá sa to prežiť ... včera mi moja gynekologička povedala, že vraj mám piť veľa mlieka, to je taká hlúposť, že až. A naša cvičiteľka mi poradila, že by som mala zvýšiť príjem magnézia... ale to mám zase strach, či to nepoškodí bábetku...

danii
autor
29. sep 2006

majka, magnezium beriem od zaciatku tehu.....
ale teraz je zasa asi na nejaky cas klud..... 🙂 tuk-tuk-tuk na drevo
ale som si ista, ze sa zasa ozvem 😀

mracik
29. sep 2006

majka, mne zasa to mlieko veľmi pomohlo, pila som aj dva litre denne, tak mi strašne chutilo a bolo to jediné čo mi pri záhe pomohlo, aj keď viem, že mlieko skôr okysľuje a pri "netehotenskej" záhe vôbec nie je vhodné...

draga
29. sep 2006

ahoj mamči 🙂) já jsem vyčetla že pomůže rozkousat najemno pár lískových oříšků, prý neutralizují š´távy, zkusila jsem a mě to pomáhá

janus
29. sep 2006

Dragus, to by me zabilo... ☹ jsem alergicka na orisky... ☹

danii
autor
29. sep 2006

o tych orieskoch som aj ja pocula 😉

draga
29. sep 2006

janus: :(( tak to me mrzi me to fakt pomaha ...

majka35
29. sep 2006

danii ....ja beriem tiež MAGNE B6, ale vraj by som mala ešte zvýšiť dávku... a toho sa obávam, aby som to neprehnala...

mapris
2. okt 2006

ahojte děvčata, jak tady čtu ty vaše rady na kyseliny, tak mně nepomáhá nic, ani jablko, ani magnesium - který beru od 5 měsíce, a mléko nemám ráda, hlavně to kupované, protože jsem byla odchovávaná na domácím. A už to neřeším. Ráno vstávám s manželem a děláme si společné snídaně, ale pak si nemůžu jít lehnout, protože bych se poblinkala. No, omezila jsem bublinkové nápoje, sladké nápoje a furt stejný .. Lískové oříšky si občas dám, ale nemůžu zas moc, protože mi vadí na žaludek, tak teď babo raď ☹

ninocka
2. okt 2006

mapris skus suchy rohlik

katrin
2. okt 2006

mne sa najlepšie na kyselinu osvedčili burizóny.. majú neutrálnu chuť, väčšinou pomáhajú aj pukance, ale tú slanú chuť nemusím... 😒

bejana
2. okt 2006

Já jsem poprvé poznala, co je pálení žáhy někdy před 14 dny. Nic hrozného to nebylo, ale nic přijemného taky ne 😒 Někdo tu radil pastilky Rennie, tak jsem se v lékárně zeptala co můžou i těhule a dali mi právě Rennie. Moje doktorka mi doporučila jedlou sodu. Zatím nevím, jestli něco z toho funguje neb od té doby mě žáha nepálila. Mapris držím palce, aby ti něco zabralo!

majka35
2. okt 2006

Jedlá sóda pomôže na chvíľku, ale po tom ťa tá záha páli ešte viac ...viem to aj z vlastnej skúsenosti, povedalo mi to aj zopár lekárničiek v lekárni. Ja na tú fatru extra už nedám dopustiť...

zuz11
2. okt 2006

ja na palenie zahy vypijem asi liter mlieka s medom 😀 ale mna vzdy zacne palit vecer tak vypijem mlieko a idem spat a po noci je kyselina prec 😀

k.a.t.k.a.
2. okt 2006

na kyselinu tiež pijem mlieko ... tolko mlieka ako teraz som nikdy nevypila 😅 malá bude mať aspoň silné kosti 😀

ena
2. okt 2006

mne poradila jedna holka, co robila pred lekarnou nejaku prezentaciu na uz neviem co 🙂, ze na palenie zahy je dobre rano dat si piskoty, alebo nejaku susienku...
mna ta zaha cez tehu tiez dala zabrat, ale nejako som to vzdy "rozchodila" .. nemam pocit ze by mi nieco z tych "zarucenych" receptov pomohlo.. obycajne ako prislo, tak odislo... a po porode to skoncilo 🙂

evickaleh
3. okt 2006

ahojte babulky, tak mna dnes veru tiez trapi kyselina a riadne 😒

majka35
4. okt 2006

Včera som vypila pol litra mlieka pred spaním, zobudila som sa na ukrutné pálenie záhy a to mlieko som prose musela ísť dať von ... dúfam, že po pôrode už nebudeme mať s tým problémy...

ninocka
4. okt 2006

mne robi zle mlieko

tonicka
4. okt 2006

baby ja mávam teraz pálenie najnovšie z vody. A nedaj bože sa napijem a lahnem si. To ide von. 😒 Ale všetko ostatné je ok a papám ako kyselina 😀

andrea73
4. okt 2006

Tak já jsem na pálení žáhy vyzkoušela jedlou sodu....ihned to zabralo, ale v noci jsem od bolesti a pálení nemohla vydržet. Tak jsem si ji opět vzala a pak jsem měla až do rána klid. Přes den o tom vůbec nevím, začíná mě pálet až tak od 18 hod. A to až do rána...vyzkoušela bych to mléko, ale nesnáším ho...myslíte, že můžu kakao? To asi ne, že...? 😖

danii
autor
4. okt 2006

ja som predvcerom myslela ze sa zblaznim aku som mala zasa kyselinu a vyskusala som recept od zuz - mlieko s medom. bolo to nechutne ale myslim ze to zabralo..... aspon to preslo a to bolo podstatne 😉

andrea73
4. okt 2006

tak jak vidím opět musím kvůli malému podstoupit, co bych jinak nepodstoupila 😉 ....mléko bych vypila totiž jen kdyby mi ho zavedli nitrožilně 😀 , ale zkusím to. Snad se mi to povede. A to musíš pít asi každý de, že? A kolik toho má být, stačí hrnek?

danii
autor
4. okt 2006

ja som to vypila ked mi ta kyselina zacala. uz sa to nedalo vydrzat, tak som vypila to mlieko. a preslo to. tak si nahovaram, ze to pomohlo 😀
inak to trva aj hodiny kym to samo prejde ..... 😝

zuz11
4. okt 2006

danii, som rada ze moja rada aj ked nie moc chutna pre teba zabrala 😀
ja pijem cca pol litra mlieka denne 😀 vzdy si to mlieko s medom zarobim do pol litovej salky 😅

danii
autor
4. okt 2006

zuz, ja som hlavne bola rada, ze NIECO mozno zabralo! 😉

bejana
4. okt 2006

Tak po 14 dnech se mi kyseliny zase včera ozvaly 😒 Zatím to není nejhorší a podle toho co tady čtu, tak to bývá až nesnesitelné ☹ Vzala jsem si Rennie a za chvíli to bylo pryč 🙂 Aspoň vím, co mi pomáhá neb asi to s pokročilejším těhotenstvím bude horší...

danii
autor
17. okt 2006

ja na to nechcem nic brat, myslim lieky a pod. ale to mlieko zabera! len keby som ho mala tu v praci...... 😖
takze baby - mlieko! 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre