Kyseliny v tehotenstve. Ako sa dajú zmierniť?

danii
16. aug 2006

baby, ma alebo mala niektora z vas kyselinu v tehotenstve? tusim sa tomu hovori aj palenie zahy ....
ja to mam najma vecer, no niekedy je to uplne hrozne 😖

da sa to s niecim zmiernit, resp. je nieco na to?

miculienka
6. nov 2009

rainee - tak to nieje ktoviečo, to ti nezávidím , ja len dúfam, že ma to tiež nečaká, ako to, že niekomu nič nieje cez celé tehu a niekto sa trápi so všetkým ?
teraz som študovala na nete čo na kyseliny - tak okrem toho známeho - fatra, cígeľka , tums, maalox, ešte dáky sirup - gastrotuss, som našla tiež pukance ale neslané, burizóny, chlebíčky - tie polystyrény, šťava zo surového zemiaka za lyžicu, strúhaná mrkva, nejesť horúce ani veľmi studené, nepiť kávu, nejesť sladké, smažené a ťažké jedlá, po jedení hneď neležať, ráno vypiť pohár vody s 15 kvapkami citróna - že vytvára zásadité prostredie, a ešte som čítala, že neodporúčajú sódu bikarbónu, pretože rozleptáva steny žalúdka a po dlhom užívaní pôsobí opačne , tak neviem či som tu niečo nové napísala , čo myslíte ?

mama4
6. nov 2009

Ahoj rainee,ja už pomali finišujem som 37 týždni,záha bola u mňa nočná mora v noci som vstávala so spáleným pažerákom,mlieko,orechy ,soda a fatra,nepomohli.Nakoniec som sa rozhodla, dosť a kúpila som si Renie,je pre tehotne a dojčiace maminky,obsahuje vápnik a magnezko,tak to je super.Teraz papám,čo sa mi len zachce,tak skús,mne sa to oplatilo,len nechápem,prečo som sa tak dlho trápila domácimi radami.

alexandrah
7. nov 2009

mama4 - co je to Renie? to je z lekarne?? nejaka tekutina, alebo liek? lebo z toho gastrotusu ma hned naplo, a som to hned vyvratila ...

katcok
7. nov 2009

ja zase pijem alosan, je to špeciálna hlina, ktorú nasypem do vody nechám ju odstáť najlepšie cez večer a potom popíjam, zaberá to fantasticky. dá sa to kúpiť v Blave v centre liečby čínskou tradičnou medicínou...

rainee
7. nov 2009

mama4 ja som sa na tie pastilky Renie informovala uz v zaciatkoch, bolo mi v lekarni povedane ze v SR sa nedistribuuju, tak neviem... kde si to kupila?

mama4
8. nov 2009

Ahoj maminky,tak Rennie kupujem v čechách,lebo tu žijem s mojimi 3 detičkami,hm nevedela som,že na slovensku v lekárňach to nemajú.Ak môžem poradiť,skúste sa popítať o iný výrobok v lekárňach,ale samozrejme vhodný pre tehotnú mamičku.Pred 14 rokmi pri prvej dcére som užívala anacit,ale nič moc,toto si teraz neviem vynachváliť,sú to biele pastilky s matovou a inou príchuťou.Tak držím palce,možno vám niečo v lekárni poradia.

katkaking
8. nov 2009

rainee...ja som na tom podobne ako ty...mam 10 mesacnu dcerku, cele tehotenstvo som prevracala, stale som mala vela kyseliny....nic, ale vazne nic nezabralo...az po porode to preslo. Teraz som opat tehotna, zatial len 6tt, ale znovu je to tu, stale mi je zle, na vracanie a kyselina...neviem co robit, poradte mi prosim baby, ktore viete co pomoze...po porode mi diagnostikovali gastroezofagialny reflux, no neviem ci mozem lieky brat...ake lieky by som mohla brat, aby to preslo? Dakujem krasne uz vopred za pomoc!!! 🙂

rainee
9. nov 2009

praveze som otestovala vselico dostupne z lekarne /pastilky, sumienky,vitaminy.../, babske recepty, mineralky, burisony, popcorn a neviem co este, ale nic nezabralo. fakt dufam ze to po teho prejde 😝

odrobinka
9. nov 2009

Maminy, ja odporúčam pastilky TUMS ... ozaj zaberajú ...

slavkazv
13. máj 2010

Ahoj kočky, mňa začala páliť záha od 5 mesiaca. Máte niekto podobnú skúsenosť? Keď páli záha, tak sa narodí chlapček alebo dievčatko? Ďakujem za reakcie 🙂

beruska1989
13. máj 2010

slavkazv: mě teda žáha palí minimálně, a jen občas. a čekáme holčičku. na tu žáhu mi pomáhá sklenice coca coly 🙂

memory97
18. máj 2010

Ahojte, ja som tiez nikdy nevedela, co je palenie zahy, no III. trimester ma tym prekvapil🙂)) Skusala som tiez vselico mimo liekov, ale najviac mi pomohli obycajne detske piskoty🙂)) Mam v zasuvke aj Gastrotuss, nemate s tym skusenosti?

mircalla
18. máj 2010

ahoj memory - mam s tym velky problem.....skusala som aj gastrotuss, ale bez uspechu. ale skusim tie piskotky. je to v podstate stale horsie ako maly rastie, najhrosie je vecer. podstate mi vsak v lekarni poradili gastortuss ako jedine pre tehotne pre dlhdobe uzivanie.

ja mam z toho aj skriabanie v hrdle a drazdivy kasel, proste reflux jak vysity. rennie tu asi nekupim ako citam, a tie tums mozu aj tehotne? ono problem je, ze kazdemu zabera daco ine

maryanna
18. máj 2010

ahojte, ja som v tehu tiež prežila pálenie záhy, tak len napíšem čo pomohlo mne možno to pomôže niektorej - takže pohár studeného mlieka, tpo pomohlo hneď a vždy som si dala pred spaním a dobre sa mi aspoň zaspalo.....taktiež oriešky klasické (nie arašidy solené), oblátky pomáhajú a taktiež nejaká minerálka buď korytnica, alebo fatra, už nepamätám......

memory97
18. máj 2010

to mircalla: si ma nepotesila s tym Gastrotuss, ze to nemusi zabrat, no dufam, ze cim bude babo rast, tak to nebude horsie a horsie 😒 . Mne je prave hrozne cez den, vecer v pohode... skus tie piskoty, mne to najrychlejsie zaucinkovalo, dufam, ze ti to pomoze. Je este nejaky chlebik v predajniach bio (nepamatam si nazov,ale nieco na m...), neobsahuje drozdie a ten je vraj velmi dobry tiez na palenie zahy... ale neskusala som, zatial ucinkuju piskoty🙂

mircalla
18. máj 2010

vidis, je to individualne. a kazdemu zabera cosi ine...mne asi nic:(. tebe ten sirup mozno pomoze.....ale
ale idem este na tie piskoty🙂
mlieko zial tiez nezabera....tu fatru som vcera prvy raz skusila, tak s tym idem pokracovat

dik za tipy

memory97
18. máj 2010

to mircalla: sirup vyskusam,ked uz nebudu ucinkovat piskoty 😉 asi je to fakt individualne, kazdemu nieco ine zaberie a neboj, urcite nieco najdes, co zaberie aj tebe🙂

julianam
19. júl 2010

Ahoj žienky, ja som teraz tehotná po tretí krát a konečne som objavila zbraň proti kyseline, tak dúfam viacerým pomôžem.Mala som úplne brutalitnú a hoci samozrejme záleží aj na tom, čo som zjedla, hlavne je to spôsobené bábom, ktoré to tam tlačí.. čí čo.
Ja teraz pijem celý deň vodu s čerstvo vytlačeným citrónom, len tak podľa chuti citrónu a kyselinu už vôbec nepoznám.
Okrem toho tento nápoj proste milujem, je to skvelé osvieženie!

lilix
21. júl 2010

ahojte pridavam sa do klubu kyseliny. fuj, uz neviem co by som jedla. ☹

14petulka88
18. feb 2011

mamacat - no neviem ci mas pravdu stym pohlavym ze to nema vplyv na zahu lebo ja som pri prvom tehotenstve ani nevedela, ze som tehotna nic mi nebolo okrem toho ze mi meskala menstruacia, zaha ma zacala palit asi tak 8mesiaci tehotenstva ale to len sem tam a mala sa narodila z obrovskymi vlaskamy 🙂
Teraz som v 7 tyzdni tehotenstva a uz cely tyden mam kyselinu na nevydrzanie..

dajuska_252
14. jún 2011

ja som kyselinu nikdy nemavala...ak som ostala tehotna v tom 5-tom mesiaci to zacalo.nemavam ju casto ale ked to pride Tak je to uplne OTRASNE ... 😒 a neviem co by mi nato tak pomohlo...ked mne nic nezabera! ☹ A neviem teda ste tu spominali ze SODA bykarbona v tehotenstve by sa nemala...nevidim dovod preco??? Ja som si dala sodu ale v tabletkach...hm...neviem ci to pomoze,uvidime! ale ak by som to nemala v tehotenstve tak s tym prestanem!

martina2001
14. jún 2011

@dajuska_252 ja som ju v skoršom štádiu tehu predýchavala, zaberalo mi napiť sa minerálky a hlavne kyselina bola len cez deň, teraz ku koncu ju mám opačne v noci a beriem malox a tumps striedam, a mám to odobrené aj od gynekologičky aj od lekárničky. Malox zaberá behom chvíľočky a na dlho, aspoň u mňa 😉

camelinka
14. jún 2011

ahoj holky, me jediny co zabere sou ovocne rennie, jinak se vleze davim a mam "to" az v krku 😖 😖 ,navic sou narozdil od tech obycejnych i chutne 🙂

brunhillda
6. aug 2011

Som v 12 tyzdni a mam tiez problemy s travenim. Neustale mam horku chut v ustach. Hlavne tak pol hodinu po jedle a je jedno co zjem. Taktiez extremne grgam. Ako taky cunik. Kyselinu ako taku zatial nemam, ale casto ma bolieva zaludok plus casto zvraciam. Otazka bral niekto z Vas maalox aj v prvom trimestri? Je to bezpecne napriek vysokemu obsahu zinku v nom?

ivanadud
11. jan 2012

Som v 27 tyzdni a umieram.Je to hrozneeeeeee 😖 Skusim nieco z tych vasich rad, ako hovorite po mlieku mam pocit ze mi to este zhorsuje.A vera ze je to z toho ze babo tlaci na zaludok.Najviac kyselinu pocitujem ked citim ze maly kope.Vtedy neviem ci utekat na wc alebo co mam robit.Tums celkom pomaha ale tiez mam pocit ze len o trosku dlhsie ako mlieko a potom je to opät spät.

didiana333
11. jan 2012

@ivanadud ja som mala kyselinu celé tehu.... 😒 nič mi nepomohlo...nečítala som síce celu diskusiu,ale mne osobne veru nepomohlo nič....doktorka mi odporučila Gastrocynesine,ale ani po cmulaní tych tbl sa mi to neupravilo....až ked som porodila.... 😀 držím palce.... 😉

granado
11. jan 2012

@ivanadud ahoj ja som mala tiež tieto probl.a tiež extra nič nepomahala a teraz som v jednom članku našla že dat si 2 lyž.plnotučnej horčice a ono to tu kyselinu naviaže tak ak chceš skus 😉

babatienko27
11. jan 2012

@ivanadud ahojky poznam ale mande, jablcko a pohar cistej vody super ponohli lezat iba na lavej strane prava zattazuje zaludok a vysoko hlavu si daj aby ti kyselina nestekala do krku mam to z knihy Bukovsky ale jak to zabralo paradicka

sonia1501
11. jan 2012

@danii mne pomaha surovy zemiak

ivanadud
11. jan 2012

Vďaka, ako hovorite kazdemu nieco ine pomoze no skusim vsetko.Mozno sa trafim na nieco co mi pomoze 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre