Liečba (Clotrimazolum) kvasinkovej infekcie v tehotenstve

csina
18. júl 2009

Chcem sa spýtať na túto chúlostivú otázku. Som v 17-18 tt a po mojej poslednej návšteve poradne som si domov niesla aj spomenuté vagin. tablety. Je pravda, že som mala týždeň pred poradňou bolesti a výtok, ale volala som mu, povedal len, že sa mám šetriť. Kým som sa k nemu dostala, všetky príznaky odzneli, ale pri vyšetrení videl kvasinky v pošve. Beriem ich poctivo, aj keď už mi skoro nič nebolo, už po prvej tablete mi bolo fajn. Dnes mám poslednú na večer a bolesti sa vrátili, dokonca oveľa intenzívnejšie. Začínam mať obavy, čo mám robiť máte skúsenosť? Je víkend, kde a mám vôbec hľadať doktora, či čakať, čo bude? A ešte niečo...ak máte niekto skúsenosť s liečbou s týmto prípravkom v tehu, stalo sa vám, že ste ráno mali mokré pyžamo, či nohavičky? Neviem čo to je, nemôže mi unikať plodová voda? Keď ma podobne liečili netehotnú, vždy sa ráno v pyžame objavili zvyšky rozpustenej tablety, ale nie mokrota....Možno to nie je dôsledok liečby ale práve tej infekcie.

smajli
18. júl 2009

csina... asi by som zasla zajtra rano na pohotovost... ak by mi tie bolesti nedali spat,ze by bolo viac silne,tak by som sla hned... na pohotovst na prijem do nemocnice mam na mysli... lenze ja byvam v KE... neviem,kde ty...
Nemyslim si,ze by to mala byt plodova voda,z coho mas mokre pyzamo...,brala si uz niekedy predtym presne tieto vagin.talbetky? ja s nimi nemam skusenost,ale moznoze tento druh tabletiek vychadza von ako cira voda...
Urcite ale podla toho,ake silne mas bolesti,ci su to bolesti bruska,podbruska alebo posvy,tak to zvaz a radsej chod na pohotovost...

juliett99
18. júl 2009

csina.
no myslim ze ak mas bolesti tak ja by som na tvojom mieste urcite isla rovno do nemocnice..
Inak ja mozem tiez povedat ze rano ked vstavam tak aj ja mavam rano mokre pyzamko alebo gatky.Ono je to vraj tym ze v tehu mame viac sekretu a tym ze v noci lezime sa to vsetko zdrziava a ked vstanes tak to vybehne.
ale ak mas bolesti tak urcite chod necaj,,

csina
autor
18. júl 2009

Mám pocit, že som tieto lieky už niekedy mala, ale takto to neprebiehalo. Práve zvažujemem s manželom, či mám ísť hneď alebo čakať do rána, čo so mnou urobí tá posledná tableta. Teraz cítim bolesti presne ako keď som mala zápal vaječníkov. Asi počkám do rána. juliet, ale ja mám pocit, že ráno je to naozaj niečo iné ako obyčajný sekrét z pošvy, je to číre bez pachu a je toho veľa, normálne mám fľak na pyžame akoby som sa počúrala, už niekoľko dní...Mám strach..

juliett99
18. júl 2009

tak nezvazuj a utekajte k doktorovy, radsej skor ako neskor,, daj vediet ako ste dopaly 😉
drzim palceky 😉

jespera
19. júl 2009

Csina - mozno uz odpisujem neskoro, ale preco cakas - ved chod na najblizsej nemocnice na gyn. pohotovost, a ked nic tak aspon budes kludnejsia, ved opytat sa mozes nie? stale je lepsie sa opytat - ako potom lutovat..drzimpalce.

csina
autor
19. júl 2009

No tak som včera nešla. Ráno som sa zobudila úplne v pohode, nič ma nebolelo, až na to mokré pyžamo...Ale teraz balím veci, som rozhodnutá ísť, veď ma hádam nevyhodia, aspoň ma pozrú. Tak idem...

maatkka
19. júl 2009

Csina len pekne bezkaj. Co sa moze stat? pri "najhorsom" ta poslu domov. Ja som takto podcenovala opuchnute nohy (ze ved to je v tehu normalka) a bola to preeklampsia a robili mi sekciu hned ako som dorazila a keby som vtedy do nemocky nesla...
Mam ponaucenie - radsej sa zbytocne prehnat ako potom lutovat...

csina
autor
28. júl 2009

Tak dievčatá, práve som sa vrátila z vyše týždňvého pobytu v nemocke. Na pohotovosti som vtedy popísala bolesti a slabé špinenie a po ultrazvuku si ma hneď nechali s diagnózou vcestná placenta. Po ďalších vyšetreniach sa nakoniec ukázalo, že to nie je tá najhoršia varianta, lebo mi neprekrýva celý krčok ale len 2 cm, čo ma zachránilo, inak mi hrozilo, že si poležím o kus dlhšie. Po pár ihfúzkach s magnéziom sa mi uľavilo, ani tie mokré pyžamá sa mi už neopakovali. Tak každopádne sa mi oplatilo ísť....

juliett99
28. júl 2009

super csina ze si teda vobec aj isla,, som rada ze ste ok s drobcekom 🙂

flyangel
28. júl 2009

Csina super...som rada ze to dopadlo takto 😉 drzim palceky aby si uz nemala do porodu ziadne komplikacie 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre