Má kvasinková infekcia v tehotenstve vplyv na dieťa?

majka0608
2. dec 2008

ahoj som na konci 6 mesiaca a mam kvasinkovu infekciu/lieky uzivam na vkladanie/len chcem vediet ci to ma nejaky vplyv na dieta

majusa
1. jan 2009

tak pridávam sa aj ja k vám. Hoci nerada ☹ . Včera som pre istotu išla do nemocnice, nech sa na to kuknú a lekár mi dal tabletky na vkladanie Macmiror a tiež Canesten. Dnes to už tak nesvrbí. Skoro vôbec. Pýtala som sa ho, či to nemôže ublížiť bábätku a povedal mi na to, že bábätko kašle na moju mykózu. Ono je obalené svojimi obalmi a je v poriadku. Nikdy som to do teraz nemala, tak dúfam, že to prejde čím skôr. Len mi nepovedal, ako dlho si mám tie tabletky vkladať. V stredu mám poradňu a je to celkom nepríjemné, keď vás ide zo spodu pozrieť a na rukavici vyberie rozpustenú tabletku.

cikyta
1. jan 2009

Majuska,kašli na rozpustene tabletky.Upozorni vopred lekára a hotovo.Nech vie.
ked som bola v 9tt na pohotovosti (vkladala som si ráno dve utrogestany a večer 2 utrogestany) a na pohotovosť som išla večer skrz nonstop vracanie a hnačku a ked ma prehliadali v nemocnici,tak som mala povytekané tie čipky a ubolenú "prdel"z hnačky.Bolo mi tak zle,že som vracala aj na koze 2 krát počas vyšetrenia a vôbec mi nevadilo,v akom doslova tvarohu sa dr.akurát dolu hrabe.
Teraz s odstupum času sa až strasiem od hamby,ale vtedy mi to nevadilo.Teraz by som sa asi tiež prepadla od hamby,ako sa poznám 😝

majusa
1. jan 2009

cikyta, tak o utrogestane viem svoje. Brala som ho 3 mesiace, až kým sa neskončil 1. trimester. A hlavne mi to vadilo v noci, keď sa to tak roztekalo všade tam dole. A teraz je to ten istý pocit. Len dnes v noci, keď som bola na WC, tak som mala pocit,že sa mi to všetko dostalo von a mala som to na papieri. Ale asi sa to vstrebáva rýchlo, tie potrebné veci.

cikyta
1. jan 2009

Tiež som brala utroš do 12tt.A von sa musí dostať časť čipiek.Ten základ tam aj tak zostane a plní si svoju liečebnú funkciu. 😉 Teraz ked som už dlhšie tehotná sa bojím hlboku tlačiť tu čipku,tak len tak kusok-hádam to nevadí.Ale je to taký blbý pocit predsa.
Dúfam,že nám to všetkým čochvíla pekne prejde a budeme mať krásne,zdravé bábätká,ktoré táto pliaga nijak neohrozí a navždy sa stratí 😉

sashka.mst
3. jan 2009

ahoj, ja som si na tampon dala zriedeny tea tree olej a po troch dnoch bolo vsetko zasa super.on je totiz dokonaly hubic kvasiniek a samozrejme som nejedla nic s cukrom a bielou mukou, lebo toto kvasinky velmi dobre krmi..

janula13
5. jan 2009

ahijte, dakujem za reacie, nuz ja som u lekarky dopadla tak, ze kedze som vzdy mavala nejake vytoky, ja si uz zivot bez nich neviem predstavit a vzdy kvasinky alebo ine potvory, co som chytala hlavne od manzela, ale on sa ich tiez nemoze zbavit...takze povedala som jej ze ma to dole trochu svrbi, aj ked nesvrbi, ale chcela som, nech ju konecne donutim urobit mi kultivaciu a ona ju zase nespravila a rovno mi predpisala cipky gynoflor tusim, ale nedala som si, kedze som si tiez v letaku precitala, ze sa nemaju v prvom trimestri a ja som ho prave koncila...az teraz som si dala po dva vecry, zmena ziadna a dalej si ani nejdem, v stredu idem na poradnu, tak som zvedava, ci nespravi aspon kontrolnu kultivaciu...s lekarmi je to tazke a clovek aby sa len strachoval...
drzim palceky babule, nech nas ta pliaga uz netrapi..

adulocka
5. jan 2009

ahojky.Ja som tiež dostala kvasinkovú infekciu.Mala som taký zelenkavý výtok so zápachom.Doktorka mi na to dala Gznazol,po troch dňoch mi to ustúpilo,ale po dvoch týždňoch sa mi to vrátilo.Tak mi predpísala desať dňové antibiotiká volajú sa Klion 100.Sú to čípky,brala som ich pred mesiacom a zatial sa mi nevrátila infekcia.Ale ja mám teraz počas tehotenstva aj zvýšený cukor,doktorka mi povedala,že to má s tým súvis.

kiki5
14. jan 2009

baby neviete nejaky domaci recept? dostala som nejaku infekciu- zapal mam stale ale ten som necitila, výter mam stale zlý streptokok alebo čo. no teraz je to horšie. odrazu ma m strašne svrbenie teraz to až pali ani sadnut si poriadne nemôzem. dobre je len minutku ked som pod sprchou. dr mi dala čipky, ale je to velmi neprijemne a nevidržim 5 -6 dni pokial zaberu- kedze sa dava len večer jedna. je neaky krem alebo niečo?

natty07
14. jan 2009

kiki ja som pouzivala mast - Fungicidin, ta mi hned pomohla. vyskusaj

sisa29
14. jan 2009

ahojte ja som v 35 tt a mam tiez kvasinkovu infekciu.dostala som vaginalne tablety je to dost nechutne teraz.mala som to aj pri prvej dcerke tusim v 7 mesiaci a dost silnu musela som si davat hypermanganove kupele a niake lieky vaginalne a mala ked sa narodila tak mala prasklinky na zahyboch na rucickach a nozickach.zevraj to bolo s toho.ale nebolo to nic vazne.

sisaha
14. jan 2009

ja sa tiez trapim od zaciatku tehu s mykozou a bakteriami. Dostala som v I. trimestri na konkretnu bakteriu Dallacin, ale ked som si precitala, ze sa prave vtedy nesmie a bezpecne uzivanie je az v II.trimestri, tak som liecbu zatial odlozila. Co mi ale doktorka poradila, su sacky Rosalgin, ktore sa odporucaju na mykozy a ine neprijemnosti aj pocas tehotenstva. S vyplachmi posvy vsak treba v tehotenstve opatrne, ja som to pouzivala 1x denne a robila som si oplachy - nie vyplachy, a pomohlo to. Predavaju k tomu taky irigator, ktorym si to oplachujete, pripadne vyplachujete.

sisa29
14. jan 2009

ten rosalgin som aj ja pouzivala pri prvej malej.teraz mam len niake feminella vagi C lekar hovoril ze pred porodom je to normalne ze je tam niaka kvasinka

kiki5
14. jan 2009

no tak som volala do dr. a sestrička mi povedala že si mam v lekarni kupit mast candibene tak skusim

ditka1
14. jan 2009

ja som mala tu tehotensku plesen v 20t a brala som take zlte gulicky uz neviem ako sa volali,potom dalacin tiez a aj take cipky preventivne aby sa to nevratilo,mne sa to stalo z prilisnej hygieny lebo ja som sa aj niekolkokrat umyvala cez den odspodu a utierala tymi vlhcenymi servitkami a to mi vraj znicilo prirodzenu mikrofloru a ph v posve,tak ale uz to preslo a umyvam sa samozrejme dalej ale vacsinou uz len lactacid pouzivam alebo teplu vodu.

kaskya
15. jan 2009

Kvasinkova infekcia moze pridruzit dalsie bakterie a streptokoky. Počas tehotenstva vam lekar predpise uzivat cipky do vaginy, potom vam urobi kontrolne vysetrenia a ak sa znova objavi infekcia, znova nastava liecba. tato infekcia moze spustit potrat, pricom bakterie napadnu aj krcek maternice, ktory zacne presiakat a skracovat sa. robi sa podsivanie ked je to nutne. dietatko nie je infekciou ohrozene pokial sa infekcia lieci. hned po porode je dietatko ockovane proti tymto streptokokom. vela je takychto pripadov, nemusite sa nicoho bat.
ale zaklad je zistit rychlo infekciu a liecit ju.

kaskya
15. jan 2009

kiki, mne na to pomohol canesten

lidusa25
12. máj 2009

Ahojte,dnes som bola v poradni a zistili mi tiež kvasinky.Som v 37 týž.a doteraz som nemala žiadne problémy.Chcem sa opýtať z čoho to môže byť? Aj z pohlavného styku?Alebo aj zo sladkostí,občas prehreším🙂

flyangel
12. máj 2009

Lydusa...takze mozes to mat od...sprchovacich gelov,vonavych a farebnych toaletnych papierov,od vonavych vloziek,tamponov,po navsteve bazenou,sauny,,po uzivani antibiotik,,z pohl styku si to mohla dostat len vtedy ked tvoj partner bol tiez nakazeny..cize ak ma scervenany penis,svrbi ho to a supe sa mu koza ma mykozu ak nema z pohl.styku to nemas...ale pocas mykozy sa nemilujte lebo sa nakazi od teba

simona55
12. máj 2009

ahojte mozemi niekto poradit? co toje za infekciu ze homeopatis a scoho toje?

flyangel
13. máj 2009

simona a v com potrebujes radu?

juliett99
13. máj 2009

ahojcek neviem ci som v dobrej teme, ale od zaciatku tehotenstva mam slabo zlto-zelenkavy hlien,, je to normalne v tehotenstve??
dnes som to spominala dr,, a on povedal ak nesvrbi, nepali tak zatial to nic nieje,, dokonca aj vysetrenie mocu bolo negativne,, 😒
dakujem

flyangel
13. máj 2009

juli...tak ak mas vytok aj ked zatial to nesvrbi a nemas cervene a napuchnute genitálie moze ist o mykozu-cize kvasinkovu infekciu-je to premnozenie kvasinek-rodu candida albicans ktore narusaju prirodzenu mikrofloru cize ph v posve...co vyvolava zápal posvy a rodidiel 😒 mozes to dostat v tehu lebo mas narusenu rovnovahu hormonov a tieto vykyvy mozu sposobit tuto neprijemnu infekciu...objavuje sa aj od-bazena,sauny,po uziti antibiotik,HAK,sprchovacich gelou,pouzivanie farebnych a vonavych toalet.papierov,vloziek,tamponou...V kazdom pripade je potrebne pre tvoje zdravie a zdravy vyvin babätka tuto infekciu liecit...po prvom trimestri sa davaju aj vyginalne globule a kremyna predpis gynekologa...nuz a mozes urobit aj harmancekovy sedavy kupel,a kupit si probiotika na vkladanie globul do posvy-Napr-Kitovuli alebo gyntima probiotika-mozu aj tehotne-da ti do poriadku ph v posve a posobi aj preventivne proti dalsim infekciam---ale je mozne ze masbakterialnu infekciu-alebo kvasinkovo-bakterialnu inf.v kazdom pripade by som radila nezanedbat to a dat urobit vyter z posvy na kultivaciu a zistit ph v posve...nechapem ten pristup lekara...mal ti urobit vyter..

juliett99
13. máj 2009

tak teraz uz ani ja nechapem,, preco nic nepodnikol,,
no nic buduci tyzden to zas spomeniem,, a inak zacnem aspon stym kamilkovym kupelom,,
dakujem flyangel,, 🙂

a inak ty sa nam ako mas??? uz sme si dlho nepisali,, 😀

flyangel
13. máj 2009

no juli nemas zac..urcite mu to spomen ak vytok bude pretrvavat alebo sa objavia ine problemy..no Juli mam sa celkom dobre,len mam teste pred statnicami a ucim sa,pracujem...inac je to celkom fajn 😉 a ty moja ako?este stale lezis?

juliett99
13. máj 2009

tak drzim slino palceky aby si stanicu zvladla na prvy krat,, 🙂 🙂 kedy to mas presne??

ano moja aj dnes mi dr. povedal ze zakaz chodenia, sexiku stale plati,,

flyangel
13. máj 2009

jooj moja dakujem 😀 😉 tak sa len opatruj...to chodenie by som zvladla sexik by bolo horsie dodrzat 😀 😅

juliett99
13. máj 2009

no ved to,,, uz nas asi aj depresie chytaju,, normalne nechcem aby som dostala pusu lebo hned mame chut obaja,,, 😀 😀

flyangel
14. máj 2009

no to ti verim a toto ti nezavidim...ale zase tehu by som chcela byt 😀

juliett99
14. máj 2009

flyangel,,,
a vy sa teraz uz aj snazite?? 🙂

flyangel
14. máj 2009

juli akoze zatial len tak ze si nedavame pozor.. 😉 som sa rozhodovala aj nad studiom Mgr po statniciach este 2roky...ale myslim ze nepojdem alebo tiez urobim dialkovo.. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre