Má kvasinková infekcia v tehotenstve vplyv na dieťa?

majka0608
2. dec 2008

ahoj som na konci 6 mesiaca a mam kvasinkovu infekciu/lieky uzivam na vkladanie/len chcem vediet ci to ma nejaky vplyv na dieta

tanja61
21. okt 2010

ahojte baby som v 23tt a mam problem s mykozou a bolestami v podbrusku ☹ ktore si myslim ze su sposobene infekciou.Bola som dnes u lekarky a ta mi predpisala len canesten krem vraj to bude dobre a mozem ho natierat len z vonku ze vraj nic ine mi dat nemoze lebo som tehotna ale ja myslim ze problem bude vo vnutri hlavne.Ked som bola tehu s mojim syncekom tak som tiez mala problemy s tym a dvakrat som uzila cenesten tabletu do posvy 500mg a teraz mi tvrdia ze nemozem vobec nic tak neviem....mate niekto skusenosti?a zijem v uk 😒 dakujem

1290
13. dec 2013

ahojte som v 29 tyzdni tehotenstva minuly mesiac mi lekarka zistila ze mam kvasinkovu infekciu :( dala mi tabletky na vkladanie ktore som brala 6 dni...teraz som bola u lekarky ked mi druhykrat brala kontr.vyter po mesiaci a maam trocha obavy lebo predtym ma to nesvrbelo a teraz trosku zacina a preto mam troska obavy a hlavne o mimi :( vietet mi niekto poradit ??

karin30
14. dec 2013

@1290 Ahoj,ja som v 18týždni a už som to mala tri krát.Prvý krát mi v lekárni poradili rosalgin,pomohol mi ale po týždni sa to vrátilo.Musela som ísť gynekologovi a ten mi dal tabletky do pošvy na osem dní.Manžel používal dva týždne canesten.Ked sme boli obaja preliečený tak sme sa milovali a na druhý deň mi to zase začalo.Potom som používala jenamazol a už na druhý deň mi bolo lepšie.Kúpila som si aj anionové intímky.Zatial mám pokoj,ale vyhýbam sa sexu lebo sa bojím že sa mi to zase vráti 😒

1290
13. jan 2014

myslis si ze je to sposobene tym ze mas s partnerom sex ?

lulistek
13. jan 2014

Ja som to mala cele tehotenstvo, lekarka mi dala rozne tabletky macmirror na vkladanie, rozne probiotika na vkladanie. Nema to vyplyv na dieta, je to sposobene tehotenstvom, ked som porodila uz bolo po tom. predtym som mavala obcas taketo ale to sa rychle vyliecilo ale pocas tehu sme to s doktorkou nevedeli vyriesit, lebo to strasne svrbelo. Po porode to odide

bublinka819
8. júl 2014

Ahojte baby, mne dnes brali ster na kultivaciu... nie je to zrovna najprijemnejsie ale da sa to vydrzat...
je podla Vas ten ster bezpecny pre mimi?

myawilkinson
15. júl 2014

baby prosim poradte... som v 5 mesiaci a vcera vecer som zobrala prvy cipok na mykozu mam ju len v uplne prvontnom stadiu nesvrbi nepali len zacervenanie zvonka a trosku vytok.. aaaaaaaaaaa dneska som sa chcela ocistit servitkami intimnimi kedze ta tableta sa roztapa a robi to bordel tak som sa utrela a na servitke ostal taky hlien ... vyzeralo to original ako sorry za vyraz ale sopel.... proste priesvitnee trosku do oranzova ale iba vstrede a ja neviem ci to ma spojitost stymi tabletkami alebo nie alebo co prvy rkat vzivote to mam.... alebo to moze byt nieco ine ? nieco nebezpecne pre babo ? nemam ziadne bolesti ani sa necitim zle ani nicccccc... len som to proste nasla na servitke ked osm sa utrela zospodu :(( co tojeeeeee

rainee
7. jan 2015

Ahojte, ja sa celkovo dost trapim s mykozami kvoli oslabenej imunite, ale odkedy som tehu mam to tusim vkuse 😝 dr.mi dala taku vodicku tusim boraxglycerin, ale nepomaha. Vzdy mi zabral len canesten krem + 6ks tabliet, len som si neni ista ci sa tablety mozu v 1.trimestri, krem som si uz dala. Neviem ako to vydrzim do porodu, hadam to nebude mat vplyv na babo.

evik1702
13. júl 2015

@flyangel ahoj prosim o radu, liecila som sa na zapal moc.ciest hned na zac.tehu, nasadili Atb,teraz by sme mohli byt uz asi v 3tt lenze po tych Atb mam asi kvas.inf, vsetko ma to tam dolu svrbi :( mozem pouzit canesten alebo rosalgin na vyplachy v prvom 3mestri? Alebo navstivit mudr? Dakujem.

matula1231
3. jún 2017

Ahojte 🙂 chcem sa spýtať som v 23 tt mám pálenie doktor mi zistil streptokoka povedal že sa to lieči tesne pred pôrodom lenže sa mi k tomu pridalo svrbenie tak mi predpísal macmiror lenže nič mi nepomáha som z toho zúfalá bojím sa až nemám aj tie kvasinky. Môže to uškodiť babu? A ako sa vlastne prejavuje ten streptokok? 😒

luluncek
17. júl 2019

@ttina23 práve dnes mi ho predpísal ..tak som zvedavá )

nikolet1992
22. jún 2021

@lulistek dobrý den chcem sa len spýtať kvasinkova infekcia je spôsobená len vtedy Keť je žena tehotná??

lulistek
22. jún 2021

@nikolet1992 urcite nie len vtedy. Teraz je to najma kupanim.

nikolet1992
22. jún 2021

@lulistek nigde som sa nebola kúpať trvalo to asi týždeň a už to je aj trošku lepšie neviete z čoho by som to mohla mať

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre