Má kvasinková infekcia v tehotenstve vplyv na dieťa?

majka0608
2. dec 2008

ahoj som na konci 6 mesiaca a mam kvasinkovu infekciu/lieky uzivam na vkladanie/len chcem vediet ci to ma nejaky vplyv na dieta

martinka17
2. dec 2008

ja mám tento problém skoro celé tehu...ale pokiaľ viem, tak problém je to len vtedy, ak to máš počas pôrodu. Mohlo by to vtedy ublížiť bábetku,keď ide pôrodnými cestami.

majka0608
autor
3. dec 2008

dakujem dufam ze pocas porodu to uz mat nebudem,jedine co som o tom nasla bolo ze moze vyvolat predcasny porod ale doktorka nespomenula nic

martinka17
4. dec 2008

ale to len vtedy, ak by sa to zanedbalo...teda že by sa tá infekcia príliš rozšírila.
Je veľa žien, čo s tým bojuje počas tehu, lebo flóra v pošve je vtedy citlivá a tie kvasinky sú fakt svine 😝
Tak len pekne dobre tabletky a ak sa to aj hneď vráti, ako to zvykne mne, tak sa neboj, lekárka nech to sleduje a prelieči zase 😀

jasom
4. dec 2008

baby a ako ste dosli nato ze mate tuto infekciu, mali ste nejake problemy?

janula13
4. dec 2008

Ahojte, zaujala ma tato tema, lebo ja som mala vzdy nieco, bud kvasinky alebo ine a vytok stale a teraz ked som tehu, tak to so mna tecie, je to redsie, ale tecie..a gynekolog mi na prvej prehliadke ani nezobral stery na kultivaciu, vam brali?Inak ma nic nesvrbi, ani ic opdobne, ale uz rozmyslm, ze predsa ster zobrat mohla, ja som ani pretym, ked som mala kvasinkovu infekciu nic necitila a mala som ju..ako sa vam to prejavuje?Nechcem predcasne porodit alebo inak ohrozit babatka, dost ze cakam dve 😅

jasom
4. dec 2008

no janula13: ani mne lekar nerobil kultivaciu ☹ a tiez mam taky zltkasty vytok, bez zapachu 😝 tak hadam ze to je v pohode

hviezda22
4. dec 2008

janula, zvyšeny vytok v tehotenstve je normalny, pokial ta to dole nesvrbi, určite to nie su kvasinky. Kvasinkovy vytok je sice bez zapachu, no velmi to svrbi a je to tvarohovity. Mam s tym skusenosti 😢

ibi
6. dec 2008

ahoj*tak u mna prebehli kvasinky tak,ze ma nic nesvrbelo,len som mala mierne silnejsi vytok,dr zobral ster a kvasinky...nebyt tehu,tak to ani nezaregistrujem...

majka0608
autor
8. dec 2008

ahojte,prisla som nato tak ze som mala vytok bielej farby a vsetko tam dolu ma svrbelo.ked som bola u doltorky mala som to uz v taom stadiu ze som mala opuchnute rodidla ale vsetjo sa v pohode zahojilo.
martinka17:asi som to uz malla dost zle lebo prave dnes som sa vratila z nemocnice po vikendovej hospitalizacii pre hroziaci potrat

lucia6
8. dec 2008

Ahojte, takze ja sa s tym trapim tiez. Pred tehotenstvom som nieco podobne nepoznala, ked ma to zacalo svrbiet a mala som taky hrudkovity vytok, normalne som sa hanbila u doktora, ze ved ja hygienu dodrziavam. Objavilo sa mi to asi niekedy v 20. tyzdni a teraz sa to tak sporadicky opakuje. Aplikujem na to cipky, ktore mi predpisal doktor a masticku Fungicidin. Skoro zakazdym, ked som na kontrole mi spravi vyplach. Musime to vraj nejak vydrzat do porodu. Kolegyna mi spominala, ze to pri porode treba pripomenut, aby Vam dali nejaku injekciu, aby dietatko nedostalo infekciu pri prechode porodnymi cestami.

kobyliacik
11. dec 2008

Lucia6, niekedy je to z prehnanej hygieny... Ja som to mala na úplnom konci tehotenstva, no a keďže som prenášala tak potom moja plodová voda nebola príliš ok... niekto tvrdí, že to mohlo byť z toho a nekto, že to súvis nemá.

adka12
14. dec 2008

baby mne sa ta mykoza stale vracia. Pred mesiacom som bola u dr. dala mi masticku a odvtedy sa mi to vratilo 3 krát za mesiac. Ja už som zúfala ☹
Dúfam, že to nemá nejaký negatívny vplyv na mimino!?

ibi
16. dec 2008

adka ak sa Ti to vracia, mozno by si mala brat cipky a nie masticku. Mne zabrali cipky na 6 dni Macmiror plus krem Candibene. Mala som to asi trikrat - v prvom al. druhom trimestri. Uplne som prestala nostit tanga nohavicky, papam probitoicke tabletky, nepouzivam dole ziadne mydlo, jedine pri holeni trosku detske glycerinove. Funguje 🙂 A manzel si tiez daval vzdy so mnou ten kremik cca 4 dni.
Na mimi by to nemalo mat vplyv, pokial to preliecis a nebehas s tym dlhsie, ci s tym nerodis. Nie je to nic vazne, len treba preliecit. drz sa

petka_s
16. dec 2008

tak tier kvasinky mam aj ja ☹
ale pocas tehu som ich mala raz,a odisli po chvilke 😀
len teraz ma to nejak zacalo strasit,ked malicka sa moze pytat kedykolvek
tak mam strach..dufam ze ma to prejde,papam aj antibiotika,tak uvidime.. 😔

komisakpd
19. dec 2008

baby brala niektora z vas dafnegin??

sedembodka
22. dec 2008

No ja mam tiez tu infekciu....Praveze je mi divne, ze ma nic nesvrbi a ani mi nic neopucha, len mam hrudkovity vytok... Lekar mi spravil vyplach a predpisal mi jednorazovu masticku Gynazol. Uz ubehol tyzden a stale mi to neustupilo, skor mam taky pocit, ze je toho viac a viac.. Co este pomaha na tu infekciu?Na kontrolu idem az 19.1. a bojim sa,aby to nejak neublizilo malinkemu.

prasiatko30
22. dec 2008

aj mne diagnostikoval mykozu moj dr ale ja someste len v prvom trimestri a dr mi predpisal nejake cipky, ktore podla jeho slov mozu brat aj tehotne - ake vsak bolo moje prekvapenie ked som si v letaciku precitala ze zeny v prvom trimestri ich radsej nemaju brat 😠 😠 takze som sa rozhodla nebrat a vydrzat do dalsej kontroly - ale mam na neho pekne nervy 😠 😠

sedembodka
22. dec 2008

a kontrolu mas kedy?

prasiatko30
22. dec 2008

v 13.1. - lenze teraz cez sviatky nemam sancu zohnat mojich gyndacov - su na dovolenkach a zastupujuci ich zastupùju len na porody - takze pokial nejde o zivot nejde o nic 🙄

sedembodka
22. dec 2008

tak to hej, ja som na tom podobne...moj ma dovolenku ☹ a nepocula si o nejakych sedacich kupeloch?

prasiatko30
22. dec 2008

neviem - nepozerala som sa na to nejako podrobnejsie - predtym som si robila s nejakym takym praskom - rosalgin sa mi vidi ze sa tomu nadava ale tiez som volakde citala cosi o sode bikarbone ale to naozaj neviem - to sa mi len tak mari a ani neviem ci je to presne na mykozu alebo na nieco ine 😒 😅

muriel293
22. dec 2008

čafte,pridávam sa do klubu trpiacich,brrr,ja som dneska dostala takú masť v aplikátore tak som zvedavá či to pomôže! ☹

Sedembodka
myslím že aj ja mám tú masť tak to si ma moc nepotešila že ti to nepomáha... 😠

cleo55
22. dec 2008

prasiatko ja som mala mykozu tiez v prvom timestry a doki mi dala krem canasten a pomohol raz dva,tak skus ten mala by si ho dostat aj bez predpisu!

prasiatko30
22. dec 2008

diki za radu cleo - len problem je ten ze nie som na sk 😒

ttina23
28. dec 2008

mne dr.na kvasinky predpisal mast gynazol a zabrala mi

celine
28. dec 2008

moja mama tym trpela cele tehu so mnou. po porode, tak ako to prislo, tak to aj odislo. treba si to len pretrpiet a nenechat to zajst do stadia, ze by to mohlo vyvolat potrat. Stalo sa to jednej znamej v 32tt a dietatko ma postihnute ☹

lucinka83
29. dec 2008

ahojky 😉 nemoze to byt aj z liekov? Ja som spinila 2 dni,lebo mam hematom a doktor mi predpisal Duphaston a Ascorutin a ked som bola na kontrole, tak sa hned pytal, ci ma nepali nesvrbi, ako keby to ocakaval.Nastastie to bolo v poriadku, dufam, ze aj bude 😕

sedembodka
29. dec 2008

muriel... asi si dostala taku ako ja... no hlasim, ze vytoky ustupil,uz nie je hrudkovy...ale stale nejaky je, tak neviem ci zabrala alebo nie... a ty si na tom ako?

mojkamirka
1. jan 2009

ahojte, tak ja vás nepoteším. Dva týždne pred porodom som dostala zápal tam dolu, tak som pocelú dobu brala tabletky na vkladanie. Kvasinková infekcia to asi nebola lebo výtok som mala žltý až zelenkavý, takže to bola asi iná potvora. No k veci, vďaka tomu zápalu som mala vysušené pôrodné cesty a malému sa išlo ťažko na svet v dôsledku čoho sa mu urobil hematom na hlavičke (mal takú dosť veľkú opuchlinu),no inak bol v poriadku. Po troch týždňoch to samo zmizlo, až sa doktorka čudovala ako rýchlo. Vplyv na neho to vraj nemalo. Ja som sa pri pôrode aj s nástrihom dotrhala ako som len mohla. Zašívali ma pomaly hodinu, a dva týždne som nemohla poriadne sedieť, no to je relatíne normálne po pôrode. Primár potom skonštatoval, že som sa dotrhala kvôli vysušeniu a zmeny mikroflory v pošve. Takže asi tak, no týmto som vás nechcela vystrašiť, len som chcela pridať aj svoju skúsenosť.

cikyta
1. jan 2009

Ahojte.Ja si od včera vkladám framikoinové čipky,tak uvidím.........Nemám z toho dobrý pocit.Mám bielo žltý výtok,ktorý nesvrbí,nebolí,ale ked to zo mna "výjde"ako by mi doslova cvrklo.
(Odjakživa som mala väčší výtok,ale teraz v tehotenstve sa dožadujem u dr.aby dala na to pozor skrz dieťatko.Kedže na mna sa stále kašlala.)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre