Má niekto problém s otočenou maternicou do zadu?

hanculka
12. dec 2006

Ahojte mne lekár hovoril , že bude ťažko otehotneť a pozerať svetu asi som aj tehotná 🙂 povie mi niekto niečo o tom?

katulilinka
12. dec 2006

ahoj, mne lekarka povedala to iste, ze je posunuta dozadu a otehotnela som bez problemov. a vraj ako sa zacne maternica roztahovat a babo rast, dostane sa do spravnej polohy a ona sa posunie.ziadne ine problemy s tym neboli.

hanculka
autor
12. dec 2006

No ja ešte neviem či som na 100%testy vyšli ale ta druha čiarka veľmi slabučko a menzes mi mešká 6 deň

sandrika
12. dec 2006

hanculka myslím si, že si a gratulujem o 2 dni by už mala byť aj tá druhá silnejšia

hanculka
autor
12. dec 2006

ďakujem

zuz11
12. dec 2006

ja som tiez otehotnela a to sme sa ani nesnazili a mala som otocenu, ale ona sa pocas tehu otocila spravne 😵

verka
12. dec 2006

ja som tiez otehotnela a bez problemov 😉

rstanka
12. dec 2006

Ahojte. Mne lekar povedal, ze to s otehotnenim nema vobec nic spolocne. Akurat to sposobuje vacsie bolesti pri MS a pri pohlavnom styku. Niekde som dokonca pocula, ze su na to nejake cviky.

deina
13. dec 2006

Toto iste povedal lekar mojej kamaratke, tiez ma takyto problem. Ale to som nevedela, ze sa v tehotenstve ta maternica otoci, to ju urcite potesi. 🙂

katulilinka
13. dec 2006

mne sa dokonca zda, koncom prveho trimestra som mala hrozne bolesti v krizoch a tam tej oblasti. podla mna sa mi vtedy otacala. po par dnoch to preslo. ale bolo to tak zle, ze som ledva kracala. ☹

kaciatko81
13. dec 2006

ahojte, mne lekar tiez vysvetloval, ze otocena maternica moze sposobovat bolesti v krizoch pocas ms. nespominal, ze by to mohlo sposobit problemy s otehotnenim. je to vraj u zien dost bezne a netreba mat z toho strach. uz som pocula, ze treba spavat na bruchu, a ze sa otoci 😀 ale velmi tomu neverim 😉

katulilinka
13. dec 2006

inak ako pise kaciatko,
prave vtedy, ako sa mi otacala podla mojich dohadov, velmi mi pomohlo nespavat na chrbate ale na boku (oblozila som sa vankusmi), kedze na brusku uz vtedy spavat bolo nemozne 😀

palma
13. dec 2006

Mne tiež vravel Dr.,že mám otočenú maternicu a mám 2.dcérky-10r. a 2-mesačnú 🙂 😉 😝 😢 😀 Držím palce! 😉

natalia12
15. dec 2006

Ahojte, tiez mam maternicu otocenu dozadu, mam 2 syncekov - 2 r. a 7 mes. Obaja sa podarili na 1.sup 🙂 . Asi prve 4 mesiace ma viac boleli krize (tak som aj vlastne zistila, ze sa nieco nove deje), no potom sa otocila spravne.Drzkam palceky 😵

ivana98
16. dec 2006

aj ja ju mam otocenu, tiez mi lekar povedal to iste, co vam. Uvidime 🙂
raz mi ju pri prehliadke takym "nejakym oddobrym" chmatom otocil, ale trochu to bolelo a hned som citila, ze sa otaca naspat. Takze je asi nejako "uchytena" tak neviem...ako sa potom pocas tehu otaca? Nejako mi to nedava zmysel, dik za vysvetlenie 😀

yesno22
16. dec 2006

ahojte pridavam sa k otocenym materniciam 😀 ani u nas nebol problem s otehotnenim.. a ani lekarka sa netvarila velmi prekvapene, vraj to ma cca 30% zien 😉 drzim palce

natalia12
17. dec 2006

Mala by sa otocit do 4-5 mesiaca, tak aspon vravel lekar.Ako rastie,tak sa otaca 😉

laura11
18. dec 2006

Tiež som mala otočenú marernicu, otehotnela som bez problémov, prvé týždne tehotnosti som na radu lekára spávala občas na bruchu a otočila sa.

valhali
18. dec 2006

holky a ma niektora problem s malou maternicou? Lebo mne lekar povedal,ze ju mam malu ako slivka. Bojim sa, aby nebol problem s otehotnenim,aleo donosenim ☹

bubkoska
21. dec 2006

ahojte babenky, som rada ked citam vase slova ze s otocenou maternicou nie je problem, teraz som sa vratila z ultz a vobec nic som sa nedozvedela, len ze vidi v maternici nejaky vacok, ktory sa zatial nehybe, som len v 5.tt ale mala by som byt v 6tt, este mi povedal ze mam tiez hroziaci potrat hlavne kvoli tomu ze mam maternicu posunutu uplne niekde dozadu, tak mi dal nejake horm.tbl Duphaston na podpouru tehotenstva a kopec vitaminov, E, kys.listovu a este jeden multivitamin pre zacinajuce tehotenstvo dala som za nho 460 sk.. takze asi tak.. ty brdo mam take zmiesane pocity.. s tymi potratom ma riadne nastrasil.. pretoze mam aj take slabulinke krce.. prosim poradte

jana1106
23. jan 2007

ja mam vraj tiez maternicu otocenu dozadu, ale s otehotnenim som nemala ziadne problemy. bolenie krizov mavam pri menstruacii a tiez som ich citila v tehotenstve, ale ci to je sposobene tou otocenou maternicou, to neviem.

eva4444
23. jan 2007

ja mam tiez otocenu, takisto pri otehotneni ziaden problem, niekde som citala ze je lepsie 'tehotniet' polohou zo zadu 😀

lucerita
23. jan 2007

ahojte, aj ja som cerstvy dokaz s otocenou maternicou. Pridavam sa k tomu, ze je asi dobre skusat aj zozadu, ja som podla inych internetovych rad este cca 10 min ostala lezat na bruchu s pokrcenymi kolenami. Neviem, mozno aj to zabralo🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre