Mali ste problémy so zubami počas tehotenstva?

ritaklea
30. okt 2006

Ahojte, zaujímalo by ma, aké ste mali alebo máte problémy počas tehotenstva zo zubami.... 😀 😀

shira_
7. feb 2011

@erika9 sorry ale že nemôžeš mať injekciu to je dávno prežitý nezmysel. ale chápem to, keďže pomaly polovica zubárov je v dôchodkovom veku alebo v ňom čoskoro bude.

alexandrah
7. feb 2011

@kachora8 - ahoj, ako pisu baby, nenechaj sa odbit, ked je jedna lekarka blba, chod k inej ... ja som to myslela tak, ze napr. aj ja som mala v tehu zapaleny zub, musel von, ale uz mi zapal presiel aj do kosti, a potom som nasledne musela uzivat tyzden penicilin, aby sa mi hento preliecilo ... ci to nemas aj ty tak ... ak nie, tak fakt ma jedine napada kaz, ako pisu baby ... pocuj, je to urcite zub?? nemas nahodou zapal prinosnych dutin, alebo tak?, ked ti to ide aj do ucha?? ja by som sla aj k obvodacke, pripadne ku krcnej ... v tehu to nechat tak neni ziadna sranda ...

kachora8
7. feb 2011

@surviver ahoj na to odstranenie zubneho kamena sa musim objednat ale hovorim muim cakat lebo to straaaasne az neznesitelne boli a uz ide noc tak to uz zacina a dufam ze ked si to dam spravit tak budem mat pokoj 🙂

kachora8
7. feb 2011

@alexandrah ahoj kaz to urcite nebude lebo kaze som si dala spravit ked som bola asi v 10tt, na tej pohotovosti my skusala klopkat po zuboch a to ma nebolelo inak by bola povedala ze mam kaz a povedala mi ze mam naozaj silny zapal lebo to mam cervene az fialove a opuchnute dufam ze sa dnes vyspim

alexandrah
7. feb 2011

@kachora8 - tak to uz mozno naozaj mas v kosti, je to nebezpecne aj mimo tehu, nieto v tehu ... moze to sadnut na srdce, cudujem sa, ze ti nedali atb ... skus ist este k druhemu zubarovi, alebo k svojej obvodnej, prip. zavolaj aj gynekologovi, ten ti potvrdi, ze zapal je pre babo 100 krat horsi, ako atb, alebo lieky ine ...len nech hlavne dojdu na to, z coho to mas, lebo akoze zapal dasna, ok, ale kosti, to uz neni sranda ... odkial si?? z blavy??

kachora8
7. feb 2011

@alexandrah ja som z Jablonice (Senica-Zahorie) ale ked si dam nato repik tak sa my ulavi ale nie na dlho naozaj najhorsia je noc a to ucho, ale davam si tam vatu a nato usne kvapky 🙂 🙂

alexandrah
7. feb 2011

@kachora8 - tak drzim moc palce, daj vediet, aka bola noc, a co dalej, caf!!

kachora8
10. feb 2011

@alexandrah ahojky tak noc bola tak ako vzdy-bola som hore celu noc ale teraz v noci zo stredy na stvrtok som spala ako male dieta 🙂 ako babetko ale zato muz my povedal ze on zase nespal lebo som trocha chrapala

alexandrah
10. feb 2011

@kachora8 - ahoj, no muz zvladne, hlavne ze si ty spala dobre!! 😀 😀 zub, ci lice uz je lepsie?? ALEBO AKO?:?

kachora8
10. feb 2011

@alexandrah uz si myslim ze to je dobre ale teraz sa musim pripravit nato ze mam ist si dat spravit ten zubny kamen a toho sa bojim teda ja sa bojim vseobecne zubarky

alexandrah
10. feb 2011

@kachora8 - neboj, ani ja sice nemam rada zubarov ... ale si povedz, ze potom uz nezazijes hentake bolesti ... aspon treba dufat!! snad uz mas teda najhorsie za sebou!! inak ja u zubara neotvorim usta bez injekcie, ale pri zubnom kameni to nejde ... hm ... ale to tak neboli!! 🙂 tak sa drzkaj!! 😉

kachora8
10. feb 2011

@alexandrah dakujem potom sa ozvem

majloo
11. feb 2011

Ja som mala fooobiu zo zubara, ale na zaciatku tehu som isla k novemu, co som si nasla na webe asi po 3 rokoch a rovno ma poslal na zubnu hygienu na odstranenie kamena predtym, nez mi cokolvek robil v ustach. 🙂 A veru nelutujem, jednak ma to nebolelo, nebolo to moc prijemne, ale ziadna bolest a za druhe, prestali mi krvacat dasna, mala som zapal dasien a ten mi ustupil az po par tyzdnoch starostlivosti (medzizubne kefky, nit, spec.gel na dasna a pod.), ale teda uz mi konci tehu a problem s dasnami stale nemam. 🙂
Na margo injekcii, tak zubar mi teraz v tehu tahal 3 zuby mudrosti a dal mi vzdy injekciu, bolo to bez bolesti. A ked mi robi kaz (este ich par mam), tak sa ma pyta, ci dame injekciu, ale teda radsej vydrzim, lebo rychlo vrta, je to len par sekund.

Zapal okostice zo zuba som mala tiez kedysi a teda take bolesti nikdy viac, horsie som este nezazila. 😒

tepka
2. apr 2011

Ahojte no ja som nebola u zubára asi pár rokov mám veliký strach zuby ma nebolia a preto sa nemôžem premôcť ísť k zubárovi ☹ musia ženy v tehotenstve ísť na prehliadku povinne????kazia sa vám viacej zuby???neviem čo mám robiť nechcem prežívať teraz ten veliký stres ☹

tepka
2. apr 2011

@majloo tak sa dá dať injekcia aj v tehotenstve????? 🙂

tepka
2. apr 2011

@golemocka hmm ani mi to nevrav ja mam zo zubara fobiu ☹ končím už 3 mesiac myslíš teda že sa bude dať injekcia potom???ja nechodím k zubárovi vôbec 😒

nicky655
2. apr 2011

baby,nemate niektora skusenosti s trhanim zubov v obdobi sestonedelia? neviete ,ci sa to moze robit?

stardust
2. apr 2011

@tepka samozrejme, ze nemusis nikam na prehliadky, nikto ta za to stihat nebude.

tepka
2. apr 2011

😖 myslíš ja by som aj chcela si to vravím už rok už musím a nikdy ☹ nejdem ale bolesť by ma donútila ach jaj..

stardust
2. apr 2011

@tepka su to tvoje zuby a tvoje rozhodnutie navstivit zubara, ked si ich chces nechat skontrolovat.

tepka
2. apr 2011

ja viem no len neviem čo mi dodá odvahu 😒

barboramarek
2. apr 2011

@tepka ahoj urcite sa da dat inekcia aj v tehu, mne museli 2x trhat zub v 6 mesiaci a 2 tyzdne pred porodom, a uplne v poho, urcite chod aby si potom nedopadla tak ze bude mat kopec roboty na opravu 😉

tepka
2. apr 2011

@barboramarek veru musííím ja viem ale to si budem musieť dať asi niečo proti stresu 😖 lebo nechcem zbytočne tak stresovať to malé ☹ ved za nič nemôže...to je to to už vidím že v čakárni dostanem paniku ☹

radlinka
10. máj 2011

Pomooooc... co na zlomeny a bolestivy zub vo vysokom stadiu tehu, resp. par dni pred porodom ? da sa to vytrhnu s injekciou ? inak to bez lokal.anestezy neprezijem 😔 😔 😔 😔

surviver
10. máj 2011

@radlinka neboj sa ,kludne sa to da vytrhnut,injekcia nie je problem, extrakcie by sa nemali vykonavat v 2-3 a v 7-8 mesiaci 😉 ...tak držim palce nech je to bezbolestne za Tebou...

radlinka
10. máj 2011

@surviver dakujem, uz to mame len za par, tak sme si boli spravit docasnu vypln a snad nam to bolestive miesto trosku aj vylieci, nechcela mi to ani trhat ani plombovat, ze v tomto stadiu to nie je dobre a clovek je velmi senzitivny. Musim si dat neskor opat vymodelovat novu krasnu stolicku, ak nepojde uplne von...uvidime.

barcabejby
11. máj 2011

Ahojte, je mi ľúto každej, ktorú trápia zuby počas tehotenstva...
Momentálne mám problém aj ja....Som v 15 týždni tehot.Včera mi trhali zub a dnes som si to išla dať pozrieť, pretože som celú noc nespala, veľmi to bolelo a stále aj bolí...stúpla mi aj teplota ☹ Mám to zapálené, tak dnes mi tam dal zubár nejakú liečivú vložku. Keď to do rána nebude lepšie, tak mi musí nasadiť antibiotiká a to naozaj nechcem, ale mám zlý pocit, že budem musieť ☹
Držím vám všetkým palce, nech je rýchlo po problémoch a hlavne po bolestiach. 🙂

surviver
11. máj 2011

@barcabejby ,určite Ti da Penicilin,ak na neho nie si alergicka,ten je v tehotenstve bezpečny aj pre babatko,tak sa nestresuj zbytočne 😉 aj ked je jasne ,že čo najmenej liekov v tehu by bolo idealne,ale ked to inak nejde...

barcabejby
11. máj 2011

@surviver Ďakujem...Snažím sa myslieť pozitívne 🙂 Zubár mi navrhuje Dalacin C (nepoznám tieto antibiot...pozrela som si o nich na nete) a poslal ma aj ku gynek., nech to potvrdí, alebo vyvráti. Takže sa zhodli, že keď bude treba, tak ich mám brať..Uvidíme ráno...Dúfam, že dnes v noci sa vyspím....Dobrú noc 🙂

evajanova
19. júl 2011

som tehotna v 38 už tahám na 39 tiždni a velmi ma boli zub a citim aj bolest uši neviem ci bi mi vitiahli zub teras

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre