Mali ste problémy so zubami počas tehotenstva?

ritaklea
30. okt 2006

Ahojte, zaujímalo by ma, aké ste mali alebo máte problémy počas tehotenstva zo zubami.... 😀 😀

erika9
19. sep 2010

ahojte mozete mi poradit som v 16tizdni tehu a velmi ma bolia zubi uz asi dva tizdne nespim a beriem paralen mozem????? uz ubara nechcem ist lebo som pocula ze nemozem brat inekciu ☹ ☹

benne
19. sep 2010

@erika9 ja som rodila toho roku v marci a presne takto pred rokom som si dávala do poriadku zuby, ak si to máš vyriešiť, teraz je ten správny čas, neboj, zubár vie, čo môžeš a čo nie a byť na paralene do konca tehu je predsa nereálne 😉

erika9
19. sep 2010

ved ano ale uz beriem asi 4 dni moze uskodit dietatu?

erika9
19. sep 2010

ahojte strasne ma bolia zubi ide sami stoho zblaznit moze aj dieta pocitit tu bolest coaj ja 😒

zuzbel1
19. sep 2010

@erika9 k tomu zubárovi urcite chod, mna tiez velmi boleli a aj dasna a krvacali, bola som v 12 tyzdni, predpísal mi antibiotika duomoch a naozaj pomohlo, bolest sa stratila aj ked dasna nie su celkom ok, to vsak asi potrva uz do konca tehotenstva, na paralene nemozes byt cely cas ...

erika9
19. sep 2010

ale nemoze skodit antibiotika?

alexandrah
19. sep 2010

erika9 - ahoj, urcite chod k zubarovi, injekciu mozes, len povedz, ze si tehotna, a daju ti taku ze bez adrenalinu!! jinak mozes aj paralen, ale to neni riesenie, chces cakat az do porodu?, ked sa ti zapali kost a taKK mne v 2. mesiaci tehu trhali zub, normalne som dostala injekciu, a dokonca som uz mala aj zapal v kosti, tak som brala tyzden penicilin, synceka mam v poriadku ... teraz asi pred mesiacom mi tiez vrtali zub, a zase som si dala injekciu, je to uplne v pohode, nebudes sa trapit!!! a antibiotika na penicilinovej baze su neskodne!! 😀

katarinabobal
14. nov 2010

dobry chcem sa spitat ci moze uskodit injekcia na babo som v 26 tyz. a strasne ma boli zub

zuzana110
15. nov 2010

ahojte,chcem sa vas spytat.Som tehotna,mala som prvu poradnu a kazala mi potvrdit tehu knizku od zubara.Neviete dokedy to treba potvrdit? Zacinam treti mesiac a je mi dost zle.Tak neviem.

monilik
15. nov 2010

ahojte, som zhruba v 5tt, este to nemam potvrdene od lekara, viem to len z testov...
z piatka na sobotu som opuchla, tak mi museli vytrhnut v sobotu na pohotovosti zub. mala som tam hnis. vraj nechat ho by bolo ovela nebezpecnejsie ako anesteziova injekcia. a teraz som v strese a cela vyplasena ci sa nemohlo nieco stat ☹ k dokymu na potvrdenie tehu idem 22.11.
strasne sa bojim ☹
dali mi Supracain 4% a v pribalovom letaku som sa docitala ze to bolo testovane na zvieratach a nemalo to ucinky na plod, ale ze ucinky na ludoch nie su zname... ☹
teraz ma to priserne boli a stale to mam opuchnute... ☹ bojim sa dat si paralen, hoci mi povedali ze mozem... ☹ neviem co budem robit. manzel je zo mna tiez na nervy 😒

majloo
15. nov 2010

@monilik tak mne uz trhali v tehu 3 osmicky a vzdy s poriadne silnou injekciou a po dolnej osmicke sa mi to poriadne zapalilo a nechcelo sa hojit. Antibiotika mi sice nedal, ze najprv to skusime inak - tak mi to kazdy den cistil a daval dren.
Moj gyndos mi hovoril, ze injekcia neuskodi, ze len niektori zubari sa ju boja davat. Aj ja som si mohla davat paralen vtedy, ale to mi bolo na nic, lebo mi na tu bolest vobec nezaberal.

@zuzana110 Nie je stanoveny ziadny termin, moj lekar to nevyzadoval, ked som sa ho na to pytala, tak mi len povedal, ze predpoklada, ze viem, ze mam ist k zubarovi skontrolovat kazy a stav dasien atd...ale zaznam nevyzaduje, nechava to na mna. Zubar mi tam ani raz nedal stempel, a to tam chodim ako na klavir pomaly. Urcite tam chod, az ked ti bude lepsie, nie teraz a odporuca sa aj dentalna hygiena kvoli krvacajucim dasnam v tehu. Mne to dost pomohlo.

zuzana110
15. nov 2010

@majloo dakujem,si zlata.

mamkaivka
15. nov 2010

mamičky a budúce mamičky ak plánujete tehotenstvo zuby si treba dať do poriadku. Ak ste tehotné a predsa je nejaký problém, vŕtať a trhať zuby sa môžu aj počas tehotenstva /aj keď niektorý stomatológovia sú prehnane opatrný/, používajú sa injekcie, ktoré neškodia plodu. Ináč platí pravidlo "menšieho zla" buď trpieť bolesťami, dostať zápal a mať veľké problémy alebo vhodná injekcia. Paralen v tehotenstve a počas kojenia v môže - ak je to nevyhnutné. Zápal a krvácanie ďasien počas tehotenstva je častým problémom. Je nutné dodržiavať správnu ústnu hygienu a používať ústnu vodu - poradí Vám dentálna hygienička.

bosorka257
3. dec 2010

ahojte, neviete mi poradit, som v tretom tyzdni tehotenstva a prave mi odpadol kusok zo zuba a cela plomba, mozem ist k zubarovi a moze mi dat injekciu ak mi ho bude chciet vytrhnut.vopred vam dakujem

miriam11
3. dec 2010

@bosorka257 ahoj, urcite co najskor navstiv zubara. Povedz mu o tehotenstve a on presne vie, co ma robit, aby to babu neuskodilo. Takze sa vobec neobavaj. 🙂

nicky655
22. dec 2010

ahojte

chcela by som sa spytat: vrtali vam uz predne zuby? je nejaky rozdiel vo vrtani zadnych a prednych zubov? myslim pocitovo- ci to viacej boli? dakujem za odpoved

elienka
23. dec 2010

@nicky655 príjemné to nie je ani trocha, vraj to viac bolí. Mne už robili jednu hornú jednotku, ani vlastne neviem, ako to bolelo, lebo zubár povedal, že to bolieť bude, lenže ja mám u zubára taký panický strach, že vlaste si tú bolesť nepamätám. Totiž keď bolieť začne, tak sa bojím, že bude bolieť viac, keď bolí viac, tak sa bojím, že bude bolieť ešte viac a takto stále dokolečka. chápem, že niekto zomrie od strachu.
Ale naspäť k tej jednotke, nepríjemné je to preto, lebo ty sama musíš vyvinúť protitlak na tú vŕtačku. Ale hovorím, nie je toto môj najhorší zážitok od zubára, takže kľud

jaya47
12. jan 2011

Ahojte, poradite prosim prosim? Ešte ani neviem, či som tehotná (slabunká čiarka) a už mám zapálené ďasná (zvraciam). Poznáte nejaké babské recepty? Zajtra sa objednám k zubárovi, potrebujem však nejaké dočasné riešenie.

(Mám s tými zápalmi skúsenosti, pár krát som to už mala za posledných veľa rokov, vždy mi prečistil, nádejne dal iba recept na antibiotiká a inštrukcie, že začať brať iba ak sa zhorší a vždy som ich brala, teraz som tie ďasná už aspoň 2 roky nemala zapálené a teraz ihneď. A môj jediný babský recept, čo používam - šalviový čaj - asi radšej skúšať nebudem.)

klincek
13. jan 2011

@jaya47 salviovy caj mam osvedceny aj ja, na zapal hrdla. ale fakt je, ze teraz si ho musime odpustit 🙂
u nas v rodine su dobre skusenosti s Meridol-om. existuje pasta aj ustna voda /bielo-modry obal/, zvykne sa to predavat aj spolu ako akciove balenie-ja kupujem v DMke alebo v lekarni. ma to taku celkom prijemnu sviezu chut, nemalo by ta z toho ani napinat.

jaya47
13. jan 2011

@klincek Hej, meridol poznam. Ja pouzivam pri tych zapaloch ustnu vodu curasept, ta ma rovnako dobry ucinok ako salviovy caj (ale je chemicka), aj teraz som si par krat preplachla, co nepomohlo (a veeela krat umyla zuby, pouzivam elmex sensitive). Ale nepomaha, najviac mi vcera docasne pomohli zjedene 3 kiwi. Zubar mal plno, tak idem az zajtra k nemu :(

Zaujimave je, ze mam chytene 3 dasna, medzi 5-6tkami, vsetky okrem vpravo dole.

klincek
13. jan 2011

@jaya47 tak som ti moc nepomohla 😔 ..
asi ozaj len zubar vyriesi. aj ja som objednana o tyzden, tri kazy a bohvieco este.. mala mi robit aj rtg, ale teraz nehrozi. zuby zvyknu v tehu potrapit, a ja ich teda nemam ukazkove, tak sa tiez trochu obavam, co bude..

jaya47
13. jan 2011

@klincek Hej, tie zuby, to strasne cosi. Chudatko, 3 kazy, aj bolis velmi? Ale neboj, zubar poriesi 🙂

klincek
13. jan 2011

@jaya47 praveze neboli nic, to su take zakerne mrchy..keby boleli, uz by som to mala vybavene. odkedy mam tuto svoju zubosku, tak sa bojim o dost menej 😉 ...ale ked mi robi 2-3 zuby naraz, dva dni ma boli sanka aj cela hlava, lebo je strasne dokladna 😒 . tak snad bude potom dobre.
tiez ti drzim palce, bude to urcite lepsie, hlavne ked uz prestanes vracat.

jaya47
13. jan 2011

@klincek Prvu vetu som musela par krat precitat, aby sa jej porozumela 🙂))) Teraz v snazeni si clovek zvykne na iny vyznam slova mrcha 🙂))))
Dobra zuboska je zaklad, od nej zavisi, ako casto clovek chodi na prehliadky a opravy, lebo toooolko ludi sa boji zubarov ;)
Ja som hlavne dnes zacala byt mierne nestastnucka, lebo mi klesa teplotka a dnesny test uz nemal tu slabucku ciarku :(( Tak sa mojim, ze zajtra budem mat cervenu navstevu, namiesto o 8-9 mesiacov vonavu navstevu :( Tak neviem, kedy ma caka to prestanie zvracania...

jaya47
14. jan 2011

Tak ja som dnes bola u zubára, keď budete niekto potrebovať odpoveď na moju otázku, čo na zapálené ďasná, tak lekárom mi bolo odporúčené toto: dobrá mäkká zubná kefka, kvalitná zubná pasta, zubná niť typu superfloss (taká podušková, napr oral-B takú má), poriadna hygiena pri sklonoch k zápalu a repíkový čaj (povedal najprv harmančekový, ale na ten som silne alergická).
Alebo namiesto čaju curasept alebo corsodyl ústnu vodu.

kachora8
6. feb 2011

ahojte ja som v 23tt ,a mam od piatka velke bolesti zubou je to strasne lebo som ani nespala a kedze tu u nas neni ziadna zubna pohotovost tam som isla dnes rano do Noveho Mesta, tam my zubarka povedala ze mam velmi silny zapal dasien ,to ma teda velmi potesilo a ze mam aj velmi vela zubneho kamena tak my to trosicku spravila ale teraz doma blaznim od bolesti PROSIM poradte mi co mi pomoze aj som si kupila Elmex ustnu vodu a Sensodyne rapid pastu dakujem za odpovede

alexandrah
6. feb 2011

ahoj @kachora8 - a ked mas zapal, nedala ti aj antibiotika?? ja som mala silne migreny v oboch tehotenstvach, mozes si dat paralen, ci uz cipky, alebo lieky, aj 3-5 denne, alebo aj ibalgin, ten sa nemoze iba v poslednom trimestri .

kachora8
7. feb 2011

ahoj@alexandrah- ziadne antibiotikum mi nedali ,paralen si davam ale to mi pomoze len trochu a dnes som bola u svojej zubarky a ona my povedala ze mi neodporuca uzivat ibalgin a ani sa my nato nepozrela a poslala ma dentalnej hygienicke, ze ona my to spravi ale mna to strasne boli tak musim aspon chvilu cakat kym mi to ustupi, ale co je na tom najhorsie ze my to vrazilo do ucha a to je este horsia bolest

surviver
7. feb 2011

@kachora8 tak ked si bola na pohotovosti a povedali,že maš zapal dasien,tak fakt treba ten kamen dat preč a pastu si kup Lacalut activ,ta sensodine je na citlive zuby,ale na dasna je lepšia Lacalut,tiež by bolo dobre ak by Ti Dr. vyplachla dasna takym roztokom Betadine,da sa to aj v lekarni kupit,tak si možeš aj doma vyplachnut,tak 2 krat denne....alebo si kup taky gel,vola sa to Curasept ADS 350,ale zaklad je ODSTRANIT zubny kamen,lebo ten je pričina zapalenych dasien...ale ak Ti ta bolest vyžaruje aj do ucha,tak nemožeš mat aj nejaky kaz?? Mala by Ta Tvoja lekarka riadne vyšetrit....nenechaj sa odbiť

shira_
7. feb 2011

@kachora8 takáto bolesť nie je zo zápalu ďasien. ak vyžaruje do ucha, je zápal v zube alebo pod zubom na tej strane dole, kde to vyžaruje do ucha. skús, či ťa nebolí niektorý zub keď po ňom poklopkáš, alebo či sa ti nezdá niektorý akoby vyšší alebo trošku kývavý. možno sa ti zdá, že ťa bolia všetky a všetko, len skús zistiť, či ťa nebolí niektorý viac. na zápal ďasien treba postupovať tak ako píše surviver, ale treba hľadať aj ďalšiu príčinu. ak je nejaký zlý zub, lieky nepomôžu, antibiotiká načas zakryjú príznaky ale keď sa nevyrieši príčina, vráti sa to. treba to veru riadne vyšetriť, v tehotenstve to nie je sranda, zuby sa liekmi neliečia, boľavý zapálený nerv v zube potrebuje dobré ošetrenie koreňových kanálikov alebo vytrhnutie, nie je iná cesta. rtg sa v tehotenstve nerobí, ale keď je veľmi zle, tak existuje aj digitálny rtg - nízke žiarenie plus samozrejme olovená ochranná vesta. vtedy sa nič nestane malému.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre