Mali ste problémy so zubami počas tehotenstva?

ritaklea
30. okt 2006

Ahojte, zaujímalo by ma, aké ste mali alebo máte problémy počas tehotenstva zo zubami.... 😀 😀

dobromila
22. feb 2007

paaani nutka, injekcia a biela blomba spolu len za 300 - to by sa mi pacilo. V BA by Ta to vyslo aj 800-1000 Sk.

nutka
22. feb 2007

Ahoj,no to sa mi tiez zdalo malo.....ale davala som si na druhe sedenie aj aj novy "diamantik" na zubok a ten ma stal 700,-.A to sme najprv boli dohodnute na 300-400,-,ale potom prisiel p.dr .z vedlajsej ambulancie a rozkazal zdvihnut cenu na 700,-!A uz som nemohla protestovat,ked uz bol nalepeny 😠 .Alebo da sa nejako branit a reklamovat, s cim nie sme spokojne?Pytala som sa,ze ked mi nahodou odpadne ten kamienok alebo plomba ci mozem to reklamovat, a ze hej.Ale uveria mi?No dufam,ze neodpadne a budem nat pokoj!
A zacali mi akosi krvacat dasna.....su nejake vitaminy na to alebo co mam papat?

sofiela
7. mar 2007

caute baby, tak mna dnes jeden zub doslova dorazil. Som v USA a teraz neviem, ako to riesit- bojim sa aj ist- bez injekcie nevydrzim nic...davam si len taky gel na bolest, ale nepomaha na 100 % 😢a to tento zub treba definitivne vrtat alebo ak nie tahat ( stolicka😢 , mne je to jednoooo, len nech ma neboli. Teraz som v 14om tyzdni , tak este kopec do konca. Rozplacem sa...😢

marget
8. mar 2007

Ahojte!🙂 Nevedeli by ste mi poradit, co si dat, aku zubnu pastu,pripadne vitaminy, strava,... ak mam posledny cas problem zo zubami...konkretne s dasnami,mierne krvacaju a odkryvaju sa mi krcky zubov...zeby zacinajuca paradentoza? ☹ Vdaka 🙂

snezienka
9. mar 2007

ahoj magnet....., v kazdom pripade chod k zubarovi,,,, mne sa to len zhorsovalo,,, trochu mi zabera CORSODIL ustna voda z lekarne. Treba zubky hlavne casto umyvat makkou kefkou... na to odkryvanie krckov ti da obstreky a to zaberie... tak sa drz. ja mam este pred sebou 3 mes. tak sa snazim robit vsetko preto, aby som sa mohla aj najest....

nastenka27
9. mar 2007

Ahoj Marget,
aj mne zubar odporucil Corsodil. Kupila som si slabsi roztok 0,1%, ktory stoji okolo 100,- Sk. Pomáha pri zápaloch v ústnej dutine a krku, krvácaní ďasien a parodontitíde. Ale ak sa zacinaju odkryvat krcky tak to fakt treba ist k zubnikovi. 😉

melory
9. mar 2007

zuby sa vraj viac oslabuje zenam ktore vracaju a potom si umyju zuby pastou, pretoze nepockaju aby sa im vytvoril prirodzeny ochany maz ci co a este ho stru, ale neumyte si ich ....ich argument je ze treba pouzit ustnu vodu.

marcelka128
13. mar 2007

Ahojte kocky.
Je z Vas niektora tehotna v UK?

escada17
18. apr 2007

cau baby, tak ja som bola 2 stolicky vytrhnut v piatom mesiaci, ze sa moze len v druhom trimestri a super sa liecilo, mala som aj rtg a dufam, ze je to fakt bezpecne. Samozrejme -s injekciami ..

marismejko
24. máj 2007

🙂 kočky, som nova, aj v tehotenstve, nastasie napriek obavám problém uz nemam so zubkami, ponahaju mäkke kefky a kvalitne pasty "elmex" - mala som porovitu sklovinu a nachylnost ku kazom a "lacalut" ked mi napuchali dasna, prip. krvacali (zvraciam vkuse 7 mesiacov rano kyselinky🙂 a chvalabohu NO PROBLEM 🙂)

sonulik1
27. máj 2007

babulky rozbolel ma zub tak som radsej hned zbehla k zubarke - popri tom som jej povedala ze som tehu nech mi spravi aj preventivku a ona na to ze to sa uz nerobi, ze sa zas zmenil zakon a poistovna to nepreplaca, je toto mozne?

kukulkaja
28. máj 2007

Sonulik1, mne bolo divne, ze gynekolog ma k zubarovi vobec neposlal, takze moznoze kvoli tomuto. Ale preventivkju potrebujem aj tak, lebo potom s babom sa mi bude tazsie robit cas na doktorov, tak nech to mam tento rok za sebou.

sisulik
28. máj 2007

sonulik..moj manzel je zubar a ziadna oficialna novinka nevysla ohladne toho, ze sa uz nerobia preventivne prehliadky. ved aj dnes uz robil niektorym pacientom preventivne prehliadky...
len vraj v BA viaceri sukromni zubari nechcu uzavierat zmluvy s poistovnami, lebo su tam trosku problemy zo strany poistovni vs. zubari.
na tvojom mieste by som si obvolala zubarov a spytala sa, ktory ti tu preventivnu urobi, inac nabuduci rok by si si musela platit i standardne sluzby (ktore inac preplaca poistovna).

kukulkaja
28. máj 2007

Sisulik, myslim, ze Sonulik pisala o preventivkach pre tehotne - tam tusim bolo viackrat pocas tehotenstva a preto to mohlo vyjst aj 3x za rok. Ale ved ona nam to ozrejmi 😉

sisulik
28. máj 2007

aha... 😅
ja som par krat pocas tohto tehu bola u zubara a preventivnu tehotensku som si ani nedala robit...ani asi netrebalo..neviem...kedze som minuly rok mala urobenu preventivnu (tu klasicku), tak i pocas tehu pre mna platilo, ze standardne sluzby preplaca poistovna a nadstandard som si platila sama. teraz drahy operuje, tak sa mu neviem dovolat, ale neskor sa ho na to spytam.. 😅

mimma
28. máj 2007

K tým preventívkam- mne zubár povedal, že tehotná má nárok na prev. prehliadku dvakrát do roka.
a tehotenstvo a zuby- ani nespomínajte- pri prvej v pohode a pri druhej ma boleli zuby v jednom kuse- o dva zuby som prišla aj ke´d som kojila, tak ma bolievali. Ja neviem prečo, vyjedala som aj Calibrum mami, ale nepomohlo... ☹

sisulik
28. máj 2007

mimma...ja som tiez pri malej mala zuby v poriadku...avsak teraz ma cele tehu trapil jeden zub...a maju mi robit endodonciu (cize tie kanaliky precistit v nom), ale to az po porode..takze uz sa neviem dockat, kedy to budem mat vsetko za sebou.... 😀

deina
22. okt 2007

Baby, poradte mi nieco na opuchnute dasno. Doteraz mi stale zaberal Corsodyl, ale akosi tentokrat nestaci, bojim sa, ze tam mam mozno nieco horsie, velmi mi opuchlo dasno pri zube mudrosti, v noci som ledva spala od bolesti. K zubarke viem ist az buduci tyzden, mozno sa zajtra dostanem na pohotovost, no neviem, co dovtedy.

bety79
25. okt 2007

Ahojte ja som bola minulý týžden vo štvrtok na preventívnej prehliadke a nenašiel mi žiadny kaz a hlavne už od piatku ma začal pobolievať zub ale iba trošičku. Myslíte baby že tám mám ísť zase? Už týždeň to odkladám. A ty Deina ešte ťa bolí to ďasno bola si s tým niekde?

deina
25. okt 2007

Uz je to lepsie, ale pre istotu som sa objednala k zubarke na buduci tyzden, nech sa pozrie, ci tam nieco nemam.

Bety, ked ta to boli, tak radsej chod. Mozno to nie je zub, ale moze ta boliet i nieco ine.

weroni
26. okt 2007

babulky ja som dnes bola u mojej zubarky ktora je uplne uplne superna - davala mi prec jednu amalganovu plombu a menila ju za tu bielu - vraj taketo zakroky v pohode - a este ma poucila o tom ze v tehotenstve mam narok na 3 zubne prehliadky - vraj treba dbat na zvysenu hygienu ust - hlavne medzizubnych priestorov, pozor na neumyte zuby na noc a tak - akurat co mi mali vyberat dve osmicky (este nevyjdene) tak to pocka az niekedy po kojeni alebo tak - taketo zakroky a anestezia samozrejme tiez nie...

maryam
27. okt 2007

ahojte,
ja uz finisujem a este som nebola u zubara na preventivke, ale minuly rok v oktobri som bola a hovoril mi, ze mam dojst az o 2 roky, ze je vsetko ok...
Problemy nemam zatial ziadne, tak neviem - ist alebo neist...
Asi sa na to uz vykaslem, ale pouzivam elmex zubnu pastu a som s nou veeelmi spokojna, ani zubny kamen sa mi tolko netvori.

vladkaz1
27. okt 2007

Ahojte ja som vobec nebola na preventivke u zubara.Ale teraz ku koncu ma zacinaju jedovat zubky hlavne dasna krvacaju 😝

weroni
27. okt 2007

maryam: aj aj pouzivam elmex - striedavo pastu s inou ale raz do tyzdna ten gel - je to super 🙂 tiez som spokojna

roasha
27. okt 2007

babule,ja nemozem povedat,mne sa v tehotenstve nepokazil ziaden zub.ja som vlastne uz roky nemala zubny kaz,a kamen som este nemala vobec.vsetky plomby mam biele,a je pravda,ze su krehkejsie ako amalgam,tak raz za par rokov treba nejaku vymenit,ale je to uplne v pohode.moj zubnik hovori,ze keby mali vsetci take zuby,nema co robit.pasty pouzivame vacsinou bieliace,a vecer to prebehnem dentalnou nitou.ale preventivky mam kazdy rok,v tom som"poctivka". 😉 🙂

bety79
30. okt 2007

Ja som nakoniec bola u teda znova u zubára (vyššie som o tom písala), bolel ma zub ale ani som presne nevedela, ktroý to je a zubárka mi zase nenašla žiaden kaz. Rontgen mi urobiť nemohla. Tak mi skúsila rozvŕtať jeden zub, dala mi tam nejakú výplň. Ale mňa tie zuby stále bolia. Mňa už asi urve. Niekde som tu čítala, niektoré ženy bolia zuby celé tehotenstvo a dokonca aj cez dojčenie a žiadny kaz pritom nemajú.
Ja mam ešte aj zapálené ďasnáa že sa mi aj trochu kývu, takže super. Tak v tomto mi tehotenstvo neurobilo teda dobre. V lekárni mi ani nechceli predať samostatne vápnik, ale mám pocit, že ten vápnik v Calibrum mami, ktorý užívam asi nestačí. Na poradňu idem až za 2 týždne. Baby ozvite sa, máte vy takého problémy a ak áno čo s tým robíte. Ja by som mala rada zuby aj po narodení dieťatka 😠

darka83
30. okt 2007

Ahojte, ja som si asi nasla dva kazy, ale ja nemozem ist k zubarke, aj ked je zlata, ja mam strasne nevolnosti a mam problem aj s umyvanim zubov, vzdy ma z toho napina. Nemate s tym nejake skusenosti, niekde som pocula, ze mam skusit pouzivat detsku zubnu pastu, ale este som to neskusala 😖

deina
31. okt 2007

Akurat som sa vratila od zubarky. Mala som asi pred tyzdnom velmi opuchnute dasno, tak sa mi nan pozrela a ze tam mam zapal (uz Corsodyl nezaberal) pri zube mudrosti. Tak mi na to dala akusi nechutnu vodu a neviem, co este, akusi vlozku a mam sa ukazat zase v piatok.

Bety, doteraz som na dasna pouzivala Corsodyl, aj zaberal, len teraz to bolo horsie, ale uz bude dobre, dufam.

miva
31. okt 2007

Darka83, mozno na tej detskej paste nieco je, vraj mentol sa ma v tehotenstve vylucit, a mne prirodzene prestali chutit mentolove zuvacky a teraz kupujem len detske a ovocne 🙂 Tak ta ozaj moze napinat aj ten mentol ☹

a745916
31. okt 2007

Baby,ja nemam so zubarkou dobre skusenosti.Sice je milucka,rozumiem si s nou a poznam ju uz 10 rokov,ale na posledne trhanie zubu mam zlu spomienku.Mozno si to iba namyslam,ale ked mi trhala zub,bola som uz v 18tt a dala mi injekciu.Tri tyzdne som chodila s bolestami,v noci som nespavala a kazdy den som k nej musela chodit,lebo mi davala do tej diery po zube taky knot,nejake liecivo.Neviem ako sa to vola.Az v 32tt mi lekari zistili,ze moje babatko ma hydrocefalus-vodnatielku mozgu.Nikto mi nevie povedat pricinu tohoto ochorenia,vsetky vysledky som mala cele tehotenstvo dobre.Moje dievcatko mi 80 minut po porode zomrelo a pri tom vsetkom utrpeni mi napadlo,ci mi nemohla uskodit ta injekcia,alebo to liecenie toho zuba.Mozno je to blbost,ale mne to stale vrta v hlave.Nikdy by som preto uz v tehotenstve nesla na extrakciu zuba.Radsej budem trpiet,ako by som si mala potom nieco vycitat. 😢 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre