Mali ste problémy so zubami počas tehotenstva?

ritaklea
30. okt 2006

Ahojte, zaujímalo by ma, aké ste mali alebo máte problémy počas tehotenstva zo zubami.... 😀 😀

muriel293
30. júl 2008

Odlúplo sa mi z plomby práve teraz keď som tehotná,už ma to sakramentsky začrína bolieť no neviem prekonať ten strach a ísť k zubárovi,strašne sa bojím vŕtania bez injekcie,dosť blbo to zvládam,normálne mám z toho depku,čo mám robiť???

krtko.
30. júl 2008

mne sa zlomili uz 2 zuby
tiez som zvedava kolko ich bude do porodu

stvura
31. júl 2008

Muriel, urcite chod k zubarovi, uz sa pomalicky prehupnes do druheho trimestru, tak ti injekciu alebo aspon umrtvovaci roztok na dasna bude moct dat. Urcite nepodcen zuby, lebo sa ti to neskor vrati aj s urokami.
😉 Ja si uz teraz zuby umyvam velmi setrne, lebo sa mi neustale sniva ze mi vypadavaju plomby...no neblaha to skusenost, ale uz sa mi veru dva tyzdne pred porodom nechce znovu navstivit i ked mojho uzasneho zubara.

PS:mojho v Sali ti mozem len doporucit.

katka27
31. júl 2008

nie je dovod nedavat lokalnu anesteziu v tehotenstve, na miminko to nema vplyv

muriel293
1. aug 2008

katka27
to fakt? to si ma veeeeeelmi potešila už som sa išla pokakať od strachu 😀

jasminka
3. aug 2008

baby, mozno to tu uz aj je spomenute, ale ze vraj sa zuby v tehu kazia kvoli tomu, ze pijeme malo mliecka..a mimi potrebuje vapnik, a ked sa neda z potravy zoberu sa zasoby z nasich zubov...

bzucinka
4. aug 2008

...ee, to je individualne. Ja pijem mliecko "po milu Jarmilu" a zuby mi robia neplechu aj tak. 😉

bora8
4. aug 2008

kočky pri prvom tehu som prišla o dva zuby a to doslovne - nešli zachrániť, mliečko nepijem, lebo ho neviem stráviť.... ani jogurty... proste je mi z nich zle

teraz si beriem calciium v tabletkách a uvidím čo to spraví.....

muriel293
4. aug 2008

a mňa lekár tiež upokojil s tým že ak potrebujem injekciu kôli zubom tak mám ešte chvíľu vyčkať a potom sa môžem bez strachu vybrať k zubárovi jupiiiii i ke´d bez strachu to u mňa nikdy nebolo hehe

stvura
5. aug 2008

Muriel, kup si v lekarni vapnik - ak neberies Calibrum alebo Femibion tak to bude okej.

muriel293
5. aug 2008

neberiem už nič,jediné tabletky čo som brala boli s kyselinou listovou ale nechcem to preháňať a tak už nič neberiem,bojím sa že budem potom rodiť velké mimino! 😀

cikyta
5. sep 2008

Je pravda,že v 1.a 3.trimestry treba ísť zubárovi a on dá pečiatku do knižky?

adrioska
5. sep 2008

ja som bola v 2.trimestri, ale nikto ma neposlal, sama som sla...a moj zubar hundral 😀 , ze preco nas uz ti gynekologovia neposielaju...nuz neviem, ale dal mi aj peciatku do knizky pre istotu...

meusicka
12. sep 2008

cikyta... radsej na konci 1. trimestra ked uz nemas take nevolnosti 😉 a ano je to tak. poistovna hradi v tehotenstve 2 preventivne prehliadky pre tehulky. ja som uz bola tiez a dokina mi nakazala prist potom opat ku koncu ehu ak sa na to budem citit alebo hned ako sa bude dat po porode.

adrioska... ani moj gyndos ma neposielal a sla som z vlastnej iniciativy, dali potom aj peciatku do knizky a som rada ze som bola, aspon viem, ze zatial mam zuby v poriadku. uvidime ako bude dalej.

adulik16
12. sep 2008

Ahojte,prosim Vas, zacal ma strasne dnes v noci boliet zub, aku tabletku od bolesti by som si mohla dat?Dnes ma uz nikto nezoberie a ide vikend a este ako na potvoru aj v pondelok je volno:(

petka_s
12. sep 2008

adulik16-mna tiez bolel hrozne zub,
ta 8 mi zacala rast,ale k doky som sla,a zobrat ma musel,tak si mohla ist aj ty,ved si tehotna a odmietnut ta nemozu,s tabletkami je to tazsie,ja som nebrala radsej nic,iba paralen ale to na hlavu,ale ani ten by sa nemal velmi,tak s tabletkami by som neriskovala ked neviem od doktora...

jaja257
12. sep 2008

Ahojky,
tak ja mam dnes odsedene s bolavym zubom dve hodiny u zubarky a vobec si ma nevsimla ☹ stale brala objednanych, v cakarni bol zly vzduch a so slzami v ociach(bolo mi zle) som volala manzelovi nech nieco vymysli. Tak som obnana na utorok do sukromnej ambulancie. Zacinam mat pocit, ze ked chcem mat nieco dobre a hlavne necakat vecnost, tak si musim na Slovensku zaplatit lebo inac si im ukradnuta...... ☹

petka_s
12. sep 2008

jaja257-no je to hrozne u tych doktorov,a povedala si sestricke ze si tehotna?pretoze ako tehu nas maju uprednostnit,aj ked maju objednanych..

jaja257
12. sep 2008

Tam je len doktorka a ona vie ze som tehotna. Ked som prisla, tak mi povedala ze za chvilku a tej boli 2 hodiny. A ked som sa chcela objednat po telefone, tak som zistila ze jej nefunguje a u nej som sa nemohla objednat, lebo sa zacala tvarit ze tam nie som. Tak som sedela a cakala a cakala a medzitym stale prichadzali ludia a odchadzali ludia, len ja som tam stale sedela. Miestnost nevetrana a niektori pacienti smrdeli po alkohole ale mali prednost predo mnou. Prisiel manzel a ked si nevsimala ani jeho (je to ich znama) tak sa postavil a odisli sme a rovno do sukromnej kliniky. A mam cakat do utorka ale aspon sa dockam 😉

petka_s
12. sep 2008

no aspon tak,ale je to cudne akí sú doktory,no ale asi s tým velmi nic nenarobime...

jaja257
12. sep 2008

Ono niektori su skveli, ale vacsina nie. ja som bola vcera na pohotovosti, lebo mala blbla a mala som bolesti. Tak ten doktor co ma vysetroval bol fantasticky a ti co ma prijimali tak sa vyjadrili ze som mala taxik za 4000 (prisla som zachrankou)

majandra
1. okt 2008

Ahojte babulky,

ja som si myslela, ze ma to obide, ale v sobotu ma zacal boliet zablombovany zub, tak som isla v utorok vecer, ze aky mam problem, a nakoniec mi zistili, ze mam zapal nervu, tak mi ho teraz lieci a uvidi, ci sa podari vyliecit a potom mi vyberie nerv.....a tiez mi nasla zo 4 kazy. Takze drzim Vam vsetky palce a treba ist naozaj skor, kym este neboli...a mne anesteziu lokalnu dala, vraj sa to moze, nedavaju lokalnu anesteziu len v prvom trimestri.

funy
1. okt 2008

ahojte,

juj zajtra idem k zubarke.

funy
2. okt 2008

ahojte, mam to za sebou. uz som doma.
ale nemozem dve hodiny jest. och
inak beriete niektora koenzym q 10. lekarka mi povedala nech to beriem.

mirrinka
2. okt 2008

mne v ôsmom mesiaci tehotenstva trhali zub,a zubár sa ešte pri tom smial,že mám byť pokojná,lebo tam nemá nič na uviazanie pupočnej šnúry,keby náhodou... 😀

a vraví sa,že každým dieťaťom príde matka o jeden zub...ja už jeden nemám,moja mama prišla o štyri 😀 😀 😀

lyongirl
27. dec 2008

ahojte baby, tak ja som 1/3 noci nespala, bolí ma zub jak sviňa ☹
Začalo to okolo Vianoc, len ma mierne pobolievali zuby a tŕpli, to mi občas robia, tak som sa neplašila, ale táto noc bola hrozná, pohotovosť nemáme a do pondelka ďaleko a ktovie, či zubárka v pondelok vôbec ordinuje. Tabletky si nechcem dávať, aj keď Paralenu sa asi nevyhnem, len keby aspoň zabral. V noci som si to 2x prepláchla nejakým alkoholom a trošku to umrtvilo, ale len na chvíľku. Čo mám robiť? Už som zúfalá.... ☹

anuska0712
25. jan 2009

Ta ja tety už mam rodiť teramín mam 6.2. zatial som nemala žiaden problem až teraz už druhý den neviem čo so zubom som hotova a nič nemožem na to odporučila mi lekarnička enzímy b komplex tak trocha to pomaha ale napokon zase začne bolieť neviem bojim sa toho žeby mi mali ešte teraz akurat pred porodom trhať zub bez všetkeho ved to musi bolieť už aj s umrtvenim nie to ešte bez neho.

lyongirl
25. jan 2009

anuska - neboj, trhanie zubov s umrtvením nebolí, bolí to až po tom všetkom, ale nie je to nejaká veľká bolesť, je to oveľa lepšia bolesť ako keď ten zub bolí, mne trhali a je to v pohodke, ako keď ťa bolí hlava 😀 .
No a nie som si istá, ale zdá sa mi, že zubárka mi hovorila, že v niektorých prípadoch sa aj počas tehu môže dať injekcia na umrtvenie, radšej choď zajtra k zubárke a držím palce, nech to prejde....
Ja mám ten môj bolavý zub rozvŕtaný, mala som tam vložku, ktorá mi za 2 dni vypadla, tak tam je teraz diera a čakám čo mi s tým dr. v utorok porobí....

nadzieja
28. jan 2009

tak ja mam zasa problem s krvacanim dasien....strasne.......bola som u zubara, iba si kloktat ustnu dutiny ustnou vodou proti krvacaiu dasien....tiez som mala kaz, dal mi iba vlozku, plombu mui dat nemoze, aby malemu neuskodilo, az po porode ........

katka2808
28. jan 2009

ahojte zienky tehulky... vtedy, ked som tehotna, mi teda zubarka neda plombu, iba vlozku? ja som sa objednala o mesiac nech mi zafixuje kaz... 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre