Mali ste problémy so zubami počas tehotenstva?

ritaklea
30. okt 2006

Ahojte, zaujímalo by ma, aké ste mali alebo máte problémy počas tehotenstva zo zubami.... 😀 😀

majka35
30. okt 2006

Ja skoro žiadne, akurát mi hrozne krvácajú ďasná ... 😵

bobko
30. okt 2006

Ahojte, problemy pocas ziadne, ale 9.11. ma uz ocakava zubar, nabrusil vrtacku, urcite mam nejaky ten kaz, nic ma sice neboli ale neverim. Ked som bola vlani na preventivnej, zubarovi som povedala, ze pridem uz len ked sa malemu prereze prvy zub, tak nastal cas. To mam este stale jeden mliecny zub, dvojku, a to nemam 20, ale cosi cez 30. Hrozim sa predstavy, ze sa raz rozhodne opustit moju dutinu ustnu. 😀

ritaklea
autor
30. okt 2006

bobko... Mliečny zub v 30.-tke. waw 😀
majka... piješ veľa mliečka, alebo tak nejak? 😀
Ja mám podľa môjho videnia už 1 kaz, no a bojím sa že do decembra sa moc zvečší...

bubonic
30. okt 2006

tak to ja už som u zubárky bola, výsledok dva kazy. a v tridsiatom týždni by som mala ísť znova. ináč mne na krvácanie pomohol Lacalut a žuvačky.

ritaklea
autor
30. okt 2006

Bože, ako keby sme to my ženy nemali už dosť ťažké, ešte aj tie zuby... Ach jaj... 😀
Nevyplavuje sa nám už náhodou ten hormón proti bolesti. Žeby to vŕtanie už menej bolelo?

majka35
30. okt 2006

Mlieko by som pila na litre ... milujem mlieko ... a pijem ho vždy, keď sa dá ... mňam ... 😝

golemocka
2. nov 2006

Caute, mna poslala gynekologicka tiez k zubarovi, na zaciatku tehotenstva, ale ja sa bojim strasne moc. Som jej povedala ze ja potrebujem injekciu ked mi bude nieco robit, a ona mi poradila ze mam ist teda az po prvom trimestri. Suhlasite?

ritaklea
autor
2. nov 2006

Jasné že si daj pichnúť. Však to nemôže mať vplyv na bábo. Čítala som stomatologickú štúdiu a tam nezistili ani jeden dôkaz, žeby to došlo až k bábetku.
Mne by injekcia nepomohla. Mňa totiž vŕtanie nebolí, ale mám panický strach. Takže to by chcelo skôr rajský plyn. Prečo ho tu my na slovensku nemáme? 😒 😀 😀

golemocka
2. nov 2006

ritaklea dakujem, teraz som kludnejsia, s injekciou sa uz nebojim, bala som sa ze ani tu injekciu nebudem moct dostat 🙂)

ritaklea
autor
2. nov 2006

Chcela by som mať tvoj kľud po pichnutí injekcie... To ti teda závidím. Mne by to nepomohlo ani štipku... 😀 😀 😀

lejla77
2. nov 2006

no neviem, mna sa zubarka vzdy pred injekciou pytala, ci nie som tehotna. Takze tak. Potom by mi ju nedala.

ritaklea
autor
2. nov 2006

Však tehotným injekcie dávajú. Nie často, ale dávajú. Aspoň u niektorých doktorov určite. Skôr že nechcú často vŕtať. 😒

lejla77
2. nov 2006

neviem, ale ja by som to asi neriskovala, kebyze nemusim. A viem, ze moja zubarka by mi ju nedala.

sunny6
2. nov 2006

-no mne v tehotenstve riadne krvacali dasna,kazdy den,ale ziadna katastrofa,to nebolelo,len ma o trochu trapilo,ci to vobec prejde a po porode to preslo samo.
Inak pocas tehotenstva som bola u zubara,len mi cistil vsetky zuby,a objednal ma az po porode,lebo cez tehotenstvo sa rongen nerobi kvoli babetku.Takze uz je rok po,a ja som stale nebola,uz sa musim prinutit,aj ked tu su zubari dobry,ste v kresle takych 10 minut,vsetko sa robi z injekciou a najlepsie ze mam kartu ,ked som na materslkej a nic neplatim 😅

peha
2. nov 2006

ahojte ja som bola prave dnes, robila mi dva krcky, mala som to hrozne citlive uz davno pred tehu. ale stara zubarka mi tvrdila, ze tam nic nemam, tak som sa nastvala a zmenila zubnu, dnes som u nej bola, a hned mi to spravila, pichla mi len slabu injekciu, stale sa ma pytala, ci sa citim ok, ci mi nie je zle a tak. no proste uplne iny pristup. a este mi nasla jeden kaz, tak idem za 2 tyzdne a spravi mi to. potom este pred porodom na kontrolu, snad to bude ok.
a to som bola naposledy v juli u starej zubnej a povedala, ze tam nic nemam. no a kopec prachov ma to to stalo. teda nas, aj manzel bol so mnou, a tiez mu nasla cosi.

tribitka78
19. dec 2006

chcela by som sa opýtať....akú lieky proti bolesti zubov môžem brať ako tehotná? moja zubárka ordinuje až v januári a k inej nepôjdem ani za svet.... v tom som sama ako dieťa.... 😉

icha5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tribitka78
19. dec 2006

a ja jááááááááááááááááj.....

icha5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tribitka78
19. dec 2006

tak to si ma teda nepotešila.....doteraz som nemala problémy, teraz ako keby uťal...
takže len homeopatika..... no super.... 😠
ďakujem 🙂

miss
19. dec 2006

Ja som nemala so zubami v živote problem, mala som jedinkú blombu až do dnesneho dna, dnes mi nasla Dr. na preventívke kaz 🙄 tak už mám 2 blomby. To pocas tehotenstva sa musí na cloveka ozaj vsetko nalepit už je to nuda 🙄 😀 😝

mamacat
19. dec 2006

tu v USA sa tehotnych zubari boja kvoli velkemu poctu sudnych pripadov.... v prvom trimestri mi nechcel nic robit aj ked sa mi odlomil kusok zubu.. dal tam iba taku bielu plombicku. ale teraz vypadla znovu. Tak tam musim ist zase... tu sa vsetko robi s injekciami a rontgenmi tak to mi asi nechceli robit v 1. trimestri. Ale myslim ze tento krat to bez vrtania uz nebude moct opravit.

pimpa
22. dec 2006

Ahojte!
Posledne dva roky som nebola u zubarky a zobrala som si od nej aj vypis z karty, ze si najdem druhu. Teraz uz vazne pomyslam dat si opravit zubky, uz ma niektore aj bolia 😠 Chcem sa opytať, ci tehotni ludia platia u zubara ???? Alebo ako to je?Bude ma chciet niekto vobec vziat do starostlivosti, ked mu poviem, ze som tehu?

ajus
22. dec 2006

pimpa ja som len citala, ze v tehotenstve mas narok na 2bezplatne prehliadky, inak platis asi normalne. myslim, ze by ta mal zobrat hociktory zubar, ved teho nie je choroba 🙂

petrabo
26. dec 2006

pre mna je dost nepochopitelne ako nieto nemoze ist 13 rokov k zubarovi. ak ta nic neboli tak to neznamena, ze tam nie je kaz. ja dost zaujimave , ze zeny v dnesnej dobe, ked osetrenie naozaj neboli a anesteza sa moze absolvovat aj v prvom trimestri tak s tym maju ludia problem .vsetko je len otazkou priorit. na kozmetiku chodite ako casto? alebo ku kadernike? ustna dutina je tak isto vasa.ci ste tehotne alebo nie. dnes mate slobodnu volbu lekara, tak ako v obchode sa mozte rozhodnut. vramci poitovni mate 1x rocne preventivnu prehliadku zdarma, ako tehotne by ste ju mali absolvovat 2x. dokonca je v tehot. knizke kolonka pre stomat. je to tak isto zdarma.pokial ma lekar samozrejme zmluvu s vasou poistovnou. ja len tolko

emjee
21. feb 2007

tinaa • 23tt • 21. feb 2007 o 13:19
ahojte, ako na potvoru ma musel začať bolieť zub, práve teraz, keď som tehotná. Chcem sa opýtať, či ste si niektorá z vás dali pichnúť injekciu proti bolesti. Doktor mi povedal, že mi ju pichne bez problémov. Ale aj tak mám z toho zlý pocit.
----------

mamcaaaa • 15tt • 21. feb 2007 o 13:59
Injekcie sa nedoporucuju...ja som bola u zubarky opat dnes a zajtra idem zasa... Mne zrovna teraz zacal vylezat zub mudrosti, zubarka spravila najviac co mohla a teraz si to musim len odtrpiet...Mna nechce poslat ani na rentgen kvoli korenom...
-------------

bibinka • 1d, snž • 21. feb 2007 o 14:17
ahojte- ja som bola u zubárky dnes a keďže som v 11.tt, tak mi vravela, že by sa so zubami nemalo nič robiť v 3,5,7 mes., myslím tým vŕtať a trhať.A RTG je neprípustný počas celého tehu.
-----------

dobromila • 20tt • 21. feb 2007 o 14:20
tinaa, ja som si po rokoch zacala davat do poriadku zuby prave v tom case, ked som otehotnela - to som vsak este nevedela,ze som tehotna. No a tych kazov sa nazbieralo a vraj do porodu by malo byt vsetko opravene,takze chodim pravidelne trpiet do kresla ☹ Prve dva razy som si dala pichnut aj injekciu, ale kedze druha vobec nezabrala, tak odvtedy si ju uz nedavam. Aj zubarka aj gynekologicka tvrdia, ze injekcia nema na babetko vplyv.

nutka
21. feb 2007

ja som bola v 17 tyzdni plombovat zub a dala mi aj injekciu-inac by som to nezvladla....Ano, maminky maju ist 2krat na kontrolu pocas tehu.Mna caka este jedna v tretom trimestri.....a platila som za injekciu a bielu blombu 300,-sk

sisulik
21. feb 2007

pimpa...kedze dva roky si nebola u zubara, tak pocitam s tym, ze minuly rok si si nerobila preventivnu prehliadku, ktora by zabezpecila to, ze by si tento rok neplatila u zubara za vykony, ktore hradi poistovna..kedze si preventivnu nemala, tak aj ako tehotna budes musiet zaplatit za komplet vysetrenie.

kili
21. feb 2007

sisulik, mám ťa 😉
ty odborníčka, manžel mal prax na SR?

sisulik
21. feb 2007

kili....zase ma spehujes??? hehhehe..no pockaj...hehe...manzel na SR studoval a aj prax si tu robi....este robi...a uz tento rok konci...a fachcime prec...ja prave do postele....dobruuuu... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre