Mali ste problémy so zubami počas tehotenstva?

ritaklea
30. okt 2006

Ahojte, zaujímalo by ma, aké ste mali alebo máte problémy počas tehotenstva zo zubami.... 😀 😀

ditka1
29. jan 2009

ahojte...baby inac mate narok na 3osetrenia v tehotnosti zdarma myslim na prehliadku a fluoridaciu,my ideme este na bud.tyzden spravi nam fluoridaciu a tiez mam len vlozky zatial,ze asi az potehu bude plombovat,ze existuju vraj aj injekcie pre tehotne,tak uvidime co povie lebo mi vlozky zacinaju vypadavat. 😒

muriel293
29. jan 2009

katka
ja som mala a mám doteraz popri tehu hrozné zuby a problémy,stále sa mi kazia a ešte som pokakanec čo si bez injekcie nedá ani vŕtať tak si vieš predstaviť...
S doktorom som sa o tom bavila a odporučil mi prvé tri mesiace nič so zubami nerobiť ale potom už v pohode,zubár sa ma vždy opýtal koľký som mesiac a dal mi dva tri razy aj injekciu a to riadnu lebo bez nej by som odtiaľ asi ušla...teraz ma tiež pobolieva zub ale už nechcem špekulovať lebo už onedlho rodím takže ideál na to je od toho štvréteho do šiesteho mesiaca ja myslím a plomboval mi v pohode,inak veľa záleží aj od zubára,niektorí nechcú ani injekcie dávať tehotným a tak ale ja som sa pýtala na toto aj gynekologičky a tá povedala že od toho tretieho mesiaca mi môže aj hlavu vytrhnúť že to len daktorí majú také predsudky a boja sa tehuliek

muriel293
29. jan 2009

ako to tu čítam predošlé príspevky tak nerozumiem čo na plombe môže bábatku uškodiť???? 😅

katka2808
29. jan 2009

muriel293, len aby ta zubok nebolel pocas porodu, to musi byt asi ta najhorsia kombinacia 🙄 tiez nechapem, co na plombe by mohlo skodit...
ja som mala ist na operaciu dasien na zaciatku tehotenstva pod lokalnou anestezou a lekarka mi povedala ze to teda odlozime az na dobu ked budem mat po porode... to este chapem. asi to zalezi od lekara, mna objednala zubarka na vymenu plomby a vie, ze som tehotna a v ktorom mesiaci...

ditka1
30. jan 2009

baby nejde o to ze skodi plomba,ale vacsine zien ta plomba vypadne pocas tehu,mne osobne sa to nestalo lebo mam len vlozky,ale ktovie mozno su to len predsudky 😅 ,ale kazdopadne uz ma ten zub tak boli,ze bude v utorok musiet dat plombu 😠 ci uz s injekciou alebo bez,inak ja mam taky panicky strach zo zubarov,ja tam zvyknem kricat 🤐 fakt,ja mam syndrom bieleho plasta ale len u zubara 😀 ,uz ked ma vidi vo dverach tak si povzdychne chudak 😅

muriel293
30. jan 2009

ditka
xixi,môj detto,to isté,už má smrť v očiach keď ma vidí prichádzať....ale pomaly si zvyká hehe,ja keď tam prídem,sadám tam so strachom v očiach celá zelená a všetko čo chytí do ruky mi musí okomentovať že čo ide robiť,čo to je,a ja zakaždým len a nebude to bolieť? alebo-toto mi nerobte no musí mať dosť.... 😀 😀 😀

katka
tak na to som už tiež myslela že čo ak sa mi to práve vtedy dáko výrazne zhorší ale dúfam že nie,to by bolo dosť na prd 😅

katka2808
30. jan 2009

muriel293, drzim palceky, nech to tak nie je... musi to byt strasne... inac pozdravujem NZ. ja som povodne zo Surian, no ukotvila som v KE na vychode... 🙂

staza
31. jan 2009

Ahojte.Môžete mi poradiť?dnes som musela navštíviť pohotovosť lebo ma celú noc bolel zub.Doky mi vyvrtala a dala mi provizornu plombu som 14tt môžem zobrať niečo proti bolesti?napr.paralen?díky

muriel293
4. feb 2009

katka
heeej takže Šurančanka? no pekne,ja som pôvodne Komjatičanka ale teraz kotvím v Palárikove 😀 😀 😀

celine
4. feb 2009

Ja som bola u zubara min. tyzden a behom hodiny ma museli asi 3krat "kriesit", co som pomaly zacala stracat farbu a bolo mi na odpadnutie ( a to som pri zakroku lezala a nohy som mala vyssie ako hlavu) 😀

katka2808
4. feb 2009

muriel293. jeeeeej. tak to je super... 🙂 a ku gynekologovi nechodis do NZ? ja som chodila predtym k MUDr. Juhaszovi a bol super super super...

katka1981
9. feb 2009

Ahojte, potrebujem vytrhnut zub mudrosti, som v 23.tt. Gynekolog mi uz v prvom trimestri povedal, ze to nie je problem, dnes zubar povedal ze radsej po porode. Ze si to este overi, ci mi neublizi anesteza. Baby prosim poradte, ak ste to niektora zazili, chcem si to dat von cim skor, mam nonstop zapalene dasno a po porode sa chcem venovat babatku.

lucinda251
9. feb 2009

Ahojky.. Ja som mala so zubami problemy od asi dna ked som otehotnela.. Trhali mi dva zuby mudrosti, lebo z tych bolesti som myslela ze sa zblaznim.. Prvy v prvom trimestri a druhy v druhom.. Vsetko samozrejme v anesteze, babatku sa nic nestalo, a bavila som sa s jednou mladou lekarkou a ta mi povedala, ze tie bolesti ktore som mala mozu viac poskodit babatko, ako samotna injekcia, a ze anesteza je len lokalna, a to je pre babo uplne zanedbatelne riziko vlastne takmer ziadne.
Katka ak ta boli zub mudrosti daj ho radsej von, lebo sa od bolesti mozes aj zblaznit. A ked ti to zahnisa, tak bude problem..

katka1981
9. feb 2009

Lucinda, mna ani neboli, ja si ho doma liecim corsodylom, co mozu aj tehu, ale viackrat som citala, ze zapalene dasno moze vyvolat potrat alebo predcasny porod, a to zapal samozrejme je. Ked som bola v prvom trimestri, gynekolog povedal, ze v pohode, som sa spytala ci sa daju aj dva, zasmial sa, ze kludne aj dva. A uz mam davno po prvom trimestri. Navyse som citala, ze mesocian je len lokalny, takze nemal by sa dostat k babatku, som opatrna, ja som doteraz ziadne lieky nebrala odkedy som tehu, len vincentku ked som bola chora. Ked budem mat babatko a zhorsi sa to, chuda male, ved bude zla, nervozna. Mne sa zapaluje asi kazdy druhy den. Dakujem ti za podporu a dufam, ze uz budes mat so zubkami pokoj.

katka1981
10. feb 2009

Tak a uz mam zub vonku, chirurg bol neskutocne uzasny, popytal sa ma na vsetko, aby nahodou nenastali komplikacie, teraz uz len dufam, ze sa mi to dobre zahoji, aby som nemusela brat antibiotika.

lucinda251
11. feb 2009

KAtka1981:
Super, tak drzim palceky, aby sa to cim skor zahojilo.. A kde si bola so zubkami? Ja som bola na Heydukovej v BA, a tiez musim povedat ze doktori boli uzasny, a super pristup, ze som sa ani nebala.. A to som minule konstatovala, ze radsej asi este raz rodit, ako zit s bolesatmi zubov..
VSetko dobre. 🙂

wewe4
1. aug 2009

Baby ahojte, niekde som čítala, že počas tehu treba ísť k zubárovi na preventívku (tuším aj viac krát) a do knižky má dať nejaké potvrdenie? Je to pravda? V knižke nemám takú kolonku...

garicka
1. aug 2009

wewe
ja som bola na začiatku tehu a mám ísť aj na konci na preventívku, ale žiadnu pečiatku som do tehu knižky nedostala. 🙂

martina46
5. sep 2009

ahojte, toto som sa chcela presne opytat, ci este stale su povinne 2 navstevy u zubara pocas tehu. ale vidim, ze uz asi nie. ale ak niektora viete urcite, napiste prosim 🙂

cikyta
5. sep 2009

V knižke su napísane 2 návštevy u zubára,ale vobec to nieje povinne.

cikyta
5. sep 2009

Ja som bola síce asi 5 krát,lebo mám zuby v hroznom stave a boleli,ale žiadne pečiatky nebolo treba.
(Jednu som si vypýtala do knižky pre parádu 😉 )

cikyta
5. sep 2009

Ide o to,že tie dve prehliadky su v tehotenstve zdarma.

martina46
8. sep 2009

Vďaka za odpovede. Ide to o to, že to bolo tuším tak, že tie 2 prehliadky museli byť, ak ste chceli nejakú nasledujúcu prehliadku mať zdarma. Tak sa mi marí

dasenka
26. okt 2009

Ahojte kočky! Neviete mi poradiť zubára v žilinskom kraji alebo niekde inde ako v BA, ktory by robil s ozonom? Najradšej by som seba a aj moje deti zbavila zbytočných bolestí. Aj bez toho si ich užijú v živote až až 😅

miculienka
5. nov 2009

dasenka - neviem , či je to ešte aktuálne, skús sa informovať u dr. Vyšinského - Turzovka, minule som to tam tuším čítala, že také ošetrenia robí, tu máš t. č. 0905 948279

zuzkazivcak
9. nov 2009

Ahojte. Chcem sa opytat ci ma niekto skusenosti z trhanim zubov v tehotenstve. Som v 6,5 mesiaci a dnes mi trhal zubar zub a dal mi injekciu. Mam velke obavi ci sa nemohlo nieco stat s babatkom. Ak niekto viete dajte info. Dakujem pekne

surviver
9. nov 2009

zuzkazivčak v tehotenstve sa neodporuča extrahovat zuby v 2-3mesiaci a v 7-8mesiaci tehotenstva,ale inak je to ok. A ani anesteza nie je zakazana,tak sa nemusiš bat,hlavne,že už v ustach nie je čo tam nemalo byť

katkaking
9. nov 2009

Ahojte. neviem ci je to tu niekde pisane, ale nemam cas to vsetko citat...zaujima ma, ze ci mi mozu v 8tt trhat zub...nemate niektora skusenost?dakujem

motylik22
9. nov 2009

myslite si ze tabletky ibalgin by velmi ublizily keby som ich zobrala keby na bolel zub? niektory hovoria ze to skody babu tak neviem som v 7,5mesiaci.... 🙂

gergi7
9. nov 2009

motylik, ak mas moznost, daj si radsej paralen 😉 . Ten sa moze uzivat aj pocas tehu.
Babetku by to nemalo nijak ublizit, nakolko to neberies vo velkych davkach a pravidelne. Ku koncu tehu som mala aj ja problemy so zubami a tiez som to riesila paralenom

katkaking.Mam zubara,ktory nerad trha. Mne v 9 tt vytohoval nervy.Pichol mi anestetikum a bolo to bez bolesti 😉 Samozrejme, ze ma potom neposlal na RTG.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre