Mali ste zvýšené onkomarkery v tehotenstve?

olesova
9. aug 2012

som 8t tehotná ešte pred tehotenstvom mi moja lekárka našla na ľavom vaječníku 7cm tenkostennú cystu plnenú vodou a vyšetrila krv na onkomarkery CA125 boli zvýšené na 40 .odber opakovala po2 mesiacoch a už boli zvýšené na 340 .Chcem sa Vás opítať či to môže byť preto že som tehotná a do akej hodnoty to môže byť normále som zúfala lebo moja lekárka ma veľmi vystrašila

nanip
9. aug 2012

Ahoj. Tak v prvom rade hlavne sa nestresuj. Pri cystách táto hodnota zvýšená býva a neznamená žiadne onkologické ochorenie. Tehotenstvo určite robí v tvojom tele zmeny, čo mohlo prispieť aj k tomu zvýšeniu. Cystu máš stále? Pokiaľ ano, tak pochybujem, že by tie hodnoty vobec klesli. Mnohí lekári vobec neodporúčajú tieto vyšetrenia na onkomarkery, lebo že v počiatočnom štádiu onkologického ochorenia nemusia byť vobec zvýšené a zase naopak, mnohokrát sú zvýšené, keď sa o takéto ochorenie vobec nejedná a len čo zbytočne je potom dotyčný človek vystrašený. A to ti teraz vobec netreba. Iba tým ubližuješ svojmu bábätku. Tvoja lekárka ti čo povedala k tým hodnotám? Ako chce ďalej postupovať?

luciferkax
9. aug 2012

Mala som zvýšené orkomarkery, mala som cysty a do toho som otehotnela, bola som na ultrazvuku pri inom lekárovi, kde ma odoslala moja gynekologička - prezrel ju a povedal, že by mala byť OK, vyzerá naplnená iba vodou, a že som tehotná, aj keby to bolo hrošie, tak by nič iné so mnou robiť nemohol - unetehotnej by cystu laparoskopicky vybrali.. Dva mesiace sa mi po troch ezvyšovali, vo 18 tt cysta "zmizla" a okomarekry klesy na nulu asi v priebehud voch mesiacov

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre