Málo plodovej vody - 40tt. Má to vplyv na dieťa?

yvka
24. jan 2008

Ahojte,
Akurat som sa vrátila z nemocnice - z kontroly. Doktor na ultrazvuku mi povedal že mám málo plodovej vody. Podla ultrazvuku má malá 2850 kg. Takže je malinká a ževraj preto asi už nerastie, alebo pomaly rastie. No neviem, je to pre mňa novinka, ale som z toho riadne vyplašená. Doteraz bolo všetko v poriadku. Akurát na to že mala je otočená KP ale to som vedela. V pondelok ideme na cisársky rez, takže to budeme mať za sebou. Dosť sa bojím, prvé dieťa som rodila normálne a pôrod bol super. Mám na to pekné spomienky. Máte niekto skúsenosti s malým množstvom vody pred pôrodom. Má to nejaký vplyv na dieťa?

mia114
24. jan 2008

ahoj, mne zistili malo plodovej vody v 35tt, tak som musela ist do nemocky.A tam som bola az do porodu.
Porod mi vyvolavali v 38tt bo uz nechceli cakat, bo by uz maly nemal tolko zivin. No a maly sa narodil normalne a velmi rychlo 🙂 mal 3050g a 48cm takze aj pekne vazil a meral 😉 a je uplne zdravy a dokonca ako hovori dokina aj popredu oproti niektorym detom v jeho veku 😉
No aj ja som sa bala, ze ci bude ok a nastastie je 🙂
tak verim ze aj tvoja mala bude ok, neboj 🙂 drzim palceky 😉 😉

maatalka
24. jan 2008

ahoj yvka. malo plodovej vody zistili v 39tt aj mne. hned si ma nechali v nemocnici a na druhy den mi vyvolavali porod, lebo mala bola velka tak akurat. oligohydramnion indikuje, ze babatko uz nevytvara tolko vody a moze to znamenat nejake jeho potiaze. ale Saske nakoniec nic nebolo. dokonca v momente narodenia strelila ako stupel na sampanskom a doktor mal plodovu vodu aj na tvari. sam sa smial, ze skoncil ako potapac 😀 plodovu vodu odcitavaju pri vysetreni ultrazvukom podla nejakych stvorcekov. tak to zistili aj mne. ale keby si to mala nejake kriticke, urcite si ta hned nechaju v nemocnici a rodis. ked ta dali az na pondelok, nebude to take vazne, neboj sa!!! drzim palce, nech to dobre dopadne. a cisaraku sa neboj, ved si uz skusena mamina a jeden porod mas za sebou. aspon budes moct potom porovnat, ktory sa ti viac pacil - vaginalny alebo sekcia 😉

vesi
24. jan 2008

ahoj, aj ja som mala málo plodovej vody a iné zdrav. problémy,aj KP tak mi spravili 2 dni pred termínom cisársky. neboj sa je to v pohode, okrem toho, ja som mala 2700g ked som sa narodila 🙂

yvka
autor
24. jan 2008

Dakujem Vám za podporu, strašne sa na malinkú tešíme a už sa nevieme dočkať. Verím tomu že to bude všetko v poriadku. Mám úžasného partnera ktorý bude pri mne takže som kľudnejšia.

maatalka
25. jan 2008

no super, takato optimisticka sa mi pacis 😉 neboj, v pondelok mas pokladik na svete. papa!

pipi1211
31. júl 2010

baby prosim vas a co znamena malo plodovej vody? lebo mne dr povedala, ze mam menej plodovej vody a vobec neviem co to znamena 😅 😅 😅

valery788
27. feb 2012

Som v 33 tyzdni tehotenstva a zistili mi stredne tazky stlpec Oligohydramnion a zevraj mam hranicne prietoky placenty... Na kontrole som bola v 33 plus 0 a babatko namerali na 32 plus 2. Doteraz som mala plodovu vodu v norme... Min. tyzden som bola na kontrole na prietokoch (hranicne ich mam uz 3 tyzdne) a plodova voda bola v norme. Takz teraz nechapem, ze co sa s nou moze diat. Napadlo ma, ze ci mi nejako nemoze odtekat? Mate s tym niekto nejake skusenosti?

gubcikova
27. feb 2012

mne môj gynkolog povedal,že mám menej plod.vody v 33tt a hypotrofiu plodu(malý zodpovedal na 31tt) v nemocnici mi zase povedali,že mám plodovú vodu ok,ale hypotrofia tam je.pustili ma domov v 35tt.v 36tt mi doktor zase povedal,že mám menej plodovej vody a v nemocnici bolo zase ok.malý sa narodil spontánne v 39tt s váhou 2450g.kde bola chyba nik nevie

19peta86
15. mar 2014

Awojte ja som mala malo plodovej vody u prvom babetku kde asi niako nebola strazena lebo v 36tt zomrelo na to ze vdychlo plodovu vodu do pluc a inych vnutornosti a malo aj malu vahu 1060g a doteraz neviem ci ta plodova voda mala vplyv na smrti mojho dietatka.V druhom porode som uz brala lieky na plodovu vodu aj na stitnu zlazu porod dopadol dobre narodil sa skor v 39tt zdravy chlapcek.Teraz som opet tehotna a som v 12tt a ultrazvuk ziadny neviem ako sme na tom teraz musim si pockat do 25.3 ale beriem kyselinu listovu a na stitnu zlazu tabletky a som podotikam rizikova a je mi totalne zle ked musim cakat a viem v com je alebo bol problem.Otazka znie moze dieta zomriet ked ma malo plodovej vody alebo to nic az tak strasne neznaci a tehotensta su vporiadku?

andika25
16. apr 2014

My sme momentálne v 35 plus 3 a ležíme v nemocnici už tretí týždeň, lebo máme málo plodovej vody a bábo zodpovedá na 33 plus niečo. Denne dostaneme glukozovu infuziu, už mi ich skoro nevedia kam pichať. Večer dostaneme fraxiparine injekciu a vpchaju do nas magnezium tabletky. Okrem toho denne nam spravia monitor 2x, kde mame vynimocne dobre vysledky. Bábatko podla ultrazvuku vazi 2100 plus minus dvesto gramov. Nemocničné prostredie na mňa účinkuje veĺmi zle , osobne som si schudla 2 kg, hoci mam iba 56 (ked som ostala tehotna, som vazila 43). Zbytočne som si prosila primara, aby ma pustil domov, ze na tieto glukozy budem chodit denne,a injekciu si viem pichat aj sebe- nedovolil mi to...hovoril, ze tuto babo je pod dozorom, no ja mam tusenie, ze viac nam skodia, ako sluzia a ze iba peniaze nahanaju od poistovne. Napr.ultrazvuky vobec nerobia (za tri tyznde sme mali iba raz), tak neviem ako chcu zistit, kolko plodovej vody to babo este ma. Tiez mam strach, ze sa mi tam udusi, a ja si to nevsimnem-to sa moze stat hocikde, na to tu zbytocne lezime...mam strach aj preto, lebo uz som psychicky uplne vycerpana od tohto prostredia a velmi vela placem...tusim to skodi aj babatke. K porodu mame este viac ako mesiac a ja vobec netusim, ako tu vydrzim este tolko casu....

mortysa810
7. mar 2024

Mne akurát včera povedali že mám málo polodovej vodí to som 40 týždni už do teraz bolo všetko Ok nechápem prečo mám znicoho nič malo plodovej vodí

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre