Malý plod. Zažili ste to niektorá?

zuzanka.j
26. feb 2007

dnes som bola uz na 2 prehliadke u gynekologa a po vysetrení SONOm mi povedal ze je "to" nejake male,na svoj "vek". mam prist zas za 2 tyzdne. ani mi nebrali krv, nic, ani mi este nedali tehotensky preukaz.
Zazila niektora z vas nieco podobne? dopadlo to potom dobre?

bec
26. feb 2007

zuzanka - a srdiecko bilo?

zuzana76
26. feb 2007

zuzi, kolko meralo mimi? a kolky tyzden presne si? tu ukazuje ze 9 , ale tu to niekedy ukazuje zle.

zuzanka.j
autor
26. feb 2007

zuzana76 : tu to ukazuje, ze 9 ale v skutocnosti by som mala byt v 7 tyzdni. doktor nehovorul nic o tom ci mu uz bije srdiecko, kukal do toho monitora akoby tam ani nic nevidel. potom povedal, ze je to male. a ja som sa opytala ze akej velkosti zodpoveda. povedal, ze 7 tyzdnu. lenze sa obavam, ze to myslel od poslednej menstruacie a nie od oplodnenia, lebo doktori to rataju tak ako to rata odpocitavanie na tejto stranke. to by potom znamenalo, ze som v 7 tyzdni a babatko je velke ako v 5 tyzdni. ☹ v tom soku ma nenapadlo sa opytat ci to mysli od oplodnenia alebo podla mrchy...

bec
26. feb 2007

zuzanka - no pravdepodobne si este len v 7tt - a on to asi aj tak myslel. Doporucujem Ti nestresovat, a o 2 tyzdne sa uvidi. Ak je to dobre, tak babatku stres neprospeje a ak to dobre nie je, tak si nepomozes, a je to tak. Takze hlavku hore, mysli na to, ze to bude ok🙂

zuzana76
26. feb 2007

zuzanka, tak teda neviem, aj moj to rata od poslednej menstruacie, takze len vydrzat tie dva tyzdne a pozitivne mysliet

a este nieco: citis este stale tehotenske priznaky? napäte prsia, nevolnosti, castejsie chodenie na zachod, chuti ti jest?

hedunecka
26. feb 2007

zuzi ved to je normalka..ved si otehotnela az o 2tt neskor..aj ja to tak mam..teraz som bolo na uzv v 11tt a babo je velke ako v 9tt takze to znamena ze som otehotnela v strede cyklu..nestresuj hlavne vsetko je ok..srdiecko je vidno az ked bude mimi v 6-7tt

alena22
26. feb 2007

zuzanka ja som chodila na sono a stale mi nic nevideli a posielali ma domov ze niesom tehotna a tak bola som tam dva krat a dva krat ma odbili tak do tretice som zobrala vsetky testy pozitivne ,ranny moc a po rozbore doki uveril a tvrdil ze to je asi velmi malinke alebo mimomaternicove.
Lezala som v nemocnici 5 dni a potom ma poslali domov lebo babatko sa ukazalo a zive a zdrave a teraz som v 28tt a vobec niesme maly ani nic tak nebud smutna podla mna to vsetko dobre dopadne a za chvilku kupujes vybavicku 😉
drzim palceky 🙂

zuzka76
26. feb 2007

ak bije srdiecko, tak by malo byt vsetko v poriadku. Aj mne na zaciatku hovorili, ze je male, alebo mensie, s rozdielom az dvoch tyzdnov. To moze byt, niektore plodiky rastu rychlejsie na zaciatku, niektore pomalsie 🙂 Neboj, vsetko bude ok.

zuzanka.j
autor
26. feb 2007

dakujem za vsetky odpovede, trocha ste ma upokojili, aj ked cervik pochybnosti stale vrta... ved mi minule pred 2 tyzdnami povedal, ze dnes mi uz da preukaz a dopadlo to takto... skoda ze som sa v tom soku nepovypytovala viac. vsetky otazky ma napadali az cestou domov...

kili
26. feb 2007

zuzanka, v 7tt (od poslednej MS) by už malo byť srdiečko, takže keď ti doktor povedal, že to vizerá na 7tt, tak ho asi videl, len sa mu nepáčilo, že je menšie. Aký dlhý cyklus si mávala? Lebo ak napr. 40 dní a viac, tak by to mohlo byť aj tým. Ale aj keď si mávala 28 dňový, tak u niektorých báb býva, že majú ovuláciu tesne pred MS a to by tiež zodpovedalo rozdielu dvoch týždňov. Tak sa zbytočne neboj 😉 .
Niektorí dokrori sú v tomto divný, môj vôbec nedáva na sebe nič znať a keď som bola na ultrazvuku v 10tt, tak asi 5 min. bez slova pozeral, tvár mal kamennú, čo nevyzerá moc obtimisticky a napokon mi oznámil, že tam sú dve 😀 . To vieš, keď sa celé dni vŕtajú v xxxx, tak to s citmy už moc asi nevedia.

sisulik
26. feb 2007

zuzanka...moje mimino bolo tiez v prvych tyzdnoch o pat dni mensie....no teraz som uz v 25.tt a je 4 dni vacsie... ;) takze ja by som sa na tvojom mieste zbytocne dopredu nestresovala... ;)

zuzanka.j
autor
26. feb 2007

kili : cyklus som malvaa tak 29 - 32 dni. inak, tehu priznaky mam - bolia ma prsia aj sa zvacsili a v noci chdim na wc. zle mi nebyva, unava ustupila...

inak, normalne som kludnejsia po tom co tu citam.dakujem 😉

martinka211
26. feb 2007

Zuzka ja som ti uz pisala,co mi povedal doktor na prvom vysetreni a ze sa tvaril naozaj dost divno,este sa ma pytal ci som nebola chora lebo sa mu to nezda to co vidi a teraz ked som bola po dvoch tyzdnoch tak uz bol spokojny uz sme videli srdiecko a tu mi to rata na 10tt a doktor mi minuly stvrtok podla sona povedal,ze som v 7tt+2dni...takze neboj urcite to bude vsetko dobre a babenko do buducej konroly narastie 🙂 Drzte sa 🙂

lante
26. feb 2007

Ja som bola pri prvom tehu na ultrazvuku až v 11 tt ( tiež mi to rátali od prvého dňa poslednej mrchy - vraj sa to tak ráta ). Bábo bolo veľkosťou na 6tt. Opakovali mi ultrazvuk o 5 dní s rovnakým výsledkom. Plus mi zapísal na sprievodku missed abort - zamĺknutý potrat. Pred čistením si to ešte overovali aj na nemocničnom ultrazvuku a výsledok stále rovnaký ako predtým od dokiho. Za každý deň takéto babuliatko vraj narastie o 1 mm. Moje vtedy vôbec nerástlo. No nemyslím, že to bude tvoj prípad. U mňa bol rozdiel vo "veku" babenka 5 týždnov čo je už naozaj veľa. Ty máš iba dva týždne, takže zatiaľ žiaden stres. Sa mi hovorí, keď teraz sama stresujem, mňa totiž čaká ultrazvuk 2.3., ale to som taká kvôli tomu čo sa mi stalo v lete.
Ale tx zuzi sa ešte nestresuj. Vidíš koľko je báb čo im povedali, že je bábo malinké......a teraz sú už za polkou tehu.

zuzanka.j
autor
26. feb 2007

martinka211
dakujem. ved aj ten moj doktor pozeral do toho monitora tak cudne. aj tam nieco par krat vytukaval, pozeral a mracil sa akoby tam chcel nieco vidiet ale nevidel co chcel. asi 5 minut do toho kukal a vypitoval sa ci mi meskava menstruacia...
dufam ze to dobre dopadne 😒

martinka211
26. feb 2007

Zuzka urcite to bude 🙂 ja som babenku kazdy den hovorila nech pekne rastie,aby ujo doktor na buduce videl vsetko co chce 😀 a ono posluchlo 🙂 tak som sa tesila,ked som videla byt srdiecko a dal mi aj tehu knizku tak som uz oficialna 😀 teraz idem 15.3 tak uz teraz sa neviem dockat 🙂

cucuska
26. feb 2007

zuzanka, kedže viem k akému lekárovi chodíš, chodím k nemu aj ja, neboj sa on je dobrý. A ešte niečo, nechal ti 2 týždne aj preto aby to lepšie videl. Ak začneš nebodaj krvácať alebo špiniť hneď choď k nemu. Ver mi poznám to a hlavne nečakaj
držim ti moc moc palce

svetluska.p
26. feb 2007

zuzulka - absolutne sa netrap, vsetko bude dobre. Malicky je kulihrasok, o dva tyzdne sa uz pekne ukaze. Neboj sa. V poriadku je. Ty hlavne pozitivne mysli. Aj ja by som sa urazila, keby o mne povedali,ze som pozadu. Mozno preto sa dokimu neukazal 😉 . Vela s malickym hovor a uvidis, bude dobre.

hedunecka
26. feb 2007

zuzi ja ti musim este napisat ze doktori to rataju od poslednej menstruacie..ja ked som bola prvy krat v 5tt lebo som zacala krvacat tak mi preistotu zobrala krv ze ci to neni mimo maternice lebo nic nevidela povedala ze mas ju zdurenu co moze znacit teho..a pri vysledkoch krvi sa ukazalo ze som este len v 2tt potom podla PM ked som bola v 8tt mi konecne videla srdiecko a povedala ze babo je stare 6tt a teraz v tom 11tt bolo babo stare na 9tt..ono je to vzdy pozadu pretoze maloktora zena zostane tehotna cez menstruaciu..a to mi dokonca povedala ze babo nejako rychlo vyrastlo..takze ono je to individualne ako rychlo rastie..takze hlavku hore priloz rucku na brusko a rozpravaj sa s malickym ako sa nanho tesis a ze mooooc lubkas..ja som sa tak zlakla ked som zacala krvacat/teraz uz iba spinim/ze odvtedy sa kazdy vecer modlim k zdraviu babetku..

evik79
1. mar 2007

Ahojte, včera som bola na sono a doktor mi povedal, že náš drobček má 34 mm. Najprv som sa aj zľakla, či to na 11.tt nie je veľa, ale sú to asi tie 2 týždne +/-. Videla som ako hýbe ručičkou a trošku sa mrvilo, no srdiečko mi neukázal. Chcem sa opýtať, či máte niektorá aj fotku, alebo či sa to robí len z ultrazvuku a či to treba vypýtať, alebo automaticky doktor fotku dá.

evik79
1. mar 2007

Chcem sa poopraviť... K tomu 11.tt som myslela, že je skôr maličké, nie dostatočne veľké...

dai
1. mar 2007

ahoj evik,
mne dali automaticky fotku ked som bola na UTZ v nemecku... tu na sk chodim od mojho lekara len na zdravotne UTZ na Antolsku - tam pokial ja viem , fotky nerobia...
- sukromne chodime ale s manzelom do prosanusu na daxnerove namestie na 3D - tam nam robia DVD ( mame zatial dve - z 12 - teho tyzdna - to je velmi milucke, a teraz z 24 - to uz trosku podrobnejsie ale o to rozmazanejsie - babenko je uz velke 🙂 ) - daju sa z toho roit krasne fotocky...

arabeska
1. mar 2007

evik nase mrna meralo v 11+1 tt 4,35 cm...takze je mensie,ale pokial ti lekar nic nepovedal tak je to v norme,asi ste ho troska neskor splodili

ramzesa
1. mar 2007

mna tiez vystrasili, ze malicka bude mat urcite aspon 2500 g, ked sa narodi. Aspon tak som to pochopila a nakoniec sa narodila s 3200 gramami. Ale taka som bola z toho mimo a este asi dva tyzdne predtym mi do papierika z usg napisali zaver: diskrepancia bioparametrov a nikto mi ani nepovedal, co to znamena. Nakoniec som sa spytala jednej zlatej sestricky, ta mi to vysvetlila. Na kontrolnom USG asi o 10 dni to uz bolo v poriadku 😕 .

evik79
2. mar 2007

Arabeska, ja som bola trošku aj v pomykove, lebo keď som bola na sono, tak v ten deň, keď som si to počítala, som bola v 10+4 tt a do knižky mi napísal, že 11+0 a potom poznamenal +/- pár dní, a napísal, že je to v norme. Ale videla som babetko hýbať sa, tak to ma upokojilo. A chcem sa opýtať dai, že či do toho prosanusu ste sa objednali s manželom sami od seba, alebo na podnet niekoho a že koľko sa platí za 3D.

majusqua
17. sep 2009

asi by mi niektora z vas mohla poradit tu dievcata.som v 36+6 tyzdni a oznamili mi dnes,ze mam male babo,ze vyska maternice je iba 32cm.aka ma byt vyska maternice primerana mojmu tyzdnu?????veeeelmi sa bojim.

kim_rossi_stuard
17. sep 2009

no podla mudrych knih ma byt vyska maternice v cm presne taka aky si tyzden tehotenstva 😅
len neviem ci to plati po cely cas tehotenstva, skus sa pozriet na toto: zadaj do vyhladavaca. tehotenska kalkulacka a tam si precitaj o kazdom tyzdni 😉

rose86
18. sep 2009

ahoj nic sa neboj. aj mne stale hovorili ze malinka je velmi mala, dokonca som aj lezala v nemocnici s vraj hypotrofiou ci jak sa to vola. to je ked je babo moc malicke. no teraz ma malinka 2 tyzdne a je uplne v poriadku., narodila sa s mierami 48 cm a 2650g co sice nieje vela ale uplne to staci 😀

majusqua
18. sep 2009

dakujem vam!!!!!

chruminka
18. sep 2009

ahojte
tak aj mna vystrasil pred cca 3tt doki ,ze jezibabky su prilis malinke.Cakam totis dvojicky,meranie mi robili 31tt+4,ale podla nich 30tt+4 a babetka boli na cca 28tt mali 1266g a 1283g,ale nasla som si v tabulke ze deti okolo 30tt maju mat okolo 1300g a to sa rata na jedno babo a ked su tam dve tak hadam mozu byt trosicku mensie...no vsak uvidime co povie teraz.V pondelok mam poradnu,dost sa bojim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre