Mám bolesti žalúdka

22domi
16. júl 2017

Dobré ráno. Minulý týždeň som bola u lekara a tým že ma bolí žalúdok,a v noci som zvracala. Doktorka mi dala pichnúť degan s tým že mám mať diétu. Vypísala mi pn,a dala mi rovno aj ukončenie na zajtra. Lenže bolesti žalúdka akosi neprešli. Najprv som si myslela že je podráždený. Ale keď to bolí aj po 4 dňoch. Je to taká tupá bolesť v žalúdku. Pocit plnosti,a mám pocit ako by som mala hrču v krku. Nestretli ste sa s tým niektorá? Ďakujem za odpovede

elenajezova
16. júl 2017

Jediná rada smer gastro.

22domi
autor
16. júl 2017

Ak by som šla ráno späť k lekárke,s tým nech na niekam pošle. Neviete ako to bude s tou pn keď mám zajtra nastúpiť do práce.

simca06022011
16. júl 2017

Iste, daj sa poslať na gastro, pnku ti predĺži... A nedaj si ju ukončiť dopredu, to je hlúposť. Takýto pocit je napr. Z refluxu, ale môže to byť hocičo...

stankadu
16. júl 2017

ahoj, máš aj pocit na zvracanie, ale bez zvracania? Mňa pred niekolkými rokmi takto bolel žalúdok asi mesiac. Bolo to hrozné. Nešla som k doktorke, velllmi som sa bála, že ma pošle na hadicu. Nakoniec som už musela a doktorka mi dala tabletky na trávenie a potom ma to prešlo. Teraz, ked mi prestáva tráviť a prvý príznak je, že nepociťujem hlad, hned si urobím čaj na trávenie, aby som sa zase nedostala do takého stavu. Ale zase moja kmotra mala taký problém, že jej bolo stále zle od žalúdka, skoro 2 týždne, aj zvracala. Chodila na rôzne vyšetrenia, ale nič jej nezistili. Potom ju to samé od seba prešlo. Už si myslela že má celiakiu alebo niečo podobné, no nepotvrdilo sa to. Určite chod k doktorovi. PN-ku ti asi vypíše novú, podla mňa, neviem, nevyznám sa v tomto. Prajem ti skoré uzdravenie.

22domi
autor
16. júl 2017

@stankadu vracala som len tu 1 noc. Odvtedy nie Ale ked niečo zjem vracia sa mi to do krku. Alebo pri odgrgnuti mám pocit na zvracanie.

katikaa222
16. júl 2017

@22domi ja som to mavala tiez, moze ist o prekyslenie zaludka a tym o palenie zahy, kedy sa kysli obsah zo zaludka dostava spatne moze aj do ust. Tiez moze ist o helikobaktera a na to zabera len 3 kombinacia antibiotik, mne to potom ustalo. Skus si kupit mineralku Fatru aj ta dost pomaha, pripadne lieky na palenie zahy, ktore su aj bez predpisu. Treba vsak ist na gastro pre istotu.

waggi
17. júl 2017

Pnka sa dá zakaždým predĺžiť, neviem síce kde robíš ale nech robíš čokoľvek tak nič z teba v práci mať nebudú keď sa im tam budeš krčiť a vracať. Ja byť tebou idem k svojej doktorke nech ťa pošle na gastro, síce ti v takomto stave asi nebudú môcť urobiť skoro žiadne vyšetrenie ale nech o tebe vedia a možno na to budú stačiť nejaké tabletky

misulienkamisa
17. júl 2017

Normálne si daj predĺžiť dovolenku, v takomto stave sa nedá ísť do práce ani keby človek sedí za počítačom. Takže šup nazad k doktorke nech s tým niečo robí plus jej treba povedať aby vypísala výmenný lístok na gastro, nech ti tam urobia poriadne vyšetrenia

22domi
autor
18. júl 2017

Ďakujem za rady aj podporu. Na gastro som sa dala objednať,teda výmenný lístok som si musela doslova vyhádať. Doktorka si asi myslela že simulujem alebo čo.

katikaa222
18. júl 2017

@22domi super..drzim palce nech je to ok..

babulka82
26. jan 2019

@22domi ahoj co ti nakoniec zistili? mam tieto iste priznaky

blableblu
24. sep 2021

@22domi dobrý deň je to síce už stará téma ale ako ste s tým nakoniec dopadli

salina54
9. jún 2023

Helikobakter