Mám mäkký krčok maternice. Mali ste niektorá taký?

fedra
27. nov 2008

Ahojte,
vcera som bola na kontrole u lekara a ten zistil, ze krcok maternice je sice zatvoreny a ani sa neskracuje, no je makky. Mam dost strach z predcasneho porodu, som iba v 25tt.
Mali ste niektora takyto problem ?

ejusa
5. dec 2008

Ved to,ja by som mala v nemocnici nonstop vysoky tlak,ja by som to tam nevydrzala..fakt uz chcem mat potom,teraz ku koncu je to snad najhorsie,okrem vseliakych tazkosti este aj strach z porodu,lebo to sa stane fakt onedlho..

nefertitka
5. dec 2008

no hej presne tak, toho sa tiez bojim...ale treba si hovorit ze tym porodom sa aspon konecne koncia nase utrapy🙂

ejusa
5. dec 2008

Aspon cely december nech sme ese doma.Dnes som si vsimla,ze mi zacina brucho praskat a vcera nic,aj si ho natieram,ale to asi nepomoze..Ty si ako na tom?

nefertitka
5. dec 2008

mne nepraska chvalabohu, klop klop klop, ja ho mam aj tak dost male na 34tt, ...a ty si uz vlastne ako dlho otvorena na 1cm?

nefertitka
5. dec 2008

ja si ho uz nenatieram, mam zakaz akokolvek sa dotykat brucha, kvoli tomu tvrdnutiu

ejusa
5. dec 2008

Ja neviem ako dlho,doktor mi to ani teraz nepovedal,len sestra si vcera citala moju tehu knizku a az vtedy som zbadala,ze to tam mam zaznacene..v stredu sa povypytujem..Ty uz mas celu vybavicku?Ja ani nieeee 🙂

nefertitka
5. dec 2008

nemam, v sobotu posielam manzela, nech pekne vsetko kupi, stve ma, z e nemozem byt pri tom, ale co uz narobim

ejusa
5. dec 2008

U nas si predstav sa neda dostat ani dudlik pre chlapca,vsetko su ruzove a velke 🙂 Ty ako vobec vobec nechodis von?Vsak ani ja moc nie,ozaj,len nevyhnune,ked musim osobne na postu,alebo darceky a vzdy sa vratim domov krivajuco,vobec uz nevladzem chodit a ani obliekat sa mi nechce,a obuvat sa taktiez neviem,tak najlepsie je doma 🙂

nefertitka
5. dec 2008

no ja vraj musim len lezat, uz to absolvujem 10 tyzdnov, preto mi z toho tak sibe

andreamikoczi
8. feb 2016

@fedra ahoj ako si dopadla? bolo to sice davno ale dnes mi dr povedal ze mam makky krcok a som 29tt tak sa bojim tiez

natali2222
11. feb 2016

@andreamikoczi ahoj, ja som tiez 30 tyzden a mam makky krcok ... zistili mi to v 27.tt

andreamikoczi
11. feb 2016

@natali2222 🙂 a ako to prezivas? Mne povedal ze mam vela oddychovat ale neviem co to znamena ze ci mozem ist aj von na chvilu s malym alebo len lezat :/

natali2222
11. feb 2016

No ja som mala pred dvomi rokmi tehotenstvo so koncom, porodila som v 26.tt tak mi teraz doktor povedal, ze nebudeme nic riskzlymriskovat si damezlymdprisnyvkludovy rezimykludovyrezim uz tri tyzdne s vynimkou wc a sprchy... si na 5 minut obcas sadnem ked ma bolia krize,inak to je všetko... a len odratavam dni a cakam na 34.tt 🙂 tebe co povedal ?
@andreamikoczi

natali2222
11. feb 2016

@andreamikoczi neviem co mi preskakuju slova, teraz citam co za co za nezmysli mi to odoslalo.... tehotenstvo so zlym koncom.... ze nebudeme nic riskovat a dame si prisny kludovy rezim.... 🙂

andreamikoczi
12. feb 2016

@natali2222 mne povedal ze mam len vela oddychovat a o tyzden na kontrolu tak neviem...som zvedava co na kontrole

andreamikoczi
12. feb 2016

Ja lezim tak 80-90 percent casu z dna lebo mam 2,5rocne dieta aj

katuliena82
19. feb 2016

@natali2222 aj ja cakam ako uz prelezim tieto tyzdne. A preco do 34.? Doktor ti vravel ze potom je to uz ok?

nikitavb
12. apr 2016

Ahojte zienky, co ten makky krcok? Vydrzal vam do teraz? Mne tiez dr.povedala, ze je makky, ale inak zatvoreny a neskracuje sa. Dieta mam vsak uz dolu hlavou. Tiez mam oddychovat, ake to robim uz 12 tyzdnov. Teraz som v 28+4

andreamikoczi
13. apr 2016

@nikitavb ja som uz 39tt a stale pokope :D vela robi psychika tak bud hlavne v klude a vsetko bude ok ;)

nikitavb
13. apr 2016

@andreamikoczi dakujem ze si sa ozvala. Tesim sa ze aj s makkym krckom sa da vynosit az do konca. Aj sa ti to zhorsovalo nejako? Ze by si musela iba lezat? Tiez mam dvojrocnu dcerku a tazko sa to vychytava z postele 🙂

andreamikoczi
13. apr 2016

@nikitavb no poctivo som lezala tyzden a potom uz pomenej... od 36tt nelezim vobec a krcok makky ale som zavreta stale... neviem co ti dal lekar ale ja som brala 3x denne guajacuran a magnezium vela a to asi sposobilo ze sa to ukludnilo 🙂
moja kamoska sa od 5teho mes.otvarala aj mala makky krcok, isla aj na dovolenku autom do chorvatska a nakoniec prenasala takze vela robi hlava a nestresovat 🙂
ale snaz sa co najmenej upratovat a nenatahuj sa ani s malou...

jana_eyre
13. apr 2016

@nikitavb ja som mala obe tehotenstva makky krcok a vydrzal.. prveho som rodila v 38tt, bola som aj na rizikovom kvoli tomu a tvrdnutiu brucha - musela som lezat a brat magnezium.. a druhu som dokonca prenasala a museli ju vyvolavat - hoci klud som pri nej nemohla dodrzovat, lebo som mala 1,5r syna.. teraz mi prvy krat nepovedal, ze mam makky krcok..

katuliena82
13. apr 2016

tak ja som v 39.tt a krcok je taky ako ma teraz byt, bola som v kludovom rezime od cca 16.tt do 36.tt a pekne som donosila. Sranda je, ze teraz beham v ramci moznosti a rodit budem asi na termin, aj ked mavam poplachy castejsie ako maminy, ktore nemali problemy.

nikitavb
13. apr 2016

Ja beriem magnezko 3x1 kvoli tvrdnutiu, ale uz mi netvrdne 2 mesiace. Minule tehu som porodila predcasne, ale to uz som mala v tomto tt skrateny pootvoreny a intenzivne tvrdnutie. Teraz sme to podchytili vcas magnezkom, netvrdne mi brucho, len s tym makkym krckom ma naplasila teraz na poradni.Ale ste ma teraz ukludnili. Snazim sa setrit, ale nie vzdy sa to da 🙂 sak to poznate

katuliena82
13. apr 2016

@nikitavb v takychto veciach sa niekedy neda predpokladat nic, ale je super ze brusko ti netvrdne a tomu krcku odlahcis najviac lezanim vzdy ked sa ti da 🙂 ja som mala predosle teho problem aj s makkym krckom, aj intenzivne tvrdnutie. Teraz ten krcok celkom drzal, ale brucho mi tvrdlo velmi casto a bala som sa. Psychika robi strasne moc, s kazdym dalsim tyzdnom teho mi tvrdlo brusko o cosi menej, mne stacilo ze som si pomyslela na tvrdnutie a uz som mala kontrakciu 🙂 este musis vydrzat 8 tyzdnov a potom je to uz pohodka, to das. Drzim palce 🙂

bzovik
15. apr 2016

ja som pri prvom ležala a zašívali ma,
pri druhom som sa už len šetrila
a teraz čakám tretie, kludu veľa nemám, ale krček drží.
bruško trvdlo nonstop pri všetkých.
som v 39 tt

fridi96
27. mar 2019

Ja som v 26tt a tiež mám mäkký krčok, mám brat magnezium a šetriť sa o 2tyzdne kontrola a uvidíme 🙂 vy ste ako dopadli?

nikitavb
28. mar 2019

@fridi96 ja som donosila do 38tt,ale teda od 33tt som sa pomaly otvárala, veľa som sa šetria, ležala vždy keď sa dalo. V 37tt na kontrole som bola už na 4cm otvorená. Malý sa narodil expresne rýchlo.

apip42
31. máj 2019

@fridi96 ahoj, prosim ta ako si na tom s tym krckom teraz? Mne to dnes zistili, makky krcok som este len v 22tt tak mam strach😕

fridi96
31. máj 2019

@apip42 Teraz som 35tt ale drží sa takze je to ok presne včera pozerala dr vo Zvolene ani sa ešte neotváram proste nič a zdá sa mi že ešte stále ma 2cm tak vravela 🙂 veľa oddychujem a berem magnezium aby mi brucho netvrdlo toľko 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre