Mám nadváhu. Uškodí to bábätku počas tehotenstva?

padacik
31. okt 2006

patrím k tým ťažším ženám. Akú ste mali váhu na začiatku tehotenstva.
mam 96 kil. Bojim sa , ze to nejak uskodi babetku.

ninocka
31. okt 2006

veronika a to ako mozes tak mat ved si v 18tt

krissy1
31. okt 2006

dani tak to sme s tou pripravou asi viacere 😀

malalady
31. okt 2006

danka 😀

veronika13
31. okt 2006

ninocka, aj ja sa sama seba pýtam, neviem, ani moja mama na začiatku nepriberala, potom hej, ale nie nejak veľmi, tak si to vysvetľujem, že to gény 😀 Ak ani do najbližšej poradne nepriberiem, tak sa budem už o to viac zaujímať, budem sa doktora pýtať, že prečo. Ale AFP som mala v poriadku, aj predtým krv, tak fakt asi tie gény...

ninocka
31. okt 2006

hlavne nech je vsetko ok

danka1
31. okt 2006

to su dobre geny 🙂 , ved v prvych styroch mesiacoch sa v podstate ani nema velmi preco priberat, až v neskorsich mesiacoch..

malalady
31. okt 2006

tak papapaaajme 🙂)

erika153
31. okt 2006

zienky az potom priberiete ku koncu nebojte vy nic, ja som mala v 18tt mozno5kg navrch a teraz to je uz 16,5 a to sa nenapchavam bohvieako.a krissy tiez milujem mandarinky... 😝

malalady
31. okt 2006

mnam mandarinky nerobte chuteeeeeeeee 😒

danka1
31. okt 2006

mnam mnam mandarinky tiez sa mi slinky zbiehajú 😀 😝

malalady
31. okt 2006

tejaz cem musiiiiiiiim

andreab
31. okt 2006

cau babule,Veronika,neboj, ja som prve 3 mesiace pribrala mozno kilo este pred 2oma mi v praci niektore nechceli verit, ze som vobec tehotna a to uz mam na sebe 5kg.A asi to bude v genoch ako hovoris,lebo moja mamina, ked ma cakala vraj mala len take brusko,ze pred porodom sa jej pytali,ci ma babo pod pazuchou a narodila sa baba ako sa patri.Do 23tt som mala brusko len pod pupkom a teraz kazdy vikend zbadam ako narastlo.opatrujte sa tehulky

ninocka
31. okt 2006

jaj som na tom tak isto do 26tt som pribrala 5 kil a do dnes mam celkovovo 6

ninocka
31. okt 2006

gynekolog mi povedal aspon budete mat lachsi porod

veronika13
31. okt 2006

tak to ste ma trochu ukludnili, lebo podla tabuliek je to tak a tak, ale každý je iný

golemocka
2. nov 2006

Ahojte, ja som mala na zaciatku tehotenstva 82 kg, teraz som v 10. tyzdni a mam 86 kil. uvidime kam sa vysplhame, ale rozhodne sa neriadim heslom, ze treba jest za dvoch, to je blbost,

zuziq26
2. nov 2006

babulky a nepoculi ste niektora o tom, ze zena s vyssou vahou ma problem, ked chce rodit s epiduralom? ja som to kdesi citala a celkom ma to sklamalo, lebo som tiez XL

bubonic
2. nov 2006

tak to ja som ešte nejaké dve tri kilá pod pôvodnou váhou. zuziq dúfam, že nie, lebo ja som skôr XXL.

zuziq26
3. nov 2006

bubo ked si pozries stranku nasej nemocnice v LM, je tam pisane o epi. a je tam napisane, ze sa nepodava pacientkam s nadmernou vahou - preto ma to vystrasilo.

bubonic
3. nov 2006

vieš otázka znie čo je to nadmerná váha. ale môže byť problém zo strany lekára - keďže epidurálka sa pichá na dosť citlivé miesto. uvidíme, myslím, že veľa žien porodilo aj bez epidurálky, tak hádam to zvládnem aj ja. 😎

zuziq26
3. nov 2006

a ides bez?

melory
21. nov 2006

ako sa vam dari priberat??? mne sa dari dostat sa co najrychlejsie do XXL tehuliek, ale neviem od akej velkosti sa tam mozem dostat, lebo teraz som 42. som vcera v obchode zistila pri skusani nohaviec. a to som zacala s 36-kou 😒 je to mozne? 😝

kasis
21. nov 2006

melory na velkosti kasli, ja som bola pred tehu velkost 42 az 44 v normalnych obchodoch a tehu oblecenie som si chcela samozrejme kupovat tiez v tej velkosti a nakoniec nosim tehurifle č.38, tricka c.40 a pribrala som 6 kg, cize nechapem. Takze mozne je vsetko 😀

melory
21. nov 2006

kasis ja uz 10kg+ a za vsetko si mozem sama, aj brada sa mi druha urobila, ked mne chuti a chuti, ale co potom to chudnutie bude hrozne.

vilki
21. nov 2006

babulky len papajte.ja ked som bola tehotna tak som nepapala ale zrala.najviac mi chutili cokoladove croissanty.to som musela mat kazdy den.pribrala som 14 kil a teraz mam este 5 na sebe ale postupne to ide dole.drzim vam palece a prajem lahky porod a zdrave deticky... 😀

melory
21. nov 2006

vilki co by som dala za to pribrat 14kg, jaj nech boh da, ved ja uz teraz mam 10+....pri prvom som mala 30+ a teraz sa hystoria ide opakovat.

erika153
21. nov 2006

+20 😠

melory
21. nov 2006

ale aspon koncis ved uz rodis a uz nestihnes +10 😝

erika153
21. nov 2006

😀 myslis? teraz som spraskala cely tanier kurca na sampionoch a ryza a uhorky ale jedla som doslova do nemoty kym nebol tanier prazdny! vobec nie od hladu. prehanam to uz.. mal ja som mala +10kg v 26tt som si vsimla v kronike minule, ja si tak vsetko pisem... takze ked by si sa neprezierala nasilu sko to robim ja -doslova- tak nepriberes uz vela.

melory
21. nov 2006

o mesiac som ta predbehla, a to este mam pred sebou vianoceeee, pomoooc 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre