Mám nadváhu. Uškodí to bábätku počas tehotenstva?

padacik
31. okt 2006

patrím k tým ťažším ženám. Akú ste mali váhu na začiatku tehotenstva.
mam 96 kil. Bojim sa , ze to nejak uskodi babetku.

erika153
29. nov 2006

47? vau, to si pekne dokazala zhodit, ale ako? 😕
ja som mala pred tehu 58, takze mne staci tolko uprimne, to by na mna moj krical, ze nema ma za co chytit 😀 ale ja meriam 171cm..

vavka33
29. nov 2006

Ja meriam 168cm.Neviem,najskor to ani moc neslo,ale potom som sa zrazu zacala v noci dost potit,akoby sa mi menil cely organizmus,cvicila som kazdulinky vecer a davala si pozor na to,co jem a bolo to.No snad sa mi to podari aj teraz,ale cvicila by som hned 😀

erika153
29. nov 2006

vavka a teraz si tiez tolko pribrala? ty si skoro tak vysoka ako ja...47 kil je dost malo takze tebe ani nevidno ked priberies 10kg 😎 a kojila si? lebo nas strasi na kurze ze cvicit nemozme pretoze nam zhorkne mliecko,ale kolegyne mi zase vraveli, ze brusaky aspon mozem.. 😕 prosim ta tak mi porad ty si uz skusena mamicka v tomto..ako cvicit po porode.. 😕

certica
29. nov 2006

erika. pri fyz.zatazi sa vylucuje z tela kyselina mliecna a ta ovplyvnuje chut mlieka, ale s mierou cvicit mozes. Brusaky v pohode, skor su to take aerobne cvicenia-beh, bicykl...ale ved nepojdes na majstrovstva sveta 😉
Inak ja som sa na cvicenie dost vykaslala, takze mam co radit 😀

evicska
29. nov 2006

mno ...tak ja som zatial pribrala okolo 10 kg, z 54 na 65 cca....zvlastne pretize kamoska co ma termin mesiac predo mnou- ak nie viac pribrala ani nie 5kg 😀

erika153
29. nov 2006

evicska ja som v 26tt mala + 10kilo ale akonahle som isla na matersku a nechodila uz do prace sup dalsich 10 kil navyse.. ☹ takze to bol jednoznacne pohyb ktory ma ako tak drzal pri zivote 😝
certica aj ja si myslim ze tie brusaky urcite nebudu vadit, aspon to brusko nech sa vrati spat do formy..ty si opat na svojej vahe bola tiez po pol roku??

vavka33
29. nov 2006

Vies co,podla mna cvicit mozes zacat hned,ked sa budes citit dobre,ked sa"zahojis odspodu".Mozes zacat zdvihanim panvy od podozky-v lahu,jemnymi brusakmi-tymi skratenymi,posilovat zadok,boky-zdvihanim noh v lahu na boku,v klaku...urcite vies co myslim,len sa to zle popisuje.Nic narocne,ziadne skakanie a posilov.stroje.Ja som kojila len 4 mesiace,takze potom som pridala aerobikove cviky a svihadlo a cinky.
Ja som teraz pribrala 10kg,a vychodiskova vaha bola 52kg.Musela som pribrat,lebo to som bola moc vychudnuta. 😀

erika153
29. nov 2006

vavka super dakujem za rady, citim sa lepsie..a aku stravu dodrziavate babenky po porode, ozaj nesmiem pomaly nic jest? ja milujem ovocie a zeleninu a na to vraj mozem rychlo zabudnut 😕 🙄
a vavka mas super vahu, podla mna by si po porode mala len spevnit postavicku a nechudnut tolko, tvoja vaha by mala byt okolo 55kil normalne a vyzerala by si urcite sexi. manzelik co vravi??moj sa tesi ze ma ma za co "lapit" 😀

certica
29. nov 2006

erika ja som mala po pol roku o 3-4kg menej 😉

erika153
29. nov 2006

certica 😀 teraz si ma "potesila".. nie ved pri porode hadam tiez startim nieco a vobec....ked schudnem aspon pomaly ale isto aj tak dobre, hlavne aby som nemala po pol roku o 3-4kg viac.. 😀 to by bolo horšie.

vavka33
29. nov 2006

Ja sa stale opustam,ze som ako gula a on ma povzbudzuje,ze nie,ze mi narastlo len brusko-v podstate ma pravu,v cm som pribrala len po 4cm na bokoch aj prsiach,co je celkom dobre-to zvladnem 😀
Ja viemaku mam mat idealnu vahu,ale citim sa dobre aj chudsia,ved uvidime,mozno mi vsetky kg ostanu ☹

certica
29. nov 2006

vavka, prosim Ta!!!
Inak erika ja som ale v poslednej dobe pribrala, takze momentalne brazdim aj temu chudnutie 😀 😉

titkovamiriam
29. nov 2006

Ahoj!
Ja som mala pri prvom 76,druhom 86 a teraz pri tretom som mala 96-no vzdy som pribrala len okolo sest kil.mala som problem jedine s krvnym tlakom vzdy dva tyzdne pred porodom.No po tomto poslednom porode sa mistalo co pred tym nie za tri tyzdne som s porodnej vahy 102kg padla na 88,a pol roka sa mi vaha drzi.je pravda ze som mala stres maly bol dlho v nemocnici.

erika153
29. nov 2006

vavka 😕 ved si chudunka aj teraz 😀 som si pozrela tvoje "proporcie v albume" 😀 ja mam na bokoch +10cm a na stehnach + 6cm 😝 brr..

vavka33
29. nov 2006

Jeeej,dakujem,ale vobec sa tak necitim.Ja som vzdy mala vahu tak okolo 62kg,toto bolo prvy krat,ked som bola taka chuda a preto som sa uz snazila si to udrzat a chyba mi to,lebo som sa mohla obliect ako dnesne teenagerky.To deviatacky vzdy za mnou chodili a pytali sa kde som to a to kupila-a to je take prijemne... 🙂 Ked pozriem na tie mini veci,az mi vyhrknu slzy 😢 ,ale ved som tehulka a to je krajsie ako nejakych 50kg. 😀

certica
29. nov 2006

vavka jedna!!!! Chces mat 30kg? Ved porodom stratis rovno, co si pribrala a ked budes chudnut ako po prvom tehu, tak Ti ani kosti nezostanu 🤐
Tak uz neblazni, lebo sa z Teba obesim 😲

vavka33
29. nov 2006

Certik,neboj na 30 nepojdem,vsak mam daku zodpovednost-milujucu rodinu.A nevesaj sa koli mne,to sa ti neoplati 😉

lindda
29. nov 2006

cafte tehule ja swom sa dnes postavila na vahu a nebolo mi vsetko jedno 10kil hore som v 7mes ,,,,,, a idu vianoce ☹

galadriel
29. nov 2006

lindda,nic si s toho nerob ja som 35tt a to uz mam 15 kil navyse..takze pohodaa 😵 😀

erika153
29. nov 2006

lindda ja som mala presne 10 kil v 26tt.

certica
29. nov 2006

vavka, to vesanie prekonzultujem s mangelom 😀

galadriel
29. nov 2006

erika153 to si potom natom presne ako ja ja som tiez mala v 26tt navyse 10 kil ked uz nie viac 😝

erika153
29. nov 2006

ja presne 10, som si to zapisovala povinne...

ervotoc
29. nov 2006

no dosť velku váhu som nabrala a divne bolo ze mne neopuchali nohy,bola som v takej forme že na tu váhu moju sa fakt aj doktorka divila ako je mozne ze som taká rychla a bez akychkolvek peroblemov 😉 cukor bol tiez ok 😉

erika153
29. nov 2006

ervotoc no ja som tiez ciperna napodiv este, ale nohy mi zacali bohuzial puchnut pred 3 tyzdnami a stale sa to opakuje. a tlak aj cukor mam v poho... 😒

henuska
29. nov 2006

no ja uz niesom ciperna a ani chuda a som zvedava ako zhodim tu vahu co mam,
lebo to je uplna katastrofa,
vavka erika ma pravdu su uplne chuda len brusko mas vytrcene, ja mam brucho, nohy, tvar-no proste cele telo, idem ako buldozer, ledva chodim no strasne,
na nohach mam uz strie, ale musim si zaklopat na bruchu zatial nie a dufam ze ani nebudem mat, ja som mala brucho vzdy chude, skor lavor, a pozeram ako sa tam dokaze roztiahnut tak koza, pretoze teraz mam strasne moc velke, a to mi narastlo za tento posledny tyzden o dost vela

vavka33
30. nov 2006

Henus,dakujem,ale to mam taky fotak,on skresluje tie vytrcajuce partie 😀
A za 4tt,budem taka mozno aj ja.Pred porodom sa clovek tak naleje 😉 Strie nemam,to som rada,natieram si brusko aj boky a stehna od zaciatku min.3krat denne a je to v pohode.A to som sa bala,ze mi popuka cela koza,asi ju mam dost elasticku 😀

bibula
30. nov 2006

😉 no,ja mam z 58kg 72 kg,za posledny mesiac som pribrala "len" 2kg,a to sa vravi,ze sa pribera najviac.no pri dcerke to tak naozaj bolo.inac ako pozeram na tie obavy z chudnutia,po porode s dcerkou som isla z nemocnice ako pred otehotnenim,vsetky kilecka som im tam nechala.aj teraz sa to chystam spravit,uz ma nohy pomaly neunesu a moje brusko ma taha k zemi. 😀

henuska
30. nov 2006

vavka je sice pravda ze som zanedbala na zaciatku nohy, nenatierala som si ich len o brusko som sa starala a teraz to mam, sice si ich natieram ale uz je neskoro, no uvidime co sa s tym bude dat robit,
bibula aj ja dufam ze vsetky tie kilecka necham v nemocnici, to by som bola moc stastna,
moja kamoska ma 2mesacne babo a uz schudla viac nez mala pred porodom, malemu sa stale musi venovat, a nestiha sa ani najest, tak to je asi ta najlepsia dieta

vavka33
30. nov 2006

Ale nohy sa daju asi "spravit" cvicenim!!!!a tym co opisujes-sustavnym venovanim sa krpcom.Ja som tiez nepribrala uz 3tt,tak neviem,ci uz mi staci,alebo este nieco priberiem 😀
A co sa tyka tych kil,tak ja som pri Vaneske prisla domov s tou istou vahou ako som odchadzala do porodnice. 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre