Mám nadváhu. Uškodí to bábätku počas tehotenstva?

padacik
31. okt 2006

patrím k tým ťažším ženám. Akú ste mali váhu na začiatku tehotenstva.
mam 96 kil. Bojim sa , ze to nejak uskodi babetku.

dorotka
23. nov 2006

tigri ja som pribrala do 18tt 3kg a potom to zacalo rast tak rychlo ze som nechapala 😉

krissy1
23. nov 2006

ja som najskor schudla a potom ako ty dorotka velke buuuum 😠

froschka
23. nov 2006

pomooooooooooooc znamena to ze aj mna caka velke buuuuuuuuuum

tigri
24. nov 2006

Dorotka
ved to si pribrala len 10,5 kg a pomaly zacinas 3.trimester, , takze viac menej priberas ukazkovo 🙂

ja mam v knizke napisane, ze 1.trimester sa ma pribrat 1,5-2 kg, potom 0,5 kg kazdy tyzden, t.j. celkovo za 2.trimester 6,5-7,5 kg, potom zase 0,5 kg za tyzden v 7.-8.mesiaci a v deviatom mesiaci 0 az 1 kg, celkovo za 3.trimester 4-5,5 kg

ale urcite to zavisi aj do vysky, preto ma zaujima ta tvoja tabulka 😉

a este pre zaujimavost, co kolko vazi v tehotenstve:
dieta 3,5
placenta 0,7
plodova voda 0,8
zvacsenie maternice 1,0
zvacsenie prs 0,4-0,8
narast objemu krvi 2,2
tekutiny v tkanivach 1,5-2,0
zasoby tuku 3,5
=================
t.j. celkovo 13,6-14,5 kg

milhaus
24. nov 2006

z mojej váhy 51 a výšky 170 cm budem teda riadne chudá ked sa mi dcérka narodí

melory
24. nov 2006

baby bereme to z rezervou, lebo mne to neubudlo po porode, dokonca som sla s takou vahou domou ako som sla rodit 😢

krissy1
24. nov 2006

melory,tak to je fakt povzbudzujuce 😲
to keby na mne zostalo,tak ma porazi..sak to je len kustik od 3cisel

katulilinka
24. nov 2006

dorotka
celkom si ma ukludnila. ja som v 15tt a mam tak 0,5kg navyse horko-tazko. tak uz som zacinala mat obavy. manzelik by ma furt len napchaval. ale mne je zas blbe jest nasilu viac, ako organizmus pyta.

dorotka
24. nov 2006

tigri ja sa nestazujem a pat kil naviac oproti norme bude len vyhodou pri nedostatku spanku a stresoch chudnem tak aby mi nazakali kojit radsej mat viac
milhaus ty mas teraz 51kg?

erika153
24. nov 2006

milhaus mala som jednu znamu ktora pocas tehu schudla kilo! takze hore hlavu. a male bolo v poriadku. ved ty si pribrala 5 kil tak co.. a asi mas take po rodicoch geny, aj ja mam kamosku co me aspon 45kil aj s topankami a ma 2 zdrave deti a pritom sa napchava a nevie pribrat. my to mame horsie s tymi kilami ja mam 20 do +. vazim 78.

milhaus
24. nov 2006

Lekári hovoria, že naše dievčatko je v poriadku. Pred troma týždnami mala 1910 g.
Ano, teraz vážim 51 kg.

milhaus
24. nov 2006

erika, kedy rodíš?

ninocka
24. nov 2006

milhaus nebud smutna moja kamoska za cele tehu pribrala 6

milhaus
24. nov 2006

Podla poslednej menstruácie to vychádza mne 28.12 ale podla ultrazvuku mi určili termín na 7. - 12. januára 2007

erika153
24. nov 2006

ja 24.12. mam to v profile 😉 😉

milhaus
24. nov 2006

to je sranda, ja som narodená 31.1.1984

milhaus
24. nov 2006

len nie vždy to každému vychádza podla toho ich kalendára

erika153
24. nov 2006

no ale mne zatial hej aj u lekara aj tu 😀 aj podla ultrazvuku 😉

vavka33
24. nov 2006

Milhaus,to si kolko vazila kym si otehotnela?Ja som mala taku vahu pred tehu,ty na konci.jaaaaj pekne cislo.a hlavne,ze malinka je zdrava.

dorotka
24. nov 2006

milhaus tak ked lekari hovoria ze je ok tak potom v pohode 😉

miss
24. nov 2006

hehe baby esteže je ten narast tuku podla tabulky len 3,5 kg ako pisala tigri aj ked ja mam pocit že viac, ale neva už teraz s atesim ako si po porode kupim sexi minisuknu! 😀 😀 len som zvedava aku velkost budem potrebovat 😅 😀

milhaus
25. nov 2006

Mala som 48 ked som otehotnela ale potom som schudla na 46 a teraz mám 51

vavka33
25. nov 2006

tak to ti uprimne zavidim.a tiez poznam baby,co pribrali 3,4kg a vsetko bolo v poriadku.

milhaus
25. nov 2006

prežierať sa mi nechce a tak jem ako normálne
ked sa prežerem potom je mi tažko a od radosti neviem ako mám sedieť aby ma bruško netlačilo

froschka
26. nov 2006

heeeeej teraz pred par dnami som sa tu chvastala ze vahu mam len o nejake 2,3kg vyssiu ale ako rychlo sa to da zmenim som si sama svedkom prave dnes xi xi
z mojich 59,6 59,8 a pod som sa dostala na 61 skoro.pocitujem ovela viac hladu a papam aj viac ale to je ok zatim to ide do bruska...

milhaus
26. nov 2006

mne najprv začala mala vytlačať pupok asi vo štvrtom mesiaci a od skoro siedmeho sa zagulatujem čoraz viac

lienka79
26. nov 2006

Tak pridam aj svoje proporcie..
Na zaciatku som mala 58 kg, teraz mam 64,5kg 😀
Som taka mala gula, lebo vsetko je na bruchu,ktore riadne vytrca a ja som na to pysna 😉
U kazdej je to indi-vindi..Niektora priberie hned, niektora az ku koncu..Hlavne,ze su abbatka zdrave,nie?? 😵

erika153
26. nov 2006

na zaciatku 58 a teraz 78!!! dufam, ze vam staci 😉

milhaus
26. nov 2006

ja som len taká kostra s bruchom napredu

harmony
26. nov 2006

Ahojte,ja som skoro do 7mesiaca aj pracovala,bola som celý den v pohybe,jedla som úplne normálne a aj tak mám teraz v 35týždni o 22kg viac,ale nič si z toho nerobím,lebo moja mama tak isto priberala,takže tu urobia svoje aj gény.Jediné z čoho mám hrozu,že som závislá na sóde bikarbóne,lebo mi je zo všetkého hrozne kyselo,ale lekárka povedala,že to n ie je škodlivé,máte nejaké skúsenosti aj vy?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre