Mám nízky tlak. Poraďte mi, prosím!

culinka
17. apr 2007

Ahojte tehulky,

Som v 19 tt a uz asi dva tyzdne sa citim stale ako v mrakotch a pomaly nevnimam okolie.bude to asi nizkym tlakom.mali ste to daktora?uz mi z toho pomaly zacina sibat,a poradte prosim ako sa toho zbavit. 😉 dakujem.

emjee
17. apr 2007

culinka bohuzial na nizky tlak neexistuje "liek", lebo ak je v normale (zakial neodpadavas), v podstate mozes byt rada (to mi povedal doktor pri poslednej navsteve)
najlepsie na nizky tlak je asi vela pit a trochu sa hybat, aby sa krv rozprudila

olinel
17. apr 2007

Ahoj culinka, ja ked som čakala Evku, tak som mala strašne nízky tlak.Doktorka sa mi vždy čudovala, ako som mohla k nej zájsť.Odporučila mi piť kávu, tak som si dala aspon jednu denne. 😉

emjee
17. apr 2007

inak minule som niekde citala / pocula, ze kava tlak nezvysuje, prave naopak (tym, ze dehydruje, vlastne "zhustuje krv" a ta potom tecie pomalsie = nizky tlak)

olinel
17. apr 2007

Neviem emje, ale mne to pomohlo.Ci som si to dáko vsugerovala... 😀

biccy
17. apr 2007

Emjee,ale ked bude pit vela vody,tak jej hrozia opuchy. 😕

escada17
18. apr 2007

biccy, z vody hrozia opuchy??/ Z vela vody, ked sa pije? Mne vraveli, cim viac budem pit, tym viac zo mna odide a ze sa nesmiem v piti obmedzovat ( 6-10 poharov denne )- 2-3 litre v tehotenstve. Ak by boli opuchy, nie je to znakom niecoho ineho, ze blbne v tele?

emjee
18. apr 2007

opuchy? z vody? praveze voda detoxikuje a preto telo nema dovod ju "zadrziavat" ak ma pravidelny prisun

roxi
18. apr 2007

tiež teraz počas tehotenstva trpím nízkym tlakom, lekár mi odporúčas 1-2 slabé kávy denne, ale zatiaľ som odolala a zvládla to aj bez nich, (až na jedinký raz - hrozne sa mi točila hlava), ale tie problémy zo zahmlievaním pred očami a stavmi, keď som takmer omdlievala som mala len v 3 a 4 mesiaci, potom ustúpili a dúfam, že teraz to už bude vporiadku.

deina
18. apr 2007

Tiez som citala, ze nie kavu, ale pit vela vody, lebo kava zaberie len tak jednorazovo (hoci moze sa pit, nevadi).

thylead
19. apr 2007

prosim vas, samozrejme, ze vodu telo zadrziava a neplati pravidlo cim viac vypijes, tym viac vylucis. ma to na starosti nie jeden hormom. a co sa tyka zvysovania tlaku krvi prostrednictvom vody, ano , v urcitych mnozstvach sa to da. a co sa tyka kavy, prosim vas, kava je MOCOPUDNA, co by som nestotoznovala s odvodnovanim, kava hlavne dekalcifikuje, a to je to riziko v tehotenstve pri tvorbe kosti babatka. a kava obsahuje kofein a prave ten nie ze by zvysil primarne TK (tlak krvi), ale podpori nervovy system a tym zvysi frekvenciu uderov srdca a vlastne az tym docieli zvysenie tlaku. pokial clovek nema problem s kavou, moze si ju dat, ale treba vtedy aj papat vela mliecnych vyrobkov s obsahom kalcia kvoli dekalcifikacii, ktora nastava fyziologicky pocas tehotenstva, pretoze si kalcium berie babatko, preto treba ist aj k zubarovi (tam je vela kalcia, co si mimco vezme) a do tela v prirodnej alebo syntetickej forme to kalcium v rozumnej miere dodavat 😀

emjee
19. apr 2007

thylead cim viac vody vypijes, tym viac sa tvoje telo detoxikuje (zbavi vselijakych nepotrebnych blbosti, ktore v tele len zavadzaju a ktore telo, aby mu neublizili, zviaze s vodou) ak dodas telu viac vody, vyplavia sa tieto toxiny a telo uz nema dovod viazat dalsiu vodu (nema ju na co naviazat, kedze sa zbavilo toxinov)

miriamka
26. okt 2007

Baby,aj ja mam nizky tlak a som tehu...mam dost tocenie hlavy a taku malatnost,co by som mala robit?

vesi
26. okt 2007

tak baby, mne káva naozaj pomáhala a pohyb samozrejme tiež a ako tu už niekto písal, tak vodu, vodu a vodu. ak nemáte opuchy nôh, tak mne napr. pomáhala minerálka, napr. magnezia neuškodí, má nižší obsah sodíka... a ked cítite malátnosť a stav " na odpadnutie" najlepšie zaberalo hned si lahnúť a vyložiť nohy hore...

sandrika
26. okt 2007

Tiež odporúčam magnézium, sem tam kávu ja mám nízky tlak celý život a tlak zvyšuje aj soľ, ale tú v tehu nemáš prehánať..

miriamka
26. okt 2007

No tiez zatial skusam si dat vzdy mineralku Magnezia a lahnut si,potom to vacsinou prejde...ale nie je to nic prijemne 😉

yasmina
26. okt 2007

Miriamka...kocky magnezium ako liek sumivy alebo v tabletach sa nesmie na nizky tlak!!!
Magnezium sa berie na hypertenziu...
Mineralku magnezia mozes lebo nema az taky velky obsah horcika ale na nizky tlak su vhodnejsie mineralne vody...
od aciatka tehu mam problem s nizkym tlakom, dva krat som odpadla a bola na tlak hospitalizovana...pomaha vela vela vody, lahnut hned ako pocitujes slabost a dat nohy hore, nizky tlak sposobuje nedokrvenie mozgu preto treba nohy hore aby sa krv zacala opatovne prudit a dostala sa vsade, pri nizkom tlaku su cievy zuzene a preto ta malatnost a opadavanie. Neboj sa kludne si dat kavu alebo castejsie coca colu... 😉

miriamka
27. okt 2007

Yasmina...dakujem.Ja neviem co by som robila vcera ked mi doslo tak zle,este ze som bola doma,lebo som si musela okamzite lahnut aby som neodpadla.Keby som bola niekde vonku,no neviem neviem ☹
A aky mas tlak?

yasmina
27. okt 2007

ja som mala v tvojom obdobi tlak 85/45, 90/50...a dva krat som odpadla vonku nastastie bol so mnou vzdy manzel ale prisla po mna zachranka lebo to islo do kratkodobeho bezvedomia...takze pozor...najviac pomaha zavodnit oranizmus vela vela vody a nejaky ten cukor /cukrik/ hroznovy a podobne aby si nemala este k tomu aj hypoglikemiu...
drz sa!!!

miriamka
27. okt 2007

No ja mam tlak tak 95/60...snazim sa vela pit a vtedy je to ok.Ale ako vcera,su chvile ked mam fakt na male aby som neodpadla ☹

yasmina
27. okt 2007

no ja som odpadla vlastnou vinou priznavam...bolo leto a malo som pila tak davaj pozor 😉

miriamka
27. okt 2007

No hned si idem spravit dalsi napoj.Inac kolko tekutim mam ale za den vypit?

wladka
27. okt 2007

cesnak 😅

dianga
27. okt 2007

mne tiez byvalo zle a nebol to nizky tlak ale malo zeleza, daj si spravit krvne testy a potom uvidis co ti poradia lekari.... v tehotenstve je vraj vsetko mozne a to male si berie z Teba to co potrebuje a ty to musis nejakou formou doplnit..... 🙂

miriamka
27. okt 2007

Dianga...no zelezo uz doplnam,mala som ho menej.

cherie25
27. okt 2007

miriamka - tekutin co najviac, kolko zvladnes a mne gynekolog vtedy sam nakazal 2kavy denne, zevraj sa kava v tehotenstve najnovsie uz nezakazuje. Zalezi na tvojom sposobe zivota pred tehotenstvom, telu nemozes zobrat odrazu vsetko

miriamka
27. okt 2007

No snazim sa vypit minimalne 2 litre,a jem vela ovocia...tak snad je to ok.

sloboda4
27. okt 2007

wladka cesnak je na vysoky tlak a aj mineralka magnesia sa odporuca pit pri vysokom tlaku 🙂

http://www.primar.sk/Page.aspx?ID=1483 miriamka skus pozriet sem 🙂

wladka
27. okt 2007

sloboda ja viem.. ale sa vseobecne vravi.. ze cesnak je ucinny pri oboch tlakoch.. pri vysokom znizi, a pri nizkom zvysi.. 😉 ..to ja mam nastudovane,aj oskusane.. 😎 ..

miriamka
27. okt 2007

No uvidime...skusim si dnes dat ten cesnak a uvidime ako sa budem citit 😉

janazuza
27. okt 2007

ahojte. Ja na nízky tlak odporúčam cesnak- vyrovnáva tlak. Ja mam stále nízky. naposledy po kave a behu ku doktorke som mala 90/60. ked som bola tehoetna tak odporúčali len vela vody.Tá sa musí aj pri opuchoch , aby bolo dosť plodovej vody. 😉 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre