Mám nízky tlak. Poraďte mi, prosím!

culinka
17. apr 2007

Ahojte tehulky,

Som v 19 tt a uz asi dva tyzdne sa citim stale ako v mrakotch a pomaly nevnimam okolie.bude to asi nizkym tlakom.mali ste to daktora?uz mi z toho pomaly zacina sibat,a poradte prosim ako sa toho zbavit. 😉 dakujem.

lubi22
27. okt 2007

Ja som mala tiez nizky tlak, nastastie pocas tehotenstva som neodpadla ani raz, zato viac krat pred tym a aj po porode. Lekar mi odporucil pit vela vody, kavu, kolu a cervene vino vecer pred spanim deci. No a cesnak sice viac menej vyrovnava, ale mne ho lekar neodporucil, ze pri nizkom nepomaha. Moja mama my vysoky tlak a berie cesnakovy preparat na znizenie 😵

yasmina
28. okt 2007

kocky tak ako pise lubi cesnak znizuje tlak tak pozor! 😉

nikolet_89
31. okt 2011

ahojte babeny som v 24tt a tiez mam nizky tlak a ja, ze z coho mi je zle...az som sa zlakla

kvetinka211
31. okt 2011

@nikolet_89 ahoj, aj mne byvalo dost zle z nizkeho tlaku, mavala som ked bolo vonku zamracene aj taky ze 88/56 a pod ... musela som si vtedy aj cupnut na zastavke castokrat, potom pomaly vstat a byvalo mi z toho az zle od zaludka. Najviac pomahalo ostat take dni pekne doma, nikam sa netrepat do mesta, hlavne nie do mhd, ci na miesta kde treba dlho stat, je tam vydychany vzduch ... tiez som si davala taku tu liecivu fatru, ktora sa inak v tehotenstve nesmie, lebo zvysuje tlak 😉 Jedna lekarka mi povedala, ze si mam dat kavu a cervene vino, no s tym vinom sa mi to nezdalo, kedze som cele tehotenstvo nepila ziaden alkohol. Ak chodis do roboty, mozno by si mala ostat uz na pn, teda ak mas take stavy ze ti byva na odpadnutie a mas taku robotu ze by si si pri tom mohla ublizit ... ja som nastastie uz mohla byt vtedy doma, takze to nebol az taky problem.

nikolet_89
1. nov 2011

@kvetinka211 ahoj ja som studentka takze som vacsinou doma co je moja vyhoda...tiez cervene vino nechcem dam si max male pivo, a vcera som si dala kavu a deci pivka a tlak mi stupol takze ok 🙂 ale dakujem za radu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre