Mám obavy, či je všetko v poriadku. Poraďte!

golemocka
3. jan 2007

Ahojte, chcem sa len ustit a pocut nejake povzbudive slova. 25. 12. som citila prve pohyby, bolo to zvlastne, ale zaroven aj super. Potom som tie pohyby citila az 27.12. a potom 28.12. Odvtedy nic. 31.12. sme boli v obchode a doslo mi strasne nevolno, tak na odpadnutie, ale nic ma nebolelo, len som bola strasne smadna. Chcem sa len spytat, ze keby babatku nieco bolo, ci by som citila nejaku bolest v bruchu alebo nieco, aj ked viem, ze tie pohyby teraz nemusim citit, chcem sa spytat ci ta nevolnost nemohla byt nejakym znamenim ci nieco nie je v poriadku. :( dakujem. Teraz som ok, nic ma neboli a ani nekope :(

dadak
8. feb 2007

ahojte baby,

tak ja sa pridavam. Babo citim, ale niekedy ked lezim asi minutku na chrbte a potom sa chcem otocit nabok, tak ma pri hrudi chyti taky krc, alebo co to je, ze musim uplne pomaly sa otacat. Neviem co to je. Inac ja mam zase iny problem, nemate niektora strach z toho, źe dietatko nebude v poriadku? Ja si myslim, ze ja to az prehanam. Ked nemozem za to. Tie obavy tam su. Doktorka sice rozprava, ze vsetko je tak ako ma byt, ale povedala aj to, ze nie vsetko sa da na uzv vidiet. Ja som uz druhykrat chora a preto sa bojim. Myslite si, ze mozu vzniknut nejake vady u dietatka, ked som chora v 8-mesiaci? Ako vlastne vznikkajuu tie vady, alebo choroby, alebo ten downov syndrom...ja sa tak bojim, ze nieco nebude v poriadku...

maculienka
8. feb 2007

prima chcem sa ta spytat,ty ako to pocitujes ked sa ti hmiri az moc.mne sa to zda ako keby nadckakovlo,alebo tak nejak alebo ako ked sa clovek otrasie.dik za odpoved

maculienka
8. feb 2007

dadak ja tiez mam obavy stale.ja som tiez uz par krat bola riadne prechladnutaa bola som v obavach ci to nepostihne babetko.stale sa bojim.doktor so mna spravil neuroticku,ale jednoducho mam strach o malinke.v 8.mesiaci uz nie.uz nehrozi nic.placenta vacsiu cast skodlivych veci zlikviduje.a malinke uz mas vyvinute,teraz len uz dorasta. 🙂

prima
8. feb 2007

Maculienka, no teraz tam ma uz velmi malo miesta, tak teraz sa uz len tak premiestnuje, ale o to silnejsie to citim. A predtym to bolo uplne ako keby sa mi chcelo "predrat" cez brucho. Ako "nocni mura z Elmstreet" 😀 . Ale podla mna kazdy to moze pocitovat uplne inak.

dadak
8. feb 2007

Dakujem Maculienka,

ale i tak sa chcem opytat, z coho vlastne vznikaju tie vady. Ved som pocula, ze par zien, nemali v rodine ziadne ochorenie, tehotenstvo bolo v poriadku, neboli vobec chore, uzv tiez ok, aj vsetky testy, a narodilo sa postihnute. Ja uz tomu nechapem. Toto moje drúhe tehotenstvo je uplne ine, ako to prve. Tamto som mala kludne, nebola som chora, porod za 3 hodinky,, z toho len °1,5 hodinky bolesti... a moj chlapcek je krasny a taky dobrucky.... a toto tehotenstvo? Dost casto som nervozna, vsetko ma hneva, a nikdy som taka nebola, a k tomu tie choroby... Preto sa bojim, aby to dopadlo vsetko dobre...Uz som rozmyslala, ci by som nesla este na 4D- ved mozno tam ma ukludnia, ale neviem ci uz nie je neskoro a ci to ma zmysel... Ty si teraz v 30-tyzdni? Tiez sa ti to krati... 😉

katusha
8. feb 2007

maculienka, ja sa tesim ked sa hybe a citim ho, len tiez sa bojim ze by mohlo byt s niecim nespokojne, tak sa aj trosku bojim robit nejake namahavejsie pohyby, ale to je asi hlupost? 😀
aspon vieme, ze su vitalne, ked na seba takto upozornuju 🙂

katusha
8. feb 2007

prima, ja som citala, ze babatko nerozlisuje ci je den, ci je noc, tak asi tym to bude ze sa zacne hmirit ked si lahnes 🙂 alebo zeby zakon schvalnosti???
alebo som aj citala, ze ked chodis, tak male to vnima ako kolisanie a zaspinka, no a ked si sadnes alebo lahnes a kolisanie prestane, tak odrazu sa preberie a robi ako si povedala "rodeo" 😀

maculienka
8. feb 2007

bola som s tymi pohybmi u lekara a zajtra idem na ctg a na uzv aby som bola kludnejsia.uz som pokojnejsia.
dadak-no krati sa mi to a prichadzaju aj obavy,videla som niekolko porodov na zivo no ale na ten svoj sa vobec netesim.je to krasne ked sa rodi babatko,teraz si to aj zazijem na vlastnej kozi.sa bojim.ty uz mas babatko?no ja cele tehotenstvo stresujem,bo koncim teraz skolu. 😒 no popravde uz dnes nemozes vediet co ta moze stretnut.ja uz neverim nicomu,radsej si vsetko preverim viacejkrata idem za tym najvascim odbornikom.aspon ja.stava sa hocico.a je to smutna a kruta realita 😠

kacenqa
8. feb 2007

ahojte, ja som este len na zaciatku, v 6tt, ale mam obavy - dnes ma cely den bolelo v podbrusku a teraz vecer som mala taky jemne ruzovy toaletak, ked som cikala, takze asi som mala jemne krvacanie.... je to OK?

lejla77
9. feb 2007

kacenqa:
pisala som ti v oktobrovkach. Ja by som urcite isla k dr. pre istotu.

denulienka
9. feb 2007

Aj ja by som sa na tvojom mieste radšej nechala vyšetriť. Aby si mala istotu, že je všetko v poriadku.

kacenqa
9. feb 2007

no dneska bolest postupne ustupila uplne, a spinenie sa viackrat neopakovalo. myslim, ze nateraz to necham tak, az by sa cokolvek udialo znova, pojdem okamzite k dr...ale dik

dorotka
9. feb 2007

maculienka to je normalne ze babetku sa cka 😉

katusha
9. feb 2007

dorotka a co sa deje ked sa babu cka??? 😉 este sa mi to nestalo

lucqa
13. feb 2007

Ahojte, ja sa tiez pripajam, lebo uz som kedysi v nejakom fore zakladala temu o pohyboch. Vtedy som bola v 22 tt a zdalo sa mi, ze sa babatko malo hybe. Bolo to len tak 2 pohyby za den, potom 2 dni nic. A tak to slo dost dlho. Cez sviatky som chytila dvojtyzdnovu chripku (najprv hnacky s horuckou, potom silna nadcha) a to som uz bola zufala, ci je vsetko v poriadku. A tak som cele sviatky prezila v strachu. Nastastie som bola objednana zaciatkom januara na 3D UZV a tam sa nam nas malinky ukazal v celej svojej krase. Teraz som v 31 tt a malinky sa hybe kazdy den. Pomaly zacinam ratat tych 10 pohybov za den. Ale ked sa mi zda, ze je velmi dlho ticho, tak pustim potichucku nejaku peknu melodiu na mobile a polozim si ho na brusko a vtady sa pomrvi, ako keby sa mu to pacilo. Alebo reaguje na svetlo a klopkanie a hlas od tatinka 🙂 Tak skuste to s tou hudbou, mozno to pomoze 🙂

adkag
13. feb 2007

ahojte babenky, tak ja sa tiez dost bojim, ci je vsetko ok. u mna je to hlavne tym,ze nemam skoro ziadne priznaky, prsia bolia od zaciatku velmi malo aj to len na dotyk,nezvacsili sa, vobec mi nebyva zle, nemam precitlively cuch, proste nic. akurat mam take priznaky, ze byvam poriadne hladna, smadna, chodim casto na wc, nejake jedla mi vobec nechutia co som predtym mala rada a naopak.ale nic vyrazne. tak sa bojim,ći je vsetko ok. zajtra idem k lekarke na UZV a vsetky mozne vysetrenia, moc, krv a tak, takze sa bojim dneska uz poriadne, az mam z toho zaludocnu nervozitu. neviem ako sa tomu pocitu ubranit, cim je to blizsie,tym je to horsie.

kafulienka
13. feb 2007

ahoj adkag,
nepomozes si s tym strachom nijako, ja viem, co pisem ☹ ,
ak je babo dostatocne silne a priroda, resp. Boh chce, aby ostalo a bolo v poriadku, tak to tak bude. Ci uz so strachom alebo bez neho. 😉
A ak On rozhodne, ze to ma byt inak, tak aj tak tym strachom a nervozitou nic nevyriesis 😉
Ja viem, ze je to tazke, sama s tym bojujem 😠 ale po trpkej skusenosti uz naisto viem, ze ten strach je somarina a len uhol pohladu, ktory clovek v danej situacii ma. Co ma prist, naozaj pride.
Prajem Ti na zajtra super pohodu, ulavu a slzicky stastia, ked uvidis babenko.
🙂 🙂 🙂 😉

cucuska
14. feb 2007

adkag. veď máš príznaky . každá sme iná. a ako napísala kafulienka: nikto to neovplivní, bude to tak ako On chce. mám to z vlastnej skúsenosti 😔

gabika11
14. feb 2007

Ahojte!
Som v 12 tyzdni tehotenstva mala som tu smolu, ze som dostala chripku. Doma lezim, samozrejme okrem cipkov uzivam len babske lieky a mam obavy z toho, co sa moze dietatku stat. Na poslednom USg bolo vsetko v poriadku, ale fakt mam obavy, ako mohla ovplyvnit moja choroba babatko. Tak sa na to spolocne tesime. Chcela by som si dat poradit, ak bol niekto z vas v podobnej situacii alebo mozno pozna niekoho, kto to zazil. Pokial sa definitivne nevyliecim, nemozem ist ani na gyndu na USG. Co je este na tom vsetkom najlepsie, je to, ze som ochorela v skusobnej dobe, takze moze to hocijako skoncit. To ma zatial trapi najmenej, ak sa mam priznat. Hlavne nech je dietatko v poriadku. 😢

lblb
14. feb 2007

gabika11,
podla mna sa nemusis nejako obavat,pokial viem,tak chripku maju baby aj v pokrocilom tahotenstve.ja som bola v 13.tt tri dni s vysokymi horuckami a hnackami,potom ma prijali na infuzie do nemocnice s podozrenim na salmonelozu☹uzivala som aj lieky aj injekcie mi pichali.tak som si prezila svoje a hned ako ma prepustili z nemocnici,robili mi sono a ked som videla ako malemu bije srdiecko,tak sa mi chcelo strasne plakat...ale bola som strasne rada,ze to prezilo.pytala som sa dr.ake to bude mat nasledky a ci treba nejake dalsie vysetrenia napr.geneticke a povedal mi, ze uz v 12.tt ma babatko takmer vsetko vyvinute,ze sa nejako obavat velmi nemusim.bola som z toho niekolko tyzdnov mimo,ale uz teraz na to nemyslim a to mozem poradit aj tebe.tak si hlavne nic zle nepripustaj,aby si si nieco zle nahodou neprivolala.vsetko bude v poriadku,chripka v tehu je podla mna normalna vec a myslim,ze su aj horsie choroby a babatko prezije.drz sa🙂

gabika11
15. feb 2007

Diky lblb za slova utechy. Som prvorodicka a som taka uzkostliva a o vsetko sa obavajuca tehulka. V kazdom pripade treba byt optimistom. I ked to nie je jednoduche. Nikdy som nemyslela, ze mi to prinesie taku radost, cakat babo. Uz sa veru neviem dockat materskej dovolenky, ak pravda, vsetko dobre dopadne. Dnes uz je to fajn po tych 4 strasnych dnoch teplot a plneho nosa. Sice s paralenom by som to mala zmaknute za 3 dni, ale teraz to bolo takmer vsetko o babskych liekoch a lezani v posteli, comu nikdy nezvyksnem holdovat velmi dlho. Aj ty si to preskakala a prezila na vlastnej kozi. Z tvojho nicku citam, ze v maji cakate chlapceka, co je uzasne. Mna to caka niekedy v polke augusta, i ked 1sept by bol bomba. Rozmyslam, ze detom dame po tri mena, co sa mi zda velmi zaujimave a nekonvencne. Takze, ak by to mal byt chlapcek, tak: Dusan David Bystrik, ak dievcatko, tak: Julia Beatka (Bea) Lea...

mimi109
15. feb 2007

gabika11 tiez si myslim ze sa nemusis bat ja som v tehu prekonala hnisavu anginu aj antibiotika som musela uzivat co som uz mala aj priedusky chytene a ten hrozny kasel mi nedovolil ani spat tiez som mala strach o babatko ale vsetko bolo ok a mam zdravucku 5 mesacnu dcerku 😉

gabika11
16. feb 2007

Dakujem mimi109 za tvoj mailik. Clovek si veru to, ze ochorie, nevybera. Chvalabohu, uz aj kasla je pomenej a snad to dobre dopadne. Gratulujem ku krasnej dcerke. Zacala som uz aj preventivne uzivat Callibrummami kvoli tomu, ze teraz nemam velku chut do jedla. Vlastne, comu som aj vlemi rada, je to, ze vobec nemusim sladke. Zo zaciatku, ked som netusila, ze som tehotna, som sa domnievala, ze to je zapricinene uzivanim chromu, ale zrejme za to mozu hormonalne zmeny. Zatial, co predtym som mala problem z vacsim apetitom do jedla, teraz ma trapi ten nizsi apetit. Sama nemozem uverit tomu, ako rpistupujem k samotnemu porodu, co by som este prednedavnom z toho pri pomysleni omdlievala. Ved vsetko sa da prezit. Co ma traumatizuje je akurat prestrihnutie hradze doktorom, co si myslim, ze je velmi bolestive. (na praxi som to videla a nebolo mi vsetko jedno). Pocula som o nejakom masaznom oleji na oblast hradze, ale neviem, ci sa to aplikuje v case porodu a lebo preventivne pred porodom.

lblb
18. feb 2007

gabika11,
este ma napadlo,ked pises o tom,ze si zmakla tu chripku aj bez paralenu,ja si bezne davam aspon polovicku paralenu,lebo teraz mavam dost casto migrenu a zabere to.dr.mi povedal,ze paralen sa v tehu moze uzivat,ale tiez som opatrna,tak si davam iba polovicku tabletky.ale je super,ze to uz mas za sebou🙂
vsetky tvoje obavy dost dobre chapem.my sme sa snazili babo 3 roky a chodili sme aj do centra asistovanej reprodukcie,takze z kazdej malickosti mam aj ja obavy,az mi niektori ludia hovoria,ze to prehanam.
co sa tyka obav z porodu,ja hovorim,ze ked to prezili ine,prezijem to aj ja,aj ked moj strach je velky asi ako polovica zemegule...

lenka2112
8. mar 2007

ahojte, aj ja sa k vám pridávam. Teraz končím 23t.t.pohyby mám už asi mesiac.Niekedy viac inokedy menej. Som na tom strašne závislá. Napríklad dnes je kľud len ráno kopanec do mechúra a pár pohybov.Teraz rozmýšľam, či je vetko v poriadku. Tiež dúfam, že keby nebolo, tak to nejako cítim.Strašne som sa na tehotenstvo tešila, ale teraz som čím ďalej tým viac vystresovaná a plná obáv.Neviam si pomôcť. Ale to sme asi všetky, veď nosíme v sebe ten malý uzlíček. 🙂 Asi je to normálne.V múdrej knižke som čítala, že bábo až 90% svojho pobytu v brušku prespí. 😵 Inak to Fatima vďaka za radu, tiež som nevedela,čo ma to bolí v podbrušku.To vieš prvorodička 😀

ivka07
8. mar 2007

lenka2112, neboj všetko je v poriadku ja som bola taká istá tiež nebol každý den rovnaký (pohyby). S pribúdaním týždňov budú silnejšie a častejšie. Ja som sa tiež obávala či je všetko v poriadku. Potom som si povedala, že keby bolo niečo s bábetkom tak by ma na to organizmus nejako upozornil. Tak neboj aj ked viem, že ja som taka istá. 😀 čo už narobíme ved nosíme v sebe poklady 😉

majko_zuzka
8. mar 2007

ahojte babenky kus cudne ze vam tu pise chlap ale len chcem vas kus upozornit ze davajte pozor a ekd sa vam hocico nepaci chodte za lekarom!!! moju pritelku raz poriadne zabolelo v podbrusku a nechala to tak ze to je malickost! a na druhy den v nemocnici takmer prisla o malicke :(

susika
9. mar 2007

ahojte baby. ja vám všetkým tak závidím, že ste už tak ďaleko. mna tých kopec vyšetrení ešte len čaká.asi najviac sa bojím toho 16-teho týždňa, ked sa robia tie testy. ako to všetko vyjde.aj ked zatiaľ je všetko v poriadku.ale teším sa na prvé pohyby, aj ked ešte si musím počkať, ale aspon budem kludnejšia, že to tam vo mne "bojuje" 🙂 😉

babulka1979
13. mar 2007

Ahojte som tu prvy krat, mam pichanie na pravo, som v 5tyzdni, je to normalne?

zuz11
27. nov 2007

dominiccka • Dnes o 11:10
Ahojte...mozno je to blbe,ja sa vsak strasne bojim ci bude moje babo v poriadku...podla doktorov je vsetko tak ako ma byt....ja vsak po tom vsetkom co citam,co vsetko Ta pri porode moze stretnut a co vsetko sa moze stat...je mi az zle...ja chcem svojho anjelika zdraveho...a nic viac...myslite si,ze tento strach je normalny....mavam take dni,ze nemyslim n nic ine,len na to aby to dopadlo fajn....a inokedy sa zase nebojim...je to OK?Mam 19 a som 26 tt.

m615 • Dnes o 11:13
Ahoj dominiccka neboj sa všetko bude v poriadku.Nestresuj sa lebo všetko čo cítiš ty cíti aj tvoje bábo.Ja som v 7tt.Bála som sa tiež lebo my sme sa snažili o druhé dieta 3 roky. 🙂

martinkamm • 23tt • Dnes o 11:15
dominik ja mam strach tiez zo vsetkeho a velky 😢

kotenko • 1d • Dnes o 11:24
Neboj sa... nestresuj seba a ani babatko. poviem ti iba tolko, zdravo jedz, nestresuj sa a uzivaj si tehotenstvo, lebo je to ten najkrajsi pocit na svete.
Zdravie tvojho babatka nechaj na osud, co sa ma stat sa stane a ty to nejako neovplyvnis!!!
Niektore zeny pocas tehu fajcia, piju alkohol a dieta amju zdrave ako rybicka! A niektore si davaju na seba pozor a maju chore dietatko... 😔 Tak sa neboj, nechaj tomu volny priebeh

zuzizuz • 19tt • Dnes o 12:03
Dominika, presne viem ako sa citis a pravdepodobne sa tak citi skoro kazda jedna z nas. Ja si tiez nic ine momentalne neprajem, len aby bolo babo zdrave a vsetko dobre dopadlo. Je to normalne sa takto strachovat, je to pre nas momentalne asi to najdolezitejsie na svete. Myslim ze sa nemas coho obavat, hlavne ked si uz tak daleko a doktor hovori ze je vsetko v poriadku. Vacsina problemov sa stava v prvych troch mesiacoch, malokedy v takom pokrocilom stadiu ako si ty.

sue • 35tt • Dnes o 13:18
Domi, je to úplne prirodzené, že máš strach... a... už ťa to nikdy neprejde... lebo keď sa drobček narodí, zas len budeš mať strach... potom príde strach o dieťa v škôlke, v škole, v tábore, na prvej diskotéke, prvý víkend mimo domu... potom či si nájde správneho partnera... do smrti sa už budeš len báť... ale je to ten najkrajší strach na svete 😵 😵 😵

alionuska • 1d • Dnes o 13:19
Ahoj Dominika.Nechcem ta nejako vyplasit,ale musim ti napisat,neda mi to.Ja som svoj strach uz prekonala a zialbohu nemozem suhlasit s zuzizuz,pretoze aj ja som cele tehotenstvo bola v poriadku a iba tri tyzdne pred narodenim mi lekari povedali,ze stav nasej malickej nie je zlucitelny zo zivotom a pravdepodobne nam po porode hned zomrie.Aj sa tak stalo.Ja som bola uz v osmom mesiaci a dovtedy bolo vsetko vraj v poriadku.Neviem,ci je to osud,alebo nedbalost lekara,ze som si tymto musela prejst.Ale nemysli na to!Musis dufat a verit,ze tvoje babatko bude v poriadku.Tes sa a uzivaj si kazdu sekundu svojho tehotenstva a uvidis,ze onedlho budes pestovat krasne zdrave babatenko.Nemaj obavy a mysli pozitivne!To je to najdolezitejsie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre