Mám obavy, či je všetko v poriadku. Poraďte!

golemocka
3. jan 2007

Ahojte, chcem sa len ustit a pocut nejake povzbudive slova. 25. 12. som citila prve pohyby, bolo to zvlastne, ale zaroven aj super. Potom som tie pohyby citila az 27.12. a potom 28.12. Odvtedy nic. 31.12. sme boli v obchode a doslo mi strasne nevolno, tak na odpadnutie, ale nic ma nebolelo, len som bola strasne smadna. Chcem sa len spytat, ze keby babatku nieco bolo, ci by som citila nejaku bolest v bruchu alebo nieco, aj ked viem, ze tie pohyby teraz nemusim citit, chcem sa spytat ci ta nevolnost nemohla byt nejakym znamenim ci nieco nie je v poriadku. :( dakujem. Teraz som ok, nic ma neboli a ani nekope :(

rainbow
3. jan 2007

ahoj golemocka, ja som prvp pohyby zacitila až včera potom nič... tiež som sa obavala prečo tak neskoro, občas mám aj pichanie v brušku, ale asi to s tým súvisí.V ,,múdrych knihách,, som čítala, že toto v tomto období nie je dietatko ešte velmi aktívne, že to začne až neskor.o tej nevolnosti radšej povedz lekárovi ale neboj určite je všetko v poriadku

golemocka
autor
3. jan 2007

dakujem, len proste neviem, ze keby babatku nieco bolo, alebo tak, ci by som ja nieco citila.

rainbow
3. jan 2007

to chapem, ked nevieme čo očakávat, čo má byt a čo nie 😉 🙂 , no musíme si nechat poradit od skúsenejších tehuliek

fatima
3. jan 2007

Ahojte dievčatá,

golemočka nemusíš sa ničoho obávať, všetko je v poriadku, keby nebolo, určite by si to cítila, ale to že ti bolo nevoľno, je úplne normálne, možno tam v obchode bol nejaký zlý vzduch a prišlo ti zle, mne sa to tieť stávalo, keď som bola prvýkrát tehotná. Pohyby každá cítime inak a v inom období, pretože mimi je jedno väčšie, jedno menšie a my sme tiež každá iná, niektorá sme chudšia, niektorá trošku pribratejšia, to všetko spolu súvisí. Ak by som ti ešte mohla poradiť, ja som si kúpila knihu 9 mesiacov otázok a odpovedí, stojí asi 500,- Sk, ale je výborná, tam sa dozvieš fakt všetko, stojí to za tých 500,- Sk, veľmi ti tá kniha pomôže. Buď pokojná a užívaj si svoje tehuľkovanie, všetko v tom najlepšom poriadku aj ty aj tvoje miminečko.

jj2202
3. jan 2007

rainbow nechces sa pridat k majovkam? 😉 🙂

golemocka
autor
3. jan 2007

fatima dakujem, hned som kludnejsia 🙂

bohumka
3. jan 2007

Ahojte, ja sa tiež bojím, či je bábatko v poriadku. Veľmi často ma pichá bruško, ako keby vaječníky pred menštruáciou. Pohyby už cítim každy deň, no hlavne sa bojím, či bábatku neuškodím stresmi, ktoré zažívam v práci. Rozmýšľala som aj nad PN, ale som vo firme jediná účtovníčka, šéf nemá za mňa náhradu a teraz treba urobiť uzávierku. Zatra idem k lekárovi, dúfam, že je všetko v poriadku.

jj2202
3. jan 2007

bohumka, mna dlho a dost pichalo pravidelne vlavo... lekarka ma vysetrila a povedala mi, ze su to svaly a upony maternice...natahuju sa, tak to boli, picha, taha...
ale ak chces mat klud, opytaj sa lekarky. mne to uz preslo asi pred tyzdnom 😉 🙂

fatima
3. jan 2007

bohumka, je to presne ako napísala jj2202, to je úplne normálen, maternica pracuje, naťahuje a rozťahuje sa, mení tvar. Bábätku však môžeš uškodiť stresmi, to je to najhoršie, len sa neľakaj. Snaž sa byť pokojná a ver mi, že žiadna robota, ani ten najlepší šéf nestoja za to, aby sme ohrozovali zdravie nášho mimo. Viem o čom píšem. Ak by sa ti dalo, tak si podľa mňa kľudne doma oddýchni na nejaký týždnik, veď predsa všetci sme nahraditeľní, keby si šéfovi oznámila dopredu, že by si chcela odísť na PN, určite to vyrieši. Nebojkaj sa a mysli na svoje bábätko a hlavne sa nestresuj.

rainbow
3. jan 2007

ahoj jj202, už tam patrim a chodím medzi majovky 🙂 , ako sa dnes tešim na cvičenie, vždy sa tam odreagujem, je fajn mat pohyb a príjemné cvičenie a posilovanie po 8-9 hodinách v Kancelárii

jj2202
3. jan 2007

rainbow hej, este som ta tam tusim nevidela 😕 😅

papula
3. jan 2007

Ahojte
golemocka myslim ze sa nemusis vobec obavat babo je zatial este kludnucke a toho kopkania sa este nabazis a dost 😀 To ze ti prislo spatne je uplne normalne aj ja som sa skoro minule v praci zvalila a to z tepla.Neboj vsetko je ok a miminecko je urcite zdravucke ako rybycka.

jj2202
3. jan 2007

mna chytaju mdloby vzdy v tescu alebo v obchode ked cakam pri pokladni...hruza 😔

janinah
3. jan 2007

Ahoj, golemocka, porodila som 3 deti a je úplne normálne ak sa o bábetko v brušku občas bojíš.Prestaneš sa báť až keď ho uvidíš po pôrode, že je v poriadku. Snaž sa teraz byť čo najkľudnejšia, vykašli sa na robotu a na negatívne naladených ľudí okolo teba, relaxuj, rozprávaj sa s malým, počúvaj obľúbenú hudbu....teb drobček všetko čo ty prežívaš cíti a reaguje. Je to pravda, že nervozna matka má nervozne dieťa a naopak.Mysli pozitívne a nestresuj sa. Aj potom budeš mať akési obavy, vlastne už celý život - či sa dobre napapalo, či ho dačo nebolí, či mu nie je zima, či mu v škôlke neubližujú, či sa samo v meste nestratí, či príde v poriadku z diskotéky......o tom je náš život s deťmi a je to krásne.Veľa šťastia.

papula
3. jan 2007

janinah to si napisala tak kraaaaaaasne 🙂 😉

golemocka
autor
3. jan 2007

Jeeej dakujem, povzbudilo ma to. 11.1. idem na morfologicky ultrazvuk, tak sa aspon dozviem ci je v poriadku. tesim sa na malinke ako nikto 🙂 samozrejme aj tatinko. Uz sa s nim zacal rozpravat. je to smiesne 🙂

bubonic
3. jan 2007

golemocka ja som pomaly na dlhší krok od pôrodu a malý sa stále nejako extra nehýbe, asi to bude tým, že ja som pohyblivý človek a malého svojím pohybom uspávam. ja som si ešte na začiatku povedala, že nech ma má každý rád a nech mi dajú všetci pokoj, nestresujem sa, každý hovorí aký som od otehotnenia kľudas, nič ma nerozčúli (teda okrem mojej občas prudko narastajúcej váhy 😀 ). bolesti v tehotenstve sú úplne normálne, telo prechádza za veľmi krátku dobu prudkou telesnou a hormonálnou zmenou. pokiaľ nemáš prudké kŕče v podbrušku sprevádzané nejakými výtokmi alebo krvácaním, myslím že je všetko ok. že sa bojíš je prirodzené, každá máme strach, sme ženy a všetko vnímame veľmi emotívne. a ešte k tým pohybom - každá tehuľka v tvojom štádiu by chcela aby malé už kopalo a myslím, že každá už ku koncu by zasa naopak chcela, aby malé spinkalo a nekopalo. ale tak to asi má byť.

dalli
3. jan 2007

ahojte, tak aj ja sa pridávam s tým strachom, niekedy je fakt hrozný inokedy pohoda, klídek, "bez tabáčku"...tiež mám strach, aby bolo všetko ok, aby sa detičky narodili načas a zdravé, no ved viete🙂

jamimi
3. jan 2007

Jj2202 normalne som myslela ze si Sylvia Lakatosova 😲

ivka07
1. feb 2007

Stalo sa vam ze na poradni doktorka nepocula srdiecko babetka.
Mne sa ti stalo dnes ale rano som babetko citila ze sa hybe a na poradni mala problem najst tlkot srdiecka nakoniec ho nasla ale riadne som sa vystrasila.
Teraz sa bojim a stale pozorujem ci sa hybe.
Myslite si ze je to normalne ked sa niekedy nepocuje srdiecko?

alysea
1. feb 2007

ivka07 mne sa to stalo tiez, v 36tt a tiez ma to poriadne nastrasilo, ale teraz mam krasneho 2rocneho synceka, tak sa nestresuj.Ono niekedy , ked si lazkas na chrbat, mozes mu trosku pricviknut pupocnik a vtedy to je horsie. Mne sa stalo aj na sone, ze som skoro odpadla a dokor to zistil skor ako ja , pretoze som takto pripucila maleho. Neboj, urcite to bude v poriadku 🙂

lodia
1. feb 2007

ivka07,
ano stava sa to, aj mne sa tak stalo, vtedy som skoro odpadla..ale nakoniec ho nasla po dlhej dobe..keby bolo nieco v neporiadku, tak by ta upozornila, niekedy je problem nastavit ten odpocuvac, tak aby to zobralo tlkot srdiecka, nemaj strach vsetko bude ok, aj u nas je vsetko v poriadku..

ivka07
1. feb 2007

dakujem vam babenky som kludnejsia ked viem ze je to normalne a stava sa to.

maculienka
8. feb 2007

ahojte.som v 29.tt a posledne dva tri tyzdne pohyby citim az moc.neviem co to znamena,nieje to cely den len bud rano alebo v noci ma to zobudi.citim ako vibracie.neviem to presne opisat.co si o tom myslite?dakujem vopred.p.s.som tu nova

bubaczik
8. feb 2007

maculienka...mozno je to tym ze babo uz je vacsie,nema moc miesta...ale hlavne ze kope... 😀 sak to povedz lekarovi,on skontroluje na usg..ale zatial sa neboj...

maculienka
8. feb 2007

ked som lezala v nemocnici chodila som pravidelne na uzv a aj ctg,to bolo pred dvoma tyzdnami.vsetko bolo v poriadku.skor sa mi tie pohyby zdaju ako take mrvenie,na viacerych miestach naraz ako kedby tam nadckakuje.mam strach s toho.ze ci ma dost kyslika??od zaciatku mam problemy,a uz neviem co ma caka do porodu

katusha
8. feb 2007

ahojte, som v 21tt a prve pohyby som zacitila asi pred 5 dnami ... predtym som necitila takmer nic, a zrazu babatko citim stale 🙂 vcera na sone mi dokonca doktor povedal, ze male nemôze ani zmerat, co sa stale tak mrvi ... len by som sa chcela spytat, ci je to normalne, ked tie pohyby prisli tak zrazu a stale je to intenzivnejsie, ked som ich predtym vôbec necitila

murano
8. feb 2007

je tu niekto kto mi vie poradit ake miery by mal mat moj anielik v 37 tyzdni_

maculienka
8. feb 2007

katusha.je to normalne lebo este je malinke a ma ta priestoru kopu,tak to vuziva naplno pokial sa da. 😀 ja sa tiez bojim o malinku,pretoze ja citim az prilis silne pohyby,je to skor akokeby z nespokojnosti.tazko sa to opisuje.ale neboj ve je v pohode

prima
8. feb 2007

ahojte, katusha, ja som pohyby zacala citit tiez tak odrazu. Jedneho krasneho dna, ked som cestovala zu prace, som zacitila na jedom mieste take tukanie - ako ked mate napr. v oku tiky. No a potom presne o tyzdne som citila prvy pohyb uz aj na povrchu - rukou. Bolo to uzasne. No a ako pise bubonic, teraz si zelam, aby sa tak strasne nehmirilo. Ked sa vecer ulozim do postele, tak krpec zacne svoje rodeo. A zakazdym kopanec do mechura 😠 . Ale snad to vsetko prejde v pohodke a na vzduchu si moze kopat kolko chce 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre