Mám očakávať rovnaké príznaky aj v druhom tehotenstve?

lenoc
29. nov 2007

Potrebovala by som poradiť v tomto: V prvom tehu ma ešte pred vynechaním MS boleli bradavky, trvalo to potom aj celý prvý trimester. Skončilo to však v 12tt (missed abort). Teraz už pracujeme na druhom drobcovi, tak by ma zaujímalo, či mám očakávať rovnaké bolesti, alebo to tak nemusí byť.
Teda, aké máte skúseosti vy, ktoré ste boli tehuľky už viackrát, alebo máte viacej detičiek.
Ď. 😉

emily3
29. nov 2007

lenoc, kazde teho je ine, nieco maju rovnake, nieco nie.
teraz som 6x teho (bohuzial tri mi skoncili skor ako zacali ☹ ). ale pri prvom mi bolo zle tri mesiace a mala som strasnu chut na sladke. pri tretom mi nebolo vobec nic, ani som nevedela ze som tehu...az ked mi zacalo rast brusko...pri 5 som si vytrpela ranne nevolnosti a skoncili sme v 12tt. a teraz som mala ranne nevolnosti, straasne som bola unavena...

alzbetka
30. nov 2007

lenoc, nemusi to byt rovnake, ja som pri prvom tehu nemala nevolnosti, teraz pri druhom mi byvalo zle a zase pri prvom ma boleli prsia a teraz nie. kazde tehu je ine.

lenoc
autor
1. dec 2007

Díky baby, že ste odpísali. 😉 Takže ak ma nebudú bolieť prsia, nemusí to znamenať, že nie soom tehu. Fajn.

maca793
1. dec 2007

ahojte , mňa boleli prsia hneď po oplodnení 😀
a to som nemusela ísť ani k doktorovi s tým, že som tehotná 😉
hneď sa mi začalo vytvárať mlezivo, strašne mi navreli prsia a stali sa strašne ale strašne citlivé 😀
keď som prišla na gynču, tam som rovno doktorovi povedala, že som tehotná. on sa len pozrel, urobil mi vyšetrenie, kde potvrdil tehotenstvo.

maca793
1. dec 2007

ale našťastie obidve tehotenstvá prebiehali tak, že som o nich ani nevedela. len rastúce bruško. nebývalo mi ani zle.

kika1111
28. dec 2012

no toto zaujíma aj mňa.. ešte zo začiatku, keď som nevedela že som tehotná som bola strašne unavená, boleli ma prsia, aj brucho... teraz je možné že som tehotná, test mi zatiaľ nič neukazuje, MS mám mať 4.1. ale necítim nič. sú tieto prvé príznaky rozdielne? žienky, ktoré máte viac detičiek, vyjadrite sa 🙂 ďakujem

mladamamicka
26. apr 2015

ahojte prosim vas chcela by som sa opytat mozem byt tehotna ked beriem antiku menzes mi chodi ale aj tak mam pocit ze som tehotna mam chut na sladke.som stale unavena. Jedno dieta uz mam a neviem co mam robit.

dzudka
26. apr 2015

@mladamamicka . Sprav si test a uvidis alebo zbehni k lekarovi

jurly
26. apr 2015

@lenoc u mna doslo k zmenam v prvom trimestri. okrem unavy sa pridalo dost intenzivne nechutenstvo a spinenie.

mladamamicka
26. apr 2015

@dzprvom test som robila a vysiel negativny ale pri prvom tehotenstve som robila testy asi 10krat a stale vychadzali negativne a ked som isla k lekarke povedala ze mesiac a pol som tehotna

barboritta
27. apr 2015

@mladamamicka tak choď k lekárke, ale pochybujem že si tehotná. Ak teda berieš antiku poctivo

mifafa112
13. máj 2015

ahoj holky chcem sa spytat som teraz pravdepodobne 2 krát tehotna... ale neviem jestli nejde o falošné tehotenstvo.... ms som nedostala meškam momentálne 8 dni... testy som si robila 3 a všetky boli na // čiarky... prsia ma bolia tak ako pri prvom a mlieko sa mi začalo robit hned ... nemyslím si že si to vsugeruvávam ale pre istotu sa chcem spýtat či mal niekto tiež takéto príznaky... taky mavam zapchy som unavena skoro stále a nafuknuta jak balon... bere ma hrozne žrava... a samozrejme som nemala žiadne špinenie ani nič podobné...

barboritta
13. máj 2015

@mifafa112 tak ešte počkaj aspoň týždeň a choď si to dať potvrdiť lekárom, skôr máš zbytočné ísť, nič neuvidí. Ale tehotná pravdepodobne si. Gratulujem 🙂

mifafa112
22. máj 2015

@barboritta tak Dakujem mala si pravdu som tehotna je to dneska 6tt 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre