Mám pocit čkania v brušku. Čo to znamená?

miriam17
2. aug 2006

ahojte mamulky a tehulky 🙂 ...nemate niekedy taky pocit ze sa vasmu drobcekovi v brusku cka? 😒 .................pretoze ja mam take obcasne akoby buchanie co je taku skoro kazdu sekundicku.....co si o tom myslite je to ckanie ale hranie,alebo co to moze byt podla vas? 😒

liska
2. aug 2006

miriam,je to naozaj ckanie,babatkam sa to stava,ak sa prilis hltavo napiju plodovej vody 😅 niektorym babatkam sa to stava casto,niektorym nikdy,ale kazdopadne je to uplne normalne a nemusis sa obavat 😉

miriam17
autor
2. aug 2006

liska.............uf .....to my ale odlahlo

wladka
2. aug 2006

ckanie?...ja to ani necitim, napriklad sme boli na sono v 30tt..a prave mi ukazala, ze malinkej sa cka...ja to ani necitim..ale co citim obcas, je take mravcenie pod rebrami 🙂 ..ktovie co to je..si hovorim, ze si malinke ulavuje jemnym prdnutim..ale neviem co to je.. 😀

miriam17
autor
28. aug 2006

ahojte.......prepacte ze vas zase s tim otravujem ale...kolko krat ze den sa cka vasemu drobcovi .......a ako dlho??

cipka
28. aug 2006

Ahoj Miriam,

keby som mala počítať čkanie môjho drobca, tak by ma šlaktrafilo. Môj drobec má štikutku veľmi často počas dňa. Dokonca sa na to budím v noci. Raz malo asi až 15 min. nočné čkanie a to som fakt nemohla zaspať, lebo to bolo silné.
Nemusíš sa toho báť, drobci sú "pahltnejší", dúfam, že nebudú tak pahltní s mliečkom 🙂

ankas
28. aug 2006

Ahojte, no u nas je to podobne. Niekedy necka aj dva dni a niekedy niekolkokrat cez den a aj v noci. A ako dlho? To je tiez rozne: aj 10 az 15 minut vkuse, no netreba sa pre to znepokojovat, je to normalne.

palma
28. aug 2006

34tt. 😎 ahojte ,ja som čkanie pri prvom teho.necítila,zato teraz je to ako u cipky,alebo ankas 😉

mucilienka
28. aug 2006

no, aj u mojho je to normalne... aj niekolkokrat za den aj v noci.. doktor povedal, ze je to bezne a nic nezvycajne - malickym to neublizi, oni to necitia tak ako my dospeli...

tessa
28. aug 2006

babulky,
tak aj mojmu malemu sa vkuse čkalo, ked bol v brusku a teraz, ani nehovorim...to je aj 6-7x denne u neho čkanie normalka... 😖 Vraj, len tym detom, ktorym sa čkalo v brusku, len tym sa bude tak casto aj po narodeni..Po troch mesiacoch by to malo prejst... 😕

mucilienka
28. aug 2006

tessa a robil to matko aj v noci? lebo ja sa na to sem-tam zobudim... 😀

bellasandra
28. aug 2006

Miriam..nic si z toho nerob, mojej malej sa tiez cka...pravidelne kazdy den..tak 3krat za den urcite...ja mam skôr problem ze sa mi trepe..alebo co robi...mam pocit ako keby tam mala celý jarmok s kolotocmi 😀

tessa
28. aug 2006

ale ano muci, aj v noci sme ckali 😀

bellasandra
28. aug 2006

Jeeej a hybe sa aj vam tak babo casto ako mne ? Niekedy sa normalne bojim 😕

mucilienka
28. aug 2006

bella,
no mne ani moc nie - moje je ale kludnucke hned od zaciatku tehu.. .asi je po tatovi...

tessa
28. aug 2006

bella,
mne sa maly najviac hýbal, ked som si isla lahnut spat...vtedy zacal maly hyrit 😀

bellasandra
28. aug 2006

jeej tak to ja fakt teda neviem , mi vraveli ze ake je babo v brusku take bude aj ked sa narodi 😕 noo a ona je faakticky divoka

ankas
28. aug 2006

Bellasandra, nestras 😉 , moje male je tak aktivne aj cez den aj v noci, ze niekedy mam pocit, ze ho normalne neporodim, ale raz mi vyskoci z brucha 😀
a ked uz bude von a bude take cule ako v brusku, kto si s nim poradi? 😅

bellasandra
28. aug 2006

ankas, no ved to 😀 aj moja mala....to az niekedy nie je mozne...he..vsak babka mi stale vravi ze to bude hyperaktívne dieta 😀

ankas
28. aug 2006

a dnes v noci, ked mi prvykrat "dovolil" spat bez prerusenia 5 hodin vkuse som sa normalne zlakla, ci je v poriadku, ci sa mu nieco nestalo ....

kamilecka
28. dec 2006

Ahojte a ako to vlastne citite? Je to pravidelne akoby kopkanie,alebo aky je to pocit.Mne sa zdalo ze malemu sa teraz ckalo ale to asi tak 10sekund som pocitovala kazdu druhu sekundu take nieco ako kopkanie a potom to preslo 😀

madeleine
28. dec 2006

kami, ja osm to zazila u zuz, je to strasna sranda (aspon pre vonkajsieho pozorovatela) je to ako stikutka... ako ked natriasa teba, alebo maleho cloviecika von z bruska... kopkanie je ine... 😅 toto nazor externeho pozorovatela... 😀

kamilecka
28. dec 2006

Ahoj Made,takze sa to lisi od kopkania? Tak to potom nebolo asi ckanie diiiik 🙂

madeleine
28. dec 2006

no ja som to citila inak... kopkanie je take akoby suvisle, kdezto stikutka bola taka akoby prudsia... no skratka, ako ked stikutas sama... tazko sa to opisuje... 😅 ale to asi spoznas sama, ked sa to este zopakuje... 😉

andrea.m
28. dec 2006

ja to zvnútra cítim tiež tak akoby to bábo tak mierne nadhadzovalo.mám potom ked to trvá dlho taký nepríjemný pocit,lebo si myslím že malinkej neni dobre.to podľa seba,ja nerada štikútam 😝

kamilecka
28. dec 2006

No ked maly bude po mne tak ckanie bude pravidelne 🙂 ja vela ckam 🙂

andrea.m
28. dec 2006

Filipko neštikútal v brušku vôbec.Nebyť Tamarky ani neviem aké to je.

kamilecka
28. dec 2006

NO uvidime ci nieco take budem citit,len ma to zaujimalo kedze som nieco citila ale to asi nebolo ono 😀

paska
28. dec 2006

mne čkalo prvé dieťa a momentálne znova aj to druhé 😀

kamilecka
29. dec 2006

Tak vcera to asi nebolo ckanie len niejake pravidelne kopkanie 🙂

deninka14
29. dec 2006

aj nam sa čikutká..a dosť často, hlavne večer. Vtedy mi pravidelne hádže bruško. Normalne to bábo ľutujem, lebo čkanie ani mne nie je prijemne... vtedy si hladkam bruško a "radim babatku všetlijaké finty, ktoré pomáhajú aj mne - chyť si noštek a vystri pravú rúčku" 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre