Mám si dať odstrániť kurie oko na chodidle?

haifa
10. mar 2014

v máji budeme mať svadbu a bojím sa že ma to vtedy už bude bolieť 😒 no ak sa naozaj nemôže, tak to volako musím vydržať 😖 alebo ak niektorá máte s tým skúsenosti prosím poradte mi čo by som si na to mohla dávať.dakujem 🙂

brisilda
10. mar 2014

chod na kozne a tam ti to odstrania za par minut 🙂 ...neboli to 😉 Ja som ho davala odstranovat synovi nakolko ho mal uz riadne velke a dost hlboko .....ani nemukol a pri vypalovani sa skor smial , ze ho to stekli 😀

michaela80
10. mar 2014

Recept od chirurga.. na noc si na neho prikladat cibulu... a robit to mesiac a potom ho lahko sama "zoskrabes"..

yollanda
10. mar 2014

skus si kupit v lekarni kolodium. je to roztok, ktory ti to vypali. ja som si takto znicila uz 3 kurie oka

ivuska6
10. mar 2014

moja dcera mala plne prsty a dusikom jej to neznicili skor jej to este viac narastlo ja som jej zacala nato davat priesvitny lak aby to bolo stale prekryte to som nasla na internete treba to zadusit zije to z kyslika a krasne sa nam to do dvoch tyzdnov mozno troch zmensilo vysusilo a uz potom len korene stoho vytiahla suche a nic tam nema ani jej nenarastlo viac pokial to mas na nohe mozes dat hoci jaku farbu laku a lakuj a lakuj uz som to tu jednej radila a aj jej pomohlo vyskusaj

brumka
10. mar 2014

ja som si dala odstranik kurie oko z lakta bolo uz velmi velke a na nohach som ich mala vela na pata a dal som si to chirurgicky znamemu a zahojene za par dni ) uplne super. neviem ako jemedicina dnes natom ale kamarat si vtedy daval dusikom a dorastlo mu to. pred par mesiacmi sa mi spravili 2 na nohach ako je palec ke d sa stupa dala som si par dni denne z justu olej z 31bylin a do 1tyzdna max do 2 mito same odpadlo 🙂

winka99
10. mar 2014

ja som skusala cibulu aj ine pripravky z lekarne a nepomohlo nic, az dusik
absolvovala som to tri krat s tyzdennymi prestavkami, ale mna to teda riadne bolelo, ledva som dosla domov a potom aj tri dni noha spuchnuta, bolela
ale moze byt ze ja som to mala velke a uz ma to bolelo aj pri chodzi, alebo mame masiarku sestricku 🙂

mylove321
10. mar 2014

zbytocne by si bola ,,prirodna'', daj si dusik u koznej...to je jedina spolahliva cesta. sice mne to najprv zakrvacalo ale potom mi to vyrezali a ani to nebolelo, lebo to uz bolo mrtve tkanivo a v pohode teraz je to prec. este mam jednu, lebo bolo ich viac od zaciatku a aj tu si dam, lebo som spokojna s ucinnostou a verim tomu. never babskym receptom, bradavica nie je kasel...

gretka2
10. mar 2014

Niektore si pletiete kurie oka s bradavicami. Bradavice su virusoveho povodu (nakazlive, vznikaju hlavne na rukach, lieci sa "vodickami" a odstranije dusikom) a kurie oko vznika mechanickym tlakom a tak (nevhodna obuv a tak). Je to zhrubnute kozne tkanivo (vo vnutri je "korienok")
Na kurie oko synovi (mal to z kopaciek) pomohli klasicke naplaste na kurie oka (kupis v kazdej lekarni), len to treba pravidelne nalepovat, nie len obcas. A citala som, ze pomaha aj prikladanie bananovej supky na noc. odstrania ti ho vraj aj na pedikure.

brinzulka
10. mar 2014

na pate-prvotne bolestive odstranovanie dusíkom: nasledne tam bol po osetreni pluzgier, po tyzdni bolestivého chodenia- dostupovania a pre neustavajuci pretrvavajuci pluzgier- opuch, to bolo nasledne riesene u chirurga- kt. to opichol (umrtvil)- trosku neprijemne, vybral. Rana nasledne slabo krvacala a je pokoj. Noha sa do pôvodného stavu dostala do mesiaca. Ocakavane bolesti po osetreni chirurgom ( po odozneni anestezie) neboli 🙂, noha bola osetrovana Peroxidom a Betadine.

bezaz
10. mar 2014

kurie oko si treba dat u pedikerky ostetrit.. teda pokial to nie je krater, to uz len na chirurgiu by som sla

anexis
10. mar 2014

gretka..netrep
ked prides na kozne s kurim okom a ti ho vypalia, tak asi aj lekar si to pomylil s bradavicou, ze? 🙄
naplaste su na dve veci a takisto aj wortner
s bananovou supkou sa vraj aj zuby bielia a ta cibula myslim ze sa namaca do octu je tiez dost na nic...jednak smrdi a za dalsie aspon mne sa to nikdy nepodarilo prilozit len na to kurie oko, takze mi to vyzralo kozu aj dookola, takisto aj naplaste, tosa ani neudrzi na tom jednom mieste prilepene

csenibaba
10. mar 2014

gretka2 Bradavice môzu vyskitnút aj na nohách(chodidlách )len tam sú kvôli tlaku plochè!-a väcsinou sú nebolestivè.Kúrie oká nemajú korene len zhrbnutá koza ide smerom ku kosti a nervy preto sú vacsinou bolestivè!Kúrie oka môze pedikèrka vyrezávat ale bradavice nie lebo sú virusove a velmi krvácajú !

sakura77
10. mar 2014

skus wartner...zabera perfektne,synovec mal vela "neznicitelnych" na chodidle a toto mu zabralo super, a aj kolodium forte je super 😉

aristka
10. mar 2014

vylúhuj si cibuľu v octe niekoľko dní a ak budeš doma cez víkend pekne si namoč tampón do zmesi a prikladaj si to na kurie oko a obviaž a opakuj to celý víkend .pekne sa ti to ošúpe a kurie oko zlezie ....

somjankad
10. mar 2014

kedze este kvety nekvitnu, asi jedine ten dusik-dcerke sme to minuly rok na prsteku natierali mlieckom z lastovicnika lekarskeho a do konca prazdnin nemala na rucke uz nic...

linda20111
10. mar 2014

jezismaria, zeny!!!! naco sa trapit s vypalovanim? vytahovat z toho koren?? ked toto citam tak sa mi jezia chlpy! pred par rokmi som to riesila chirurgicky, dva tyzdne som nemohla stupit na tu nohu :( neskor sa mi kurie oko znova objavilo ale na druhej nohe, vtedy som isla k jednej liecitelke, potrela to niecim ako slaninou a zmyzlo uplne samo a bez bolesti.

zuj
10. mar 2014

manzel mal tiez na nohe, podla nasej koznej zalezi od toho ako hlboko je ten koren, on to mal hlboko (dlho to neriesil), takze musel absolvovat niekolko vypalovani kym sa toho zbavil, bolelo ho to vzdy asi 2 tyzdne po vypaleni, ale nie tak, ze by nemohol chodit...

55alexandra55
10. mar 2014

najlepší je lak na nechty, úplne skvelý je neaký starší lebo je hustejší, kurie oko potrebujem kyslík, keď ho nemá tak odumrie, tiež sa mi osvedčila šupka z babána. Zo šupky si vykrojíš koliesko a vnútonou stranou ( ta biela časť) priložiš ku kuriemu oku a zalepíš lekomplastom. Tiež som sa smiala, ale fakt to pomohlo 🙂

lwhiterose
10. mar 2014

ahoj mne pomohli náplasti z lekárne + snažila som sa vyťahovať a odstrihávať tie korienky (len v rámci možností, nie do krvi) 🙂 nepamätám si už presne ako dlho trvalo, kým sa mi to vyliečilo, ale do mesiaca to bolo určite.

artep1982
11. apr 2015

Ahojte, aktuálne Vám môžem poradiť, syn mal kurie oko od jesene, skúšali sme všelijaké vodičky, banánové šupky, náplaste a nič. Nakoniec mi poradili CITROVITAL je to výťažok z grepových jadier. Kvapkali sme od 25.3.2015 a dnes vypadlo úplne. Ostala len jamka, Každý večer sme močili v poriadne slanej vode a potom sme nakvapkali niekoľko kvapiek na miesto. Som rada, že takouto v podstate nebolestnou cestou sme sa toho zbavili. Dúfam, že už nikdy sa nám nevráti a tiež tieto zázračné kvapky pomôžu aj Vám. Dajte potom vedieť. Držím palce.

ellasofia
12. máj 2015

ahojte, treba určite vyskúšať medicinálnu prístrojovú pedikúru.Umožňuje komplexnejšie ošetrenie nôh, ako napríklad takmer bezbolestné a nekrvavé ošetrenie zarastajúcich nechtov, mozoľov, kurích ôk pomocou prístroja. Ošetrenie prístrojom si nevyžaduje kúpeľ nôh vo vode. Pravidelným obrusovaním sa spomaľuje nadmerný rast kože a vytváranie otlakov. Ošetrenie nechtov touto metódou je šetrnejšie, nechty sa zbrusujú do požadovanej dĺžky i tvaru, odstraňovanie kurích ôk sa prevádza špeciálnou frézkou a zákazník si väčšinou ani nevšimne, že zdroj jeho bolesti zmizol. Ošetrenie pomocou frézok je rýchle a dokonalé, ide o fyziologický spôsob ošetrenia, pretože nedochádza k porušeniu integrity kože ani k možnosti krvavého poranenia.
Rada pomôžem www.pedikurasupova.sk

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre