Mám strach, že moje bábo bude postihnuté

dadak
22. okt 2006

Ahojte baby,

som teraz v takej depke. Velmi sa bojim, ze moje babo bude postihnute alebo iecim chore. Som v 17. tyzdni a tie myslienky ma stale dookola obhanaju. Aj ked to nechcem a snazim sa nemysliet. Ale velmi sa bojim. 2 tyzdne som bola chora, brala antibiotika, teraz este stale kaslem a jednoducho sa deprimujem. Aj ked nechcem. Verim ze ma chapete. Lekarka zatial povedala ze je vsetko v poriadku, a vo stvrtok si idem po testy. mam taky strach. Z coho vlastne vznika postihnutie? Zo stravy? Z liekov? Genetika? Ja uz neviem. Prosim, trochu ma povzbudte...

biccy
22. okt 2006

Ahoj dadak,
dufam,ze ta aspon trosku povzbudim.Ja som bola v druhom mesiaci tehotenstva operovana,mala som cystu.Brala som aj antibiotika,aj nejake lieky proti bolesti mi davali,kedze som bola po operacii.A to este nehovorim,ake stresy som prezivala predtym,ked som sa to dozvedela.A teraz mam zdravu a krasnu dcerku.Tiez som sa velmi bala ako to vsetko dopadne.Nastastie to dopadlo stastne.Takze si myslim,ze sa pre tie antibiotika nemusis az tak trapit. 🙂

dadak
autor
22. okt 2006

Keby nieco nebolo v poriadku, myslis zeby som mala bolesti alebo by som krvacala? Nechcem na to mysliet.Ale som uplne sama, lebo sme sa prestahovali do mesta kde nikoho nepoznam a manzel robi vonku. tak sa trapim a dookola sa pytam a "listujem" v internete hocijake informacie. Aj tak dik za potesenie. Uvidim vo stvrtok po vysledkoch, co povie lekarka....

biccy
22. okt 2006

Myslim,ze keby nieco nebolo v poriadku mala by si aj ty nejake priznaky,ale aj lekari by ti uz nieco zistili z krvi alebo z ultrazvuku.Ale urcite je vsetko o.k.Nemysli na take veci a tes sa z tehotenstva. 🙂

vavka33
22. okt 2006

Ahoj Dadak,myslim ze kazdu maminu napadne myslienka na to,ci je jeho babo zdrave a ci nema nejaku vadu alebo chorobu,alebo ci sa mu nic nestane pri porode-je to normalne.....ale netreba na to mysliet moc,lebo niekedy si clovek na seba privola zle veci.......Mysli na to,ze prave to tvoje babenko je zdrave,ze je vsetko v poriadku a uvidis-bude 🙂

barbulka
22. okt 2006

dadak, podla mna je to vacsinou geneticky dane, t.j. ak nikto v rodine nema DS alebo nieco podobne, pravdepodobnost je minimalna 🙂 nemysli na to tolko, tes sa na babatko, radsej rozmyslaj co vsetko mu musis este kupit a pod. 🙂

dadak
autor
22. okt 2006

Dakujem vam dievcata. Keby som tu mala aspon manzela zeby som myslela na ine veci 😉 vo stvrtok idem na kontrolu, kde mi povedia i ak dopadli tripple testy. Drzte palceky. A ozaj, opytam sa este. Viete co cakate? A mate nejake typicke chute? velmi by som chcela vediet co to bude. Aj ked teraz momentalne mi chutia iba mandarinky...

melory
22. okt 2006

dadak ved AFP testy to presne ukazu a neboj sa saq lahklo hovori ja som tiez trpla kym mi nepovedali ze vsetko o.k.
a kde si sa pristahovala?
mandarinky? to je vitamin C. asi chce babo byt zdrave a nemat chripku...neviem ti povedat, ale je tu na to tema vytvorena ze co chuti v tehu a co sa narodi skus pohladat ak nepojde ja ti pohladam

melory
22. okt 2006

dik nevesta 😀 moze citat ale neviem ci sa vysomari co caka.

nevesta
22. okt 2006

🙂 v pohodicke, ja si ale nemyslim, ze tie chute funguju... Alex miluje sladke a caka chlapa... 😉

loss
22. okt 2006

ahoj nevesta,ako sa mas davno som ta nevidela 😉

nevesta
22. okt 2006

Da sa to prezit 😉 Akurat sa chystame s muzikom do mesta 🙂

loss
22. okt 2006

a nie je von zima?tu je strasna.Ale oblec sa a asi to take strasne nebude 🙂

alexandra
22. okt 2006

nevesta tak diiik.. Ale nieco na tom bude, v zivote som nemala chut napriklad na segedin, alebo pecenu kacicu, ale teraz mi veru na chut pride.. 😀

miss
22. okt 2006

dadak- takéto myšlienky myslím napadnú každú buducu mamicku, clovek ma strach zo vsetkeho co nema pod kontrolou, musis vsak dufat, že ty tu smolu mat nebudes, takisto som sa velmi bála, lebo som nevedela, že som tehotná a dostala som angínu a brala antibiotika, no nastastie afp testy mi dopadli dobre, aj genetický usg v 20 tt, ak ti je sudene zdrave bábo tak ho neohrozi ani atomový vybuch 😀

konica
22. okt 2006

Ahoj, ja som bola v 1 mesiaci operovana na slepak, - len, len..., tiez som brala antibiotika.., (chutili mi pomarance a kiwi) a?... chlap jak hora🙂

husenka
23. okt 2006

dadak, aj ja som mala podobné obavy...postihnutie resp celé tehotenstvo je ešte stále veľké tajomstvo...veľa žien si necháva robiť odbery vody a iné, ale neviem...v skutočnosti lekári nikdy nevedia nič na 100 percent povedať a občas sa mýlia oboma smermi a ak aj na niečo prídu málokedy to vedia ovplyvniť...skoro nikdy.
je však overené, že tvoja psychika na bábo veľmi vplýva a aj určitá forma sugescie má svoj vplyv...takže buď spokojná, každá mamina na to myslí a má z toho obavy, ale nemá zmysel nad tým spekulovať, lebo s tým nič nenarobíš a ak ti lekárka vravela, že je O.K., tak jej musíš veriť a keby ti vravela, že nie, ešte vždy sa môže mýliť...je to tak individuálna záležitosť ako hádam nič na svete. takže Nufáčik hore...nechceš mať predsa ustráchané bábatko 😉

dorotka
23. okt 2006

babule to sa uz fakt nemate cim stresovat
ja som prekonala dve choroby pocas tehotenstva
a AFP testy tiez nie su presne praveze sa velmi casto mylia a indikuju aj chorobu ktora tam nie je takze sa prosim ta nestresujte ublizujete tym babatkam este viac

bibula
23. okt 2006

😉 co ma byt sa stane,ale je fakt,ze obavy z choreho dietatka mame kazda.

husenka
30. okt 2006

asi to každú napadne, len vedieť, že stres a obavy môžu len a len ublížiť...takže PREČ S NIMI 😀 😝 😝

wladka
30. okt 2006

dadak, netreba sa bat...ja som tiez v rizikovych prvych troch mesiacoch prekonala chripku, anginu, lezala som 3 tyzdne, mala som stresy, lebo som organizovala festival, potom bola svadba, diplomka, statnice, promocie..aurat skusky na doktorat som nestihla..emka sa poponahlala.. 😉

sama som nepocujuca, manzel pocuje, troska sme sa obavali postihnutia..ale vazne netreba to tak brat..keby bolo, tak ho bereme medzi seba..aj nam robili geneticke, a nevedeli vobec povedat..ze az po porode uvidime..budeme mat tri mesiace, pojdeme zase s nou na genetiku, a uvidime..v 3 mesiacoch je vysledok definitivny..teraz ju vsetci sledujeme, aj nam z toho harasi 😀 ..ale reaguje na zvuk, aj na vsetko..klop klop, musim zatukat..

a co najrychlejsie chod na ine myslienky, porabaj volaco, len aby si na to nemyslela, este mas pred sebou tyzdne..inak sa zblaznis..

tak sa nalad pozitivne, tes sa na babo..a uvidis, dobre to dopadne..

lodia
30. okt 2006

vsetky vas chapem..rovnake pocity som mala aj ja..strach, ci bude zdrave preziva zena pocas tehotenstva takmer stale..tie pocity k tehotenstvu patria

lusynda
21. júl 2008

tehulky ked sa bojite chodte na geneticke testy.mi sme boli s priatelom v martine lebo ja mam sestru na voziku tak plánujeme dietatko.mne dopadli testy zle našli mi gén ktorý sa prenáša na plod tak teraz čakáme na manželove výsledky.ja som optimista a treba sa dať vyšetriť aj s plodovej vody tam je jedno percento potratu aspon sa nemusite bát cele tehotenstvo

muriel293
22. júl 2008

ja si myslím že niet tehotnej ženy ktorá by také obavy nemala,mne sa dokonca začalo každú noc (!!!!!!!!!!!!!!!) snívať o tom ako rodím a dnešnú o chorom bábätku takže to už asi ide s tým tieto obavy,plus začínam myslievať na to,či ho šťastne vynosím,či budem rodiť normálne,či bude všetko prebiehať ako má a potom som len ustráchaná!

zuzu333
22. júl 2008

ja mam tiez strach.. kazdy den na to myslim.. ale verim,ze vsetko dobre dopadne..

stvura
23. júl 2008

No strach je vzdy...aj po odbere plodovej vody ho mam stale a snivaju sa mi blbosti...Je totizto milion ochoreni ktore sa ani amniom nezistia - ani neviete ako som prezerala rucicky a nozicky malemu ked som ho videla na 4D, lebo moj manzel nema vyvinutu lavu ruku. Jedine co nam ostava je verit ze bude vsetko v pohode.

pinco
24. júl 2008

stvura ma pravdu - amnio vobec neukludni. Vzdy je tam riziko 1: XXXX, takze nikto ti definitivne nepovie, ze budes mat zdrave dieta. Iste je vsak to, ze stres vobec neprospieva. Aj ked je v kazdej z nas pochybnost, ci bude vsetko ok, mozme to ovplyvnit. Tym, ze budeme stastne tehule a nebudeme mysliet na somariny, lebo to aj tak nezmenime 😉

macadi
29. júl 2008

ahojte kočky, som len v 7-mom týždni a už mám strach...totiž máme v rodine hluchotu...je to dedičné...máme to len z jednej strany... z maminej, ja mám totiž nepočujúcich rodičov...mama sa tak narodila a otec hluchotu získal, ocorel na zápal mozgových blán...mám aj brata, ale on je tiež počujúci tak ako ja...v rodine môjho manžela pokiaľ viem hluchota nie je...takže ono to býva skôr tak, že ak sa spoja dvaja nositelia, tak môže nastať tento problém...dúfam, že nás to obíde...nemáte niektorá skúsenosť? ďakujem... 🙂

muriel293
2. aug 2008

ja som taký pravý strach začala mať až po návšteve kamošky,ktorá už porodila pred šiestimi týždńami a mi povedala že jej robili nejaké vyšetrenie v prvom trimestri tuším neviem ako sa volalo na matku a dieťa a tam jej vyšlo že malý bude mať downov syndróm,že jej to oznámili ako keby sa nechumelilo,dokonca to bolo pred Vianocami, musela sa objednať inde na vyšetrenie plodovej vody či sa to potvrdí a tam sa zistilo že to je v poriadku tak ja neviem,nechcela by som zažíť takýto stres.
Dostala som sterilnú skúmavku na moč a budú mi najbližšie brať krv a tak takže sa začínam obávať či to nie je už ono...to vyšetrenie... 😒

pinco
2. aug 2008

muriel, to az v 16 tt by ti mali robit taketo testy. Ale je to velmi nepresne tie vysledky, takze... 😒 Jednoduche je povedat, ze sa nestresuj, ale fakt sa nestresuj 😉

Tu je presne, ake vysetrenia by ti mali robit:
http://www.rodinka.sk/user/view_page.php?page_i...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre