Mám zlé výsledky AFP. Čo to môže znamenať?

silvuska267
20. dec 2010

mam zle vysledky AFP co to moze znamenat?

martinex
20. dec 2010

znamenat to moze nieco ale aj nic..poziadaj aby ti ich zopakovali a pokial stale budu horsie,tak jedina istota ci je babo ok je amniocenteza..ja som tiez mala horsie vysledky,ale amnio nic nepotrvdila a cakame zdraveho chlapca...takze sa zatial nestresuj..ono tie testy su vela krat nepresne a skreslene 😉

jasminet
20. dec 2010

V prvom rade sa treba pytat lekara co to v tvojom pripade znamena a co dalej bude treba robit 😉

http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=ako-...

myzma
20. dec 2010

@silvuska267 zopakujem po martinex: ono tie testy su vela krat nepresne a skreslene a zvlast AFP... ak boli "zle" vysledky, lekar ta asi odporuci na dalsie vysetrenie... ale nech ta to az tolko nevystrasi, tieto testy byvaju dost nepresne a zbytocne stresuju mamicky, ktore nosia pod srdcom skutocne zdrave deti... drzim palce

bosoriak
20. dec 2010

@silvuska267 Len doplnim kocky predo mnou, ak mas nad 30, su "zle" vysledky AFP velmi caste a nic neznamenaju. Aspon ja mam pocit, ze kazda tehotna starsia ako 30 rokov ich ma zle. Drzim palce, urcite vsetko dobre dopadne.

ivett1
21. dec 2010

ahoj...keď som čakala moje druhé bábo, bola som hospitalizovaná v nemocnici a prišli tam kočky na amniocentézu...pretože mali okrem iného, "zlé" AFP...jasné, že nám viacerí lekári, ktorí sa tam objavili, nezávisle od seba potvrdili, že to ešte nemusí nič znamenať, ale je potrebné urobiť aj ďalšie vyšetrenia, spýtaj sa na ďalší postup u svojho lekára a zbytočne sa zatiaľ netráp 😉...držím Ti palce...

traktor
21. dec 2010

ahoj , aj ja som mala zle vysledky , ...zle mi vysli aj opakobvane..objednala som sa na morfo ultrazvuk ku dvom doktorom...a obaja sa vyjadrili, ze je vsetko ok., babo popozerali s kazdej strany, pomerali...a ze ked chcem , môzem ist aj na amnio...to som vsak odmietla / matka som uz citila a vedela som, ze by som sa ho uz nevzdala /...poviem, cele tehu bolo stresujuce, ze co ak...ale matko sa narodil uplne zdravy 😉 ...mne doktor povedal, ze zle vysledky môzu vyjst pre zle vypocitany termin, pre daky zapal v tele, ..pricin je vela...a tieto testy su nepresne, mali by sa zrusit, lebo velmi vela tehulkam vyjdu zle a napriek tomu je vsetko ok...nic nie je 100 percentne...ani amnio...a nikto ti nezaruci, ze ak je aj teraz babo zdrabve, bude aj pri pôrode..stat sa môze vselico...tym nechcem strasit, ale je to tak...nech ti urobia opakovane testy, chod na morfo ultrazvuk...a ak to citis , chod aj na amnio...drzim ti prsty, nech je vsetko ok...a prajem vsetkym tehulkam, nech uz tie testy nie su..lebo su fakt nepresne a zbytocne pokazia cele tehu...













lenok
21. dec 2010

Ja som ich mala zle 2x... bola som psychicky na dne, ale moj gynekolog ma poslal k Dr. Cunderlikovi na morfologicke sono, a on, chvalapanubozku, mi vsetko zle vyvratil.. mam krasnu dceru. Drzkam palce.. 🙂

prettybaby
21. dec 2010

aj nam vysli zle vysledky, mojim doktorom je Mudr.Cunderlik , perfektna osoba. Tiez nam vravel, ze podla neho, je vsetko v poriadku a tak aj bolo .-)

ani3012
21. dec 2010

@traktor ty si to ale krásne napísala 😵 😵 😵

mirkawaw
21. dec 2010

takze pridavam sa k vam vsetkym, je to presne tak, ako pisete, ja mam za sebou rovnaku skusenost, 2x zle AFP, mam po 30tke, riziko mi vyslo 1:85, no predsa len som absolvovala amnio a aj som bola u Dr. Cunderlika na morfologicke sono...ten mi povedal, ze keby nevedel o tych vysledkoch, tak ma spokojne posle domov, ze je vsetko okay...cakam dnes presne 3 tyzdne na vysledky amnio, v schranke nic, no moja znama nam urobila Vianoce v predstihu a zavolala mojej geneticke do Bystrice a ta jej potvrdila, ze nase baby je zdrave a ze to bude mala princezna...nikomu tento stres nezelam a prajem, aby vsetkym triple testom odzvonilo a aby sa vystresovanym mamickam narodili zdravucke deticky a my sme nemuseli krmit niekomu vrecka poplatkami za amnio...je to len zaciatok nasej cesty za zdravymi detickami, tych stresov bude stale len pribudat, ale ja nam vsetkym zelam, aby sme to vsetko zvladli s pozitivnym myslenim 🙂 krasne a nicim nerusene sviatky a zdravy novy rok a vsetky dalsie roky po nom...

fifik
22. dec 2010

Ja som bola tehotná po 30 tke, tiež 2x zlé AFP, neviem už s akým pomerom... súhlasila som s odberom plodovej vody v Martine... a všetko vyšlo v poriadku. Synček sa narodil zdravý a už má 5 rokov 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre