Máme všetko v poriadku, ale nedarí sa otehotnieť. Máte rovnaký problém?

dolce251
21. mar 2012

ahojte, potrebujem povzbudit a pocut rovnake zivotne pribehy ako ten moj, ci sa vam nakoniec postastilo otehotniet atd. Snazime sa o babatko uz 3 rok, po prvom roku snazenia sa mi podarilo otehotniet, no bohuzial skoncilo to v 9tt MA, potom 3-4 mesiace pauza a odvtedy sa nedari otehotniet. Pochodili sme uz kopec vysetreni, zatim mame vsetko ok, manzelov spg bol ukazkovy, ja mam ukazkovy cyklus, ovulacia prebieha kazdy mesiac 14 DC, viem to, pretoze chodim pravidelne na folikulometriu, hormonalny profil ok, protilatky proti spermiam negativne atd, vyzera to, ze vsetky tie zakladne veci mame v poriadku. Uz som toho vyskusala a pochodila dost, doktorov, bylinkarku, gynex, vitaminy atd. Vsade kam pridem, dostanem odpoved ze zdravsieho cloveka tu este nemali, nebyvam vobec chora, snazim sa zdravo zit a sportovat. Nerozumiem preco sa nam nedari, potrebujem povzbudit, ak ma niekto rovnaky problem, nech sem pise, prijmem akekolvek rady a povzbudenia. Ak ste aj prekonali MA, po akom case sa vam zase postastilo otehotniet 🙂

lucinocka
21. mar 2012

ahoj 🙂 nam sa podarilo na 7. mesiac od MA.. a predtym do MA sme sa snazili 9 mesiacov..a prvy aj druhykrat som otehu, ked som myslela na uplne ine veci, prvykrat to bolo ked som nastupila do novej prace a druhykrat, ked sme mali ine problemy a boli sme aj na dovolenke..inak u mna tiez cyklus ukazkovy, vsetko ok, mm mal kus slabsi spg ale okej, nic katastrofalne a neslo to.. je to v hlave a na hlavu neni liek 🙂

lea1333
21. mar 2012

ahoj my sa snazime 2roky ked neratam ze po 9mes sa nam podarilo splodit len v 11tt MA a od vtedy nic uz je to rok rozhodli sme sa ist do centra a nasledne chceme podstupit IUI 😉 TAK hlavu hore aj ja som skusila mozne aj nemozne vitaminy a tak dalej skuste aj vy centrum 😉

timuss
21. mar 2012

ahoj 🙂 ja som taký problém nemala, ale kamoška áno...tiež roky nič...a keď si povedala, že už stačilo, ďalej žiadne vyšetrenia, žiadne pozorovanie sa, nič, kašle na celý svet, vtedy sa podarilo...potom im lekár povedal, že asi tak strašne chceli, že práve tento stres im bránil v počatí...no a teraz už má aj druhé dieťa...takže vydrž a skús na to nemyslieť stále, len čakaj, a podarí sa, uvidíš...držím palce 🙂 🙂 🙂

zvedavamt
21. mar 2012

Nebude to preto, ze sa snazite az privela?
Kto pozna dokument Secret, tak vie, ze na co clovek mysli kazdy den,tak tym sa aj stava. Pokial stale podporujete myslienku,ze sa vam nedari,tak sa ani nemoze inak stat.

https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/secret-tajomstvo/

andreakukan
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dia6
21. mar 2012

ahoj,
no my máme ten istý problém. Skúšame takmer dva roky.
Na začiatku som otehotnele len tak... ani neviem ako. V 10tt sme o bábo prišli. O 5 mesiacov na to som opäť otehotnela, no zase v 10tt sme o neho prišli.
Potom sme pobehali testy (genetiku, hematológiu...), brala som tabletky. Teraz už skúšame 8 mesiacov a nič. Pri tom nám nič nezistili. Sme vraj úplne zdraví. Ale nechápeme čo sa deje, prečo to nejde.
Áno, všetci vravia, len na to nemyslieť a pôjde to. No proste nejde nemyslieť na to.
Každý mesiac dúfam, že už som tehotná, no nič.
Sme z toho zúfalí. 😢

gangulienka
21. mar 2012

ahoj podla mna je to vsetko psychika...ja som velmi tuzila otehotniet a nedarilo sa ...nedarilo sa rok aj ked sme obaja uplne ok....po roku snazenia sme sa rozhodli pre svadbu ja som sa upriamila na jej pripravu a rozhodla sa ze tehotenstvo odlozime na neskor nechcela som sa vydavat tehotna...hned dalsi mesiac som otehotnela a vydavala som sa v 4 mesiaci 🙂

sisaha
21. mar 2012

robili ti vysetrenia aj na mykoplazmy a ureaplazmy? ak mate aj toto v poriadku, tak to bude iba psychika. treba sa zamerat na nieco uplne ine. Poznam rovnaky par - obaja zdraví a nedarilo sa niekolko rokov. vsetky IVF sa takisto nepodarili. Potom si adoptovali chlapceka a do roka otehotnela a uz aj porodila 😉 Psychika robi velmi vela..

yvi83
21. mar 2012

Ahoj..my sa snazime uz cez 3 roky, obaja sme v poriadku, prvy rok sme nejak na to nemysleli, ani som si nic neratala, nemerala a aj tak nic..pol roka uz navstevujeme CAR a mame za sebou 2. IUI, takze cakame na vysledok 😵 , dufam, ze sa nesklameme a konecne sa to podarii 🙂 doktor tiez hovoril ze to uz moze byt psychicke a nemame sa na to upinat, ale ono to niekedy nejde na to nemysliet ale veriim ze sa to urcite raz kazdej z nas podari a budeme konecne stastne 🙂

katika55
15. jún 2012

ahojky, tak mi sme sa tiez snazili a dost dlho... v juni som skoncila VS, v july sme kupili domcek a v septembri som zvazovala, ci idem pokracovat v studiu, ale nakoniec sme sa rozhodli, ze nie, ze by sme rekonstrukciu a aj skolu financne nezvladli. Vtedy sme si povedali, ze najprv si dokoncime domcek a potom sa pustime "do dietatka". 🙂 Vsetko sa tocilo okolo domceka, stale sme boli len tam. Pamatam si, ze som manzelovi pomahala so skrinou a ze mi prislo zle. Vecer som bola na navsteve u kamaratky, ktora sa vratila z porodnice... povedala mi, ze sa mi asi "prilepilo". A vecer sa to potvrdilo. 🙂 Robila som si test a nevedela som, ci sa mam smiat, alebo plakat. 😀 Vcera mala dcerka 4 roky a ja som velmi stastna, ze ju mam. Teraz sa tiez snazime o babatko, nedari sa... tak sme sa s manzelom smiali, ze nam asi treba kupit dalsi domcek... u nas to aspon zafungovalo. 😀 😀 Nieco na tom je, ze ked sa na nieco "sustredime", tak to just nevyjde. 🙂 Ale verim, ze to pride... a vy tiez verte. Drzim palce... 🙂 😉

pimpulienka
15. jún 2012

psychika ti brani otehotnieť a blokuje ťa. zmenila by som myšlienkove pochody a zamerala sa na niečo ine ako je tehotenstvo..si tym priliš pohltena a aj preto sa nemusi dariť..

ivish
15. jún 2012

Ahoj. Som rada, že si túto otázku otvorila. Tiež sa snažíme takmer rok, nerátajúc, že som tiež zažila MA v 9tt. vtedy sa zadarilo takmer nečakane, keď som to ešte ani neriešila, hneď druhý cyklus bol úspešný. Po MA a prestávke 3 mesace, sa však už 6 mesiacov nedarí a som z toho smutná ☹ síce cyklus pravidelný moc nemám, ale ani predtým som nemala a zadarilo sa. doktor tvrdí, že som úplne zdravá a že nemám nič riešiť, vraj keď sa podarilo raz musí sa podariť aj druhý raz.. každý mesiac si hovorím, že už na to nebudem myslieť, že ma to už netrápi a nejdem sa nad tým zamýšľať a potom to na mňa doľahne - ako napr. dnes.. ľahko sa hovorí, ťažko praktizuje, aby človek na to nemyslel ☹ verím ale, že sa nám všetkým raz zadarí a budeme sa smiať nad tým, aké sme dakedy boli zbytočne utrápené 😀

marikac
15. jún 2012

Ahoj, psychika je mocny pan.....ale aj nepriatel.
Na margo toho, ja som prvy krat otehotnela po 4mes. snazenia- MA v 11 t. Potom som necakala a urobila vsetko preto,aby som po prvej menstruacii otehotnela.(hned na dalsi mesiac po MA) Na moje velke prekvapenie to vyslo. A dnes mam doma krasnu velku slecnu. Ak chces vediet viac-napis mi IP. Este k tej psychike, niekto povie, velmi sa na sustredis, odputaj svoje myslienky na nieco ine....prestan na to mysliet a pod.Ved to poznas iste. Ja som to urobila prave tak,ako som pisala. Povedala som si teraz to bude! a bolo. 😀 Takze reci o tom,ako velmi chces a sustredis sa....asi moc nebudu take pravdive. Tolko moja skusenost.

lauritka
15. jún 2012

na tej psychike nieco pravdy bude : " chcete otehotniet, prestante sa snazit" :D ;)

my sa snazime strasne dlhoooo, okrem horsieho spg / ale otehotneli aj s takymi/ , nenasli nic. ja som v poriadku..

asi su veci medzi nebom a zemou a babatko si samo vyberie kedy pride.. 😉

eva76
15. jún 2012

Ahoj my sme na našeho drobca čakali takmer 11 rokov, podaril sa az na 4 pokus pomocou ISCARU a to az po vyšetrení na hematologii kde mi zistili vrodenú trombofíliu a ešte niečo a keď som si začala pichať injekcie tak to vyšlo. Dr. mi povedala, že keby sme boli šli na vyšetrenie na hematologiu skôr, možno by sme mali babätko už skôr. Ja verim tomu, že kto veľmi túži po dieťatku tomu sa to určite podarí. Držíme palčeky aby Vám to vyšlo. 🙂

mircalla
15. jún 2012

@dolce251 Ono lahko sa povie, nemysli na to, kolke z nas to dokazu. V podstate su asi 3 skupiny parov: take, co maju problem a musia ist na ivf alebo iui, take, co problem navonok nemaju ale nedari sa aj tak (najskor je to psychika alebo nekompatibilita) a take co otehotneju...
Ak mate naozej vsetko vysetrene - tak len trpezlivost, ono vsetko sa vzdy deje, ked to clovek najmenej caka....par sa rozhodne pre adopciu ci ivf a zrazu sa zadari atd.

Ale na povzbudenie: poznam pary, co mali vsetko ok ako vy a nedarilo sa....chcelo to len trpezlivost a vsetci su uz rodicia. U mna bol napriklad jasny problem: nepriechodne vajcovody, tak som musela riesit ivf, vy len skusajte, najlepsie si urobit daku peknu dovolenku, tam sa casto zadari

happyfrog80
16. jún 2012

nam sa nedarilo 4roky ,vsetko si vyskusala len jedno nie asi ,zabookujte si nejaku obzvlast dovcu na ktoru sa budete total tesit,nam asi toto pomohlo ,my sme zabookovali do Los Angeles a asi za mesiac som otehotnela.Hrozne sme sa tesili na dovcu ,ja uz som nedifala ze niekedy otehotniem ,to chce vypnut ,aj ked si myslis ze sa uz na to pocatie nesustredite ,nie je to pravda.Mne uz to bolo v poslednej dobe aj jedno.A v tom pbdobi ako som otehotnela som prvi raz v zivote zacaja chodit do fitka 4x tyzdenne pre hodinu a pol driny 😉 ,a ja kamoske ze ocuj ja nechudnem ja priberam ,ja akosi viac jem po fitku a uz vtedy som zacinala byt unavena viac.Dajte na mna a miesto IVF si radsej predtym zajdite aj na Maldivi alebo na daku exoticku dovcu ,mohlo by to pomoct ,treba total relax a stastie k tomu 😉 ....preto vam to iste prajem ako mne sa stalo 😎

fomarik
16. jún 2012

@dolce251 ahoj. Takže...my sme ssa snažili niečo cez 5 rokov, hmm, vlastne 6. Aj s anám podarilo otehotnieť, presne ako ty píšeš, ale potratila som ☹ ☹ . Potom to už nešlo ani za toho pána. Nechali sme tomu volný priebeh asi tri roky, žralo mato, psychika v prdeli, nahnevaná som bola na každu tehulku, závisť to bola nenormálna...zrelá diagnoza na psychiatriu. Moj mm bol relatívne v poriadku, ale problém bol vo mne. PCO - žiadna ovulácia, žiadna mrcha, žiadne folíky...... chodila som na laparky, prefuky, driling vaječníkov a nič 🙄 ked moj gynekolog "zlomil" nadomnou palicu, odporučil ma do CAR-u. Vybrali sme si Helisos v MT, a tam po 9 mesiacoch liečby, neustáleho cestovania sa nám podarilo na tretí pokus po IUI otehotnieť. Doteraz sa mi to zdá ako krásny sen, že práve JA, hmm, teda MY máme dcerku, že s a to podarilo a verím, že zázraky sa deju. 😵 😵 😵
Držím ti palce, aby si sa aj ty dočkala vytuženého bábatka!!!!!!

luga
16. jún 2012

@dolce251, ja som otehu po troch rokoch snazenia - predtym jeden mikroabort a dve neuspesne IVF - muzsky faktor neplodnosti .... pred tretim IVF som chcela byt psychicky v pohode, tak som si tri mesiace "cistila" hlavu a cuduj sa svete, mesiac "po" som otehu prirodzene .... takze ano, psychika je veeeeelmi mocna

kveta
16. jún 2012

Niektore druhy sportu menia napatia v organoch, ktore nesu a udrziavaju tvat zenskych pohlavnych organov.. napriklad sportova chodza dokaze takto urobit na prechodnu dobu z plodnej zeny neplodnu.. po ukonceni sportovania zacne byt zase plodna.. je otazne, ci Tvoje sportovanie nerobi podobnu sarapatu..

Nespominas, ci Vam robili aj fragmentaciu spermii a geneticke vysetrenia, ci ste Vy dvaja geneticky v poriadku.. ci si dobre vycistena po MA..

No a existuje aj na Slovensku nediagnostikovana neplodnost sposobena poruchou mitochondrialnej DNA /alebo RNA?/. Toto sa da poriesit len v zahranici pokial viem..

Na Slovensku je zvykom robit z neplodnych zien psychicky labilne trosky, kde v oplodneni "iste" brani psychika.. Nic si z toho nerob.. je to len sucast predsudkov.. ;)

mita9
16. jún 2012

vyskusaj fytosoju jednej pani sa podarilo vdaka nej otehotniet!

kaselka
16. jún 2012

My sme sa tiež snažili cca 3 r. a nič. Všetky vyšetrenia ako popisuješ boli aj u nás OK. Tiež sme pravidelne športovali, muž viac ja tak 3x týž. behala som, muž robil aktívne cyklistiku, žiadne cigarety nakoľko sme obaja nefajčiari, strava môžem povedať skoro ukážková, BMI - ok. Problém bol možno resp. určite stres, no nakoľko som moju prácu mala veľmi rada, nebola som ochotná zmeniť ju len kvôli vidine možného počatia. Môj gynekológ povedal, že už pre mňa/nás nemôže nič urobiť a odporučí nám umelé oplodnenie.... Myslím, že nakoniec pomohla akupunktúra + uvoľnenie sa, ale nie u nejakého šarlatána, ale u lekára, čo sa tomu venuje a viem že pomohol aj iným párom, ktoré mali dokonca nejaký zdravotný problém. Vybrali sme asi 15 sedení spolu s manželom a potom sme mali pauzu a chceli sme sedenia opakovať ešte raz a čuduj sa svete krátko na to som zostala tehotná úplne prirodzene. Asi pomohol aj fakt, že som sa začínala zmierovať s tým, že vlastné deti asi už mať nebudeme a tým sa uvoľnil nejaký "psychický kŕč". Čo sa týka športu, nemáš málo tuku? To niekedy problém byť môže tak isto ako keď je ho veľa.... A neboj ako vidím máš 30 r. takže by som sa tým ešte nestresovala aj keď je to ťažké a úplne chápem ako sa asi musíš cítiť. No teraz s odstupom času viem, že aj vš. tie rady typu uvoľni sa, nemysli na to, začni robiť niečo, čo človeka pohltí a bude baviť majú fakt niečo do seba - ver mi, prežila som to 😉 Držím palce

potvorka88
16. jún 2012

Ahoj, nam sa prve podarilo hned. Boli sme spolu 3 mesiace a zrazu sok, ktory skoncil v 12 tt MA. Vzali sme sa aj napriek tomu a ja som strasne chcela aby som bola znovu tehu. Potom sa nam po 7.mesiacoch podarilo znovu ale hned sme o babo prisli. O dalsich cca. 4 mesiacoch sa to vsetko opakovalo. Boli sme zufali. Skusali sme rozne vysetrenia vratane genetiky, gynekologickych vysetreni, manzel tiez presiel niekolkymi vysetreniami. Verdikt bol, ze sme ok, ale aj tak nas poslali do centra. Tam sme absolvovali inseminaciu, ktora nevysla. Bola som zufala, deprimovana, proste kopka nestastia. Nakoniec som sa zacala venovat peceniu tort. Venovala som tomu veskery svoj volny cas a ani neviem ako po troch rokoch po MA som bola tehotna a aj ked s komplikaciami som vynosila a porodila nasho synceka. Po nom sme samozrejme chceli aj druhe babo, ale az tak po 3-4 rokoch. Po roku som zacala riesit navrat do prace a bum. Bolo tu druhe tehotenstvo. Ono je to mozno naozaj fraza, ale chce to nemysliet na to a prestat sa snazit za kazdu cenu. Dietatko asi fakt vie, kedy ma prist.

vendenberg
18. jún 2012

Musim suhlasit s potvorkou, dieta sa podari ked to clovek nijako neplanuje, jedine co planujte su pekne vikendy pre seba, netlacte na pilu, nech sa situacia vyvinie prirodzene. Berte to ako cas pre seba o ktorom raz budete detom rozpravat, takze si ho co najviac uzite. Najma sa pokuste zabudnut na cely problem s otehotnenim. Je to klasika kde sa dvaja biju, treti vitazi...
Nam sa podarilo ked sme najmenej cakali a druhe ze sme ani nevedeli kedy... A teraz nemame na seba ziaden cas a mozme len spominat na tych par specialnych chvil v Barcelone... takze moja rada chodte niekam kde je vam dobre zacnite den so salkou horucej cokolady, osladte si to ze ste zatial dvaja, potom sa nezastavite a budete makat ako draci ;)

salma22
18. jún 2012

skus femibion 800ku a nemysliet nato ze miesite...ale si to uzite popripadne pridte z rodinneho gulasa. zo zabavy z vyletu a majte trochu v krvi aby ste si to len uzili co naj....nam sa to podarilo po kapustnici mali sme v krvi a vuala uz to ide mat tri rocky a nechce to pocuvat 😀

juliana30
22. jún 2012

@dolce251 ahoj,ako keby som čítala moj príbeh,takisto som mala MA v 8tt t,teraz sú už 2 roky odvtedy a stále nič.Obaja sme s manželom zdravý, SPG výborný ,pravidelne ovulujem,nefajčíme,nepijeme a stále nič.Bola som 2x na IUI a nevyšlo to.Ideme ešte na tretí krát skúsiť a potom ma čaká laparka a potom sa uvidí čo ďalej.Ale nestrácam nádej a dúfam,že nám v CARE pomožu, ,keď čítam aké všemožné diagnózy tu ľudia majú a v centrách im pomohli k dieťatku,tak snáď verím,že aj my sa dočkáme.Len nemyslieť na to?Bohužiaľ sa mi nedarí na to nemyslieť,pretože neustále sa ma známy pýtajú: "no ako,nebude prírastok?"a samozrejme stretám milióny tehuliek v práci a musím na to stále myslieť.Doteraz som všetko brala tak s rezervou,ale začínam nadobúdať pocit,že s každou mrchou je to horšie a horšie a samozrejme už aj vek tlačí.. 😖 Tak ti držím palce,aby sa Vám to už podarilo a snáď sa stretneme v nejakej spoločnej téme už ako tehulky 😀

amulienka
22. jún 2012

@dolce251 ahoj bola som presne ako ty, ale nam sa po MA podarilo na 2. mesiac. a to som mala zlu vystelku zakazdym a zly cyklus. dlhy som mala moc. skusala si Pre seed gel? ten udrzuje spermie dlhsie zive, nam to vyslo na stopercent. na nete sa da zohnat. a co ti poviem, ja som takto isto rozmyslala, nakoniec som otehotnela vtedy, ked sme si s drahym povedali, ze si dame pozor, lebo musime po MA pockat este. takze sme si sex uzili bez toho :robenia: deti a kupodivu to vyslo funguje 😀
takze poradim ti len tolko, ked ti to bude sudene a ten drobcek si vas konecne vyberie, ze vy ste ti pravi rodicia prenho, tak to vsetko samo pride. hlavne si to treba odblokovat v hlavicke. jedna vec je chciet, druha je podvedomie 😉
jaj ozaj a chcelo by to take vzruso ako sa hovori, novy dom, nove auto, odniekial prist nabudeny atd... proste zmenu

vavrenka
22. jún 2012

kamaratka s priatelom nemohli otehoteniet 2roky plus MA, presla skenar terapiou a ma synceka 🙂 a netrap sa (ak sa nahodou hej), ze vela na to myslis a trapis sa tym.. vela zien sa myslelo a trapilo sa a nakoniec otehotneli, vela zien si povedalo, dost, nebudem na to mysliet a otehotneli.. kazda mame svoju individualnu cestu a tvoj pribeh este neskoncil, leho je o materskej laske a tuzbe po dietatku.. a babo budes mat 😵

xxxmartina
22. feb 2013

ahojte ja na to mislim skoro kazdy den ako ho drzim v naruci mozno to je preto ze nemozem otehotniet beriem femibion 800 mesiac a teraz idem pokracovat druhy tak uvidime je ten femibion dobri

donnalola
30. okt 2013

ahoj ja som sa ties snazila otehotnet a neslo nam to, potom som pocula o soya isoflavone je to naturálny clomed ktorý je len na lekársky predpis. soya inflavone sa da kupit gde kolvek skus te to urcite pomoze. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre