Máte niektorá znížený hemoglobín?

loren
26. jan 2007

ahoj ma niektora znizeny hemoglobin? Dala mi doktorka na to zelezo.

natana
26. jan 2007

ja to mám a beriem aj železo. Nie je to nič zvláštne u tehotných. nemusíš sa báť.

loren
autor
26. jan 2007

ok dik natana a vraj mame pri brani tabletky viac zjest a pit aby to nezatazilo zaludok?

barbulka
26. jan 2007

ahoj loren, ja som ho uzivala posledne 2 mesiace pre porodom a uzivam ho doteraz. nemusis viac jest, len by si nemala mliecne, lebo potom sa to horsie vstrebava a jedz viac kasovitej stravy, napr. detske vyzivy, teda aspon ja som musela, lebo ma to strasne upchavalo 😅

miss
26. jan 2007

loren- ja som ho mala zniženy ku koncu teho vždy a po porode klesol este viac pri strate krvi naposledy som mala iba 99 co je už velmi nizko to železo ber inak budes slaba a bude sa ti tocit hlava, mne povedali že najlepsie je zobrat ho ráno po lahkom jedle aby nezatažovalo travenie, predpisali mi Sorbifer.

loren
autor
26. jan 2007

dik baby za odpovede mne predpisali dnes aktifenin alebo tak dako je to na recepte ma sa to brat 5 tt medzi 2 jedlami a zapit vodou a je to na 5 dni potom vikend nic zasa 5 dni vikend nic az tak prejde 5 tt.Miss mi sme sa uz tusim bavili spolu o tej zrazanlivosti krvi nie?

miss
26. jan 2007

loren- ja už neviem ci o tom ale bavili sme sa už myslim 😎 neboj ta krv sa spravi v porodnici mi tiež davali aktiferin, ale dost hnusna gumova tabletka a dnu je taka sladka sracka 😝 😅 ten sorbifer je aspon na chut lepsi 😀

lienka79
26. jan 2007

to ma 90% tehotnych zien...

loren
autor
26. jan 2007

dakujem baby

emjee
31. jan 2007

sofika • 22tt • 31. jan 2007 o 12:04
Mile tehulky, nenasla som este takuto temu. Ak existuje, tak budem rada, ked ma nanu upozornite. Ake riziko predstavuje pre dietatko moja anemia. Som na konci 5mesiaca tehotenstva a az teraz mi zistili anemiu. Ked som si skontrolovala vysledky testu krvi co mi robili v 12tyzdni tehotenstva, tak podla toho som bola anemicka uz aj vtedy. Krv mi brali v 12tyzdni a az teraz. Nebrala som preto nic. Aky moze mat vplyv neliecena anemia na dietatko? Dakujem za kazdu odpoved.

mracik • 2d, 23tt • 31. jan 2007 o 12:26
Ahoj sofika, pre dieťatko anémia neznamená nebezpečenstvo, zoberie si to čo potrebuje, ale pre teba to môže byť nepríjemné - únava, spavosť, nesústredenosť...
Nepíšeš koľko si mala hemoglobín, v tehotenstve sa totiž považuje za hranicu asi 110 (jednotky ti teraz nepoviem 🙂 ), normálne je to asi 120.
Ja som bola pri každom tehu anemická, teraz je to zatiaľ fajn, som presne na hranici.
Čo sa týka železa, ja sa jeho užívaniu bránim ako sa dá, lebo ho neznášam dobre, pijem čerstvú cviklovú šťavičku, nútim sa jesť mäso...

lejla77 • 12tt • 31. jan 2007 o 12:32
mracik:
nevies, ci ten hemoglobin ma skratku vo vysledkoch krvi HGB? Lebo ja tam mam HGB 139 ? 😕

sofika • 22tt • 31. jan 2007 o 13:05
Mracik, ja mam teraz hemoglobin pod 110 a presnejsie 100 a v 12-om tyzdni som mala 101. Fakt to nejako neposkodzuje plod, nejako jeho vyvoj a tak??? Najviac ma hneva to, ze lekarka mi v 12om tyzdni povedala, ze vsetko je v poriadku a tak som bola v pohode. Teraz ked sa pozeram na test vidim, ze to vobec nebolo dobre.

veronka91
26. okt 2015
Používateľ veronka91 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od veronka91.

Ano mam dlhodobo znížený hemoglobin, tiež beriem železo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre