Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Máte skúsenosti s infúziami železa?

100lambi
20. jan 2015

Ahojte, brali ste niekto infuzie zeleza? Ake mate skusenosti a info? nemá to vplyv na babetko?

suge
20. jan 2015

Samozrejme, že infúzia železa má vplyv na bábätko - pozitívny 😉 . Infúzie so železom sa v tehotnosti predpisujú pri nedostatku železa, ak jeho užívanie vo forme tabliet (alebo v akejkoľvek forme podávanej cez ústa) nepomáha. Závažná anémia - chudokrvnosť v tehotnosti ohrozuje matku i bábätko.... ak teda lekár povie, že je dôvod podávať infúzie so železom a nie je žiadna iná alternatíva, treba mu veriť. (Transfúzia (podávanie cudzej krvi) kvôli nedostatku železa nie je v tehotnosti voľbou č.1 a lekári sa jej snažia vyhnúť, resp. ponechať si ju v zálohe, keby nič iné nepomáhalo.) Držím palce, nech je všetko OK, prajem dobré výsledky 🙂 .

bembulka
4. apr 2017

@100lambi ahoj chcem sa spytat ci si bola na tej infuzii zeleza? Lebo aj mna to caka☹

myskahryzka
4. apr 2017

@bembulka Ahoj. Ja chodievam raz za rok. V tehotenstve sa pichat nesmu. Len v krajnom, zivot ohrozujucom, pripade. Tak mi povedal hematolog. A urcite nie v prvom, druhom trimestri.

bembulka
4. apr 2017

@myskahryzka niesom tehotna len sa pytam a ma to aj niake negativa? aku silnu ti davaju? dakujem

myskahryzka
4. apr 2017

@bembulka napisem ti ip.

henika263
6. apr 2017

@myskahryzka ahoj.naozaj sa nesmie infuzka v tehu? Som tehotna 14tt a mam malo fe,a tabletky nemozem ,maltofer co je vraj naslabsi mi sposobuje hrozne krce a potom ma prezenie uz po 1 tabletke.Na hemato idem az 27.4.....spoliehala som na to ze mi uz nebude kazat tabletky ale da infuzku

myskahryzka
6. apr 2017

@henika263 Ahoj. Ano, mne tak povedal moj lekar. V 3. trimestri ti uz mozno pichnu. Ale ved skus nieco prirodne, aby si tomu predisla. Napr melasu. Tabletky su humus. Tiez som z nich mavala nevolnosti, krce, atd...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli