Máte skúsenosti s tvrdnutím bruška v tehotenstve?

anetta
12. júl 2006

,,ahojte amminy,,ja by som sa chcela spytat,ci nemate niektora skusenosti s tvrdnutim bruska,,som v 6 mesiaci a niekedy mam brusko tvrdsie ako inokedy,,niedkde som sa docitala,ze to je normalne,ze to sa maternica pripravuje na porod a inde zase ,ze je to nebezpecne,,tak ak ma niektora z vas ties tento problem,prosim nech sa ozve

petka_s
27. okt 2008

normalne je to tak 10 krat za den,ale
ked pises ze ti to trva tak dlho,tak nie som o tom normalnom presvedcena..
mne zacalo tvrdnut asi v 23 tyzdni,
brala som magne a zabralo,teraz tvrdne zase ale uz je to menej,
tak jej urcite zavolaj-vlastne to je uz dnes tak ako to dopadlo ?

leniko
30. okt 2008

petka_s: dopadlo to tak, že ma dali na monitor, kontrakcie neboli...ale krčok je skrátený. Takže mám byť v pokoji, bez stresu a námahy a hore nôžkami 😝 .

petka_s
31. okt 2008

leniko,tak len pekne oddychuj,a vychutnaj si program v tv,
ja to robim skoro cele tehotenstvo 😀

sana15
31. okt 2008

ahojte,tak ja som bola v utorok u doktora a povedala som mu o tvrdnuti.mam predpisane magnezium a no-spu. tiez ma chcel nechat na pn,kvoli skratenemu krcku, no ja som v praci. rozmyslala som,ze buduci tyzden na tu PN pojdem,ale teraz neviem. aj 10 dnova PN (na vykrytie casu do nastupu na MD) mi pohorsi dost vyplatu a zrovna tu ciastku teraz potrebujem zaplati ako skolne. zda sa mi,ze to magnezium pomaha tak sa pokusim este pracovat a odychnut si po praci (doteraz som fungovala na 100% aj v domacnosti)

martinka13
4. nov 2008

Ahojte Akurat koncim 31 tt a tiez mi tvrdne brusko Tvrdne mi uz hadam aj 2 mesiace Vzdy vecer zo 2-3 krat Hlavne po vycerpavajucom dni V podlesnom case aj viac krat denne Predvcerom ma ale dost bolelo brusko a hlavne v noci Krpaty kopal ako na futbale Hlavne vtedy mi tvrdne cim viac maly kope Dnes je to uz ok Dala som si magnezko Tak dufam, ze to nic nebude Buduci tyzden idem na kontrolu tak sa lekarovi urcite o tom zmienim

zuz11
14. nov 2008

cafte,
mam problem mam pocit ze mi tvrdne brucho.... len nie som si ista ale dost ma to boli..... dokonca mam pocit ze mi to vnavaloch ide aj do boku 🤐 🤐
len jedla som aj teply samotny segedin tak snad to nie je z toho... dost to boli a mam pocit ze to nie je v zaludku ale vlastne hore na velkom bruchu......

emmka3
14. nov 2008

zuz, ono mozno ti ten segedin dobre nesadol ... niekedy aj nepokojne creva mozu sposobit tvrdnutie buska ... take zabludene plyny narobia svoje ... uvidis, ci sa to do zajtra nezlepsi ... ale hadam ano, ak nie tak pohotovost to isti ...

henakam
17. nov 2008

Ahoj, moja zienka sa pokusa spat, ja som jej muzik, a mame brucho uz zopar dni v 36. tt citlive na dotyk, mame pocit, ze na praskne, ale dole sa neotvarame, k lekarovi chodime a ten nam len dal magnezium. Neviem, ci to je to tvrdnutie, ale ak ano, tak tam nie su uz ziadne fazy. proste brucho je vkuse tvrde. Mala kope hoci uz menej, kedze uz zostupila nizsie. Zienka uz asi tyzden poriadne nespi. Hotovson. Neviete, co to je? Prietoky su dobre, rast plodu je v norme, Zienka hovori, ze ma brucho na prasknutie.

cil
17. nov 2008

tak ja som v 36.tt a spala som od 12 do 2, od 2 som hore...brusko mam tvrde. u lekara som bola v sobotu, vsetko bolo OK. Je to vsetko zrejme normalne, upozornuje to na bliziaci sa porod...

henakam
17. nov 2008

cil dakujeme

cil
17. nov 2008

Henakam, tazko sa to takto cez net posudzuje, ale vychadzam z toho, ze ako keby som o sebe citala 🙂
A kedze som bola za lekarom pred 2 dnami a bolo vsetko OK, tak snad netreba panikarit. Dokonca po vysetreni mi stvrdlo brucho, tak mi povedal, ze je to normalne po namahe a ze to bude stale castejsie.

henakam
17. nov 2008

Ahoj diky! My inak cakame 18. decembra! Nestretneme sa nakoniec v porodnici?

henakam
17. nov 2008

A tiez dievcatko!

cil
17. nov 2008

ktovie 🙂)) potom kricte, ze ste to vy 😉

henakam
19. nov 2008

Ahoj cil, uz nas beru do nemocnice a pred chvilou sme mali vytok vies ten co suvisi so zatkou, takze to skutocne prichadza. Mozno sa nam podari este dva tyzdne zotrvat. Inak lezat ideme lebo prietoky su hranicne. Babo ma 3000 g. Ahoj

bety1
20. nov 2008

Ahojte, viete mi poradit?Dnes som bola v poradni a povedala, ze mam tvrde brucho. dala mi magnezium 250, 3x2.Nezda sa vam to vela?

dendika
20. nov 2008

Ahojte,ja ani neviem poriadne, či mávam tvrdnutie bruška, alebo čo to je....včera aj dnes som mala pocit, že mi bruško stvrdlo, bolo to ale po vypití džusu...potom ako keby ma bolelo, alebo taký tlak to bol ale nad pupikom hore a pod rebrami....zdalo sa mi že bruško bolo tvrde, ale dole nie, len nad pupkom...ale potom som si bruško skusala a bolo stale rovnako tvrde, a už som nič necitila...ono je teraz asi stále také napnuté...už sa mi to párkrát stalo, ale ked si lahnem alebo sadnem je to lepšie...no ale fakt to poriadne neviem posudit...poradite mi?
možno to bolo že som sedela zhrbena pri počitači, či čupela pri pračke, keď som vyberala pradlo....

evinka2311
23. nov 2008

bety1,ale kdeže,magnezium je uplne neskodne a to,co dala Tebe lekarka,som ja brala od 4. mes.pri oboch tehot.v nemocnici davaju omnoho vacsie davky,neboj sa a len to ber a vela stastia

ditka1
24. nov 2008

ahojky bety,len to ber nie je to vela ja beriem 3x1 a nikdy mi netvrdlo - je to aj prevencia,vela lez nenamahaj sa a tym magnezkom to urcite prejde. 🙂 brala som aj 3x2 ale to pred cestou do polska zevraj aby sa nahodou nieco nestalo a pomohlo prezili sme ani ma brucho netahalo,ziadne krce nic v pohodke neboj nie je to vela.papa drz sa.

ditka1
24. nov 2008

jaj a bety ja beriem 500-ku magnezium takze ty mas slabsie ovela.

jamajka
24. nov 2008

JA beriem Magne B6 a to asi dve tabletky denne, poraďte mi kto to užívate, či mám viac, alebo to stačí, neviem koľko mg magnézia to obsahuje..........

sana15
24. nov 2008

jamajka: urcite sa porad s lekarom. ja som si ho kupila tiez,ale cakala som na vyjadrenie lekara (mas to aj v letaciku). ten mi nakoniec predpisal ine magnezium a beriem ho 3x denne a Magne vraj mam uzivat vtedy,ked mi zrovna dojdu predpisane tabletky

pishulina
24. nov 2008

Ja sa tiez orientujem podla toho, co je v letaciku pre Magne B6, vraj pre tehotne max.denna davka 2 tablety (kvoli vitaminu B6, s ktorym by sa to nemalo prehanat). Nemam odvahu na viac, doktorka mi uzivanie nedefinovala.

suziad
24. nov 2008

ahoj tak ja som mala tvrdnutie brucha od 4mesiaca a to asi 15x uzivala som magne b6 4x1. posledne dva mesiace som bola otvorena na 1prst a rodila som 38+2tt.

nefertitka
25. nov 2008

babym kolko myslite ze sa da vydrzat s 1cm krckom, pootvorenym hlboko na spic prsta, s castym tvrdnutim brucha, na ktore moc magnezko nezabera ( neviem preco), ani celodenne lezanie, uz som aj dva krat bola v nemocnici, a mala uz je natlacena hlavickou dole...a ake su sance, keby som uz teraz zacala rodit?

suziad
25. nov 2008

nefertitka ja som s takym krckom vydrzala dva mesiace ako som pisala, je to podla toho ako ti posobi to tvrdnutie na krcok. Ja som prveho mala v 33tt a je s neho zdravy nezbednik. Bol 1mesiac v inkubatore ale bol v pohode.

amik
26. nov 2008

ahoj.taktiez mi tvrdne bruško,vačšinou po milovani a potom sa dostavi bolenie sedacich a porodnych svalov,ktore o 2,3 hodky lezania v posteli prejde.som v 33.tt a o tyzden letim a bojim sa či mi to nesposobi nejake komplikacie.asistentka mi vravela ze pokial mam bezproblemove tehotenstvo tak je to v poriadku.

evinka2311
26. nov 2008

nefertitka,ja som bola s 0,5cm krckom,tvrdnutim od 30 tt v nemoc do 36 tt, v 37 sa narodil maly.da sa to,.je to dost neprijemne,ale skutocne nic nerob,len lež.

siska26
26. nov 2008

Ahojte, mohol by mi niekto poradit. Som v 8 týždni. Na lavej strane mi mierne napuchlo brusko. Netusim preco. na kontrole som bola pred tyzdnom a vsetko bolo ok.

eliem
26. nov 2008

ahoj amik,ja som svoju polovicku navravela ze s milovanim si dame pauzu lebo tie pocity potom mi zato nestali,tiez mi tvrdlo brusko a celkove som to uz inak znasala od 30 tt.mam to chapat tak ze mas pred sebou let?lietadlom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre