Máte skúsenosti s tvrdnutím bruška v tehotenstve?

anetta
12. júl 2006

,,ahojte amminy,,ja by som sa chcela spytat,ci nemate niektora skusenosti s tvrdnutim bruska,,som v 6 mesiaci a niekedy mam brusko tvrdsie ako inokedy,,niedkde som sa docitala,ze to je normalne,ze to sa maternica pripravuje na porod a inde zase ,ze je to nebezpecne,,tak ak ma niektora z vas ties tento problem,prosim nech sa ozve

ditka1
15. jan 2009

maximm jasne,ze magnezko pomoze,potom to prejde uvidis,je to skoro ale ked len raz denne tak ked budes brat magn.tak zaberie a veeeela oddychuj.
ja beriem od 16t.magnezium a zatial a drzim.pa

maximm
15. jan 2009

dakujem didka,,,,dufam ze to dotiahnem tam kde si ty,,, 😉

gergi7
15. jan 2009

maximm, aj ja som brala MgSo4 od 21tt, tiez som brala 4 denne. rano 2, vecer 2. bola so s tym aj v noci na pohotovosti, spravila sa mi taka hrca a ja som sa vyplasila. pustili mi infuzku a doktor povedal, ze je to tym ako babatko rastie a naraza na stunu maternice. ak to fakt tvrdne raz za den, tak je to v pohode. mne tvrdlo aj 2OX ! v nemocnici som si odlezala cely 8 mesiac tehotenstva. vybrala som kopu infuzok a MgSo4. ale nastasie vsetko potom sa to ustalilo a porodila som presne na den ternimu ako mi ho vypocitali.
tak hlavne oddychuj, nenamahaj sa , nerozculuj sa, a nohy si vyloz do zvysene polohy!!!

ditka1
15. jan 2009

gergi ja ta obdivujem fakt 😲 toto by som asi nezvladla lezat v nemocke 8mes 😖 ,no klobuk dole,si si vytrpela.
maxim neboj sa dotiahnes,aj ja som si stale toto hovorila,aj si hovorim,ze keby uz aspon 20t,potom 30t,34t,no a teraz by som chcela 38t... 😀 neboj sa zvladnes to.

gergi7
15. jan 2009

ditky, nepochopila si, ja som si odlezala cely 8 - mesiac, nie cele tehu. to by ma.... 😀 😀 😀

lienka8311
15. jan 2009

Ahojte,dakujem za rady,urcite zajdem za doktorom,dufam,ze bude vsetko o.k. 🙂

munu
15. jan 2009

ja neviem ako to je tvrdnutie bruska
chvalabohu sice, ale ak by som to aj mala, tak sa stale bojim, zeby som to nerozpoznala... viete mi niekto povedat, co moze mat za nasledky take tvrdnutie bruska, ak sa s tym nic nerobi?

petra1985
15. jan 2009

chcem sa opytat.. ked vam brusko tvrdne a je to bolestive co vlastne citite? aku bolest? moze mi to niektora popisat? a ako dlho vam to trva?

janajanajana
15. jan 2009

Munu, nasledkom moze byt len predcasne sa otvaranie, ale v mnohych pripadoch to tak vobec nie je. Ja som v prvom tehu vobec nevedela, ze existuje nejake tvrdnutie bruska, ja som bola v tom, ze babo sa len viac opiera o stenu maternice preto je taka napnuta, takze ani som sa s tym nezmienila lekarovi ani som nebrala magnezium a to mi tvrdlo uz od nejakeho 6.mes., a az v nejakom 9. mesiaci si lekar vsimol pri vysetreni ze mam brucho ako kamen, tak sa ma pyta, ci mi tvrdne a ja ze ci to je problem 😀 , ze to mavam bezne, tak len nasadil Mg ale tvrdlo mi aj tak, ale nikdy ma nebolelo.

gergi7
15. jan 2009

aj mne tvrdlo a nebolelo ma 😉 ! to tvrdnutie si vsimnes urcite. kym bolo babatko malicke, pri tvrdnuti sa mi spravila taka hrca. no ked som mala uz väcsie brusko, mala som pocit napnutej pokozky a brusko bolo doslova ako skala 😕

munu
15. jan 2009

dakujem janka 🙂

ditka1
15. jan 2009

gergi...zle som si precitala,no niekedy ked rychlo citam tak pehliadnem 😅
petra...mne ked tvrdne tak obcas ma boli ale vacsinou nie,to je taky pocit,ze sa napina svalstvo akoby na brusku,akoby sa tam nieco zaprelo a vtedy stvrdne na par sekund ako skala-bud v hornej casti,dole,alebo len niektora cast bruska,alebo aj cele.Vtedy sa niekedy neviem pohnut citim taky tlak aj na mechur zrazu a zvykne mi to pomoct ist na wcko,zrazu to prejde ako taka vlna a akoby si ani nic nemala ziadne tvrdnutie taka ulava,ja to mavam asi od 24t a beriem magnezko 3x denne.
ked je to sprevadzane aj bolestou takou menzesovou alebo takou cudnou akoby si mala vetry zastavene tak to su uz poslickovia,niekedy v noci ich mavam v nepravidelnych intervaloch,vtedy aj na velku potrebu tlaci take tlaky su to vselijake a vsetko boli aj krize vystreluju...no dufam,ze som ti to opisala dobre,ale bodaj by si bola bez toho.

petra1985
16. jan 2009

ditka1 neviem ale vcera mi bolo tak divne, ze som mala v hornej casti brucha ako keby take krce na zaludku alebo kde.. a stvrdlo mi pritom brusko.. a teraz neviem ci som nieco zjedla alebo to bolo "to" ale potom to preslo ked som si oddychla..kedmi tvrdlo tak na par sekund a bez bolesti.. vraj to je normalne.. ale teraz zacinam mat strach 😕

erikakuli
16. jan 2009

ahoj,

tvrdnutie bruška prežívam aj ja,som v 6stom mesiaci. Lekár mi odporučil vždy keď mám ten pocit, ľahnúť si a trochu oddýchnuť, ak to nepomáha a tvrdnutie je časté dať si magnézium, čo trochu uvoľní a určite to povedať pri prehliadke. Je dobré si to sledovať, ako často sa tvrdnutie udeje.

ditka1
16. jan 2009

petra...inac to je pravda,ze v neskorsom stadiu je to uz normalne,vsak ty si uz v 30t takze je to ok pokial to nie je aj 10x denne-nechcela som ta vystrasit 😕 naozaj pomaha si lahnut a oddychovat,nenamahat sa,hlavne sa nestresovat aj vtedy zvykne tvrdnut.
tie krce ktore opisujes som mala aj ja raz nadranom,som si myslela,ze je to zaludok,tak som si sla uvarit cajik taky detsky feniklovy-inac perfis vec,to pomaha pri zalud.tazkostiach..no,ale potom som zistila,ze to ma malicky tlacil na zaludok,lebo som mala vydute navrchu bruska,troska som si tak pomasirovala a malicky sa posunul dole a presla ta bolest.
Vies ono sa nam niekedy zda,ze nas bolia organy ale to v skutocnosti len babatka nas tlacia kade tade 🙂

petra1985
17. jan 2009

fuu ukludnila si ma fakt som sa zlakla.. tie krce som mala doteraz len dvakrat a postihlo ma to v noci.. ale ked som si uvarila caj pomohlo.. asi tak ako tebe 🙂 a hlavne to lezanie som si fajne pospala a bolo dobre.. ale neprijemne je to velmi dufam, ze to bolo poslednykrat 😖 este ma k tomu zacal boliet chrbat tak som sa zlakla dvojnasobne.. oooh a neskutocne ma boli uz asi dva tyzdne teba neboli?

ditka1
18. jan 2009

petra...pravdaze ma boli chrbat,to je uz samozrejmost a to urcite kazdu boli,clovek sinevie najst vhodnu polohu na lezanie,hned to boli....no ale to je najmenej mna strasne bolia lonove kosti a bedra-sa to roztahuje vsetko tie porodne cesty,tiez ma pichava v krcku a vselico ma bolieva.

petra1985
18. jan 2009

ditka mna bolia tie kosti tiez.. tak ako keby slabiny medzi nohami.. je to neprijemne ale musime to prezit..mna viac trapi ten chrbat fakt uz ani sediet neviem ako mam.. sem tam ma pichne aj v krcku no a hlava ma boli skoro kazde rano.. 😢

ditka1
18. jan 2009

petra a mas dobry tlak?ked ta bolieva hlava.Lebo toto mna asi jedine neboli ,tlak mavam do tych max 120/80.
u mna su tie slabiny asi najhorsie...moj maly je od zaciatku dost nizko ulozeny a ja tym trpim uz asi od 20t a stale je to horsie,niekedy ani neviem prejst na wc-ko.
Krize a chrbat bolia najviac ked mam poslickov,inac som si uz zvykla,ze ma chrbat bezne bolieva,ale idem na masaz v stredu tak dufam troska povoli-ak sa tam samozrejme dogulam a dokrivkam nejako-lebo uz ani soferovat sa mi velmi neda.

petra1985
18. jan 2009

ditka no mne nameria v poradni vzdy dobry ale to s tym digitalnym tlakomerom tak to je blud.... na internom mi namerala nizsi.. no a suseda mi merala tiez ked mi byvalo zle a mala som zavrate a mala som fest nizky.. taze ja uz ani neviem aky mam tlak.. od 20tt uff tak to je dost.. uz sa tesis na porod co?🙂
a co su to ti poslickovia? 😉 ja som to pocula uz velakrat a furt neviem co to je..

munu
18. jan 2009

Petra - poslickovia su tie falosne kontrakcie alebo volaju sa aj Braxton-Hicksove kontrakcie 🙂 telo alebo teda maternica sa pripravuje na porod a nacvicuje si skutocne kontrakcie 🙂

ditka1
19. jan 2009

presne tak munu 😉
troska sa mi ukludnili tie nacviky,davno neboli poslickovia... 🤐 aby som neporiekla...
petra...tesim sa na maleho,ale na porod ako taky ani velmi nie-neviem co ma caka 😲 tak ani na to velmi radsej nemyslim,necham sa prekvapit 😀 uz by som aj nedbala porodit ale este aspon 3t musi maly zostat tam kde je 🙂
vcera sme boli na pohotovost-necitila som pohyby 2dni,spravili prietoky a malicky si z nas urobil srandu lebo pekne tvrdo buval... 😅

petra1985
19. jan 2009

ahaaaa a to kedy zacinaju take tie falosne kontrakcie? Ci to sa zena musi aj trosku zlaknut nie?🙂
no ja sa tesim tiez len mam aj strach lebo este neviem ako budem rodit...
oh dva dni je dost si sa musela zlaknut.. aspon to mozno bude kludne dieta, ktore bude zboznovat spanok a ty ako mama si trochu oddychnes 😀

ditka1
19. jan 2009

petra...niektore zeny to an inemavaju poslickov,ale vacsina ano,to je rozne,ze kedy ale od toho 30t to je take normalne.
veru som sa zlakla 😲 ,radsej nech tolko nespinka lebo vtedy som nepokojna a stresujem sa potom.Ale keby vela buval ked uz bude na svete to by som brala 😀

petra1985
20. jan 2009

hm no zatial ja som take nic nespozorovala.. vcera akurat som si obuvala ponozky a mi nieco tak akoby puklo pod prsiami som sa tak zlakla..taky zblnkot to bol.. uz sa ani zohnut nemozem vsade tlaci brucho🙂
ditka sak ti verim musi to byt hrozne ked babo citis stale kazdy den a odrazu nic dva dni v kuse.. oh
ja dufam, ze ked sa naje bude vzdy spat a nesarapatit 🙂 ale to by chcela asi kazda mamicka a my si nevyberieme

kackabrcka
20. jan 2009

kocky ja mam pocit ze mi tvrdne iba polka bruska.. alebo ako keby mi tahalo pupocnu snuru pripadne ako keby mate zastavene vetry a boli brusko je to normalne ?? diky

basado
20. jan 2009

kackabrcka. musíš si davat pozor. ja na tvojom mieste by som išla zajtra k dr. aby som mala srce na mieste. kup si magnezium, byvaju aj take šumive tabletky alebo aj tu mineralnu vodu. musíš vela oddychovat. nerobit namahave prace 😉 neboj sa všetko bude o.k drž sa

petra1985
20. jan 2009

kym neboli a je to kratkodobe tak vraj je to ok ale ked uz citis bolest radsej chod k lekarovi..

gergi7
20. jan 2009

kackabrcka, aj ja som to mala v 21tt, chod k dr. aj teraz na odd. kukne ta, pustia ti mozno magnezium.

kackabrcka
21. jan 2009

basado - gergi7 supla som si sumive magnezium a prestalo to do pol hodky.. bolo to prvy krat doteraz som to nepoznala ale urcite to poviem lekarovi.. inak potom babinko vystrajalo a riadne sa hybalo takze uz som bola kludnejsia.. dakujem kocky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre