Máte skúsenosti s tvrdnutím bruška v tehotenstve?

anetta
12. júl 2006

,,ahojte amminy,,ja by som sa chcela spytat,ci nemate niektora skusenosti s tvrdnutim bruska,,som v 6 mesiaci a niekedy mam brusko tvrdsie ako inokedy,,niedkde som sa docitala,ze to je normalne,ze to sa maternica pripravuje na porod a inde zase ,ze je to nebezpecne,,tak ak ma niektora z vas ties tento problem,prosim nech sa ozve

valmra
21. jan 2009

ahojte...problemy s tvrdnutim bruska mam aj ja, bola som s tym u doktorky a tiez mi povedala, ze mam jest magnezium...kupila som si sumive tabletky....ake lieky beriete vy? pomozu mi MagneB6??? ak mi to neprejde, vyzera, ze by som si mala ist polezat do nemocnice a tam sa mi veru nechce...budem rada, ak mi poradite vsetky vase recepty, ci uz lekarske alebo domace, dakujem

miavin
21. jan 2009

ahojte dievčence - tak ako čítam, skoro každá má s tvrdnutím bruška skúsenosti. Ja som v 28tt a tvrdnutie mám tak priebežne, niekedy počas celého dňa - a niekedy len vo večerných hodinách. Ale niekde som čítala, že ak to je do 10 krát tak to je v pohode - zatiaľ som doktorovi nič nevravela, lebo mi to začalo po poslednej poradni - pred týždnom. Stačí ak si kúpim magnésium? Alebo mám ísť k lekárovi skôr? Lebo ďalšiu poradnu mám až o 2 týždne. Poraďte ak viete, díky 🙂

valmra
21. jan 2009

ako mi povedala doktorka a ako tu citam, tak jednoznacne si davaj magnezium

nefertitka
21. jan 2009

ahojte, ja som 2 krat lezala v nemocnici s tvrdnutim, najprv v 25tt a potom v 31tt....chodte s tym radsej k lekarovi,mne napr.magnezium vobec nezaberalo...len lezte a ak sa da, tak na lavej strane...
my sme to dotiahli do 36+1...vtedy sa malicka narodila. Zalezi aj od toho, ako vam drzi krcok, ak ho mate pootvoreny a este vam aj tvrdne brucho, treba vyslovene len lezat, ja som si takto poctivo odlezala 3 mesiace...teraz mam tak slabe kolena, ze si cupnut nemozem 😀 ale stalo to za to

miavin
21. jan 2009

júj tak to ste ma dosť vystrašili - pretože ja netuším, či mám krčok oukej - lekár mi robil len ultrazvuk, pretože som doteraz bola úplne v pohode - žiadne bolesti nič - no skúsim magnesium, ak nezaberie - švihám k lekárovi, ono to nieje také časté, ale radšej skôr ako neskoro, nie? 😒

nefertitka
21. jan 2009

tak tak...mne to zacalo sem tam a potom to uz bolo aj 30x denne...statne mi to uz aj liezlo na nervy...tam ti adju magneziove infuzky, tie by mali zabrat

ditka1
21. jan 2009

baby vsetky co vam tvrdnu bruska-poradte sa ale najskor o uzivani magnezia s lekarom! 😨 staci ked mu zatelefonujete nech o tom vie,aby ste aj vedeli ake si treba kupit lebo existuje viacej druhov,napr.magneziu lactici to sa inac berie a moze sa viac-krat denne a magne B6 nie tak casto,zasa sumive moze byt prevazne na upravu tlaku...tak sup kazda chodte najskor k lekarovi 😉 najma ak tvrdne uz pred 30t sa treba poradit nie je to sranda,a navyse ak je aj krcok povoleny a otvoreny,vtedy treba lezat a len magnezko vam nepomoze.Viem o com hovorim.

miavin
21. jan 2009

no ja som bola teraz hneď v lekárni a veľmi milá pani - mi odporučila tie magnéziové tablety - lactici 500 g, že ona to brala od 4-teho mesiaca, ale že mám dávať na to pozor a informovať lekára - takže zajtra hneď ráno budem volať, lebo ste ma riadne vystrašili - asi to ozaj nie je sranda, ja som si najprv myslela, že to mám z toho, že som nebola 2 dni na wc - ale teraz hockedy mi tak stvrdne - väčšinou na pravej strane, že mi to až vadí - mohlo mi uškodiť to, že som cvičila? ☹

nefertitka
21. jan 2009

hej mohlo....ziadne namahanie sa....

petra1985
21. jan 2009

ahojte maju nieco prietoky spolocne s tvrdnutim bruska? bola som dnes na prietokoch a nasadila mi magnezium pretoze dietatko moze byt zle vyzivovane a moze mat malo kyslika.. mate s tym niektora skusenosti? Pomohli vam tie tabletky? Mala som si kupit magneziove tablety 500mg galvex ..som salena z tych nazvov.. je to ine magnezium ako magne B6? Bojim sa ked pocujem nieco take o slabom vyzivovani a tak..doteraz som mala vsetko v poriadku.. aj krcok mam vraj taky ako ma byt.. zlakla som sa

miavin
21. jan 2009

tak ďakujem za rady - zajtra zavolám lekárovi, lebo som znepokojená, idem relaxovať. majte sa krásne, zajtra sa ozvem, čo som zistila 😉

pistek24
23. jan 2009

ahojte ja sa chcem opytat v ktorom tyzdni sa robia tie prietoky a co to vlastne ja
🙂

ditka1
23. jan 2009

pistek...od 30t ale ako kde,ked je podozrenie,ze nieco nie je ok tak hocikedy,mne osobne od 35t robili.

petra1985
23. jan 2009

pistek24 zisituju tym, ci pupocnou snurou prechadza dostatok vyzivy a kyslika k tvojmu babu ci je dobre vyzivovane.. je to ultrazvukove vysetrenie

pistek24
23. jan 2009

Ditka a Petra............Dakujem Vam za informacie,

shelly13
28. jan 2009

Ahojte, ja mam tiez problemy s tvrdnutim bruska uz od konca Piateho mesiaca, teraz som siedmy a lekar mi povedal, ze mam trosku skrateny krcok maternice, ze sa zatial neotvara, ale pre istotu mam lezat a jest magne B6, s tym, ze o dva tyzdne (co je uz zajtra) kontrola a potom ak sa to nezlepsi tak ma bud vypise alebo nemocnica.. Tak mam z toho tiez nervy.. Niekedy ma dost bolieva v podbrusku, dokonca aj ked soferujem! Uz nemozem ist pomaly ani so psom ho vyvencit, lebo ma zacne pichat..

bastika
28. jan 2009

ahoj aj mne teraz tvrdne tiez koniec 5.mesiaca, mamka vravi ze ked to nie je casto je to normalne, to s maternica pripravuje.takze kym je ten krcok ok, je to v poriadku, len sa moc nenamahat, a to magne beriem aj ja.

simonova815
28. jan 2009

Ahojte, mne pri dcere tvrdlo brusko od kedy som ho mala vacsie a niekedy to bolo teda fakt bolestive....
Mnohi tvrdia, ze sa to maternica pripravuje na porod, avsak u mna to bolo skor o roztahovani nasej krasnej dcerenky. Totizto ku koncu tehotenstva bola ulozena tak, ze pod mojim pupkom mala chrbat a zadocek, jednou patou som vzdy vyfasovala do zlcnika a rebier na pravej strane, to len aby som nezabudla ze je vnutri a dole v lone si vystierala ruky. Takze ked mala potrebu sa natiahnut - brucho sa mi vydulo, stvrdlo tak na cca 45 sekund a tak....tiez som brala magnezium, ale stacilo vtedy byt v klude, predychat a zase som mohla pokracovat v beznej praci. Teraz ma dcerka 3,5 roka a ked je pri mne, nezabudne ma podvedome kopnut pod rebro 😉 asi jej to ostalo este z brucha 🙂

pistek24
29. jan 2009

shelly neboj vsetko bude ok mne sa zacal skracovat krcok uz v 18 tyzdni a v 20 mi dali pesar od vtedy som doma a prevazne lezim tiez som mala aj velmi caste tvrdnutie bruska a v 23 som zacala krvacat tak som bola v nemocnici a poviem ti ze tie infuzie pomozu nastastie od vtedy nemam tvrdnutie take caste mozno 2 az 4 krat denne to je v pohode a tiez papam magne b6 3 krat denne . Napis ako si dopadla pa 😉

shelly13
29. jan 2009

pistek24: Ahoj, takze dnes som bola u Dr. a vraj sa to ani nezlepsilo, ani nezhorsilo, ze ma zatial nevypise, ale mam sa setrit. Pokracujem MagneB6 4xdenne. Ja sa setrim, ale praci sa nevyhnes tak uplne, aj ked mi v robote nastastie vysli v ustrety. A ten pesar sa dava uz v akom pripade, ked sa otvaras?

pistek24
29. jan 2009

shelly13 ,pesar mi dali lebo som mala dost skrateny krčok....asi ako prevencia 😢 ........Dr, mi hovoril že keby sme ho nedali je tam zvyšene riziko predčasneho porodu.Tak radšej ležim a šetrim sa /ja ti zavidim že vieš ešte šoferovat, ja chvilku pochodim po byte a mam bolesti v podbrušku tak si musim hned lahnut............/ 🙂

dicinka1
29. jan 2009

ako ste zistili to tvrdnutie bruska?ja viem,trosku blba otazka,ale ako to poznam...ja na brusku stale ruku nemam.. 😉 😀

gergi7
29. jan 2009

dicinka1, ja som to citila ako naapnutie svalstva, a ked som maala tt ako ty, tak sa mi taka hrca spravila

susy
29. jan 2009

mne sa vždy bruško napumpovalo, bolo ako kamen a potom vyfuklo.

tribitka
30. jan 2009

baby, ja som mala skrátený krčok na 1 cm od 7tt, od 15tt som mala kontrakcie..... takmer celých 7 mesiacov som bola v nemocke napichnutá nonstop na brykanylové infúzie.... a vydržala som, takže to zvládnete aj vy, len si stále musíte opakovať, že toto všetko má význam.... 😉

dicinka, tvrdnutie bruška zaznamenáš, to ti začne tak sťahovať brucho, budeš ho mať tvrdé ako kameň, je to pocit ako ....pardoooooooooon.... ked si potrebuješ poprdkať a nedá sa ti............ 😀
no ale ak ti stvrdne brucho častejšie ako každých 30 minút, môže to byť predzvesť kontrakcií....ale aj nemusí, nech nešírim paniku.... 😀

dicinka1
30. jan 2009

ahaaaaaaaaaaa..dakujem baby..no mala som taky pocit niekedy,,ale myslela som si,ze je to normalne..kedze babo sa hybe...mrvi sa..a nema ta,m vela fleku 😉

jurocko
30. jan 2009

ahoj dicinka ako sa mas?uz vies co budes mat?len sa drz a opatruj sa ti a tvoje bambulko 😉

petra1985
30. jan 2009

no pokial to nie je caste tak je to normalne 😉

vilocka
30. jan 2009

babule a to brusko tvrdne cele naraz? Lebo mne tvrdne vzdy len nejaka cast a mam pocit ako keby sa babenko tam zaprelo a zatlacilo a vtedy mi tam stvrdne to miesto, kde tlaci.Je to ako kamen a inak ostatna cast bruska je vtedy v pohode, teda nie uplne makka, ale nie taka kamenna. 😕

petra1985
30. jan 2009

mne niekedy cele a niekedy cast

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre