Máte skúsenosti s tvrdnutím bruška v tehotenstve?

anetta
12. júl 2006

,,ahojte amminy,,ja by som sa chcela spytat,ci nemate niektora skusenosti s tvrdnutim bruska,,som v 6 mesiaci a niekedy mam brusko tvrdsie ako inokedy,,niedkde som sa docitala,ze to je normalne,ze to sa maternica pripravuje na porod a inde zase ,ze je to nebezpecne,,tak ak ma niektora z vas ties tento problem,prosim nech sa ozve

maycuk
26. apr 2009

no baby, ale coked ja ziadne bolesti pri tvrdnuti nemam? je to tiez take zavazne?

anjelik123
26. apr 2009

maycuk ak mas tvrdnutie menej ako 10x za den tak je to uplne normalne teda aspon tak mi to povedala moja gynekologicka ale pre isttu by som sa na tvojom mieste aj tak spytala svojho lekara

iinuska
26. apr 2009

Ahojte, mne zacalo tvrdnut brusko tak pred tyzdnom, lekar mi odporucil magnezium, uzivam rano, vecer a je to lepsie. Obcas tvrdne ale uz nie tak.

dianka3
26. apr 2009

iinuska ale u teba je to normalne lebo ty uz mas termin,nemas sa coho bat no my sme este len v 33tt 😒

anjelik,no mi to mame horsie sak?aj ja som v 33tt 🙂 ako aj ty,ja cakam chlapceka a ty? mas aj uz kocik? ja este nie ☹ bojim sa kupit dopredu uz som mala 3 potraty 😢

pajinka23
26. apr 2009

ahojte babenky 🙂 🙂 🙂 🙂 mne dnes asi 15krat stvrdlo bjusko asi sa uz mali pita na svet 😲 😲

dianka3
26. apr 2009

juuuj pajinka ako som uz pisala moja urcite pojdes na pasy. no ale mi este vsetko presne popis ja ti poviem ci uz mas pomaly kontrakcie.
cize 🙂 mas aj bolesti?
a ak mas vytok? ako sa celkovo citis?

lily1983
26. apr 2009

ahojte 🙂 aj mne tvrdne niekedy brusko, ale dost mi tvrdlo asi tak pred dvoma mesiacmi, potom som chvilku brala magnesium a pomohlo, teraz tiez papam vitaminy.

lily1983
26. apr 2009

pajinka, ako to prezivas? uz je to tak blizko..ja sa zacinam baaat 😅 dufam, ze to zvladnem a budem silna.
a dufam, ze ked to pride, zabudnem na bolest, a nebudem stresovat 😨

juliett99
26. apr 2009

baby ja som v 12tt zajtra zacinam 13tt , som prvorodicka moli by ste mi povedat poradit ako zistim ze mi tvrdne brusko?
ja som si teraz vecer vsimla ze mam nejake tvrdsie brusko,

dianka3
26. apr 2009

juliett, no tak ze to budes citis ze ti cele stvrdne-znecitlivie to budes citit budes ho mat cele tvrde
ale ty ho urcite este nemas,tebe este urcite netvrdne 😉

juliett99
27. apr 2009

dakujem dianka,,
dnes som bola u dr,, nakazal mi stale pit magnezium lebo mavam krce v brusku tak hadam bude vsetko ok,, stale mam kludovy rezim takze len lezkam,, s podlozenym zadockom.
vela statia,, uz sa ti ti krati a a budes coskoro s tvojim syncekom,, 😉 😉 😉
dakujem 😉 😉

dianka3
27. apr 2009

juliett avoj 🙂
no vies moja aj ja od zaciatku tehu beriem magnezko,tiez koli krcom v brusku aj ja msam mat este kludovy rezim a som na rizikovom lebo som trikrat potratila 😢 najprv predcasne v 24tt potom V 19tt a nakoniec v 9tt 😔
tak sa modlim aby toto sa nam uz konecne podarilo 😒
zajtra idem k dokimu tak mi drz palce aby moj krcok nebol otvoreny ☹

juliett99
27. apr 2009

teda dianka to si si uz odskakala dost az moc,, budem ti moc drzkat palceky aby si este vydrzala a malinnky nech sa nepyta,, este k mamicke,
ja od zaciatku beriem utrogestan dva krat som zacala krvacat ale chvalabozku malinke zostalo s nami a tak teraz este tie krce takze lezkam,,
boze co to boli za casy ked nase babky rodili jak ceresne a nemali ziadne problemy s donosenim ,,
este raz drzim palceky dianka,, 🙂
daj vediet ako si dopadla budem na teba mysliet

dianka3
27. apr 2009

juliett 🙂
dakujem ti moja, no ja som predtym tiez bravala utrobestan a este pambu a dicinone tiez koli tomu ze som krvacala ale vydis nepomohlo to 😔
a aj toto tehu som dvakrat krvacala ale malinky sa drzka 😅 laska moja, no hadam mu je este lepsie v brusku,vzdy mu rozpravam aby sa este nepytal von ze ma este cas- tak hadam bude posluchat cervik môj 😝

no veru s tymi babkami mas pravdu...... co uz sme slabsia generacia a este uvydis ze sa to zhorsi a o takych cca 15-20 rokov uz pomaly ziadna zena asi neotehotnie kedze uz teraz kazdy treti par je neplodny ☹
Ale hadam ze mi to zvladneme moja 😉

luba142
27. apr 2009

iinuska ved ked ti teraz tvrdne brucho tak uz nemusis magnezium uzivat ked uz si pred koncom aj mne tvrdne viac krat za den a väcsinou doporucuju aj 2 tyzdne pred terminom vysadit lebo potom zase ked to utlmujes ma problem sa porod rozbehnut kamaratka tiez brala az do konca tehu lebo jej to nikto nepovedal a ked vysadila tak potom do tyzdna porodila 2dni po termine

iinuska
27. apr 2009

luba, ja som to hovorila doktorovi, a on mi kazal to magnezium. Ja budem mat planovanu sekciu, tak mozno preto.

pajinka23
27. apr 2009

babuleja mam tvrdnutie bruska velmi casto a este k tomu mam taky biely vytok ☹ ☹ ☹ ale rodit asi este nejdem ☹ ☹ ci??

luba142
27. apr 2009

iinuska tak asi preto to som nevedela

luba142
27. apr 2009

pajinka23 aj mne tvrdne casto a mam vytok ale taky normalny myslim ze este nepojdeme 🙂

lul
27. apr 2009

moze mi tvrdnut brucho uz v 12 tt? alebo mam napnutu rastucu kozu a to tak pocitujem?

dianka3
27. apr 2009

pajinka 🙂
biely vytok mam aj ja,to uz maternica vylucuje tak vytok a by sa pomaly pripravil na pôrod.
ale dufam ze magnezko uz neuzivas!? 😕 ak hej tak ho hned vysad to aj koli tomu sa ti to tak hapruje

liki205
28. apr 2009

aktak chcem sa spýtať to znamená že ked aj mne pred včerom taký nejaký biely výtok išiel že to sa matrenica pripravuje na pôrod, to snáď nie 😲

mausy21
28. apr 2009

baby ten výtok je normalna vec žiadna priprava na porod, je to normalna reakcia organizmu na tehotenstvo, ma to skor obranny vyznam proti infekciam.

liki tak sa neboj žiadny predčasny porod ti nehrozí

mili1
28. apr 2009

Babulky tvrdnutie bruska netreba podcenovat, ak tvrdne viac krat za den a je to bolestive a neprechadza to dokonca je to castejsie treba ist hned k doktorovi a mu to povedat. Moze to vyvolat pravidelne kontrakcie a niekto sa moze zacat aj otvarat.
Mne to tiez zacalo a odlezala som si aj v nemocnici takze davajte na to pozor...

luba142
28. apr 2009

mili1 ale ked uz mas taky 38 tt tak to uz ani nevadi to len ak ti tvrdne skorej

mili1
28. apr 2009

Luba ano ja som myslela tie skoršie tyzdne, v tom 38 je to uz normalne tak ako hovoris..

ivanka821
28. apr 2009

ahoj baby.
dnes rano ked som cestovala do prace tak sa mala tak velmi cudne hybala.
Neviem to opisat, lebo to predtym nerobila, ale strasne ma to bolelo, lebo som citila, ze mi
stvrdlo brusko.
Ale teraz je zase ok. Klop klop.

celine
28. apr 2009

Aj mne sa maly niekedy tak hybe, az mi z toho stvrdne brucho. Ale nie je to nic strasne, nemam ziadne bolesti. Brusko tvrdne kazdy den, ale podla sona je vsetko ok.

pajinka23
28. apr 2009

dianka mg mi doki kazal vysadit as po kontrole tak naviem ☹ ☹ ☹ ale zajtra mi povie 😉 😉

dianka3
28. apr 2009

liki205 nie nebojkaj moja ja som dnes bola u dokiho a je normalne 😉 to neznamena ze ides rodit,nebojkaj moja
to sa len maternica chrani pred infekciou a pred zapalmi. pokial by bol krvavy alebo ruzovkaty tak je zle ale pokial je biely a z zlty je to ok 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre