Máte skúsenosti s tvrdnutím bruška v tehotenstve?

anetta
12. júl 2006

,,ahojte amminy,,ja by som sa chcela spytat,ci nemate niektora skusenosti s tvrdnutim bruska,,som v 6 mesiaci a niekedy mam brusko tvrdsie ako inokedy,,niedkde som sa docitala,ze to je normalne,ze to sa maternica pripravuje na porod a inde zase ,ze je to nebezpecne,,tak ak ma niektora z vas ties tento problem,prosim nech sa ozve

jaja26
19. aug 2009

Ahojte,

som v 20tt. Niekedy, teraz častejšie cítim, že mám dole také napäté bruško, nie celé, ale len taký pás na tej úrobni ako sú kĺby, vlastne len naspodu bruška. Myslíte, že je to tvrdnutie? Keď sa postavím akoby som mala pod bruškom taký 5cm pás tvrdý. Niekedy to cítim tak 5x za deň, niekedy nie.

Ďakujem za radu.

monika131
19. aug 2009

noemi - no tak vrchná časť bruška dosť často pobolieva aj mňa, mne bolo aj mojím doktorom povedané, že pokiaľ je v poriadku krčok, tak sa netreba strachovať. Že ono sa to všetko vo vnútri rozťahuje, maternica sa zväčšuje, drobček rastie, takže automaticky maternica na všetko vo vnútri tlačí a niekedy to môže byť dosť nepríjemné.
A ono aj drobček, aspoň ten náš, si niekedy v brušku ľahne tak, že tebe je to dosť nepríjemné, dokonca to môže byť aj bolestivé.
Magnézium beriem aj ja - ja beriem šumivý 2x denne. 🙂

noemi01
19. aug 2009

monika - tak prvy krat ma teraz pozeral a asi je ok nič nevravel
a citiš až tak ti to tam trpne????
a cely den ????

labradorik
19. aug 2009

Ahojte,tak mne tvrdlo brusko od neakeho 27tt,ale to iba obcas na par sekund,lekar tomu neprikladal neak extra pozornost.potom mi zacinalo tvrdnut aj par krat za den,ale tiez ziadna panika.a posledny mesiac skoro stale, bola som otvorena od osmeho mesiaca na 1,5cm,ale lekar mi tvrdil ze budem prenasat.na poslednej poradni mi to povedal tiez to bolo v stredu a v nedelu som mala termin.no a v nedelu mi od rana tvrdlo brucho bez bolesti kazdych 20 min,som si myslela ze ked to neboli neni to ono 😅 ,no a potom kazdych desat min,kazdych sest,kazde styry,to sme uz radsej sli do porodky-ale naozaj ziadne bolesti-no a tam mi povedali ze som otvorena na sedem centimetrov,ze idu mi pichnut vodu a ze ideme rodit.dali klistir,dala som sprchu,pichli vodu a maly bol vonku 😀 .silne bolesti som mala asi len pat minut.na prvorodicku dobre nie? prajdem kazdej taky porod ja som povedala keby bol kazdy taky tak aj desat deti.tym som chcela povedat ze pokial ste uz vo vyssom stadiu 😉 ,tak naozaj tvrdnutie nepodcenujte ono to naozaj nemusi boliet ,mi sme prisli do porodky na poslednu chvilu a to byvame od nej 3km.drzim palceky

ivkaivka
19. aug 2009

labradorik, blahozelam. Mala si super porod. Ja mam tvrdnutia po 10.min. a potom prejdu. Ja uz nevladzem byt tehu. Termin mam o tyzden a ja uz chcem ist dnes. Dufam, ze ani mna to nebude velmi boliet. Davala si si doma sprchu, aby si znizila intervaly, ci same to islo dole. A ako dlho to trvalo od tych 20 min., po tie 4 min.?

noemi01
19. aug 2009

labradorik - krasny pôrod gratulujeme
ja som utekala hned ako som zbadala krv teraz sa ponahlať nebudem 😀
ivka - ty to maš za chvilu ty si už môžeš vydychnuť prišla si do konca
ja si to vôbec neratala

monika131
19. aug 2009

noemi - áno, presne tak. Máš taký nepríjemný pocit, ako keby bolo celé bruško strpnuté a celý deň. Uľaví sa mi vtedy, keď už sedím doma na gauči a nohy mám vyložené na stoličke na ktorej sú ešte aspoň 3 vankúše. 🙂
A krčok mám tiež úplne v poriadku.

lienocka7
19. aug 2009

ahojte. úplne sa prikláňam k názoru, že kontrakcie nemusia bolieť. Práve včera som sa vrátila z nemocnice, kde si ma náhodou nechali kôli tvrdnutiu. Tiež som tomu neprikladala, veľký dôraz. Až keď ma dali na CTG a namerali kontrakcie ☹ čo je v mojom štádiu dosť skoro. Tak teraz len ležím s nohami hore a musíme ešte aspoň 2 týždne vydržať.

noemi01
19. aug 2009

monika - ale ked si daš magnezium tak polavy hned?????
lienočka - tak pekne vydrž ked ja neviem oddychovať a pri malej sa to ani neda muž chodi neskoro z prace

lienocka7
19. aug 2009

snažím sa, aj keď to nie je až také jednoduché, celých takmer 8 mesiacov som ani nevedela, že som tehotná a teraz ku koncu mám 24 h denne ležať. Ale uspokojujem sa s tým, že niektoré tehulky ležia 9 mes. a zvládnu to, ja musím 2 týždne vydržať. 😠
aj ty si dávaj pozor a skús oddychovať zároveň a malinkou 🙂

monika131
19. aug 2009

noemi - nie, hneď to nepoľaví. A megnezko pijem pravidelne ráno a večer, každý deň, bez rozdielu na bolesti bruška. Hneď mi to poľaví vtedy, keď si vyložím nohy. Vtedy je to fajn. 🙂

lienočka - tie 2 týždne hravo zvládneš, veď to je iba chvíľočka. Len dávaj na seba pozor. 🙂

noemi01
19. aug 2009

lienočka - do štvrteho mesiaca som prevracala každy den chuda male plakala so mnou bolo jej to luto a vravela som jej že budeme oddychovať že mi neni dobre chapala to a ked už videla že mi neni dobre sama vravela ideme oddychovať?????
ale už ma to hnevalo lebo musim isť s nou aj von nech sa pohra s detmi nie len v nutri zavreti stale
a nemame tu ani lavičku 😠
musime sa viac šetriť lebo nechcem isť ležať do nemocnice
a mama my stale vravi že radšej nech sa hybem budem mať lahši pôrod

monika131
19. aug 2009

noemi - no tak s tým pohybom je to pravda. Mne tiež už zopár ľudí vravelo, že pokiaľ môžem, nech sa hýbem. Že je to lepšie. 🙂

noemi01
19. aug 2009

monika - je to pravda ja som sa veľa hibala pri prvom a mala som docela fajn pôrod
teraz sa snažim tiež ale aj to preženiem niekedy

monika131
19. aug 2009

noemi - no ja to tiež niekedy dosť preženiem, a potom ma veľmi bolí bruško. Tak napríklad, teraz cez víkend sme boli na západnom slovensku, a boli sme u manželovho strýka, ktorý býva v Piešťanoch. Po dobrom obede sme išli na prechádzku - ale prechádzali sme sa 3 hodiny, lebo nám chcel ukázať Piešťany a poviem Ti ,že som ledva došla k nemu na byt 🙂

noemi01
19. aug 2009

ja tepujem , umyvam okna........beham tiež ako raketa 😀

monika131
19. aug 2009

len musíme robiť všetko s mierou, aby sme to náhodou neprehnali. Tak dávaj na seba pozor 🙂

ivkaivka
19. aug 2009

ahojte, ja som dnes tepovala, umyvala... bola som na hodinovej prechadzke, takmer som nedosla domov. A teraz cakam na kontrakcie 😀 a oni nie a nie prist. Uz som z toho zufala.

monika131
20. aug 2009

ivkaivka - tak len aby ti skoro prišli, aby si to už mala za sebou. 😀

noemi01
20. aug 2009

ivka- tak ty to maš super 40tt ticho zavidime 😀
vieš čo mne pomohlo ?????? prejedla som sa sliviek a hned som išla do pôrodnice
dala som si večer slivky asi kilo a rano reku ako ma boli brucho ako keby prejedena a už som krvacala 😀
tak držime palčeky nech to dlho nenaťahuje nech ju už držite v naruči

ivkaivka
20. aug 2009

noemi, nemate co zavidiet, ja uz nechcem byt tehu. Myslela som, ze porodim v 38tt a nic... Uz mi radili tonik, chodit bokom po schodoch, tak este skusim tie slivky 😀 Predstava, ze este by to malo trvat nejake 2 tyzdne mi nahana hrozu. Uz by som sa chcela vyspat na bruchu, nebudit sa kvoli wc a tvrdemu brusku...

alexandrah
20. aug 2009

ivka - aj tak zavidim 40 tt ... uz to nebude dlho trvat, uvidis!!! pekne si to dobojovala"!!! to tehotenstvo trva strasne dlho ... ja este normalne mozem spat aj na bruchu ...

ivkaivka
20. aug 2009

Vazne??? Mne hovorili, ze po 3.mes.uz nemam lahat na bursko. No ak este mozes, tak si to poriadne vychutnaj. Aj ja uz chcem spat na bruchuuuuuuuuuu 😠

noemi01
21. aug 2009

ivka - tak aj ja sa tešim ked si lahnem na bruško , a v noci sa budeš budiť ale koli malinkej 😀
ja nemôžem spať na chrbte zle sa my dycha
tak potom nam daj vedieť do kedy vas mala napinala

ewinna
21. aug 2009

baby, to tvrdnutie v ziadnom pripade nepodcenujte....mne dr.stale tvrdila, ze treba oddychovat, brat magne b6...no a pred 3 tyzdnami som mala opat tvrde brusko, ale aj bolelo no a od vtedy lezim na rizikovom, bo krcek mam uz len 1cm, hlavickou sa mala uz tlaci dole, takze do novembra si to tu pekne odlezim ☹ ....urcite o tom povedzte dr.... ☹

noemi01
22. aug 2009

ewi - tak pekne oddychujte
mne netvrdne každy den ked to preženiem z pracou alebo sa moc s malou naťahujem tak už citim že je tvrdšie

lilimonika
22. aug 2009

Ahojte kočky, píšem sem, lebo som písala do druhej témy, ale tam mi nikto neodpovedá ☹
som už na konci 34týždňa a pociťujem už asi druhý týždeň tak častejšie pichanie až dole akokeby do pošvy ☹ až ma vtedy zarazí, všimla som si že mi tvrdne aj brucho(zvyknem si zvyčajne trošku poležať, alebo vyložiť nohy, ale nie vždy sa dá)nemám čas na oddych
mamina mi vravela, že sa už bábo tlačí a teta mi zas vravela, že určite porodím skôr ako mám termín....

čo myslíte, stretli ste sa s takýmto?mám aj výtok, ale keď som bola u lekárky tak vravela že to je hlien čo je bežné, ale mňa až obťažuje, lebo má takú blbú vôňu, a je ho veľa, denne si musím meniť intímku aj 4-5krát 😒
ďakujem pekne za rady
🙂

csina
22. aug 2009

lilimonoka...tak to je zvláštne, lebo ten výtok a pichanie akoby hlboko v pošve...skôr mám pocit, že na krčku, mám tiež hoci som len v polovici tehu..ale mám to už dlho...najprv som netušila, čo to je, ale v mojom prípade mi zistili, že mám placentu na krčku, asi tá mi tam tlačí a dráždi....

lilimonika
22. aug 2009

jéééééééééééžiš neblázni

nebrala som to za vážne, beriem to skôr tak, že to určite tak musí byť atď, ale normálne ako tu čítam príspevky tak rozmýšľam, že v pondelok zavolám lekárke a potom uvidím čo mi povie, či sa mám zastaviť u nej 😒
no len dúfam, že to nebude pobyt v nemocnici 😢

csina
22. aug 2009

Ale zas tak som ťa nechcela vystrašiť... 🤐 Na druhej strane to treba spomenúť lekárke..Ale ak by si mala nízko placentu, asi by si už o tom vedela... Mne to našli v 16 tt na bežnom uzv, mám to na náleze napísané, pozri si záznami o uložení placenty...Aj som ležala v nemocke, ale pre silné bolesti a krvácanie..nie výtoku. U teba už by to skôr mohlo byť v prípravnej fáze, maternica a krčok sa bude postupne pripravovať na pôrod a to prináša naozaj zvláštne pocity. Pokiaľ nekrvácaš, netrpíš silnými a pravidelnými bolesťami, nemusíš sa až tak strachovať, stres ti neprospieva. Mysli na to, že o mesiac už budeš v pohode, s uzlíčkom radosti v náručí... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre